Přejít na obsah


Fotka

Vrátí se virtuálky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#21 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 16:06

Tak prestoze rad lovim i virtualni kese (ted pres 370), nesouhlasim s jejich zavedenim, coz uz jsem psal i v jinych vlaknech o stejnem tematu (priste vic hledej nez zalozis vlakno). A duvod: Je vice nez jasne, ze v dobe googlu, street view a dalsich vymozenosti na internetu neni vubec problem zjistit otazky na netu. Fotky nebudou povinne, kdyz nejsou ani u EC. Jaky maji takove kesky vyznam? Ano, da se namitnout, ze podvadejici podvadi sam sebe, ale podvody proste do hry nepatri a virtualky je jen podporuji. Aby se owner vyhnul podvodum, bude tvorit otazky, ktere s tematikou virtualky nebudou mit nic spolecne. Jak uz se tu psalo treba kolik oken je zamrizovanych, jaky obrazek je na kanalu pred budovou apod. Toto je ostatne problem i ted u rady EC. Jak treba s geologii souvisi otazka, kolik fotek je na infotabuli nebo kolik stromu roste vedle geologickeho utvaru??? Nijak, autor jen proste nebyl schopen vymyslet otazku k tematu. Takovych ocekavam plno i u novych virtualek. Je take zrejme, ze at budou pravidla sebeprisnejsi, zacnou se virtualky mnozit jak houby po desti. Argument, ze by se mely zakladat jen tam, kde se nedaji zalozit krabicky asi taky do pravidel nebude zahrnut, protoze znam je jeden pripad, kde nejdou dat krabicky a to jsou narodni parky v usa (samozrejme mensi lokality budou vsude na Zemi - vojenske prostory, nepristupna uzemi apod.). Ve vetsine pripadu to vzdy jde. Fakt, ze se tam krabicka casto ztraci nebo ze je tam plno mudlu, asi nebude rozhodujici. Virtualky se zacnou zakladat vsude, protoze to bude bezudrzbove. I proto si kazdy bude chtit zakladat takove kese v zahranici pro dobry pocit, ze jich tam ma plno zalozenych. To volani po virtualkach je dano taky tim, ze jsou ted vzacne. Neustale se achivuji dalsi a dalsi. Jakmile se znovu povoli, bude to spis otrava, ale co neudelat pro laciny bod, ze. :-)
  • 0

#22 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 16:09

kapsa napsal/a:
Lepsi keska bez kesky ale s listingem a zajimavym mistem, nez serie 100 kesi bez listingu, bez napadu a bez zajimaveho mista .... ;)

Obnoveni virtualek muzete pro zmenu podporit zde :
http://feedback.geoc...tuals?ref=title


Moc virtualek si nenasel, to te omlouva, ze nevis, kolik jich ma listing stejny jako ty seriovky. ;)
  • 0

#23 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 16:28

kapsa: Chápu tvou motivaci, věřím, že znáš spoustu vzdálených míst, která jen čekají na objevení a kde z praktických důvodů nejsi schopen zabezpečit údržbu fyzické schránky. Nemám pochyby, že tvé listingy by byly na špičkové úrovni. Na druhé straně ta snadnost založení a nulová údržba bude přitahovat právě lovce snadných bodů, kteří je budou pro sobě podobné zakládat ve velkém. Myslíš, že si dají práci s listingem? Riziko zaplevelení okolí tuctovými a buzeračními nekešemi je natolik veliké, že jsem proti. A to i za cenu, že se nedozvím nic o zajímavých místech třeba na Kamčatce.
  • 0

#24 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:40

k-lord napsal/a: Moc virtualek si nenasel, to te omlouva, ze nevis, kolik jich ma listing stejny jako ty seriovky. ;)

Ze by jich bylo treba 100 stejnych po 160 metrech vedle sebe? O tom jsem teda fakt neslysel .... ;)
Pokud jsou vsak jen zalozeny na stejne myslence ale kazda uplne jinde, tak to ale prece nicemu nevadi, na podobnych nebo stejnych myslenkach je zalozena i vetsina ostatnich kesi. Porad myslim, ze hlavni bude, jak to bude osetrene pravidly - pokud dobre, tak budou dobre a pokud spatne, no tak budou spatne a pak ma smysl to resit ale nepredbihejme udalostem.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#25 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:44

kulhal napsal/a: kapsa: Chápu tvou motivaci, věřím, že znáš spoustu vzdálených míst, která jen čekají na objevení a kde z praktických důvodů nejsi schopen zabezpečit údržbu fyzické schránky. Nemám pochyby, že tvé listingy by byly na špičkové úrovni. Na druhé straně ta snadnost založení a nulová údržba bude přitahovat právě lovce snadných bodů, kteří je budou pro sobě podobné zakládat ve velkém ....

Diky za duveru ale ja bych se toho zase tak nebal, ti co touzi po hromade lacinych bodu si jiste radeji zajdou na nejaky ten power trail a hlavne - jak uz jsem psal predtim, pockejme, jak to bude osetrene v pravidlech a jak se to projevi v praxi, ted je na odsouzeni prilis brzy.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#26 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:55

Nesouhlasím se znovuzavedením. Když ne kvůli důvodům, které sem už psali jiní, tak i jen proto, že GC má být IMHO jen o fyzických schránkách. Nějak pořád nechápu, proč někdo, kdo nechce/nemůže udržovat keš nezaloží waymark... == Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...
  • 0

#27 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:57

kapsa napsal/a:

k-lord napsal/a: Moc virtualek si nenasel, to te omlouva, ze nevis, kolik jich ma listing stejny jako ty seriovky. ;)

Ze by jich bylo treba 100 stejnych po 160 metrech vedle sebe? O tom jsem teda fakt neslysel .... ;)

protoze byly zruseny driv, nez to mohlo nastat :) ale treba uslysis. takovy powertrail z virtualek ... :D jinak teda mi prijde, ze k tem virtualkam vzhlizis trochu moc nekriticky.

a je docela usmevny, ze at je tema jakekoliv, tak vzdycky prijdes s powertrailem :D
  • 0

#28 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 17:58

rocky napsal/a: Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...

Nevidim jedinej duvod, proc nezakladat kesky (at uz klasicke ci virtualky) daleko od HC.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#29 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 18:03

Myslím že dostatečnou náhradou virtuálních keší je waymarking...a podle mě je to dobře. Geocaching by měl být o hledání fyzických krabic...už i earthky jsou atyp který osobně moc nemusím.
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 18:05

Dain a Olik napsal/a: .... a je docela usmevny, ze at je tema jakekoliv, tak vzdycky prijdes s powertrailem :D

Ja vim, slibil jsem, ze toho na cas necham ale ....
.... ale ono tohle spolu primo souvisi - nechapu, proc nekomo vadi, kdyz je na jednom miste tradicka a treba earthka (coz uz tu zaznelo nekolikrat) ale pritom mu nevadi, kdyz je na jednom miste treba 100 uplne stejnych kesi, jeste navic stejneho typu. Tomu fakt nerozumim ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 rocky

rocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 18:34

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a: Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...

Nevidim jedinej duvod, proc nezakladat kesky (at uz klasicke ci virtualky) daleko od HC.

Kvůli komplikované údržbě.:|
  • 0

#32 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 27 červenec 2011 - 19:04

Dal jsem za pravdu k-lordovi a dal hlasy v anketě na GS fóru. Předpokládám že to bude jako benchmarky, ale i tak, další blbina na které tříští síly přitom web mají několik kroků pozadu... (Já bych třeba rád dal palec nahoru/dolu různým logům, abych si vyfiltroval něco o keši - modré stužky jsou prima, ale když se kouknu tak kterákoliv pražská keš jich má víc než povedená krabka u nás na venkově etc.)
  • 0

#33 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 19:08

Zlatý Munzee. kód se může měnit třeba každý týden a nikdo tak nebude mít šanci podvadet a navíc lze QR kód jen někde nalepit a může to být "virtualka" :D
  • 0

#34 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 19:09

Geocaching by měl být o hledání fyzických krabic...
Přesně tak. Proto se to jmenuje geocaching a ne třeba geovisiting.
Ale vzhledem k tomu, že není povinnost lovit všechno, tak případně jenom přibude další skupina, kterou budu ignorovat.
  • 0

#35 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 19:17

rocky napsal/a:

kapsa napsal/a:

rocky napsal/a: Obávám se toho, že virtuálky budou někteří zakládat jen proto, aby neměli práci s údržbou nebo mohli zakládat keše daleko od HC...

Nevidim jedinej duvod, proc nezakladat kesky (at uz klasicke ci virtualky) daleko od HC.

Kvůli komplikované údržbě.:|

No a prave proto by se nekde hodily virtualky - geocaching neni jen Ceska republika .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#36 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 19:19

WAW napsal/a: Zlatý Munzoo. kód se může měnit třeba každý týden a nikdo tak nebude mít šanci podvadet a navíc lze QR kód jen někde nalepit a může to být "virtualka" :D

Tohle v praxi pouzivaji na ruskym systemu a vubec to neni blba myslenka. Pro zalogovani musis vlozit do logu potvrzovaci kod a ten muze owner menit dle libosti, cimz dokaze dost eliminovat podvodniky. Podle me to vubec neni spatny napad a nemusi to byt QR, staci jen cislo, ktere si opises ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#37 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 22:53

Earthky, benchmarky i dožívající virtuálky už měly dávno migrovat na waymarking, takto do toho vnášejí jen další chaos :(
  • 0

#38 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 27 červenec 2011 - 23:33

ja jsem pro virtualky :) sice jsem jich odlovil jenom sest, ale bylo to fajne. Zvlast ve velkych mestech. Dnes jsem se snazil odlovit ty dva medvedy v centru prahy a bylo to peklo :( kdyby tam byla virtualka, byl bych radsi. Jsem zvedav, s cim GS prijde, aby se to nedalo z gauce...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#39 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 5:38

Já mám earthky rád, většinou jsou u nějaké pěkné a zajímavé skály a to se mi líbí.
  • 0

#40 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 7:19

Smrk napsal/a:
Já mám earthky rád, většinou jsou u nějaké pěkné a zajímavé skály a to se mi líbí.


Miluju smysl pro ironii ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama