Přejít na obsah


Fotka

Mobile Atlas Creator-vytváření offline map pro Pocket Drake


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 gallilleo

gallilleo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 14:55

Ahoj,stáhl jsem do PC program Mobile Atlas Creator,pomocí něhož jsem si vytvořil mapy přesně dle popisu z tohoto odkazu: http://pocketdrake.c...?id=user:mobac. Pouze bych potřeboval poradit, v jakém formátu soubor s vytvořenýma mapama uložit a kde jej do pda nahrát?zkoušel jsem to podle toho popisu v přiloženém odkaze úplně dole,ale nějak se mi to pořád nevedlo..
  • 0

#2 gallilleo

gallilleo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 14:44

Hm,tak koukám,že s tímhle mi asi nikdo neporadí..;) Chtěl bych se ale aspon zeptat,jak dostat do PocketDraku aspon nějakou mapu?když si tam totiž nahraji seznam kešek s listingem atd,kliknu v Pocketdraku na mapy,tak se mi tam ukáže jen bílá obrazovka (myslím,že jsou tam nějaké šedé křížky nebo mřížka) a šedý blikající bod,nic víc..pak teda nevím,podle čeho tu kešku hledat?jen podle te gps asi těžko,když od ní budu vzdálený třeba několik km...
  • 0

#3 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:14

EDIT:

gallilleo napsal/a:
... se mi tam ukáže jen bílá obrazovka (myslím,že jsou tam nějaké šedé křížky nebo mřížka) a šedý blikající bod,nic víc ...

PD si vie sťahovať mapy z on-line zdrojov z netu. Asi to nemáš nastavené.



O.K., ale ako teda vyrobiť off-line mapu.

Nikdy doteraz som o žiadnom PocketDrake nepočul. Nie som geocacher.

Takže:
- Nainštaloval som si PocketDrake pomocou stiahnutého inštalačného súboru "pocketdrakesetup_1_5_0.cab".

- chcem vyrobiť mapu z "Cykloatlasu s reliéfom" pomocou MOBACu. Použijem túto inštaláciu MOBACu: http://www.4shared.c..._19_beta_6.html
- Na stránke, ktorú si uviedol, sa dole píše: "Liší se v podstatě jen bod 1, kde je potřeba vybrat „RMaps SQLite“ resp. „BigPlanet SQLite“. Výsledná soubor je třeba pojmenovat v souladu s nastavením map-config.xml a překopírovat do datové složky PocketDrake v PDA."
- takže v MOBACE si vyberiem formát výstupného atlasu (mapy) "RMaps SQLite" a dám vyrobiť atlas
- vytvorí sa mi súbor "Custom Unnamed atlas.sqlitedb", ktorý premenujem na "cykloatlas.pdmap"
- v telefóne si na SD karte vytvorím priečinok s názvom "PocketDrakeData", do ktorého skopírujem súbor "cykloatlas.pdmap"
- spustím na telefóne Pocket Drake, idem do "Nastavení" a v záložke "Obecné" pre "Složka pro ostatní data" nastavím cestu na mnou vytvorený priečinok "PocketDrakeData" na SD karte
- v "Nastavení" v záložke "Mapa" vyberiem "Typ mapy" "Cykloatlas (BigPlanet, RMaps)" a zaškrtnem "Pohyblivá mapa"

To je všetko. Musím však konštatovať, že autor PD to má vymyslené komplikovane a popísané nezrozumiteľne.

S "výskumom" som strávil cca hodinu, mám u teba pivo.

Do prílohy dávam súbor "map-config.xml" z inštalácie PD, ktorý spomína autor, aby si vedel zadať názov súboru mapy pre iné zdroje. Napr. pre ten náš zdroj "Cykloatlas (BigPlanet, RMaps)" vidíme, že názov súboru (file) je "cykloatlas", preto sme výstupnú mapu z MOBACu premenovali na "cykloatlas.pdmap" a tak sme ju umiestnili na SD kartu do priečinka "PocketDrakeData".
  • 0

#4 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 12:23

Ahoj. Je nějaký způsob jak do MAC přidat jako zdroj mapy.cz? Lepší "základní" mapy ČR asi nemáme.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#5 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 20:58

Na mapy.cz je GeoKuk. Pokud jde o popis na webu, je to v sekci veřejné wiki, takže kdo chce, má možnost to upravit. Sorry, mám jen jednu hlavu a jedny ruce. Vím, je to trochu opožděná odpověď :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#6 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 9:48

Asi budu trochu za blbce, ale byl by tu nekdo ochotny polopaticky (krok po kroku) vysvetlit to s tim xml souborem? Mapu mam vytvorenou pomoci te databaze. To ze ji musim prejmenovat to jsem pochopila, ale porad nechapu tu cas s tim souborem map-config.xml Proste nejaky popis tak jako je na webu PD popis pro vytvoreni mapy tak i popis jak to dat do pda aby to fungovalo? Jsem jen bezny uzivatel a ne informatik.
  • 0

#7 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 10:19

s xml nemusíš dělat nic :) ten přiložil lacop aby se z něj dalo vyčíst na jaký název přejmenovat vyrobenou mapu, pokud bys chtěl použít jiný, než jím uvedený cykloatlas.pdmap
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#8 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2012 - 10:34

Hmm tak uz vim, proc mi to nezobrazovalo mapu. Nejak to nezvlada rozliseni mensi jak 1 km :-(
  • 0

#9 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 16:41

Oživuji toto vyhnilé téma, nezlobte se proto na mne :-) Můj kamarád má ještě stále funkční Windows Mobile a rád by nějakou mapu ČR do PocketDrake. Nemá náhodou někdo již vygenerovanou z MOBACu abychom to nemuseli dělat znovu? Moc by nám to ulehčilo práci. Díky
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2013 - 18:07

Běžně používám turistickou (tuším cykloserver), rozdělenou na tři díly - přibližně Čechy , Morava, Slovensko. Každá část má asi 1,5 giga. Kromě toho i nějaké další úseky z Google. A v zahraničí převážně oblasti co mne zajímaly (z okolních států a Balkán).
  • 0

#11 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 5:46

Arne1: stačila by ta Morava možná i Čechy. Díky moc!

Škoda, že PocketDrake neumí vektorové mapy jako jeho Androidí bráška.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 7:32

S tim nic nenadelas... v dnesni dobe se ti nikdo s vektorovou knihovnou pro mrtvou platformu psat nebude.
  • 0

#13 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 9:17

Alespoň budu vděčný za ty rastry :-) Stejně mu ten mobil dříve či později chcípne a dostane Android.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 11:39

skurakai napsal/a:
Alespoň budu vděčný za ty rastry :-) Stejně mu ten mobil dříve či později chcípne a dostane Android.

http://www.feec.vutbr.cz/~kuchta/mapy/

Já dávám mapy do podadresáře v \Program Files\PocketDrake podle zemí - tak jak je to na webu. Z meho map-config.xml potřebuješ jen tu sekci "Turist".
  • 0

#15 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 16:00

Arne1 napsal/a:

skurakai napsal/a:
Alespoň budu vděčný za ty rastry :-) Stejně mu ten mobil dříve či později chcípne a dostane Android.

http://www.feec.vutbr.cz/~kuchta/mapy/

Já dávám mapy do podadresáře v \Program Files\PocketDrake podle zemí - tak jak je to na webu. Z meho map-config.xml potřebuješ jen tu sekci "Turist".


Díky, jdu to zkoušet :-)
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#16 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 18:03

Arne1: díky, moc jsi nám pomohl
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 18:35

skurakai napsal/a:
Arne1: díky, moc jsi nám pomohl

Vidím že to asi 5 lidí stáhlo
  • 0

#18 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2013 - 19:23

Arne1: tak to jsem rád, že to nebylo jen kvůli mně, ale že to využilo více lidí :-)
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka