Přejít na obsah


Fotka

Podvádíte při geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#1 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 8:41

Ahoj. Mám takové "hloupé" téma, nicméně k zamyšlení. Je škoda, že i při této super zábavě kačeři podvádí a zřejmě jen pro grafy a statistiky, jinak si to neumím vysvětlit. A teď o co jde? Setkal jsem se při jedné sérii keší, že "lovil" tuto sérii jeden kačer a ze série keší měl zalogováno v logbooku tak zhruba třetinu, možná ani to ne. Ale na stránkách geocaching.com samozřejmě celou sérii. Prostě si z celé série vybral pár keší pro zalogování, aby se neřeklo a potom si krásně vše "lognul" doma u PC. Neztrácel přeci čas hledáním skutečných krabek. Potom se v jeho statistikách nestačí "noví" kačeři divit, jak je ten či onen "lovec" dobrý, že už má třeba přes tisícovky nálezů. Zřejmě jich je ve skutečnosti podstatně méně, ale na "OKO" to vypadá dobře, ne? Co si o takovém počínání myslíte? Setkali jste se už s něčím takovým? Všem dík za jakýkoliv názor.
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#2 sarinek

sarinek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 8:54

Ahoj Tak to já mám spíše opačný problém.krabičku fyzicky odlovím,do logu se zapíšu,ale jsem línej jí ještě zapsat zde....někdy je problém s kompem,tak si pořídím foto a zapíšu se později...u několika krabiček jsem i toto zapomněl,takže si je odlovím znovu a už vubec nemám duvod podvádět,tohle není hra o honění bodu,ale o tom něco prožít,něco se dozvědět a to podvodem získat nejde!!
  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 8:59

haleot napsal/a:
...
Co si o takovém počínání myslíte? Setkali jste se už s něčím takovým?
Všem dík za jakýkoliv názor.

Tak nebuď srab, a konkrétně jmenuj. Jinak asi k nápravě nedojde.
  • 0

#4 LukeUp

LukeUp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 9:01

Nevim, proč bych to dělal. Geocaching dělám pro zábavu a abych se dostal do přírody s tím, že si trošku oživím procházky. Nikdy bych nezalogoval něco, co nenajdu. Ve statistikách to sice může vypadat hezky, ale podváděl bych vlastně sám sebe a nevím, proč bych to dělal. Když to někomu dělá dobře, tak je to jeho boj.
  • 0

#5 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 28 srpen 2011 - 9:19

haleot napsal/a:
Ahoj. Mám takové "hloupé" téma, nicméně k zamyšlení. Je škoda, že i při této super zábavě kačeři podvádí a zřejmě jen pro grafy a statistiky, jinak si to neumím vysvětlit. A teď o co jde? Setkal jsem se při jedné sérii keší, že "lovil" přede mnou jeden známý (dle NICKU) kačer-team a ze série 29 keší měl zalogováno v logbooku tak zhruba třetinu, možná ani to ne. Ale na stránkách geocaching.com samozřejmě celou sérii. Prostě si z celé série vybral pár keší pro zalogování, aby se neřeklo a potom si krásně vše "lognul" doma u PC. Neztrácel přeci čas hledáním skutečných krabek. Potom se v jeho statistikách nestačí "noví" kačeři divit, jak je ten či onen "lovec" dobrý, že už má třeba přes 4000 nálezů. Zřejmě jich je ve skutečnosti podstatně méně, ale na "OKO" to vypadá dobře, ne?
Co si o takovém počínání myslíte? Setkali jste se už s něčím takovým?
Všem dík za jakýkoliv názor.


Rozmysli si to dvakrát, než na někoho takhle udeříš. Poskytl jsi dost indicií k identifikaci dotčených.
Klidně může být že někdo podvádí...

Uvaž tohle: powertraily jsou jiný kešování, logbooky namoklej plesnivějící humus, razítka můžou být rozpitý... logbooky vyměňují lovci, dávají i nový krabky - nakrásně tam klidně leží dvě a Ty jsi našel jednu a tam zrovna dotčený 4k team nebyl...

Byl tu kamenován kluk za ničení krabek - nakonec se zjistilo, že on to ani být nemohl.
  • 0

#6 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 9:19

dr.vota napsal/a:

haleot napsal/a:
...
Co si o takovém počínání myslíte? Setkali jste se už s něčím takovým?
Všem dík za jakýkoliv názor.

Tak nebuď srab, a konkrétně jmenuj. Jinak asi k nápravě nedojde.


Rad bych se to také dozvěděl ...
když si to už nakousl nic jiného ti nezbude ;)
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#7 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 9:23

Nevím, jestli to patří sem, ale dá se říct, že si občas taky trošku zapodvádím. Jde prakticky o to, že se snažím vyluštit nějakou mysterku (zatím se tak stalo u dvou), které mám blízko HC. Obě dvě jsou podle mě špatně udělané, protože v několika místech mají prostě slepé body, kde musíš jen čistě tipovat nějaké řešení (nikde žádný náznak toho, že bys šel dobrou cestou) a tak se nechávám nakopnout od ostatních kačerů, protože owneři těchto mysterek prostě nejsou u PC. Myslíte, že tichá pošta je v pořádku? Prakticky totiž lovíte keše, na které nemáte, ale podle mě je to stejný přístup, jako když se vezete v teamu FTF, kde šifry luští niximor a vy jen chodíte tam, co on vyluští. Nebo ne?
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#8 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 9:28

Tak si skoro rikam, ze podle popisu kacera co ma pres 4000 nalezu by to docela sedelo na mne, nicmene muzu svedomite prohlasit, ze 100% krabek, ktere mam zalogovane na netu jsem i zalogoval v terenu do fyzickeho logbooku (at uz vlastnorucne, nebo jsem byl nekym zalogovan zatimco ja treba sedel za volantem a byl pripraven uhnout kdyz by se nekde vyritilo auto). Takzvany distancni geocaching fakt neprovozuju, ani by me to nebavilo :) Ovsem je tu druha stranka veci - zrovna u powertrailu byva pomerne bezne, ze nekteri vozi v aute nahradni krabky/logbooky a bezhlave vymenuji pripadne doplnuji krabky, ktere nenajdou. Pak se muze stat, ze nasledujici lovci loguji budto do uplne jineho logbooku nebo dokonce do uplne jine krabky, coz ovsem nemuzou vedet, protoze nemuzou mit poneti, ze na miste jsou treba dve a jedna je tam jen proto, ze predchozi nalezci nebyli uspesni v nalezu te prave. Tolik tedy jen k pripadnemu osocovani, nemusi to byt nutne tak, jak tu haleot pise. Jinak teda co se podvadeni obecne tyce, ano, taky obcas podvadim :) A to sice tak, ze ne kazdou mysterku jsem 100% vyresil sam, obcas se rad svezu s nekym kdo ma vylusteno, nebo si necham poradit. V soucasne premysterkovane dobe s tim ale ja osobne zadny problem nemam :) A jeste jeden "podvod" obcas udelam - totiz kdyz kes odlovim kratce pred pulnoci, a vic se mi hodi do kalendare druhy den, tak napisu cas 0:01 s nasledujicim datem, abych nemusel na miste jeste treba 10 minut cekat, a mohl uz mirit misto toho k domovu. Tak, a ted se do mne muzete pustit, jak je to hrozne a jak bych mel demonstrativne smazat veskere sve nalezy a jit se nekam stydet :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#9 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 10:50

Hrůza... Niximorovi by se měly smazat všechny nálezy :-D. Nicméně takové to nakopávání mi svým způsobem přijde trošku jako podraz, ale to je asi tím, že jsem si na něj akorát nezvykl :-). Je pravda, že je tady hrozně moc mysterek, které ne vždy mají srozumitelný a plynulý listing (více řešení, metoda pokus-omyl etc...). Na druhou stranu tyto mysterky podle toho mají i obtížnost, takže svým způsobem po nakopnutí buď snižujeme úroveň mysterky nebo logujeme později něco, na co prostě nemáme... Asi si budu muset zvyknout na nakopávání :-P
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#10 netvor

netvor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 10:55

Na geocachigu je skvělé to, že člověk může podvádět jen sám sebe...;)
  • 0

#11 Rogosak

Rogosak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 10:56

Podle názvu bych mohl říct, že také podvádím. Podle textu nikoli. Dvakrát jsem udělal na BF cache. Jednou to byla Mysterka s exe souborem a podruhé to byla multina se stagema a finálku jsem si jednoduše vytipoval kde by mohla být. Jinak co bych dělal kdybych všechny cache v okolí zalogoval jen na serveru? Ne, to bych opravdu nedělal, takovou zábavu já nemám rád. Proto se snažím provozovat geocaching, abych se dostal do míst neprobádaných a abych si všimnul věcí které bych jako běžný občan nevnímal.
  • 0
Vložený obrázek

#12 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 11:02

Jak uz rikal Lutekare, je to o zabave, dobrodruzstvi a touze poznat neco noveho nevsedniho, takhle to prozatim delam teda ja. Ani bych nemel radost z velkeho mnozstvi nalezu fake. A jestli nekdo takhle podvadi ? his business, at si to dela, me je to fuk :-)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#13 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 11:03

Popina napsal/a:
Nicméně takové to nakopávání mi svým způsobem přijde trošku jako podraz, ale to je asi tím, že jsem si na něj akorát nezvykl :-). J


Ber to tak, že po nakopnutí je člověk kolikrát sám schopen mysterku doluštit, a ještě se při tom naučí něco, co neznal. Zatímco bez nakopnutí by do ní koukal pořád bez výsledku a nic by mu nedala. Nakopávání je veskrze pozitivní jev. Na rozdíl od přivedení na vyluštěné souřadnice nebo předávání souřadnic.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#14 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 12:00

To je sice zajímavý pohled, jenže některé rádoby mysterky jsou jen o nápadu jak na to přijít. Nedá se to nijak vyvodit, nedá se to vyčíst na netu, nic tě to nenaučí, musíš jen trapně zkoušet a zkoušet. Například číslování dánského textu je opravdu strašná nuda. Navíc v hintu jsou jen iniciály autora... Myslím si, že tato mysterka s D4,5 tě nejenže ničemu nenaučí, ale jen tě odradí od opravdu luxusních mysterek, které tímto strašně trpí. Proto si raději u takovéto mysterky nechám vyzradit finálku, než se louskat s nějakým dánským textem, kde si musíš číslovat písmena až po 4893...
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#15 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 17:51

Jasne ze podvadim. A ze vseho nejradeji tak ze pumpickarske multiny objizdim autem. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 18:13

semik75 napsal/a:
Jasne ze podvadim. A ze vseho nejradeji tak ze pumpickarske multiny objizdim autem. ;)

Podvádím stejně, ale naopak! Na dálniční sérii mám 2 ftf na kole.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#17 haleot

haleot

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 18:18

Ahoj. Dík všem za názory. To, že někdo "nedá" mysterku a musí sáhnout pro pomoc, nepovažuju za podvádění. Prostě to někdy tak "nepálí", ale fyzicky si normální kačer krabku zaloguje. Mám na mysli jen to, že prostě jen zaloguje "od počítače" a krabku ani neviděl. Nezlobte se, ale nebudu zveřejňovat jméno, jelikož je to vcelku jedno. Ať si každý sám sáhne do svědomí. Je to každého věc. Mě jen zajímal Váš názor. Také je pravda, že někdy logbooky vypadají hrozně a není skoro kam psát, nebo je logbook promočený. Já třeba nosím s sebou náhradní listy-proužky (záleží na velikosti cache), které v případě nutnosti prostě do krabky vložím, tedy pokud se vleze. Jinak loguju kamkoliv to jen jde, pokud už nejsou volné řádky. Vše se dá vyřešit. A říkat, že jsem se nemohl zapsat do logbooku, protože nebylo místo, nebo byl mokrý papír je trošku mimo hru. to "ivanbok"...žádné přímé indície jsem neposkytl a není ZDALEKA jasné, kdo je dotyčný hráč. Ale můžeš si to dát jako mysterku a napsat mi mail s výsledkem-jménem ;) to "dr.vota"...srab nejsem, ale nemá smysl zveřejňovat jakékoliv jména. Je to hra ve které o nic nejde a je věcí každého hráče, jak přistupuje ke hře a jak hraje a jak se chová. Někdo krade a ničí keše, někdo si loguje jak se mu zlíbí....
  • 0
Garmin Oregon 450t PRO Garmin GPSMAP 60 CSx Samsung i9100 Galaxy S II

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 18:22

netvor napsal/a:
Na geocachigu je skvělé to, že člověk může podvádět jen sám sebe...;)


Tohle by se melo tesat!

haleot: hele realne stejne nic nevyresis, tobe body ani neubydou, pokud to u dotycneho bude mit na neco vliv (at jiz na zvetseni ega nebo jinych telesnych casti), tak budme radi. Takhle ma aspon co delat a nevymysli veci typu, ze si vezme nakladak a rozjezdi nekde na zastavce lidi.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 18:23

Slyšel jsem o lidech, kteří virtuálně logují "duchy" v Americe. Mě to nechává chladným, statistika je pro mě, abych věděl, kde jsem byl a kde ještě ne.
  • 0

#20 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2011 - 18:25

haleot napsal/a:
to "dr.vota"...srab nejsem, ale nemá smysl zveřejňovat jakékoliv jména. Je to hra ve které o nic nejde a je věcí každého hráče, jak přistupuje ke hře a jak hraje a jak se chová. Někdo krade a ničí keše, někdo si loguje jak se mu zlíbí....


Jenze tim ze tady s timhle tematem otravujes "kazis vzduch" takze kdyz nemas koule na to jmenovat tak to asi nebude tak zhavy a mozna si ani nejsi az tak uplne jisty ze to scim jsi zacal je pravda. Mozna jsi dotycne jen proste v logbooku nenasel. Co ty na to?
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama