Přejít na obsah


Fotka

Co vybrat??? Jaké jsou Vaše osobní zkušenosti???


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
91 odpovědí na toto téma

#41 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 13:04

Vláček napsal/a:
ale jako hlavni GPS na kesky je to fakt na .....
Nevím, co máš za obstarožní model, ale na keškách se mi ještě nevybil. Pravda, nelovím jich 50 denně.
Teď jsem byl na 24hodinové akci a vydržel přes 30 hodin (vybil se na cestě domů). Pravda, šetřil jsem ho (tj. vypnul mail, nečetl si cestou noviny a vypínal GPS pokaždé, když jsme stáli), ale tak drsné, jak popisuješ, to není. A s jednou náhradní baterkou by to šlo v pohodě bez omezování.


No, když v relativně nové Nokia E52 nechám zapnutou GPSku, tak je do večera zralá na nabiječku.

Ale akce na 30 hodin není nic extrémně dlouhého, víkend má určitě více hodin. A představa, že stále zapínám a vypínám něco na mobilu, při pochodu, někde na horách, a třeba ještě v dešti ....

Dělej si to jak chceš, ale GPSka v dešti funguje. Ti, co se mnou kešovali s PDačky, ho už několikrát museli opravovat nebo vyměňovat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#42 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 13:17

kolombo napsal/a: Ale akce na 30 hodin není nic extrémně dlouhého, víkend má určitě více hodin. A představa, že stále zapínám a vypínám něco na mobilu, při pochodu, někde na horách, a třeba ještě v dešti ....

Jo, to je presne ono, naprosty souhlas. Taky mi nejde o lov 50 kesi za den, to s radosti prenecham kombajnistum ale o pouzitelnou vydrz na vandr patek - nedele aniz bych se o ten kram musel neustale starat. Coz se s Oregonem v pohode da na jedny + jedny zalozni tuzkace. S i-phonem nebo nejakym HTC ani ve snu ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#43 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 14:27

kapsa napsal/a:

kolombo napsal/a: Ale akce na 30 hodin není nic extrémně dlouhého, víkend má určitě více hodin. A představa, že stále zapínám a vypínám něco na mobilu, při pochodu, někde na horách, a třeba ještě v dešti ....

Jo, to je presne ono, naprosty souhlas. Taky mi nejde o lov 50 kesi za den, to s radosti prenecham kombajnistum ale o pouzitelnou vydrz na vandr patek - nedele aniz bych se o ten kram musel neustale starat. Coz se s Oregonem v pohode da na jedny + jedny zalozni tuzkace. S i-phonem nebo nejakym HTC ani ve snu ....


Pak je ještě možné dát si externí baterypack do kapsy ;) či baťohu, a chodit s drátkem...
  • 0

#44 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 16:28

Jednu věc tu ale neřešil nikdo ani Sramci. Jak často budu hledat? Kolik toho budu hledat denně? Jak dlouho mě to bude bavit? Mi když začínali, neměli jsme k dispozici telefon s patřičnou aplikací. Po asi 10 krabkách jsme si pořídili Háčko (mimochodem jeho přesnost byla bezkonkurenční). Jelikož byl bezmapoví, výlety si vyžadovaly značnou domácí přípravu. Po asi 300 krabkách jsme šli do VistyHcX. Máme ji doposud a spokojenost nesmírná (snad jen ta guma:D). Papírový listing v našem případě není taková hrůza, na to stačí Skrýšotlač (a není nad to co je psáno). Werigo jsme hráli jedno a zrovna na roztrhání jsme z něho nebyli, na to si asi pořídíme telefon, až budu mít chuť a starý doslouží. Hledáme téměř každý víkend tak po 20 - 30 kouscích. Na silniční navigování jsme pořídili silniční navigaci. S Vistou to jaksi nebylo ono, i když jsme ji z počátku k tomu používali. Ale keše jsou čím dál, a pak je lepší k danému účelu používat ten správný "vercajk". No ono nakonec stejně rozhoduje částka, kterou do toho chci dát. Když se dnes ohlédnu zpět, tak cena navigace je prkotina oproti všemu ostatnímu co se k tomu časem nabalilo. Už jsme holt závisláci :D
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#45 dejva105

dejva105

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 17:21

Chtěl bych se Vás zeptat. Jezdíme na kešky tak jednou za měsíc na celý den. Sháníme přesnou GPS. Našel jsem Garmin Etrex Legend H. Dají se do toho ručně zadávat souřadnice? našel jsem pár recenzí, ale o tom nebyla zmínka...A máte s ní někdo zkušenosti? Díky
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 17:27

Do uplne vsech navigaci rady Garmin Etrex lze rucne zadavat souradnice.
  • 0

#47 dejva105

dejva105

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 18:35

OK, díky ;)
  • 0

#48 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 21:08

HaLuMa napsal/a:
Do uplne vsech navigaci rady Garmin Etrex lze rucne zadavat souradnice.

Proč proboha ručně ? Vždyť i ze stránek GC.COM to jde přes kabel i po jedné rychleji než ručně.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#49 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2011 - 22:14

Před nějakým časem mně byla doporučena dakota 20 + mapy PRO. Od té doby si nemám na co stěžovat. Čitelnost - dočetl jsem se o tomhle problému, než jsem navigaci koupil dost a dost. Po koupi dakoty jsem dospěl k názoru, že některé recenze psali asi lidé, co dakotu 20 neměli nikdy v ruce. Ještě jsem nikdy nevyužil plné podsvícení a displej byl dobře čitelný ať přes den, či v noci, za jakéhokoliv počasí. Ono je to také o nastavení přístroje. Doporučuji vypnout stínování mapy a poté je vše v naprosté pohodě. Výdrž baterie - naprosto dostačující. S náhradní sadou baterií bez problémů vydržím 4 dny. Přesnost navádění - zatím jsem neměl problém a popravdě řečeno by mně ani nebavilo pokud by mně GPS navedla naprosto přesně ke keši. Co bych poté z toho hledání měl. Ochrana displeje proti poškrábání - vyřešeno prostřednictvím ochranné folie. Na funkčnost nemá žádný vliv. Také jsem se dočetl dost o tom jak se dakota 20 špatně ovládá. Podle mně další nesmysl. Mám dost velké prsty a nemám s ovládáním prostřednictvím dotykového displeje žádný problém. Wherigo - ano tuto podporu dakota 20 nemá, ale přiznejme si. Kolik jich kdo našel? A já na wherigo používám mobil, který je k tomuto naprosto dostačující. Co dodat závěrem? Je naprosto logické, že každý si bude chválit tu svojí navigaci. A tak já doporučuji dakotu 20 s mapy PRO. ;)
  • 0

#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 5:35

kostapanaj napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Do uplne vsech navigaci rady Garmin Etrex lze rucne zadavat souradnice.

Proč proboha ručně ? Vždyť i ze stránek GC.COM to jde přes kabel i po jedné rychleji než ručně.


Já keše taky neláduju z GC.COM, protože místo názvu tam mám kód a název v poznámce. A já chci na mapě název a v poznámce velikost a hint.
  • 0

#51 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 7:25

Smrk: a ses si jist, ze by to treba Geoget v kombinaci s nejakym exportnim makrem neumel lepe?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 8:00

kostapanaj napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
Do uplne vsech navigaci rady Garmin Etrex lze rucne zadavat souradnice.

Proč proboha ručně ? Vždyť i ze stránek GC.COM to jde přes kabel i po jedné rychleji než ručně.


Protoze dotaz znel: "Dají se do toho ručně zadávat souřadnice?" Netrotluj!
  • 0

#53 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 8:07

HaLuMa: nehlede na fakt, ze dotycny mohl myslet dalsi stage kuprikladu z multiny a pochybuju, ze by se kvuli ladovani z PC vracel vzdycky domu. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#54 dejva105

dejva105

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 10:39

My s sebou vzdycky vozime vytisklou stranku z GC.com, abychom si taky mohli pročíst nějaký logy atd. Nebudu se kvůli tomu připojovat s telefonem k netu a platit to...:-D
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 11:20

I tyto informace se daji prohlizet offline, aniz by to clovek musel mit vytistene na papiru. ;)
  • 0

#56 Sramci

Sramci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 12:40

Děkuji všem za cenné rady a připomínky :-), ale dnes jsem dostala rady od člověka z Garminu a je rozhodnuto. Bude to Oregon 450 PRO od téčka jsem upustila poté co mi vysvětlili, že se jedná o věc prakticky nepoužitelnou, nýbrž navigace v Topo mapě Evropy neumí navigovat, takže jediné co umí, je ukázat Vám na mapě 1:100 000 kde jste a to si tam opravdu mohu nakopírovat cokoliv.... Oregon vyhrál i díky snažšímu způsobu zadávání číslic a písmen a také díky minimu reklamací na tento model. Původně jsem ještě zamýšlela počkat na nové E-trexy, ale prý není moc na co. Takž díky a já jedu pro svého Oregona:-)
  • 0

#57 Fast Hippo

Fast Hippo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 12:53

, nýbrž navigace v Topo mapě Evropy neumí navigovat,


Muzes to prosim upresnit? Chystam se na 62 st a prave stovkova mapa Evropy me na t-verzi velmi laka.
  • 0

#58 Sramci

Sramci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 13:10

Ahoj, také mě to zklamalo, v téčku je navíc mapa Evropy, ale nejedná se o nic více, než mapový podklad v rozlišení 1:100 000. Vidíš na mapě kde jsi (třeba i ulici) ale navigovat z bodu A do bodu B tě to bude přímkou. (třeba skrz domy, vodu). Neumí to navigovat jako třeba topo Czech. Takový podklad jako je v téčku, si klidně volně a legálně stáhneš, nebo připravíš sám (návod na mojemapy.garmin.cz). Tzn., že i když si tam žádnou mapu nedáš bude tě to navigovat úplně stejně, jen neuvidíš mapu s bodem kde jsi. Rozmysli to, já byla ráda, že mi poradili místo toho, aby ze mě tahali peníze.
  • 0

#59 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 13:11

V tom případě se při koupi koukni co je součástí příslušenství. Známej se při koupi divil, že v základním příslušenství není USB kabel pro připojení k PC. Také zoomování po krocích je pomalejší. Dále má menší výdrž baterií než některé jiné GPS. Všeobecně vzato. Nedal bych na doporučení jednoho prodejce, ale informoval bych se u více prodejců. ;) btw: vsadím boty, že více prodejců se neshodne na jednom jediném typu.
  • 0

#60 Sramci

Sramci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2011 - 13:19

Díky, ale tohle je z dobrého zdroje v Garminu a stejné doporučení jsem dostala ve speciálce na navigace. Oregona kupuji z oficiální distribuce, takže v ceně vše co píší na Garmin.cz jen ta mapa Evropy mě trochu zaskočila.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama