Přejít na obsah


Fotka

Moravskoslezský geocaching ...aneb za poklady Moravskoslezského kraje!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
334 odpovědí na toto téma

#41 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 13:51

kulhal napsal/a:
Pe3cek-ovi a všem "ostříleným" moravskoslezským geocacherům přeji hodně úspěchů v jejich konání. Dovolím si jen drobné povzdechnutí daňového poplatníka: Tak na tohle své peníze státu ani EU nedávám. Nehledě na to, že aby se 100 Kč z mých daní použilo na výrobu jedné keše, tak 900 Kč spotřebují cestou různé úřady, agentury, konzultanti a zprostředkovatelé. ...

obávám se, že to je velmi optimistický odhad :(
  • 0

#42 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 14:03

Zdravim. Kdekdo dnes kouka mlsne na moji penezenku. At je to na severu nebo jihu, vsichni mysli na spasu kterou prinasi turismus. Ale ouha, vsechno ma sve ale. Mnoho psu zajicova smrt aneb na Snezce je tisic lidi a zazitek se ztraci. To jen takovy priklad. Kesky? Proc ne! Jeste si vyzadejte dotace na mizerny predrazeny pivo, priserny sluzby a kysele obliceje obsluhy a rozjedu se k vam i na kole. Z toho plyne, ze je treba premyslet v souvislostech a musite nabidnout neco vic nez par krabic, abych se vydal pres pul republiky, chlapci a devcata z moravskoslezkeho kraje.
  • 0

#43 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 14:39

AHA & team napsal/a:
(...)lepší, když peníze na rozvoj turistických aktivit podobných geocachingu potečou ke kačerům a povedou k nárůstu počtu krabiček, než když budou naprosto vyhozeny na zcela zcestné projekty. I geocaching může vést k oživení turistického ruchu a dát tak práci lidem v mikroregionu.

Komerce je na geocaching navázaná hrozně, jen my, zakladači kešek, z ní nějak neprofitujeme =)


Absolutní souhlas.

Není to poprvé, co nějaká instituce, organizace či kraj fušují do geocachingu. Tohle je ale snad první případ, kdy si ke spolupráci vybrali zkušené kačery a záměr dotáhli do konce - narozdíl od pokladů, které na míru "zfušovala" horkou jehlou nějaká reklamka, z tohoto kouká zajímavé zpestření turistiky.

A že má náš koníček podporu (i finanční) z veřejných zdrojů, to je přece taky fajn. Je nás dost, tak proč by kačeri nemohli dostat kousek z erárního koláče? Nemusí všechny prostředky "zbaštit" jen hokejisti, hasiči a jiné zájmové organizace.
Někoho možná bude hryzat, proč dostal z toho veřejného koláče ukousnout právě ten a nebo onen, jenže nikde není psáno, že se podobná možnost spolupráce nenaskytne i jinde.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#44 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 17:09

Minas napsal/a:
Hehe, teď jsem v rádiu Čas Rock zaslechl, že se od včerejška pořádá Moravskoslezský geokoučink :D :D :D
To jsme to dopracovali :D To abychom se příště nedivili, že byl zaveden geogaučink - lovení bodů z pohodlí pohovky :D



geogaučing už je - chalenges :( :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#45 tymveverek

tymveverek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 17:29

-Zajímavé vlákno - Podpora turistiky? Ale ano, pořád lepší, než podporovat pc hry nebo níže zmíněný gaučing "čelenč" keškami. ale jen tak se zamyslím: -Tam kde už krabička je, vznikla další se stejným názvem, jen o kousek dál? Zajímavá podpora turistiky... -"event s ukázkou pálení cwg"? - OK, plné krabičky cwg - platila je EU? Včetně zapůjčení "stroje", převozu atd" - no nevím, jak to podpoří turistiku , bůhví kolik to stálo... - Všechno jsou pěkné regulárky ? _každá krabička je pěkná, když je nová - uvidíme jak budou pěkné po zimě - nebo je dost peněz z EU na zakoupení dalších? Nebo se pak budou hledat kačeři, kteří adoptují kešky a za své - nikoli za EU peníze - koupí krabičky nové a budou udržovat? - níže je příspěvek ve smyslu "10Kč na gc, 90kč na "administrativu kolem" - prostě jako skoro pokaždé - spousta vyhozených peněz (ne vyhozených, ale chopili se toho šikovní koumáci a vymysleli, jak si pomoct masově se rozvíjejícícm geocachingem: nemyslím jen přímé peníze, ale reklama, další řádek s aktivitou "děláme pro náš kraj" na svých stránkách a plno dalšího nabaleného ... Vlastně nemám nic proti tomu, aby někdo měl nápad že "vydělá" na geocachingu - vydělávají výrobci a distributoři cwg, gc, tb, výrobci triček, přívěšků atd...tak proč ne "nějaký kačer" ale mám obavu , že se to fakt zvrhne a začnou na této "pokladové turistice" vydělávat další koumáci zakládáním díkazbodovek u silnic v každém městě: čím blbější série, tím větší reklama a hurá kačeři na ni Nezatracuji - ale uvidíme za půl roku, za rok - jak moc budou udržované krabičky, obnovované promočené logbooky, vypálená další cwg jako odměna atd... a nebo to bude jen dalších x archivovaných krabek a zjištění, že to co "obyčejní" kačeři dělají zadarmo, za své a s nadšením, je přece jen trochu lepší než to, za co někdo dostal zaplaceno... a k podpoře turistiky : dobře vysvětlená "pravidla" gc ústním podáním a vzbuzení nadšení přivede a UDRŽÍ u GC víc lidí, než masově nahnané školy a zájmové kroužky (mám obavu, že kamarád masově vezme tlupu kamarádů a vše, co bude v krabkách zajímavé, se začne ztrácet, lidi jsou totiž hodně divní :) :) a určitě má spousta kačerů zkušenost se vzkazy od mudlů v krabkách a nebo schválně rozbitými krabičkami...
  • 0

#46 tymveverek

tymveverek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 17:33

a dodatek: aha, už mlčím, nemám jich dost založeno.........ale znám a chodím na kešky s těmi, kteří mají, tak vím co to obnáší, takže příspěvek mazat nebudu :o)))
  • 0

#47 DittmannCZ

DittmannCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 18:47

marně jsem hledal jak přihlásit svou keš k odkazu regionu...bez výsledku..holt to asi někdo těžce kasíruje...
  • 0
DittmannCZ

#48 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:16

Doufam, ze s 30+ zalozenymi kesemi si muzu taky zakritizovat.

ad duplicita
Pokud je mi znamo, tak si lokace urcuji autori a ne kraj, takze vite, kam smerovat nelibost.

ad komercnost
Zde obhajoba autoru i kraje, tohle NENI komerce, ale aktivita podporovana Groundspeakem http://support.groun...g=kb.page&id=97. Jen musi zacit dodrzovat bod 5 a prestat zverejnovat souradnice na vlastnim webu. Zatim jsem kontaktoval jen autory, at to zkusi sami napravit.

TOP cache
V souvislosti s tim, ze vim, jake TOP cache byly ve hre (elektronicka udelatka, dumyslne schovky vsem na ocich apod.), jsem dost zklaman tou prvni co vysla. Obycejna nocka v lese s finale, ktere jak ctu logy, nalezce taky nenadchlo a TOP je jen nazev. Doufam, ze ty dalsi budou lepsi a nebudu si myslet, ze kraj vyhazuje penize.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#49 endoto

endoto

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 21:36

Hmm koukám na to jako blázen. Na náš write note k jedné z těchto komerčních keší jsem dostal reakci od Petříčka, myslel jsem si že mu stojí za to podiskutovat, ale zjištuji že o odeslal stejnou odpoved všem kteří vybočují a nesouhlasí. Tak že ještě jednou náš názor: 1/ nezavidíme Vám ty peníze z kterych se pokreje jen část nákladů a zaplatí čas strávený přípravou krabiček ..to je nám fuk kolik jste za to dostali..My taky spolupracujeme s Templáři na jejich keších ,ale mimo Geocaching 2/ Nemůžeš to srovnávat s jinými sporty a speciálně peníze do fotbalu ..to bychom se pak pustili do politických debat. 3/A to že jste to vyhráli proto aby to nevyhrál někdo jiný to je k smíchu Nejvíce nám vadí že jsou to keše na zakázku za peníze jako takové ..geocaching pro nás je a doufám bude pouze zábava a když něco dělám pro zábavu tak je to zábava a ne práce za peníze.Prostě si myslíme že tyto keše na geocaching nepatří. Pokud by projekt běžel mimo geocaching tak neřekneme ani ň. To s tím prohlášením že kdo nezaloží X% z Vašich keší tak s Vámi nemůže diskutovat diskutovat je taky pěkná blbost ... před tím to projektem ,by jsi dle počtu svých založených keší nemohl diskutovat sám se sebou :-) To je náš názor Za Endoto David
  • 0

#50 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 6:22

mě by spíš zajímalo, kdy napadne nějakého koumáka, že "nejvíc přilákají obrazce na mapě" a začne "za podpory krajů a dotací" vymýšlet obrázky pokud možno u své nebo rodinné hospody, penzionu .......... no nic, uvidíme kam to povede... Nedávno jedna "veselá" keš měla trvání 2dny (taky koumáci-založili si ji u kempu) - ale těžko by revírník archivoval dotační krabky, pokud by takhle vznikly... Braní si cwg bez výměny? A budou dostatečně všichni nováčci upozorněni, že v "normálních nedotačních" krabičkách, je potřeba měnit férově? A že TB a GC jsou putovní? Nebo si máme přichystat ceduličky a do každé krabky vlepit "tohle není dotatční keš, měň kus za kus" ? Nevěřím totiž tomu, že každý si pečlivě přečte nebo jinak zjistí pravidla...
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#51 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 6:57

Taky si myslím, že nám tenhle projekt v geocachingu udělá "bordel", minimálně co se dodržování pravidel týče. Sám ze svého okolí vím o několika lidech, kteří GC nikdy nedělali, ale "tohle" chtějí vyzkoušet. Pokud se naučí, že věci se z keše berou na památku, můžeme se s nějakým přijatelným obsahem krabiček rozloučit. Ostatně stejně si myslím, že se krajské krabky rychle vyprázdní a vzhledem k jejich množství také na dlouho prázdné zůstanou, než se owner dostane k jejich doplnění. Když už se mají i tyhle krabky lovit podle pravidel GC, tak podle všech.
  • 0

#52 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 9:00

Mě osobně se toto příliš nelíbí. Pro mě to jsou jen body navíc, ale celkově se vším všudy to nedělá dobrotu. K duplicitě - jasně, podle pravidel se to může, každá krabka který je hezčí je lepší. Ale, pokud už na místě nějaká je, tak prostě zakládat ještě tu naprosto stejnou keš, akorát s tím že je krabka o velikost větší a zatím snad hezčí, mi přijde vůči ownerovi původní keše docela nefér. Je to bytečnost, protože pochybuju že se třeba v hrabyni dubluje pro to, aby tam byla hezčí keš, ale pro to, aby se prostě někam nějaká uvrtla. Vidím to tak že prostě vznikl plán založit 100 keší na pěkných místech, bez ohledu na to, jestli tam keše už jsou nebo ne. Protože projekt msgc potřebuje umístit 100 keší, a musí to být nějaký významná místa, tak se tma prostě dají. je to kravina už předem, protože zákonitě se dublovat bude ve většině případů jelikož téměř všechny zajímavá a významná místa jako zámky nebo památníky už jsou obsazena. Radost z toho že najdu hezkou krabku sice je větší, ale co z toho, je to jen bod, né nic speciálního když už tam jedna je a to just ta stejná. Kdyby se dublovalo mysterkou nebo multinou, wigem, letterboxem... neřeknu ani n, to je v pohodě, v některých případech i dobře. Ale dublovat tradičku tradičkou naprosto stejnou, vzdálenou od původní jen na kolizi +- pár metrů.... Silně pochybuju že tohle nějak zvýší turismus, podle mě to zvýší akorát počet lidí typu "viděl jsem to v ordinaci v růžové zahradě", nebo taky obyč. mudlů, protože jak se na to nalepí akce nějaké organizace typu školy nebo táboru, tak ty kešky pujdou dřív či později do háje. Není mi nic do toho, podle čeho kdo jak zakládá keše, ale podle mě to není o tom, že si předem řeknu, že založím 100 keší a prostě je někam narvu, ale to že si najdu místa kam se hodí a podle toho je udělám. Ohánět se tím, že v raduni je původní keška pomalu na odpis je taky kravina. Pořád tam je a je hratelná, i když nedávno ji někdo nejspíš vymudlil. To nic nemění na tom, že pokud si někdo přeje, aby tam byla hezká keš, může jít a spravi ji, nebo nějak adoptovat, když owner už se tomu nevěnuje. A má-li to propagovat i geocaching, tak bych řekl že ho to spíš lehce degraduje. Gc není jen o tom že krabka má bejt hezká, nová a plná pěknejch věcí, to je jen jeden aspekt z mnoha dalších. Ohledně penez si nemá cenu stěžovat tady, protože to už je i věc ministrů a dalších lidí co maj na starost fondy atd... Nicméně muj názor je ten, že si dokážu představit lepší způsob, jak využít takové peníze i na rozvoj turismu. Je to už ale jedno, ten projekt se nezruší a my si časem zvyknem. Ano, v geocachingu je spousta komerce. To neznamená, že se musí tvořit stále další, byt jen malá. Potom si nemáme nárok na to stěžovat, ani se tomu divit.
  • 0

#53 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 10:19

Aranayfea: Ohledně kešky na Raduni - její owner byl na serveru gc.com naposledy přihlášen před cca 5 lety, krabičku obnovují vždy po nějaké době jiní kačeři, adopce není možná, neboť owner krabky vůbec nereaguje. Dle platných pravidel by měla být archivována ať se ti to líbí nebo ne:/ No a když se podívám na ty krabičky - tak dublovaná je jen ta na Hrabyni (což je chyba), ostatní nikoli. A věř tomu, že spousta atraktivních míst v MSK svou kešku dosud nemá nebo ji získalo až díky tomuto projektu - zámek v Šilheřovicích (tam je jen krabka věnovaná golfovému hřišti), hornické muzeum Landek, lázně Klimkovice a takových míst jsem schopen z hlavy vyjmenovat několik desítek. A určitě nejen já přivítám velké krabičky než jen samé mikrošky:)
  • 0

#54 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 13:06

honzak83 napsal/a:
A věř tomu, že spousta atraktivních míst v MSK svou kešku dosud nemá nebo ji získalo až díky tomuto projektu - zámek v Šilheřovicích (tam je jen krabka věnovaná golfovému hřišti), hornické muzeum Landek, lázně Klimkovice a takových míst jsem schopen z hlavy vyjmenovat několik desítek. A určitě nejen já přivítám velké krabičky než jen samé mikrošky:)


teda nechci být rýpal, tohle je fakt jen jako poznámka pod čarou, přece jen jsem z jiného konce republiky...ale: pokud vím, tak na Landeku jsou krabky dvě, to,že se zrovna nejmenuje HORNICKE MUZEUM ale jmenuje se jinak, je přece úplně jedno, obě jsou dostačující na provedení kačerů daným místem... K Lázním Klimkovice mě taky krabka už přivedla...

ale je fakt, že tam kde je tradička, klidně může být další multina.......

každopádně stejně je tahle diskuze úplně k ničemu :) "projekt" běží, firma(y?) zaplaceno asi dostaly, možná i dopředu na "údržbu" - tak třeba část krabek vyhnije sama, část pěkných se udrží, owneři určitě udělají pár eventů pro čerstvě zaregistrované, aby jim vysvětlili pravidla "v dotačních ber, v nedotačních měň" ....... a dalším "dobrým" nápadům, jak pustit Unii žilou, jsou dveře otevřené...

krásný víkend všem :) a hodně pěkných výletů za krabičkami :) ;)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#55 femar22

femar22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 02 září 2011 - 13:26

PaWcz napsal/a:

AHA & team napsal/a:
(...)lepší, když peníze na rozvoj turistických aktivit podobných geocachingu potečou ke kačerům a povedou k nárůstu počtu krabiček, než když budou naprosto vyhozeny na zcela zcestné projekty. I geocaching může vést k oživení turistického ruchu a dát tak práci lidem v mikroregionu.

Komerce je na geocaching navázaná hrozně, jen my, zakladači kešek, z ní nějak neprofitujeme =)


Absolutní souhlas.

Není to poprvé, co nějaká instituce, organizace či kraj fušují do geocachingu. Tohle je ale snad první případ, kdy si ke spolupráci vybrali zkušené kačery a záměr dotáhli do konce - narozdíl od pokladů, které na míru "zfušovala" horkou jehlou nějaká reklamka, z tohoto kouká zajímavé zpestření turistiky.

A že má náš koníček podporu (i finanční) z veřejných zdrojů, to je přece taky fajn. Je nás dost, tak proč by kačeri nemohli dostat kousek z erárního koláče? Nemusí všechny prostředky "zbaštit" jen hokejisti, hasiči a jiné zájmové organizace.
Někoho možná bude hryzat, proč dostal z toho veřejného koláče ukousnout právě ten a nebo onen, jenže nikde není psáno, že se podobná možnost spolupráce nenaskytne i jinde.


  • 0

#56 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 14:31

brtnicek napsal/a:

honzak83 napsal/a:
A věř tomu, že spousta atraktivních míst v MSK svou kešku dosud nemá nebo ji získalo až díky tomuto projektu - zámek v Šilheřovicích (tam je jen krabka věnovaná golfovému hřišti), hornické muzeum Landek, lázně Klimkovice a takových míst jsem schopen z hlavy vyjmenovat několik desítek. A určitě nejen já přivítám velké krabičky než jen samé mikrošky:)


teda nechci být rýpal, tohle je fakt jen jako poznámka pod čarou, přece jen jsem z jiného konce republiky...ale: pokud vím, tak na Landeku jsou krabky dvě, to,že se zrovna nejmenuje HORNICKE MUZEUM ale jmenuje se jinak, je přece úplně jedno, obě jsou dostačující na provedení kačerů daným místem... K Lázním Klimkovice mě taky krabka už přivedla...

Už tě chápu, prostě tě sere, že je nová krabka a ty si ji hned tak neodlovíš:) A jen na okraj, na Landeku je jedna multina věnovaná kopci Landek a jedna tradička s terénem 4, tedy nikoli keška pro každého. Zkus se podívat třeba na Prahu, tam najdeš míst, kde je kešek více, mnoho. Nebo v Brně např. Špilas:)

ale je fakt, že tam kde je tradička, klidně může být další multina.......

každopádně stejně je tahle diskuze úplně k ničemu :) "projekt" běží, firma(y?) zaplaceno asi dostaly, možná i dopředu na "údržbu" - tak třeba část krabek vyhnije sama, část pěkných se udrží, owneři určitě udělají pár eventů pro čerstvě zaregistrované, aby jim vysvětlili pravidla "v dotačních ber, v nedotačních měň" ....... a dalším "dobrým" nápadům, jak pustit Unii žilou, jsou dveře otevřené...

krásný víkend všem :) a hodně pěkných výletů za krabičkami :) ;)


  • 0

#57 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 15:33

[quote]honzak83 napsal/a:
[quote]brtnicek napsal/a:
[quote]honzak83 napsal/a:

Už tě chápu, prostě tě sere, že je nová krabka a ty si ji hned tak neodlovíš:) [/quote][/quote]

:D:D:D tak to se ti povedlo :) :) zatím jsem neodlovila ani tu tradičku terén 4 - je to na pěkném místě a ano, není pro každého... když jsme tam byli tak se přihrnula bouřka...takže se ráda stavím jindy, opravdu nemusím mít všechny Ostravské hned :)

aha :) takže tyhle nové dotační krabičky mají za cíl BÝT PRO KAŽDÉHO? To jsem nevěděla :) Děkuji za vysvětlení
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#58 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 15:58

Brtnicku, pokud má ten projekt přilákat návštěvníky na zajímavá místa, tak to těžko bude realizovatelné s keškami terén 4 a výše. Tak byl myšlen můj příspěvek. A pokud se ti tato aktivita nelíbí, tak tyto kešky nelov, ale pak bys nesměl lovit ani kešky umístěné na zdech různých organizací či uvnitř budov (různé vyhlídkové věže) - vždy se totiž jedná o "komerční" kešky.
  • 0

#59 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 16:20

jéééžiš :) budem diskutovat o blbostech? :) Klidně.. píšeš: Brtnicku, pokud má ten projekt přilákat návštěvníky na zajímavá místa.... no ale na to odpovím stejně: V Hrabyni krabka je a na Landeku jsou dvě -multina dostupná všem, tradička na zajímavém místě a při troše šikovnosti taky dostupná SKORO všem ano - většina kešek je vlastně komerční - nemíním tady psát slohovku, pokud chceš, tak si přečteš co jsem psalA v předchozích... - vše je řečeno. Nevadí mi že měl někdo nápad jak vydělat na dotacích z EU, vlastně když se zamyslím nad tím, proč jsem se vůbec do těch diskuzí pouštěla, tak asi proto, že nejvíc mi vadí, že je to pod hlavičkou GC a neplatí stejná pravidla- a pak to, že na jednom místě bude tradička, kterou tam DOBROVOLNE a s NADSENIM a ZA SVE někdo založil, a k ní dotační keš abych to nějak zakončila, dívala jsem se, co pe3cek má za založené krabičky a chtěla napsat, že má např. Krásnou krabku na xy místě a asi nebude nadšený, když mu kousek vedle někdo jiný založí stejnou-podobnou-dotační-hezčí Jenže se dívám na jeho profil, a on má eventy (cwg, squash, vyprávění z cest...), pak earthky v tramtárii - a nevidím nic moc krásných krabek na Ostravsku. Takže se zamýšlím jednak nad tím, proč vlastně nenašel ta pěkná místa, na která stojí za to přivést lidi, už předtím, a nedal tam krabky? Možná proto, že zakládat desítky krabiček, to zabere spoustu času a energie hlavně při údržbě, obnovování, opravování... ne každý na to má čas, energii, peníze a náladu zajímavý je příspěvek od Aranyafëa a od Endoto.......a spousta dalších... ale znova opakuji: nemám nic proti nim jako lidem, ani vlastně proti těm krabičkám - vyvinula se diskuze, tak diskutujem - krabky proto revírník rušit nebude............. vydělávají na tom výrobci cwg, gc, tb, tak proč by nemohli další...hlavně když se to nezvrtne ve splašené registrace krajských měst, dalších www stránek (jak píše fotrik - zveřejňování souřadnic jinde?) a zakládání nesmyslných obrazců "dostupných všem" - to už by s GC nemělo nic společného - ale hlavně: VŠICHNI by měli dodržovat stejná pravidla při zakládání, hledání, logování ........... :) už jsem zase dlouhá, uvidíme co z toho bude po zimě, sněhu, povodních nebo velkých mrazech :) :) a já si při nejbližší návštěvě Ostravska nějakou odlovím taky, ať nepíšu jen "teorie" :) :) hezký večer..
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#60 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2011 - 16:38

Brtnicku, jaká pravidla gc.com pro tuto sérii neplatí - vzdálenost od ostatních keší je dodržena, tak o co jde. A pokud chceš tvrdit, že jsou to komerční keše, tak věz, že nejsou, veřejná správa není brána za komerční sektor v USA, ale ani v Evropě - pravidla gc.com zakazují kešku založenou např. Škodovkou, ale nezakazují kešky založené veřejnými organizacemi. Ukázkový příklad je Viewing Tower na ostravské Nové radnici.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama