Přejít na obsah


Fotka

Jak se zbavit vosího hnízda?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
53 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 10:56

noelin napsal/a:
prepixlovano mate v praze;) a tahle kes vazne za to stoji :D Teda samozrejme znam i hezci, ale kdyby kazda kes byla aspon z poloviny tak napadita, tak tu mame georajB)

Je jen málo míst, kde není přepixlováno... tedy na moje měřítka, ale zpět k tématu: fakt mi přijde, že je zbytečné upřednostňovat 3 měsíce fungování cache, byť třeba hezké a v málo zakešované oblasti před přírodou a přijde mi, že to je trochu jiný případ než dětský tábor.
Prostě bych se nebál do podzimu přerušit fungování cache (pokud je to nutné), pak v zimě pro jistotu tu díru zrušit, aby se tam na jaře nenastěhovaly znova a hotovo.
  • 0

#22 budik

budik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:11

1. vosy u keše v lese bych nemordoval, spíš bych přemístil pixlu. 2. Obecně - pokud už ty potvory černý vlezou do chalupy nebo někam kde to není žádoucí, platí na ně TOLUEN. Funguje jako nervový jed, při kontaktu (sprej) zabíjí okamžitě, výpary otráví hnízdo za krátkou dobu. A může u toho být i veselo. :) Horší je, že se nedá volně koupit (jen na ŽL) ale drogerie prodávají jakési rozpouštědlo nebo čistidlo které obsahuje 75% Téčka a zbytek je benzín. Funguje spolehlivě. Předloni mě vosy nalezly do stropu na půdě a lítaly po celým baráku. I na můj vkus to bylo dost vo hubu. Stačily dvě stříkačky po 100 ccm mezi prkna na podlaze a byl pokoj.
  • 0

#23 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:24

nevím kudy ta trasa vedla, ale nějaká vyšlapaná cestička o kus dál nadělá lesu určitě míň škody než likvidace hnízda
  • 0

#24 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:26

To je jednoduchý. Ber to takhle: co máš radši - svou keš, anebo vosy? Na extrémistický výkřiky popletených ochránců matičky Gáji bych se vůbec neohlížel, jsou totiž, jako obvykle, dost mimo mísu. Žádná vosa nebude přemejšlet, než ti vleze do keše anebo potom do nohavic, jestli náhodou nebudeš plakat. Navíc nevyhubuješ přece celej živočišnej druh, provůch, ale nepatrnej počet jedinců - denně jich zašlápneš, hmyzů, víc a ani o tom nevíš. Zbytečně neplácnu ani komára. Otázka je, co je zbytečně. To si musí každej zvážit sám. Pseudomorálka v tom nemá co dělat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#25 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 12:40

Citecka napsal/a:
To je jednoduchý. Ber to takhle: co máš radši - svou keš, anebo vosy?

Na extrémistický výkřiky popletených ochránců matičky Gáji bych se vůbec neohlížel, jsou totiž, jako obvykle, dost mimo mísu. Žádná vosa nebude přemejšlet, než ti vleze do keše anebo potom do nohavic, jestli náhodou nebudeš plakat. Navíc nevyhubuješ přece celej živočišnej druh, provůch, ale nepatrnej počet jedinců - denně jich zašlápneš, hmyzů, víc a ani o tom nevíš.

Zbytečně neplácnu ani komára. Otázka je, co je zbytečně. To si musí každej zvážit sám. Pseudomorálka v tom nemá co dělat.


Konečně pořádná odpověd. Naprosto s tím souhlasím! A jestli někdo řekne že z lítosti neplácne komára, tak já se přiznám, že já teda jo!
  • 0

#26 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 13:09

Na táboře jsme měli vosí hnízdo kousek od pěšinky. Tak jsem tam dal cedulku Pozor vosy a bylo to. Kdysi jsme sekli louku na rašeliništi, porostlém trsy ostřice a vosí hnízda byla v těch trsech. Dost často jsme si dali závody. Ale alergik by na to asi koukal jinak.
  • 0

#27 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 13:11

Citecka napsal/a:
To je jednoduchý. ....

Souhlas.
A hlavně taky bacha abys nezničila nějakého kůrovce. mohli by tě linčovat...;)
  • 0

#28 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 14:21

ssva napsal/a:
Souhlas.
A hlavně taky bacha abys nezničila nějakého kůrovce. mohli by tě linčovat...;)


No jasně ještě sem tahej kůrovce... :D

Citecka to vlastně napsal dobře, je to jen a jen o tom, co člověk považuje za zbytečné.
Za mě jak už jsem psala výše, je likvidace vosího hnízda v lese kvůli nějaké pixle, byť sebelépe udělane, dost velká zbytečnost. Zejména v souvislosti s tím, že trasu přesouvat nechtějí aby se novou pěšinkou nepoškozovala příroda (jejíž nedílnou součástí jsou ovšem i ty vosy...).

Taky mě trochu trápí co by třeba přišlo na řadu příště...
  • 0

#29 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2011 - 16:32

Nebude to uplně metoda pro tebe (na podzemní hnízda), ale když už tu tohle vlákno je, vím, jak na vosy v šedých visutých hnízdech i poměrně velkých rozměrů. Konkor! :-) Je dobré si při příchodu k hnízdu tím konkorem trochu nastříkat i kus hadru a mít ho v ruce. Vosám to smrdí a nejdou po tobě. Stříkneš jim prostě konkor do té dírky dole (cca 5vteřinový střik) a za půl hodiny se k hnízdu vrať. Vosy budou z většiny mrtvé a ty ostatní polezou po zemi a snadno je pošlapeš nebo jinak vhodně "dorazíš". Ta mastnota jim slepí křídla a nemohou létat.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#30 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 1:15

Je snad něco jiného, když vosy vlezou někomu do baráku a udělají tam hnízdo a pak ohrožují jeho obyvatele, než když jdeš do lesa, kde jsi host a kde jsou ony doma a ty je budeš hubit toluenem kvůli pitomé pixle. Dej k té krabičce pak upozornění, že kvůli ní muselo být zničeno hnízdo vos či zlikvidování další nepohodlní tvorové, abych věděl jakou krabičku nemám lovit! A hausko, ty jsi nejspíš psychopat, který se v tom vyžívá, když může ubližovat bezbranným tvorům a ještě udílet "rady"!
  • 0

#31 Or_Mi

Or_Mi

    Or_Mi

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 1:21

mishiczka1 napsal/a:
Díky za rady a názory a nepřeju žádnému alergikovi pigáro od divoké včely, až bude v tom lese na houbách. A že jich tam bývá.


Takže vyhubíme v lesích všechny vosy a včely? A čím pak budeme pokračovat? Mravenci, aby náhodou někoho nekousli? A nemáš taky nápad vyhubit všechny zmije, aby někoho neuštkly? A co takhle ježci, děti by se mohly píchnout o bodliny, vyhubíme radši i je. A v lese jsou i ostré větve, o které by se někdo mohl bodnout, co takhle vykácet pro jistotu všechny stromy? Pak se na tu holou planinu může umístit spousty pitomých krabiček...
  • 0

#32 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 1:39

Fanatici všech zemí,... polibte si prrrdel :) /// cit. "Pelíšky" /// Ne, vážně... to myslíte vážně? Ty hysterionský pokřiky o vyvražďování všehomíra? Nejste náhodou ze Sevilly? Hele, ještě tam stojí to lešení s hranicema, jak mělo v každým rohu ten zvon na pečení fakt zarputilých hříšníků?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#33 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 7:25

Ajéé, Or-mi, nevisíš ty teďka na Šumavě s notebookem v koruně stromu? Nemám zájem jít do lesa a hledat hnízda, která bych ničil, vosy klidím pouze z půdy naší chalupy a to budu dělat pořád, ať se ti to líbí nebo ne. Moje rada je chalupářská, ne geokešingová.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#34 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 7:46

Fíha, to je legrace sledovat ty fanatiky, co neublíží mouše a nešlápnou na kytičku. Tedy spíš k pláči, že se to ekoteroristům tak úspěšně daří, vsugerovat široké veřejnosti tyto nemysly. :( A ta zásadní věc, která mi dělá čím dál větší vrásky a kterou zásadně odmítám - vychovávají v lidech pocit a celkem ostrou hranici, že jsou doma ve městech a zvířata jsou doma mimo město. A že je správné, že se příroda musí vůči běžným lidem zavírat. Pro zajímavost, jak se díváte na plošné hubení komárů, likvidaci hnědých slimáků, záměrné přejíždění oposunů na Zélandu, střílení špačků a kormoránů, střílení zvěře v lese, atd ...
  • 0

#35 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 8:29

MedoMyši, fakt si myslíš, že třeba já se řadím mezi ekoteroristy a outlocitné fanatiky? :P Nemám problém zabít savce, zajímalo by mě, kdo z téhle diskuze to může o sobě říct. Ale odůvodněně. A likvidovat hnízdo denních tvorů kvůli tomu, že je poblíž noční keše, je ta největší hovadina, jakou jsem za poslední dobu slyšela.

Právě proto, že si nemyslím, že lidi patří do města a zvířata do přírody, mě nadzvedává ta hysterie z toho, že v přírodě jsou vosy, pomoc, něco s tím honem někdo udělejte. Možná by spíš někteří lidi do té přírody fakt chodit neměli. Protože ano, jsou tam zvířata. Vosy, komáři, klíšťata, divočáci, a tyhle... rostliny. Ty jsou nejhorší, ty neutečou :P
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 8:37

MedoMys napsal/a:
...A ta zásadní věc, která mi dělá čím dál větší vrásky a kterou zásadně odmítám - vychovávají v lidech pocit a celkem ostrou hranici, že jsou doma ve městech a zvířata jsou doma mimo město. A že je správné, že se příroda musí vůči běžným lidem zavírat.


Bingo.

Anebo jinak: ty, který ten pocit mají, bych v těch městech fakt zavřel :) a nelezte mi do lesa :D :D

Např. ta zhůvěřilost s vymáháním zřízení bezzásahové divočiny na Šumavě australského typu ( 1B ). Pro neznalé: absolutně bez přístupu člověka, včetně zrušení veškerých stávajících komunikací, cest, xx-vodů a pěšin.
Teda absolutně bez přístupu: chodit tam samosebou budou ti, co to budou hlídat a zkoumat. Asi tam budou mít i nějakou základnu, nejspíš šik chatičku. A granty, aby si měli za co hrát. V našem zájmu, samosebou; a především v zájmu obyvatel šumavských obcí, kteří to ne a ne pochopit, hlupáci. Uvědomělého vedení je jim třeba.

Nejsem zpodstaty agresivní, ale za tohle bych tlamu plácal. Zfleku.

Tzv. "ochrana přírody" (se skutečnou výkonnou ochranou má společného asi tolik jako log s biologem, jak se mi jednou povedlo někde plácnout) je intelektuální cvičení určitého druhu městských snobů. Bohužel jako všichni samozvaní svatí mají nedotknutelné dogma, negace čehokoli z jejich portfolia je hřích, pardon, "chybí argumenty" a "kapitalistická lež". Negovat je je "špatné" a protivník je automaticky "zlý". A TOHLE se jim už podařilo nacpat lidem do hlav.

Je to podobný odpad jako reklamy. Prostě násilnická demagogie. Bohužel zároveň mladá, mladými snadno akceptovatelná, protože se kreje za entuziasmus a má nálepku "správného" - a je revoluční. A každá revoluce má na kloubech pravý - pardon, levý - ruky ocelový prsteny s hrotama terorismu (ó jé, zase má mý střevo poránu lyrickej průjem... pardon.)

Schválně, fakt vám připadá jako normální reakce na takovou pitomost, jako je dotaz na jedno hnízdo vos u keše, taková ochota dát si navzájem přes držku? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 9:01

[quote]Např. ta zhůvěřilost s vymáháním zřízení bezzásahové divočiny na Šumavě australského typu ( 1B ). Pro neznalé: absolutně bez přístupu člověka, včetně zrušení veškerých stávajících komunikací, cest, xx-vodů a pěšin.
Teda absolutně bez přístupu: chodit tam samosebou budou ti, co to budou hlídat a zkoumat. Asi tam budou mít i nějakou základnu, nejspíš šik chatičku. A granty, aby si měli za co hrát. V našem zájmu, samosebou; a především v zájmu obyvatel šumavských obcí, kteří to ne a ne pochopit, hlupáci. Uvědomělého vedení je jim třeba.

Nejsem zpodstaty agresivní, ale za tohle bych tlamu plácal. Zfleku.

Tzv. "ochrana přírody" (se skutečnou výkonnou ochranou má společného asi tolik jako log s biologem, jak se mi jednou povedlo někde plácnout) je intelektuální cvičení určitého druhu městských snobů. Bohužel jako všichni samozvaní svatí mají nedotknutelné dogma, negace čehokoli z jejich portfolia je hřích, pardon, "chybí argumenty" a "kapitalistická lež". Negovat je je "špatné" a protivník je automaticky "zlý". A TOHLE se jim už podařilo nacpat lidem do hlav.

Je to podobný odpad jako reklamy. Prostě násilnická demagogie. Bohužel zároveň mladá, mladými snadno akceptovatelná, protože se kreje za entuziasmus a má nálepku "správného" - a je revoluční. A každá revoluce má na kloubech pravý - pardon, levý - ruky ocelový prsteny s hrotama terorismu (ó jé, zase má mý střevo poránu lyrickej průjem... pardon.)
[/quote

+1

Tu šumavu taky nechápu, kdo tam byl vidí, že to není les ale plocha suchých kůlů. Proč nás žalují Němci a Rakušáci.....
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#38 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 9:12

co kdybyste tyhle eko a antieko hádky a agitace provozovali někde jinde
  • 0

#39 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 9:39

Chryseis napsal/a:
MedoMyši, fakt si myslíš, že třeba já se řadím mezi ekoteroristy a outlocitné fanatiky? :P Nemám problém zabít savce, zajímalo by mě, kdo z téhle diskuze to může o sobě říct. Ale odůvodněně. A likvidovat hnízdo denních tvorů kvůli tomu, že je poblíž noční keše, je ta největší hovadina, jakou jsem za poslední dobu slyšela.

Právě proto, že si nemyslím, že lidi patří do města a zvířata do přírody, mě nadzvedává ta hysterie z toho, že v přírodě jsou vosy, pomoc, něco s tím honem někdo udělejte. Možná by spíš někteří lidi do té přírody fakt chodit neměli. Protože ano, jsou tam zvířata. Vosy, komáři, klíšťata, divočáci, a tyhle... rostliny. Ty jsou nejhorší, ty neutečou :P


S tím souhlasím, vosy mi nijak nevadí, jen tak samoúčelně bych je samozřejmě nelikvidoval, stejně jako cokoli jiného.
Pokud jde o keš, tak už vůbec ne. To je problém kačerů, jestli se k ní dostanou nebo ne, řekl bych, že to může být takové "zajímavé" zpestření. Pokud jde o alergiky, ti to o sobě vědí a nosí s sebou potřebné přípravky. Max. stačí upozornit v listingu.
Reagoval jsem pouze na ty fanatické řeči o zabíjení bezbranných tvorů.
  • 0

#40 martuf

martuf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2011 - 10:08

Použij Isekticidní prášek Biotoll. Návod je na butylce a do půl hodiny je po problému (vlastní zkušenost při sekání zahrady).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama