Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#1 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 8:22

Co je zas, proboha, tohle...?

http://bit.ly/pGLl9C
  • 0
Tuž tak:

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 8:44

Vypada to na pokus zaplnit mapu kesemi :) No preji jim hodne stesti pri komunikaci s reviewerem, aby se jim povedlo to udelat dle pravidel gc.com, hlavne co se komercnosti tyce. Nicmene pokud se to povede, tak v tom nevidim problem. (A Moravianovi pevne nervy :))
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 10:06

Je to akce kraje, výběrák podle mě vyhrál pe3cek.. Měla by to mít pravidla gc.com a nějaká registrace
  • 0

#4 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 10:40

Zajímalo by mě, kam těch 100 keší chtějí strčit. Každé atraktivnější místo už svou krabičku má a někde do lesa mimo civilizaci je strkat nebudou. Ledaže by je chtěli dublovat. Kromě toho myslím, že se co chvíli nějaká ztratí, protože filmovky to nebudou, aby se do nich nějaké razítko vůbec vešlo.
  • 0

#5 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 10:49

Podle mě to není špatný nápad, ono mnohá zajímavá místa v Moravskoslezském kraji kešky dosud nemají. je to součást oficiálního geocachingu. Už nyní vznikají mnohé kešky z podporou různých krajů, obcí, organizací zabývající se podporou cestovního ruchu apod. (mnohde by bez jejich souhlasu ani být nemohly).
  • 0

#6 JJJx

JJJx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 12:16

Jsem spíš skeptik. Mám zkušenosti s krajským úřadem (a pravděpodobně stejný odbor cestovního ruchu) co se týká Beskydské lyžařské magistrály. Nejdřív velké (éro)plány, pak bezradnost/nečinnost/ při tvorbě. A výsledek rozpačitý. Doufám, že se na tom podílí zkušený kačer a vznikne pár pěkných krabiček. Podle mě by podobné placené aktivity neměly být na gc.com. V ideálním případě by tam byly jako "čekající na schválení" a reviewer by o nich věděl pro možné kolize.
  • 0

#7 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 12:27

Jestli to dělá pe3cek, tak ok, to je záruka kvality. Jinak to moc rád nevidím, zabírat zbytečně mapu...
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#8 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 14:21

JJJx napsal/a:
Jsem spíš skeptik.
Mám zkušenosti s krajským úřadem (a pravděpodobně stejný odbor cestovního ruchu) co se týká Beskydské lyžařské magistrály. Nejdřív velké (éro)plány, pak bezradnost/nečinnost/ při tvorbě. A výsledek rozpačitý.
Doufám, že se na tom podílí zkušený kačer a vznikne pár pěkných krabiček.
Podle mě by podobné placené aktivity neměly být na gc.com. V ideálním případě by tam byly jako "čekající na schválení" a reviewer by o nich věděl pro možné kolize.


Srovnávat lyžařskou magistrálu s touhle akcí jednoduše nelze - lyžařská magistrála je totiž mnohonásobně náročnější na finanční prostředky, celkové náklady na tuhle akcí budou v řádek jednotek tisíc, celkové náklady na lyžařskou magistrálu jdou ročně do stovek tisíc.
  • 0

#9 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 16:38

tak se pomalu připravte a zítra to vypukne
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#10 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 30 srpen 2011 - 17:38

Ano, ano zítra to začne! Už se těším!:)
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2011 - 18:51

Ostravacek napsal/a:
Co je zas, proboha, tohle...?

... coby, body.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#12 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 13:23

....už to pípá
  • 0

#13 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 13:48

Achjo, dublované kešky..... konkrétně třeba památník v Hrabyni nebo Radunský zámek. Tohle nemá žádnej význam, čistě jen body.
  • 0

#14 Hyger

Hyger

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 14:03

Kde mám svůj kombajn, už abych vyrazil.
  • 0
Dub kulatý, Džordž tu pije,
to je tupec, ten to ryje.

#15 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 14:22

Aranyafëa napsal/a:
Achjo, dublované kešky..... konkrétně třeba památník v Hrabyni nebo Radunský zámek. Tohle nemá žádnej význam, čistě jen body.


No "dublované" - původní keška v Raduni je 4 roky neudržovaná, owner nebyl na gc.com od roku 2006, tudíž je tato keška zralá na archivaci. U Hrabyně to je nešťastné, ovšem zřejmě splňuje všechny podmínky, tudíž není důvod ji nepovolit - dublovaných kešek je více - namátkou halda Ema - jedna multina, jedna earthka atd.
  • 0

#16 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 17:48

honzak83 napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
Achjo, dublované kešky..... konkrétně třeba památník v Hrabyni nebo Radunský zámek. Tohle nemá žádnej význam, čistě jen body.


No "dublované" - původní keška v Raduni je 4 roky neudržovaná, owner nebyl na gc.com od roku 2006, tudíž je tato keška zralá na archivaci. U Hrabyně to je nešťastné, ovšem zřejmě splňuje všechny podmínky, tudíž není důvod ji nepovolit - dublovaných kešek je více - namátkou halda Ema - jedna multina, jedna earthka atd.


Pokud jde o tu radun, mě by teda bylo docela trapné zakládat keš hned vedle jen aby nebyla kolize stejného typu jen proto. Existuje log needs archive, a pokud chce být někdo aktivní, může ji opravit.
Podmínky to splnuje, ale přijde mi to naprosto zbytečné. Smaozřejmě že dublované keše jsou, ale takové že je někde více typů keše, kdyby to byla třeba ,mysterka kde se něco musí dělat tak je to jen dobře. Nebo earthka, to už je uplně něco jiného. Ale aby se jednomu místu věnovaly dvě identické tradičky, jen malý kousek od sebe, to mi přijde jednak zbytečné, a jednak trošku trapné.
  • 0

#17 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 17:49

honzak83 napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
Achjo, dublované kešky..... konkrétně třeba památník v Hrabyni nebo Radunský zámek. Tohle nemá žádnej význam, čistě jen body.


No "dublované" - původní keška v Raduni je 4 roky neudržovaná, owner nebyl na gc.com od roku 2006, tudíž je tato keška zralá na archivaci. U Hrabyně to je nešťastné, ovšem zřejmě splňuje všechny podmínky, tudíž není důvod ji nepovolit - dublovaných kešek je více - namátkou halda Ema - jedna multina, jedna earthka atd.


Dobře, tak pokud půjde Raduňský zámek do archivace, tak "proč ne", ale zatím keška archivována není a je to téměr totožné místo, listing, typ a dokonce i název.
Zvlášť mě namíchnulo umístění kešky v Hrabyni - toto se prostě obhájit nedá.
A například k té Emě - jasně, je tam více kešek na stejném místě, ale jsou to aspoň jiné typy a ne 2 tradičky umístěné pár metrů za kolizní hranicí.
  • 0

#18 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 18:05

Smaozřejmě že dublované keše jsou, ale takové že je někde více typů keše, kdyby to byla třeba ,mysterka kde se něco musí dělat tak je to jen dobře. Nebo earthka, to už je uplně něco jiného. Ale aby se jednomu místu věnovaly dvě identické tradičky, jen malý kousek od sebe, to mi přijde jednak zbytečné, a jednak trošku trapné.[/quote] Ony existují i dublované keše věnované témuž vzdálené od sebe pár desítek metrů, např. u přehrady Morávka jsou dvě keše vzdálené od sebe cca 300 m, obě věnované samotné přehradě a obě tradičky, A takových příkladů se najde mnohem více... A proti dvěma keším na Morávce nikdo neprotestuje:)
  • 0

#19 masox

masox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 19:07

Ostravacek napsal/a:
Co je zas, tohle...?

Geocaching pro (velké) prachy...
  • 0

#20 geonautek

geonautek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 20:46

Vadí někomu dublované keše? Přece vás nikdo nenutí lovit obě. Můžete si ulovit tu, která se vám zdá hezčí nebo bližší nebo snadnější nebo bůhvíco ještě. A v tom je ta krása GC. A znáte to přísloví o tom co se stane když dva dělají totéž?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama