Přejít na obsah


Fotka

Vrátí se virtuálky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#1 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 10:45

Množící se hlasy upozorňující na skutečnost, že virtuálky a waymarky nejsou jedno a to samé, zdá se byly vyslyšeny a virtuálky by se mohly v regulované podobě vrátit mezi povolené typy keší. Groundspeak slibuje, že začátkem srpence s něčím přijde. Více na http://feedback.geoc....geocaching.com
  • 0

#2 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 10:58

LALA.eu napsal/a: Množící se hlasy upozorňující na skutečnost, že virtuálky a waymarky nejsou jedno a to samé, zdá se byly vyslyšeny ....

Ja doufam, ze se vrati - na nekterych mistech je virtualka opravdu lepsi variantou. Dobre to maji vymyslene treba na ruskem systemu, kde je u virtualky nutno zjistit nejakou indici nebo skryty kod, bez ktereho potom nelze kesku zalogovat. Neco jako u Munzee v diskuzi vedle, jen neni nutna QR ctecka a staci propiska a papir ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#3 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 11:20

Earthek uz mame jako sracek. Zakladaji se na mistech kde uz je tradicka, zakladaji se pomalu u kazdeho kamene... Obavam se ze s tema virtualkama to dopadne podobne. Jako raritka je to fajn, ale jinak o ne nestojim. I kdyz... je to vlastne bod. Takze sem snima. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#4 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 11:23

Já doufám (asi marně), že se nevrátí. Hezkých pár jsem jich našel, a většinou nic moc. Ten pocit, kdy se konečně dopátrám krabičky (a že mi to někdy trvá!), kdy ji otevřu a blaženě se zapíšu, tak tohle tam prostě chybí. Navíc, při dnešní geoinflaci se bude duch vznášet nad každým nárožím, dopravní značkou a kanálem. Dnešní powertraily budou považovány za zlatou éru geocachingu ;).

Pokud někdo nesouhlasí s virtuálkami, má možnost podpořit protinávrh. Sice je to asi zbytečné, ale dobrý pocit z toho můžete mít.
  • 0

#5 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 11:32

Před časem jsem velmi litoval, že skončily. Po čase, kdy nově vzniklé virtuální earthky (zcela v příkrém rozporu s původním prohlášením Groundspeaku, při zrušení virtuálek, že GC má být jen o hledání fyzických schránek), jsou schopné vyrůst na kdejakém rohu, neb příležitost se přece vždycky najde, už takový optimista nejsem... Ono je vůbec fyzických keší jak srač*k, a v ČR bohužel už povětšinou na místech, kam by nemělo smysl, kdyby tam nebyla krabička za kterou je bod, ani chodit. Něco jiného by snad mohly být locationless keše, ale i to je poměrně komplikovaná záležitost, navíc to krom požadavků na větší správu a přípravu (co již bylo a ještě nebylo nazeno), zase vnáší geografický svinčík do statistik nálezů... navíc, na to máme teď ten waymakrking...
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 11:33

kulhal napsal/a: Navíc, při dnešní geoinflaci se bude duch vznášet nad každým nárožím, dopravní značkou a kanálem. Dnešní powertraily budou považovány za zlatou éru geocachingu ;).

Ja bych to predem neodsuzoval, dokud nevime, jake budou podminky. A opravdu jsou mista, kde je umisteni krabicky velmi obtizne, nebo i nemozne a nebo mista, kde je stejne problematicka udrzba (geocaching neni jen Ceska republika).
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 11:35

semik75 napsal/a: Earthek uz mame jako sracek. Zakladaji se na mistech kde uz je tradicka, zakladaji se pomalu u kazdeho kamene...

A ze ti teda nevadi ty powertraily, kde vetsinou neni ani ten kamen. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 12:05

kapsa napsal/a:
Ja bych to predem neodsuzoval, dokud nevime, jake budou podminky. A opravdu jsou mista, kde je umisteni krabicky velmi obtizne, nebo i nemozne a nebo mista, kde je stejne problematicka udrzba (geocaching neni jen Ceska republika).


No oni někteří to mikro dokáží nacpat na neuvěřitelná místa... Trošku bych se těch virtuálek obával, ledaže by na ně platilo pravidlo 161m jako na fyzické krabičky.
Příklad EC keší kde na podobných souřadnicích je narvaná i tradička a naopak je hodně.
  • 0
www.povetrnik.cz

#9 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 12:08

...mě se třeba virtuálky ve Washingtonu D.C. líbili. Bylo fajn, když tam nemůžou být krabičky dostat se díky keškám na zajímavé místa nebo získat nějaké informace
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 12:10

weselka napsal/a: No oni někteří to mikro dokáží nacpat na neuvěřitelná místa... Trošku bych se těch virtuálek obával, ledaže by na ně platilo pravidlo 161m jako na fyzické krabičky.
Příklad EC keší kde na podobných souřadnicích je narvaná i tradička a naopak je hodně.

Uvidime, jake budou podminky. Nevidim ale smysl v tom, neco odsuzovat predem ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 derilin

derilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 13:53

Už se těším na pořádnej PowerTrail z virtuálek ;)
  • 0

#12 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 13:56

Dovedu si predstavit, ze pri jistych striktnich pravidlech by virtualky mohly existovat. Ale rozhodne ne ve smyslu "nechce se mi starat o krabku, tak tam prsknu virtualku". To fakt ne. Ale treba v 1. zone NP kdy neni kam dat fyzickou krabku (obdobne ale treba i uprostred namesti), tam bych s virtualkami nevidel problem. Rozhodne by se ale musel kazdy pripad posuzovat individualne a autor by musel podat jasny a presvedcivy dukaz, ze nikam skutecne nemuze umistit fyzickou krabku. Tak nejak doufam, ze v tomhle smyslu uvazuje i groundspeak :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#13 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 14:48

niximor napsal/a:
Ale treba v 1. zone NP kdy neni kam dat fyzickou krabku (obdobne ale treba i uprostred namesti), ...


Aniž bych chtěl popírat smysl toho, co píšeš, neb sdělení chápu, v I. zóně můžeš umístit krabičku, pokud se tam můžeš jako prostá veřejnost dostat a domluvíš se o vhodném umístění se správou příslušného NP.

A v naznačených případech mi přijde, že je tu stále možnost offset multi-cache, tj. tady snadno zjisti, kde si máš blízko vyzvednout finálku.
  • 0

#14 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 14:53

kulhal napsal/a:
Pokud někdo nesouhlasí s virtuálkami, má možnost podpořit protinávrh. Sice je to asi zbytečné, ale dobrý pocit z toho můžete mít.


Tak jsem tam utratil 3 bodiky. Uvidime jestli to k necemu bude.

kapsa napsal/a:

semik75 napsal/a: Earthek uz mame jako sracek. Zakladaji se na mistech kde uz je tradicka, zakladaji se pomalu u kazdeho kamene...

A ze ti teda nevadi ty powertraily, kde vetsinou neni ani ten kamen. ;)


Ehm... nesliboval jsi ze das pokoj? Kamen tam je. Cim myslis ze jsou ty filmovky prikryty? :P Fakt na nejaky PT vyraz at tu neplacas blbosti. ;)

Ale vazne. Je tam krabicka kterou muzu najit zapsat se a jit dal. Zadne edukativne/prudici otazky ktere se snazi primarne overit ze jsem tam byl fyzicky a nikoliv me na neco zajimaveho upozornit.

niximor napsal/a:
...

Ale treba v 1. zone NP kdy neni kam dat fyzickou krabku (obdobne ale treba i uprostred namesti), tam bych s virtualkami nevidel problem.


Uprimne receno v CR neexistuje misto kam jde vlezt a soucasne tam nejde prsknout krabku. Mozna malou ale jde to vsude. Namesti jsou v pohode, vzdycky je tam neco kam se da prsknout magnet.

A v 1. zone NP jsou cedule a jiny objekty na kterych se schranka da elegantne resit. Navic reviewri bezne schvaluji kesky u turistickych stezek. 1-2m z mapy nepoznaji.

kapsa napsal/a:
Uvidime, jake budou podminky. Nevidim ale smysl v tom, neco odsuzovat predem ....


Mas pravdu v tom ze nevime jak to gs udela... ale pokud nechce zavest virtualni body, tak podminkou bude asi nejaka otazka ktera overi ze lovec byl na miste. A jak to chces zajistit?

U earthek se to maskuje tim ze mas splnit nejaky vedecky ukol. Obvykle tedy zjistit nejaky detail na info tabuli o kterem si owner mysli ze ho nevygooglis.

Co u virtalky? Spocitat pocet cihel podezdivky? Nebo zase nejaky podruznosti z info tabule. Pripadne pocitat kominy, okna apod. Kvuli soukromi asi nepujde se jen na miste nechat vyfotit. Cim to bude jednodussi tim jich bude vznikat vic.

Podival jsem se na tri v central parku v NY. GC4D82, GC3CFC a GC4D7A. Body by s nima pribejvali rychleji, trivialni otazky zadna potreba cekat na odmudleni... jenze je to takove virtualni.

A mozna protoze vysledky me prace jsou take virtualni tak radsi po praci realne pochcanou mikrosku nez virtualni bod. :D To totiz fakt nemusim od toho kompu vubec odejit...
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:27

Ach jo Semiku, mas pravdu, rikal jsem, ze si dam pokoj ale ono to spolu souvisi - takze kdyz ma jedno misto Earthku a tradicku soucasne, tak je to spatne ale kdyz ma jedno misto 100 uplne stejnych kesi a 100 uplne stejnych listingu tak je to v poradku ?? Tomu fakt nerozumim .... Druha vec je, ze geocaching neni jen CR a je spousta mist, kde je ulozeni nebo udrba kesi v podstate nemozna. Stejnetak by se nasly i v CR mista, o ktera stoji za to se podelit ale umisteni kesi by bylo velmi problematicke, nebo udrzba naunosne narocna ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:32

semik75 napsal/a:

kulhal napsal/a:
Pokud někdo nesouhlasí s virtuálkami, má možnost podpořit protinávrh. Sice je to asi zbytečné, ale dobrý pocit z toho můžete mít.

Tak jsem tam utratil 3 bodiky. Uvidime jestli to k necemu bude.

Spravne !!! Jen tak dal !!! Nevime o co pujde ani jaka budou pravidla ale jsme proti tomu !!!
Fakt bezva panove, dobre se bavim i kdyz je to spis k placi. :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#17 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:39

kapsa napsal/a:

semik75 napsal/a:

kulhal napsal/a:
Pokud někdo nesouhlasí s virtuálkami, má možnost podpořit protinávrh. Sice je to asi zbytečné, ale dobrý pocit z toho můžete mít.

Tak jsem tam utratil 3 bodiky. Uvidime jestli to k necemu bude.

Spravne !!! Jen tak dal !!! Nevime o co pujde ani jaka budou pravidla ale jsme proti tomu !!!
Fakt bezva panove, dobre se bavim i kdyz je to spis k placi. :|


Je jiste ze to bude keska bez kesky. Ty dalsi veci/kecy jsou jen balast.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:46

semik75 napsal/a: Je jiste ze to bude keska bez kesky. Ty dalsi veci/kecy jsou jen balast.

Lepsi keska bez kesky ale s listingem a zajimavym mistem, nez serie 100 kesi bez listingu, bez napadu a bez zajimaveho mista .... ;)

Obnoveni virtualek muzete pro zmenu podporit zde :
http://feedback.geoc...tuals?ref=title
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:52

Co člověk, to názor. Já bych oželel nekešky (přece jen není nad to počíst si v logbooku) i ty série bez duše (na nich si v logbooku taky nic moc nepřečtu). Není nějaké hlasování proti obému?:D
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 15:56

PaWcz napsal/a: Co člověk, to názor. Já bych oželel nekešky (přece jen není nad to počíst si v logbooku) i ty série bez duše (na nich si v logbooku taky nic moc nepřečtu). Není nějaké hlasování proti obému?:D

Proti virtualkam hlasovat lze, proti seriim nikoli .... :|
Ale slo by zalozit hlasovani, pro vyzadovani podminky samostatneho listingu pro kazdou kesku .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama