Přejít na obsah


Fotka

GSAK V8 beta


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 15:59

http://gsak.net/boar...showtopic=19095
Asi nejzajímavější novinkou je využití Geocaching.com api
  • 0

#2 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 16:36

Vypada to zajimave, zejmena pak vazba na geocaching.com - behem par sekund jsem bez generovani pq stahl kese v okoli 5 km od sveho hc...
  • 0

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 16:50

Už se můžeme těšit na nový GG s podporou API? Nainstaloval jsem si betu a chtěl vyzkoušet, zatím nic moc nefunguje :-(
  • 0

#4 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 16:53

Rozumím tomu správně, že tato verze 8 bude jako upgrade ze sedmičky za poplatek?
  • 0

#5 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 19:43

Hura! Jdu zkouset. Beta verze zatim bezi na stare licencni cislo ze 7ky. Az bude plna verze, bude potreba koupit novou licenci.
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:05

sobikovi napsal/a:
Už se můžeme těšit na nový GG s podporou API?


GSAK mel k API pristup uz v unoru (mozna i driv), zatimco me tam pustili pred ctrnacti dny. Takze strpeni.
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:53

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Už se můžeme těšit na nový GG s podporou API?


GSAK mel k API pristup uz v unoru (mozna i driv), zatimco me tam pustili pred ctrnacti dny. Takze strpeni.

jasně, rádi počkáme ;)

Ty zajímavé fíčurky (práce s favorites, bookmarky, stažení keší, aktualizace stavu keše atd.) jsou z toho API nebo to má GSAK nějak zakomponováno z třetích stran (GJ)?
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:18

To je vsechno API. S GJ nejak oficialne pracovat nemuze. ;) API toho umi hodne, ale zase je jeho pouziti ruzne limitovano (cestnosti volani, mnozstvi vracenych dat za den, atd.) Jen mi neni doposud jasne, jestli ta beta GSAKu pracuje s tim testovacim API serverem, nebo jestli to uz jede nad ostrymi daty? Sam jsem se totiz na moznost betaverze nad ostrymi daty Groundspeaku ptal, ale doted mi neodpovedeli. Ten testovaci API server totiz nebezi nad aktualnimi daty, ale nad starsi verzi dat, tedy stav geocachingove databaze nekdy z jara. Pokud to nekdo zkousite, podivejte se, jestli tam vidite treba kese za posledni tyden? Dik!
  • 0

#9 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:47

No nevim jak kese, ale treba jsem si ted aktualizoval logy u svych kesi a je tam i log co mi na mail prisel pred 10 minutama.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 22:11

Dik, takze to fakt jede na ostrych datech. Budu je tedy honit dal. Snad to potrva mene nez dalsiho pul roku...
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 22:34

jj, je to na ostrých datech... ... je to jejich api šetrnější než GJ nebo je to stejný? Je otázka,že když api zvládá některý věci, tak to už na to nebude GJ třeba, ale bude to třeba implementovat do GG.
  • 0

#12 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 0:24

sobikovi napsal/a:
... je to jejich api šetrnější než GJ nebo je to stejný?

Je, stránka nemusí vypisovať HTML formátovanie a podobné záležitosti, ale vyberie pomocou jedného query iba potrebné informácie z databázy, taktiež môže na jedno SQL query vybrať aj viac keší. Ďalšia otázka je bohužial kedy sa toho API dočkáme a či bude použiteľné pre BM.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:08

Pro BM? Reknu jen jednu vec - BM si muze stahnout maximalne 3 (slovy tri) listingy za den, a to jeste jen z tradicnich kesi. Staci to jako odpoved? B) Jinak GS uz se mi ozval. Zatim neuvolnuji API do ostreho provozu plosne, ale pomaloucku postupne, aby zjistili, co jim to udela se servery. Tak ne ze to tou betou GSAKu zborite!
  • 0

#14 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:15

A tusi nekdo jake jsou limity tohoto API pro PM? (kolik kesi jem mozne denne aktualizovat, kolik novych stahnout, limity pro logy atd...)
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:33

Limity jsou znamy, je na to v API funkce. Akorat tedy nevim, jestli neco v tech limitech u te ostre verze nezmenili. Posledni varianta limitu poctu kesi vypadala takto: PM si celych listingu stahne 6000 za den, a lite-informaci (zakladni info bez listingu) 10000 za den. Nicmene jeste existuji limity pro volani jednotlivych API funkci, ktere jsou hodne prisne, a v mnohych vecech podle mne nepouzitelne. Ale to tu ani nebudu psat, protoze fakt nevim, jestli to skutecne plati, a jen by vas to naprdlo. B)
  • 0

#16 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:55

HaLuMa napsal/a:
Pro BM? Reknu jen jednu vec - BM si muze stahnout maximalne 3 (slovy tri) listingy za den, a to jeste jen z tradicnich kesi.
Staci to jako odpoved? B) (...)


Na to jsem taky koukal...primo ziral .... za prvy mi to prislo z gc.com jako admin response, a za druhy jsem na to pak narazil u tohodle progrmau, ktery "ma dovolen" pouzit nove API:
http://www.neongeo.com/

Citace z AndroidMarketu:
Pease note that Premium Geocaching.com Membership is required for the best user experience. Basic members can download up to 3 full traditional geocache listings per day.
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#17 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:57

Narazil jsem na prvni problem, aktualizoval jsem si pres API data u vsech nalezenych kesi, zajimaly me hlavne FP, no a ty se prave u mnoha z nich vubec nestahly. Takze ted nevim, jestli to nema aktualni data jen u casti databaze, tezko rict. Chybu to nehodilo zadnou, a kdyz dam aktualizovat jen konkretni kes o ktere vim, ze tech FP ma mraky, tak je tam stejne stale 0.
  • 0

#18 neski

neski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 9:27

zkusil sem to same nad 16 vlastnima kesema a probehlo to OK.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 9:31

No, to treba budou ty limity pro volani jednotlivych API funkci za den, o kterych jsem tu pred chvili mluvil... schvalne se podivej, u kolika kesi ti to ty FP nacetlo?
  • 0

#20 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 9:37

HaLuMa napsal/a:
No, to treba budou ty limity pro volani jednotlivych API funkci za den, o kterych jsem tu pred chvili mluvil... schvalne se podivej, u kolika kesi ti to ty FP nacetlo?


Nacetlo je to u 468 z 2755, ale samozrejme nevim kolik z toho poctu doopravdy nema zadny FP a u kolika se jen nestahl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama