Přejít na obsah


Fotka

Podvádíte při geocachingu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
100 odpovědí na toto téma

#81 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 16:35

Docela bych bral moznost neceho jako "Bonzaka", ktery by umoznoval upozornovat na nepoctive kacery. Pri urcitem poctu bonzu by byl vyzvan k ospravedlneni :D
  • 0

#82 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 16:41

Samaell: ja bych zase bral to, aby lidi zacali pouzivat svuj mozek a neresili naprosty blbosti. Jak jiz bylo receno vyse - pokud nekdo podvadi, tak podvadi predevsim sebe. Nebo se snad zdrazi chleba ci benzin?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#83 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:04

Ja si zase myslim, ze clovek, ktery loguje kes co nenalezl se s nejakou moralkou nezabyva. Je to pro nej honeni bodu a pak machrovani: podivejte se, ja uz mam 1500 krabicek (sice sem 1000 niky nevidel, ale kdo to resi)
  • 0

#84 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:09

No jasně, to je dávno známá věc: Kdo lže, ten krade. Takže až se někomu ztratí keš, je jasné, kdo ji ukradl - někdo z těch, co na ní doopravdy nikdy nebyli! Tyhle vlákna o ničem jsou stejně nejlepší zábava na podzimní deštivé večery :)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#85 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:15

Samaell: a co? Kdyz mu to zvedne ego, tak at to tak dela. Rozhodne budu radeji, kdyz bude delat tohle, nez aby nekde s kamarady sprejoval baraky ci nove fasady, nekde fetoval nebo delal kdovico horsiho.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#86 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:22

No je mi to líto, že jsou tací mezi námi. My bychom to nikdy neudělali. Tenkrát mi chtěli logovat rodiče a já je málem přetrhl:)
  • 0

#87 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:05

1. Geocaching je hra s jediným pravidlem "najít keš a zapsat se do logbooku". Kdo na netu loguje keše, které nenašel, podvádí. Vše ostatní (BF, nakopnutí, spolupráce, kamarádská výpomoc, ...) je dovoleno a záleží na každém hráči, co je a není pro něj přijatelné. 2. V každé hře se najdou hráči, kteří se snaží švindlovat. Kdo s tím má problém, neměl by raději vůbec nic hrát. B)
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#88 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 283 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:14

mauricie napsal/a:
1. Geocaching je hra s jediným pravidlem "najít keš a zapsat se do logbooku". Kdo na netu loguje keše, které nenašel, podvádí. Vše ostatní (BF, nakopnutí, spolupráce, kamarádská výpomoc, ...) je dovoleno a záleží na každém hráči, co je a není pro něj přijatelné.


Souhlasím. EDIT: I když to není jediné pravidlo. :P

Jen bych rád doplnil, že až se za nalezení kešky budou dávat peníze, tak má cenu hledat podvodníky. Do té doby okrádá jen sám sebe.
  • 0

#89 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 7:02

Dle meho okrada i ty, co si zakladaji na svem poradi vuci ostatnim kacerum (ne, ze by me to zrovna s mym poctem krabicek vadilo)
  • 0

#90 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 7:46

Samael" a vis o nekom konkretnim kdo tohle dela v radu tisicu? Ja mam takovy dojem, jako bychom resili Yetiho nebo Olgoje Chorchoje.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#91 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 10:06

Ještě se tady objevila poznámka, že někteří kačeři vyměňují krabice/logbooky či NAHRAZUJÍ ty, které nenašli. - Já jsem už taky vyměnila rozbitou škatuli či doplnila logbook o nový malý notýsek. Ale vždycky až poté, co jsem krabici našla. To, že jsem ji já nenašla, přece neznamená, že tam není? Aj zkušení kačeři s tisícem nálezů se přece mohou přehlédnout, ne? (Ale uznávám, že s powertraily nemám zkušenost, tak nevím, jak to tam chodí) Ale práci takového "nadšence - měniče" jsem asi poznala u keše Darkness. V jeskyni jsou totiž krabice dvě. Jedna odpovídá hintu a má promočený logbook. Druhá je v polovině cesty a tam se zřejmě víc kačerů zapisuje. Zapsaná jsem v té suché, protože moje propiska na mokrém papíře nefungovala. Proč tam vznikla ta "suchá", když u té druhé stačilo dodat v čistém igelitovém pytlíku suchý logbook - to je asi tajemstvím autora "druhé" krabice. Já byla fyzicky u obou a zážitek z lovu mám přesně podle svých představ :) A k těm mysterkám. Nejprve to vždycky zkusím sama. Někdy mi to trvá hodně, hodně dlouho. A pak, pokud logy naznačují, že fyzický odlov stojí za to, tak poprosím někoho o kopanec. Třeba u keše Sova to byl kopanec hodně hodně velký. Šlo tam o nápad, na který bych fakt sama nepřišla. Ale holt se chci podívat nahoru u fyzického lovu. Některé keše prostě mít nikdy nebudu, to mě netrápí. A některé už po roce lovení ani nechci (typicky tictacovky bez zajímavého listingu, příběhu místa či mysterky). Je to každého věc, jak si geocaching hraje :) Třeba Tarju Turunen jsem dala BF - a že to pro mě taky byla pěkná mysterka (lákala mě zmínka pár kačerů, že to BF dali, tak jsem se hecla a začala hledat informace, aby se mi to podařilo. Sice jsem si z té keše udělala něco jiného než autor měl v úmyslu, ale což. V logu jsem to přiznala, a pokud by to autorovi vadilo, ať mě klidně smázne). Závěrem... Myslím, že oficiální pravidla geocachingu říkají, že aby byl uznán nález je třeba být fyzicky v krabici. A od toho bychom se asi měli odpíchnout, ne? (jo a souhlas, mlátíme tady prázdnou slámu)
  • 0

#92 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 10:16

lumos napsal/a:
Závěrem...
Myslím, že oficiální pravidla geocachingu říkají, že aby byl uznán nález je třeba být fyzicky v krabici.

Myslim, ze sa staci zapisat. Netreba byt v krabici fyzicky.:P
  • 0

#93 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 13:23

Nando78 napsal/a:

lumos napsal/a:
Závěrem...
Myslím, že oficiální pravidla geocachingu říkají, že aby byl uznán nález je třeba být fyzicky v krabici.

Myslim, ze sa staci zapisat. Netreba byt v krabici fyzicky.:P


Hm, tak do mikrošky bych měl asi problém...
  • 0

#94 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 21:18

Smrk napsal/a:

Nando78 napsal/a:

lumos napsal/a:
Závěrem...
Myslím, že oficiální pravidla geocachingu říkají, že aby byl uznán nález je třeba být fyzicky v krabici.

Myslim, ze sa staci zapisat. Netreba byt v krabici fyzicky.:P


Hm, tak do mikrošky bych měl asi problém...


do mikrošky bude třeba ještě pohubnout, ale třeba takováhle keš (viz obrázek) - tam by se vešel i kačer vypasenej po vánočních hodech :D
  • 0

#95 djnathaly

djnathaly

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:18

JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ TUHLE ZNÁM, TA JE V ÚSTÍ :D
  • 0
DJNathaly

#96 tteam

tteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 15:15

[quote]haleot napsal/a:
Ahoj. Nechtěl jsem tímto tématem nikoho urazit ani napadnout. Mohlo dojít k omylu z mé strany. Mohl se logovat v některých logboocích až po mě, což je možné.
=====================================================

Hele, ale my taky občas logujeme úplně jinam než nakonec řady, hlavně tam kde je málo místa a někteří geoidioti - ostatní prominou, zaplácnou jedním slovem celou stránku, kam by se normálně zalogovali 3 lidi nebo vynechají zbytek stránky, prostě loguju tak aby se vešli i ostatní.

Ale je fakt, že zrovna na téhle sérii jsme taky viděli zapsané kačery v logboocu jen na některých krabkách a pak měli zalogovanou celou sérii.


Všude se najdou vychcánci a když je to baví, nám by přišlo osobně divné zapisovat si krabky na kterých jsme nebyli, jak to mnohdy dělají některé teamy jenom kvůli statistice a ukázání jak jsem dobrej. Mám na mysli ty teamy, které se rozdělí a jedny jedou někam a druzí taky někam a logují se navzájem. My osobně to děláme kvůli poznávání nových míst a taky proto, že máme sedavé zaměstnání, tak aby se člověk trochu hýbal a vyčistil si hlavu.

Jo a podvádění typu, nechám si poradit od kolegy u nás není podvádění, pokud tu krabku doluštím nebo pak navštívím osobně a řádně se zaloguju
  • 0

#97 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 0:51

tteam napsal/a:
Hele, ale my taky občas logujeme úplně jinam než nakonec řady, hlavně tam kde je málo místa a někteří geoidioti - ostatní prominou, zaplácnou jedním slovem celou stránku, kam by se normálně zalogovali 3 lidi nebo vynechají zbytek stránky, prostě loguju tak aby se vešli i ostatní.


jo to mě může nas.rat taky. ale ono je to většině lidí jedno, po nás potopa. ale remcat, že je plnej logbook, to umí každý. je to jak s parkováním. přijede idiot (nebo někdo kdo s tím neumí) na parkoviště a zabere místo kam by se vešly třeba dvě další auta...
ale to šiju i do sebe, já jich v Hamburku u Aldi zabral asi osm :-) plus další před a za autem.. no co no, do firmy mě nepustili a stát kde jinde nebylo.a nikomu to nevadilo, bo to bylo v noci. u nás by mě nějakej zmetek hned napráskal těm důležitejm v kostkovaných čepicích co si hrají na dopraváky
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#98 pyxis.praha

pyxis.praha

    ... dosíci dlásen ..

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 13:38

To: ČekTyr: Co přesně si chtěl svým dlouhým a nezajímavým vyprávěním říci?
  • 0
Kešky Járy Cimrmana - web - mapa

#99 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 14:32

Asi to, že parkovat s tirákem je fuška.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#100 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 17:57

CZECH.TIR: ze tem rypackum vubec odepisujes.......... A k tematu, docela mne tesi, ze u sluzebniho auta neni sledovani trasy podle GPS. Ale sluzebne jezdim jen obcas :)
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama