Přejít na obsah


Fotka

Co vybrat??? Jaké jsou Vaše osobní zkušenosti???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#1 Sramci

Sramci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:06

Ahoj, hodláme si pořídit GPSku, ale váháme. Po přečtení miliónu článků jsem z toho ještě větší jelen než na začátku:-( nicméně jsme došli k názoru, že Garmin by mohl být to pravé.... ale jaký??? Nechci si pořizovat něco, co mě za rok bude štvát, protože mi třeba bude chybět nějaká užitečná funkce. Samozřejmě bych i ráda ušetřila, ale to se moc neslučuje. Základ je výběr Dakota vs. Oregon a pak jaký typ. Má Oregon něco, co by mi u Dakoty mohlo chybět??Zatím se mi nejvíc zdá O450. Jaká je přesnost těchto navigací??? čísla jsem nikde nenašla, tak bych ocenila osobní zkušenost. Díky všem.
  • 0

#2 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:11

Pro potřeby GC doporučuji naprosto neřešit rozdíly v přesnosti mezi Dakotou a Oregonem.
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:14

Lepší přesnost než Dakota s Oregonem mají navigace řady Etrex. Ale tam zase nestáhneš listing, nebudeš hledat wherigo. To je těžký, každá navigace má nějaké plus a nějaké mínus.
  • 0

#4 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:43

Sramci napsal/a:
Nechci si pořizovat něco, co mě za rok bude štvát, protože mi třeba bude chybět nějaká užitečná funkce.

Z hlavy me napada podpora Wherigo a podpora Chirp.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#5 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:55

Nechci se tu pouštětdo nějakejch sporů, ale zde se dovídám poprvé, že nejpřesnější je řada Etrex. Podle toho co jsem tu za poměrně dlouhej čas vyčet, tak by to měl bejt pouze typ H. Sramci bych doporučil Oregon před Dakotou a protože už se asi typ 200,300 a 400 nevyrábí, tak typ 450. Není to proto, že ho sami máme. Já stejně lovim s Nuvi, ale Wherigo s ní nejde.
  • 0

#6 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 22:57

bohužel Garmin dodnes nevyrobil výbornou GPS, které by nebylo moc co vytknout, navíc se mi zdá že podlední dobou spíš tápou (Montana, 62S) než že by šli dopředu :(


  • 0

#7 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 23:02

Trauma_Zero napsal/a:
bohužel Garmin dodnes nevyrobil výbornou GPS, které by nebylo moc co vytknout, navíc se mi zdá že podlední dobou spíš tápou (Montana, 62S) než že by šli dopředu :(


Bohužel prozatím nikdo na světě nevyrobil nic čemu by nebylo možné něco vytknout. :( Takže pak je potřeba si jen ujasnit, co od zařízení požaduji a kolik jsem ochoten do toho investovat a pak je výběr jednoduchý.
  • 0

#8 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 23:25

shrnul bych to takto:

řada Etrex HCX (pouze Legend, Vista) - kvalitní kontrukce , špičkový příjem, vynikající čitelnost displaye, malé rozlišení, malá skladná gps, vydrž baterky. Myslím že se už nevyrábí, ale mohu se plést. Nejnovější mapy umí, vykreslování je ale pomalejší, WIGo ne, chirp ne.

60CSX - Gps na kterou skalní kačeři přísahají. kvalitní kontrukce , špičkový příjem, vynikající čitelnost displaye. Nejnovější mapy umí, vykreslování je ale pomalejší, WIGo ne, chirp ne. Myslím že se už nevyrábí, ale mohu se plést

Colorado - dobrý jemný display, rozumné rozměry, Díky anténě údajně lepší příjem než u nástupců Oregon/Dakota. Nepochopitelné ovládání kolečkem od kterého Garmin okamžitě opustil. Nejnovější mapy umí, WIGo ano, chirp ano. Udajně menší výdrž na baterie. oproti etrexům

Oregon - asi nejrozšířejnější gps mezi CZ kačery. příjem signálu stále vyhovující většině hledačů. Robustní konstrukce. Výborné a pohodlné dotykové ovládání je vykoupeno mizernou viditelností displaye na slunci. Daní za neustálé přisvětlování je nižší výdrž baterií. Nejnovější mapy umí, WIGo ano, chirp ano.

Dakota - Zmenšený oregon s některými vychytávkami. Malá skladná gps Nejnovější mapy umí, WIGo ne, chirp ano (?)

62S - kvalitní kontrukce vycházející z 60 řady, vynikající viditelnost displaye, Daní se jeví neexistující WIGo a nižší rozlišení oproti Colorado/Oregon

Montana - cihla na karpatské medvědy, zatím se moc o ní neví.



ps. teď se na mně sesypou všichni lobbujíce za své přístroje ;)
  • 0

#9 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 0:25

Pěkný soupis ! Jenom doplním jednu drobnost, Colorado umí chirp jen číst, ale už ne programovat. Také má o něco menší dosah při jeho detekci / čtení než ostatní přístroje. No, a jestli na to Sramci moc nepospíchají, tak bych do výběru možná zařadil i ty úplně nové eTrexy ;) Až se tedy začnou prodávat a bude o nich více informací...
  • 0

#10 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 5:44

Výborné a pohodlné dotykové ovládání je vykoupeno mizernou viditelností displaye na slunci.

Toto som si myslel dlho aj ja az kym som neprisiel na to, ze tento display je inak konstruovany a pouziva dopadajuce svetlo ako podsvietenie - treba na prudkom svetle hladat uhol a otocenie s garminom v ruke tak, ze "zrazu" uvidis vsetko tak ako treba. Dolezite je, ze netreba nic prisvetlovat v nastaveni pristroja.
Teda pisal som o G550...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#11 pajakuma

pajakuma

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 5:57

Moc hezky udělaný přehled. Z vlastní zkušenosti doplním Oregon 450 opravdu na sluníčku je čitelnější než ve stínu a přesnost má dostačující. eTrex-H (žlutý) - to je ten hodně přesný a "levný" přístroj bez map - jen se šipkou. Výdrž na baterky je velice slušná.
  • 0

#12 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 6:53

Ahoj, ptáš se na osobní zkušenost, tak tady je má : cca 2,5 roku a 1400 krabicek jsem hrdým majitelem garmina oregon 300: - Presnost je na hledani naprosto dostacujici (vetsi problemy jsou jenom v hustem meste, ale to se da resit foto mapama) - paperless geocaching s listingy, hintem a poslednima logy v navigace je super (pozor na dlouhe multiny a vzorce v obrazku!) - moznost mit neustale u sebe az 2 000 kesi (nahrani pres PQ je otazkou minut) pripadne mnohem vic jako POI je neocenitelna. - horsi viditelnost na slunci : da se s tim naprosto bezproblemu fungovat, OPRAVDU mi to vadi jenom pri jizde na kole s navigaci na riditkach (to neni videt temer nic) - WIG a CHIRP jsem zkousel, ani jedno nezaujalo, ale porad je tam ta moznost... Osobne jsem velmi spokojen a kdybych o nej nejakou nestastnou nahodou prisel urcite bych ho koupil znovu (respektive novejsi model).
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#13 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:20

sramci:
Ono taky zalezi na dalsi vybave.
Ja kdyz tot resil pred casem, tak jsem se rozhodoval mezi Vistou HCx a Dakotou. Nakonec vyhrala Vista, a jsem rad. jediny co mne trapi je drzak na kolo, ale nakonec vyreseno Ram Mountem. A s OSM mapama nemam ani problem s vykreslovanim a rychlosti.

Dakotu jsem mel pujcenou, a nejak mne neoslovila. A na listingy mam telefon (bud Andorid, nebo iPhone, takze mam i online data, kdyz potrebuju).

A na wherigo mam telefon (tedy, zatim s tim spis experimentuju).

Jestli mas moznost, pujci si, vyzkousej ... a uvidis.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#14 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:22

LuLuk napsal/a:
- paperless geocaching s listingy, hintem a poslednimi logy
- moznost mit neustale u sebe az 2 000 kesi (nahrani pres PQ je otazkou minut)

Tohle jsou pro mě dva zásadní důvody, proč jsem od 60CSx přešel k Oregonu, a nelituji. Asi nejsem skalní kačer :). 60CSx je výborná turistická GPSka, ovšem my hledači plastových krabiček potřebujeme pár funkcí navíc. Ostatní rozdíly (čitelnost displeje, přesnost, výdrž baterií) jsou velmi diskutabilní a dle mého naprosto nepodstatné.
Volba mezi Dakotou (doporučuji 20) a Oregonem 450 nebo 550 je hlavně otázkou financí.
  • 0

#15 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:44

Mirdule22 napsal/a:
Nechci se tu pouštětdo nějakejch sporů, ale zde se dovídám poprvé, že nejpřesnější je řada Etrex. Podle toho co jsem tu za poměrně dlouhej čas vyčet, tak by to měl bejt pouze typ H. Sramci bych doporučil Oregon před Dakotou a protože už se asi typ 200,300 a 400 nevyrábí, tak typ 450. Není to proto, že ho sami máme. Já stejně lovim s Nuvi, ale Wherigo s ní nejde.


Já mám Etrex legend Hcx a sestra Dakotu 20. Takže tam jsem přišel na to srovnání s přesností. Ale zase jí závidím jiné funkce, ona zase mě.
  • 0

#16 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:45

Leta jsem mel Vistu HCX a byl jsem s ni velmi spokojen, chybeli mne tam sice listingy v GPS ale stejne vyrazim na cache s papirovym listingem a tak to az takovy nedostatek nebyl. Rozmer tak akorat do ruky, vydrz baterek primo fantasticka az 23 hodin, jen ta guma okolo se stale odlepovala. Kdyby jsem mel v dobe nakupu nove navigace avizovanoveho naslednika, tak bych nevahal, jelikiz to vypada, ze vetsinu nedostaku u teto rady v te nove rade uz opravili. Ted mam Oregon a jsem s nim tez spokojen, mam tam cache z cele republiky vcetne listigu, coz obcas pouziju, ale jen zridka, jelikoz vyrazim na lov spis cilene nez nahodne. Ale je to velky zrout baterek, v lete se pres 8 hodin nedostanu a v zime to je tak 5 hodin a vic ani tuk. Tak jsem ted nucen nosit sebou alespon 2 nahradni sady baterek. I na ten dotykovy displej jsem si zvykl, i kdyz si stale myslim, ze pro ovladani pristroje v terenu je lepsi tlacitko, nez dotyk obrazovky, ale to je vec nazoru. Jeden z duvodu koupe byla i moznost hrani wheriga, ale nejak mne to nechytlo a taktez chirp o kterem si myslim, ze to je spis vystrelek.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#17 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:49

já ten Paperless geocaching záměrně nezmiňoval, neboť nevím jestli se situace u Oregonu/dakoty/colorada s postupujícím firmwarem zlepšila, zda už do něj narvat libovolně dlouhý listing nebo jestli už konečně umí zobrazit obrázky. Jinak mě to připadalo takové nejisté.

Osobně bych šel asi do Colorada, myslím že bych si víc zvykl na to šílené kolečko líp než natáčení Oregona do přesného úhlu, abych na něm něco viděl. Navíc nemám moc rád ťapkání po displeji, navíc mě štve že Oregon Dakota nemají aspon klávesy na zoomování, nebo rychlý pohyb dlouhým listingem. Viditelnost displaje má Colorado lepší, signál taky. Wherigo mají oba (na stejné Garminovské občas padavé úrovni).

Ač mám Vistu Hcx tak přístroj bez Wheriga bych asi nebral, v CZ jsou krásné WIG cache, a dobrá komunita kolem toho, stojí za to zkusit.

záměrně jsem neuváděl v přehledu nemapové přístroje.
  • 0

#18 trofej510

trofej510

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:50

Mám Garmin Oregon 450t, jestli to bude někoho zajímat, tak jej užívám druhým rokem. Jsem s ním absolutně spokojen. Na čitelnost na slunci se dá zvyknout., není to zas tak špatný. Po tu dobu jsem neměl výraznější problém se signálem, GPS zmokla, spadla ze skály a ponořila se do vody. I při -20 st.C. pracuje. Pro mne je dostatečná i výdrž baterie ( není problém si vzít náhradní d kapsy:p:p:p:p:p:p). Pro běžné užívání v rámci geocachingu + wherigo naprosto dostačující ve spojení s PM účtem dokonalý pomocník.
  • 0

#19 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:55

Osobně doporučuji Oregon, podpora WIG i CHIRP, listingy ke keším přímo v krabičce, pohodlné dotykové ovládání, rozumná velikost i přesnost (vážení, k čemu echt přesný přístroj, když keš zaměřil někdo s bůh ví jakým přístrojem, navíc na lepší přesnost než 2 metry se stejně při dané odchylce s ničím nedostanete). 550tka má navíc i integrovaný snímkostroj (foťák bych tomu neříkal), což na dokumentační snímky k nahrání ke keši na web stačí :). Jednou ze slabostí tohoto přístoje je však displej, čitelnost ve dne opravdu žalostná, ano, ve slunci to chce najít ten správný úhel (tak že máte ruku jaksi divně pokřivenou a neustále hledáte), v polostínu je to ještě horší. Upřímně, toto mi při současném řízení auta opravdu hodně vadí, neb krabičku používám i pro autonavigaci ke keši, na druhou stranu jednoduchost ovládání dotykem (na dvě stisknutí bez pohledu na navigaci k další keši) je opravdu bezkonkurenčně jednoduchá. U vyšší řady Oregonů (550) je čitelnost displeje o něco lepší, ale ne o moc. S dotykovým displejem souvisí i další potíž, a to je náchylnost dotykové vrstvy k poškrábání, ale to je již na jinou debatu.
  • 0

#20 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 8:59

Garmin nevyrábí GPS přímo pro Geocaching, ale pro turistiku, takže ani nemůže vyrobit navi, která by všem vyhovovala. nejlepším řešením je podle vkusu iOS či Android, klidně i RIM, protože stačí jen dva až tři programy a máš vše pro geocaching a navíc podporu online, mapy atd. Je sice pravda, že modely s integrovanou GPS mají GPS modul ořezaný, ale na běžný geocaching dostačuje úplně. Pokud by to nestačilo, tak se dá koupit externí Bluetooth modul třeba s Sirf III. Uvažoval jsem o koupi Garmin Etrex HC, cena je celkem dobrá, ale když si to člověk spočítá, tak je lepší zainvestovat a koupit si třeba takovou Motorolu Defy, která má ochranu IP67, co je hlavní, ta podpora online. Z osobního hlediska bych šel do Etrexe, ale nemá ten paperless caching. Kupovat stroj jako je Dakota nebo Oregon nemá smysl, je pravda, že umí třeba Wherigo keše, ale kolik jich za ten rok odlovíme. Pokud se nebudeme vydávat jen za Wherigo, tak skoro žádnou. Oregon nemá podle mne moc dobrou podporu Wheriga. Takže jednoznačně Dakota je z oných dvou navigací mým favoritem
  • 0
Vložený obrázek




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama