Přejít na obsah


Fotka

Garmin etrex legend - problém se zadáním souřadnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 fialinka

fialinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 19:35

Zdravím všechny, asi se tu najde hodně /spíš bývalých :-)/ majitelů této gps... já jsem s geocachingem teprve začala, tuhle gps mám teprve tři týdny z aukra - byla jako nová, fungovala bez problémů... zatím rozhodně stačila :-). Ale dnes se vyskytl problém - při zadávání souřadnic nešla na třetí místo od konce napsat šestka a osmička, všechny ostatní čísla ano... a na druhou stranu šestka i osmička i ostatní čísla šly napsat všude jinde bez problémů... je to zvláštní, gps jinak funguje, všechny "čudlíky" jsou v pořádku, zkoušela jsem vyměnit baterky... prostě nevím, k tématu jsem nic nenašla... jestli někdo bude vědět, co s tím, budu fakt vděčná - fakt mne to začalo bavit a teď toto :-)...díky
  • 0

#2 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 19:42

Jestli problém nebude ve spravném nastavení formátu souřadnic. Je rozdíl mezi DD°MM.MMM a DD°MM'SS.SS. Jednou tam větší čísla jak 5 jdou, podruhé ne. Pro geo používáme první formát* B)
  • 0

#3 fialinka

fialinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 20:12

N.o.e. napsal/a:
Jestli problém nebude ve spravném nastavení formátu souřadnic. Je rozdíl mezi DD°MM.MMM a DD°MM'SS.SS. Jednou tam větší čísla jak 5 jdou, podruhé ne. Pro geo používáme první formát* B)


Díky za odpověď, tož jsem to prověřila, a nastavené jsem měla souřadnice DD°MM.MMM a v nich to napsat nejde, nejde to napsat, ani pokud nastavím ty druhé... zkusila jsem tam ještě nastavit formát hddd.ddddd, tam už šestka napsat jde, ale mám pocit, že to řešení problému nebude...
  • 0

#4 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 20:24

Ještě mne napadlo správné nastavení mapdatum WGS-84, ale tím to asi nebude. Ale v manualu píšou hddd°mm.mmm' tak bych to tam dal, o jiném formátu se nezmiňují. Vše se ukáže až u první cache, když ukáže 0m a ona tam bude*
  • 0

#5 fialinka

fialinka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2011 - 20:28

N.o.e. napsal/a:
Ještě mne napadlo správné nastavení mapdatum WGS-84, ale tím to asi nebude. Ale v manualu píšou hddd°mm.mmm' tak bych to tam dal, o jiném formátu se nezmiňují. Vše se ukáže až u první cache, když ukáže 0m a ona tam bude*


No jasně, prověřím to už zítra :-), ale stejně je to divné - prvních 16 kousků jsem odlovila bez problémů, najednou to zapnu, a začne to dělat tohle :-). Mně, technickému antitalentu :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama