Přejít na obsah


Fotka

ad Waymarking


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 17:41

Ahoj, kamarádi. Rád bych zas po čase otevřel diskuzi na téma Waymarking. Pár vláken už tu před třičtvrtěrokem a před půlrokem proběhlo, ale nějak jsem jimi nebyl uspokojen... :o) Spíš jste jen rozjímali - počítám že zaskočeni odlukou - slovy "proč?" a "zastara jsme byli spokojeni".

Takže se Vás všech znova ptám: Když se postavíte nyní před Waymarking.com čelem a zapomenete na "krásné staré" časy, co si o tom myslíte? Jakou tomu předpovídáte budoucnost? A proč je to podle Vás v současnosti oproti "hmotné" databázi na gc.com tak chudinké? Nepřitahují nás snad "nehmotné" poklady menší silou obecně, prostě tak, že nám chybí to finální dohledávání skrýše, nebo je chyba někde jinde? Jsem osamocen v dojmu, že jde v podstatě jen o zřetelné odlišení locationless (krásný překlad: nemístných) cachí, takže se vesele jede dál?

Dovolím si uvést příklad. V půli tohoto měsíce jsem založil novou WebCam cache. O omezeních jsem nevěděl, takže mě docela překvapilo, že ji Haggaeus rovnou zaarchivoval s nenápadným odkazem na Waymarking. Když jsem si příslušné stránky prostudoval (pravda, jen zběžně a na úrovni své chabé angličtiny), zjistil jsem, že v listingu své cache nebudu muset změnit ani čárku (no dobře, místo "keš" tam mám "vejmárk") a bude vše košer. A taky že jo, takže na netu teď visí Masarykův okruh II a já jsem spokojen. První poklad ze série věnované starému Masecu je skutečný (keška), druhý virtuální (vejmárk), třetí bude zase keška, a tak to třeba půjde dál. Vidíte v tom někdo nějaký problém, něco principielního, co se nezamlouvá? Já jsem spokojen, dopadlo to tak, jak jsem to od počátku zamýšlel. A jdu vesele zakládat další WebCamy. Jen se trápím, že jim možná nikdo nebude věnovat pozornost. A asi nepochopím, proč.

Jediný zádrhel vidím v tom, že Groundspeak nepropojil statistiky. Utěšuju se, že to příjemně vyselektuje "sběrače bodů"... Ale mínus to každopádně je. Vsadil bych se, že kdyby MasOkr II byl jako postaru webcam keškou, jen by se to zde hemžilo logy - docela jako na MasOkr I. Jenže on není, a přitom je úplně, ale naprosto stejný, jako kdyby byl. Změní se něco? Bude menší návštěvnost? Projeví se jen to, že se nový waymark lidem nebude zobrazovat ve výpisu nejbližších cachí nebo na mapce na gc.cz? Nebo se projeví i ta absence našeho uctívaného geobožstva, tedy statistiky? Nebo je tu i jiná překážka, kterou zatím nevidím? Proto jsem upřímně zvědav na Vaše názory. Těším se.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 18:23

Z me strany jde asi tak nejvic o nechut sledovat dalsi vicemene nezavisly system. Ze stejneho duvodu nehledam kese zahrnute v opencaching, terracaching, brumlacaching atd atd... a nejak moc to neresim, nikdy jsem netrpel pocitem, ze musim stihnout sledovat vsechno, co se kde sustne...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 20:18

Zpocatku jsem mel podobny pocit, jako Vy. Protoze se venuji geocachingu jen ctvrt roku, tak asi zopakuji vsechny argumenty, ktere tu uz musely zaznit pred pulrokem i pred trictvrte rokem...

Existuje spousta zajimavych mist, ktera si nezaslouzi byt zneuctena geotrashem. Dlouho jsem studoval earthcache v USA, abych pak zjistil, ze nic podobneho podle novych pravidel GC.com uz nemuzu pro ostatni zalozit. Skoda, preskoda. Zrovna virtualni cache jsou presne to, co patri do rezervaci, CHKO, stejne jako na turisticky exponovana mista ve mestech, kde nepozorovany odlov mikrocache je temer nemozny, nedustojny, ci dokonce zdravi nebezpecny. Navic majitelum kesek jen dela vrasky s udrzbou. Jenze pravidla jsou pravidla... :o(

Na obhajobu svych pixlarskych poklesku musim priznat, ze drzet v ruce cache se zajimavym pokladem po mnoha kilometrech se stovkami metru prevyseni v nohach je neco jako turisticky orgasmus. Je to pro mne cosi jako stvrzenka, ze jsem opravdu na miste, kam me nekdo chtel pozvat. Ja osobne v cachi hledam logbook a rad na miste procitam, kdo tam byl prede mnou, kudy se tam dostal a jak se mu tam libilo. A modlim se, aby v krabicce bylo neco zajimaveho a nezplesniveleho, co by moje deti, ktere teprve zacinaji chapat, "ze cesta je cil", mohly zobchodovat.

A honeni se za body? Soutezivost je prirozena vlastnost kazdeho tvora zijiciho v normalnim, tj. predatorskem svete. Bez ni by nebylo vyvoje. Mj. za to, ze muzeme do tohoto fora prispivat prave my, vdecime tem nejrychlejsim z milionu tatinkovych spermii, ktere se probojovaly k vajickam nasich maminek. Nikoli tem, kterym nejake to poradi bylo fuk... :o)))

Dohledavani krabicek ma IMHO co docineni s archetypalni touhou zanechat po sobe stopu. Zamilovani slabodusi ryji sva jmena v srdickach do kur stromu, idioti do piskovcovych skal, spreyeri znackuji kazdy volny kus betonu ci fasady. Cacherum staci podpis ci otisk razitka do logbooku. To snad nikomu neublizi. V dnesnim polovirtualnim svete, kdy informace vznikaji, predavaji se a mizi bez jakekoli viditelne zmeny hmoty, je kus papiru v krabicce cosi jako mily pozdrav ze starych casu.

GC neni jedine, co mam na praci, takze sledovat ve volnem case dva servery s podobnou tematikou se me osobne nezamlouva. Pocitace mam pres cely den (a mnohdy i noc) az po krk. Ve volnem case od nej chci jen rychle najit informaci a hura pryc od obrazovky do prirody. Kdyby se virtualky a zejmena earthcache vratily zpet do GC.com, byl bych nadmiru spokojen. Existujici waymarky v Cesku me ale zatim nijak zvlast neoslovily a webcam cache, u nichz bych s sebou mel tahat notebook, nebo nekoho telefonicky otravovat, aby ve svem volnem case prostrednictvim internetu poridil rozmazanou fotku meho pitvoriciho se Ja uz vubec ne. Waymarking se dle meho zacina zvrhavat v telefonni seznam, ktery ale je dobry napr. k tomu, aby si podle logu clovek na cestach vybral slusny Bed&Breakfast za rozumne penize.

Verim vsak, ze si WM sve priznivce najde i mezi nekterymi skalnimi cachery. Ted neni doba na valky. Za nejaky cas budou GC i WM stejne vystridany jinymi druhy zabavy. Dostatek inspirace poskytnul napr. Aldous Huxley v romanu The Brave New World, do cestiny prekladano jako Konec civilizace :o) Do te doby preju dobry signal... :o)))
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:21

No, na waymarking jsem koukal, řekl bych se zájmem, protože mě lákala myšlenka reverse kešek. Ta byla skvělá. Špičkovej potenciál pro někoho, kdo po něčem pátrá, něco hledá a lidi mu pomohli. Příklad mohu uvést např. Vodárenské věže....bylo to nádherné pročítat logy a koukat se na to, kolik různých staveb tohoto účelu ve světě je. Nebo nějaký fanda do hasičskejch aut, udělal reverse cache na ty auta ...to bylo něco :-) čím vším se po světě hasí. Opravte mě jestli se mýlím, ale tohle se na waymarkingu neobjevilo. Prostě jak jsem to pochopil já, tak je to tak, že určím např. vodárenskou věž co znám a ostatní musí najít tu samou...což už je dle mého o ničem. Tam bylo skvělé dát téma a ostatní to hledali kolem sebe a na celém světě...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 19:00

Z me strany jde asi tak nejvic o nechut sledovat dalsi vicemene nezavisly system. Ze stejneho duvodu nehledam kese zahrnute v opencaching, terracaching, brumlacaching atd atd... a nejak moc to neresim, nikdy jsem netrpel pocitem, ze musim stihnout sledovat vsechno, co se kde sustne...

Ono waymarking.com je aspon trochu provazane s gc.com, takze odpada nutnost registrovat se s novym jmenem a heslem, a lehka provazanost tam je (na kazde strance cache je link "nearest waymarks"). Ikonky se tam taky sbirat daji, viz treba nahodny uzivatel snaik.
Locationless cachi jsem si zalogoval jen par, vetsinou bylo nad me sily myslet na tolik veci najednou: vzit si fotak, pamatovat si co se da logovat jako LC a jaka uloha se tam plni, s waymarky je to podobne.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 8:35

Zpocatku jsem mel podobny pocit, jako Vy. Protoze se venuji geocachingu jen ctvrt roku, tak asi zopakuji vsechny argumenty, ktere tu uz musely zaznit pred pulrokem i pred trictvrte rokem...

Existuje spousta zajimavych mist, ktera si nezaslouzi byt zneuctena geotrashem. Dlouho jsem studoval earthcache v USA, abych pak zjistil, ze nic podobneho podle novych pravidel GC.com uz nemuzu pro ostatni zalozit. Skoda, preskoda. Zrovna virtualni cache jsou presne to, co patri do rezervaci, CHKO, stejne jako na turisticky exponovana mista ve mestech, kde nepozorovany odlov mikrocache je temer nemozny, nedustojny, ci dokonce zdravi nebezpecny. Navic majitelum kesek jen dela vrasky s udrzbou. Jenze pravidla jsou pravidla... :o(

Na obhajobu svych pixlarskych poklesku musim priznat, ze drzet v ruce cache se zajimavym pokladem po mnoha kilometrech se stovkami metru prevyseni v nohach je neco jako turisticky orgasmus. Je to pro mne cosi jako stvrzenka, ze jsem opravdu na miste, kam me nekdo chtel pozvat. Ja osobne v cachi hledam logbook a rad na miste procitam, kdo tam byl prede mnou, kudy se tam dostal a jak se mu tam libilo. A modlim se, aby v krabicce bylo neco zajimaveho a nezplesniveleho, co by moje deti, ktere teprve zacinaji chapat, "ze cesta je cil", mohly zobchodovat.

A honeni se za body? Soutezivost je prirozena vlastnost kazdeho tvora zijiciho v normalnim, tj. predatorskem svete. Bez ni by nebylo vyvoje. Mj. za to, ze muzeme do tohoto fora prispivat prave my, vdecime tem nejrychlejsim z milionu tatinkovych spermii, ktere se probojovaly k vajickam nasich maminek. Nikoli tem, kterym nejake to poradi bylo fuk... :o)))

Dohledavani krabicek ma IMHO co docineni s archetypalni touhou zanechat po sobe stopu. Zamilovani slabodusi ryji sva jmena v srdickach do kur stromu, idioti do piskovcovych skal, spreyeri znackuji kazdy volny kus betonu ci fasady. Cacherum staci podpis ci otisk razitka do logbooku. To snad nikomu neublizi. V dnesnim polovirtualnim svete, kdy informace vznikaji, predavaji se a mizi bez jakekoli viditelne zmeny hmoty, je kus papiru v krabicce cosi jako mily pozdrav ze starych casu.

GC neni jedine, co mam na praci, takze sledovat ve volnem case dva servery s podobnou tematikou se me osobne nezamlouva. Pocitace mam pres cely den (a mnohdy i noc) az po krk. Ve volnem case od nej chci jen rychle najit informaci a hura pryc od obrazovky do prirody. Kdyby se virtualky a zejmena earthcache vratily zpet do GC.com, byl bych nadmiru spokojen. Existujici waymarky v Cesku me ale zatim nijak zvlast neoslovily a webcam cache, u nichz bych s sebou mel tahat notebook, nebo nekoho telefonicky otravovat, aby ve svem volnem case prostrednictvim internetu poridil rozmazanou fotku meho pitvoriciho se Ja uz vubec ne. Waymarking se dle meho zacina zvrhavat v telefonni seznam, ktery ale je dobry napr. k tomu, aby si podle logu clovek na cestach vybral slusny Bed&Breakfast za rozumne penize.

Verim vsak, ze si WM sve priznivce najde i mezi nekterymi skalnimi cachery. Ted neni doba na valky. Za nejaky cas budou GC i WM stejne vystridany jinymi druhy zabavy. Dostatek inspirace poskytnul napr. Aldous Huxley v romanu The Brave New World, do cestiny prekladano jako Konec civilizace :o) Do te doby preju dobry signal... :o)))

člověče dobrý:))))) Nemůžu jinak než s tím souhlasit. Jestli to nebude tím, že spolu lítáme po nocích a hledáme plechovky a navíc jsme každý na černém indexu rodiny toho druhého :))))))))

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:32

No, na waymarking jsem koukal, řekl bych se zájmem, protože mě lákala myšlenka reverse kešek. Ta byla skvělá. Špičkovej potenciál pro někoho, kdo po něčem pátrá, něco hledá a lidi mu pomohli. Příklad mohu uvést např. Vodárenské věže....... ale tohle se na waymarkingu neobjevilo. Prostě jak jsem to pochopil já, tak je to tak, že určím např. vodárenskou věž co znám a ostatní musí najít tu samou...což už je dle mého o ničem. Tam bylo skvělé dát téma a ostatní to hledali kolem sebe a na celém světě...


Ano, to je přesně ten důvod, co mne na locationlesskách přitahovalo. Tuhle báječnou "reverzi", která v sobě mohla schovávat i tu soutěživost, waymarkingem zaživa pohřbili.
Na současném waymarkingu jsem opravdu nenašel nic, co by mně na něm přitahovalo. Jen mne mrzí, že jsem stihl odlovit těch locationlessek jen pár :-( Ale jsem rád, že jsem je aspoň ještě zažil a stihnul v době jejich slávy...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:32

No, na waymarking jsem koukal, řekl bych se zájmem, protože mě lákala myšlenka reverse kešek. Ta byla skvělá. Špičkovej potenciál pro někoho, kdo po něčem pátrá, něco hledá a lidi mu pomohli. Příklad mohu uvést např. Vodárenské věže....bylo to nádherné pročítat logy a koukat se na to, kolik různých staveb tohoto účelu ve světě je. Nebo nějaký fanda do hasičskejch aut, udělal reverse cache na ty auta ...to bylo něco :-) čím vším se po světě hasí. Opravte mě jestli se mýlím, ale tohle se na waymarkingu neobjevilo. Prostě jak jsem to pochopil já, tak je to tak, že určím např. vodárenskou věž co znám a ostatní musí najít tu samou...což už je dle mého o ničem. Tam bylo skvělé dát téma a ostatní to hledali kolem sebe a na celém světě...

Neni to presne tak jak pises - u waymarku jsou dane kategorie (WM kategorie odpovida listingu LCL cache), napr.
Equestrian Statues. Kdyz najdes jezdeckou sochu, zadas ji jako novy waymark v teto kategorii (tedy waymark =~ LCL log), nove oproti LCL je, ze ostatni mohou logovat sve navstevy a uploadovat nove fotky tveho waymarku (to je zas podobne virtualnim cachim).
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 9:35

No, na waymarking jsem koukal, řekl bych se zájmem, protože mě lákala myšlenka reverse kešek. Ta byla skvělá. Špičkovej potenciál pro někoho, kdo po něčem pátrá, něco hledá a lidi mu pomohli. Příklad mohu uvést např. Vodárenské věže....bylo to nádherné pročítat logy a koukat se na to, kolik různých staveb tohoto účelu ve světě je. Nebo nějaký fanda do hasičskejch aut, udělal reverse cache na ty auta ...to bylo něco :-) čím vším se po světě hasí. Opravte mě jestli se mýlím, ale tohle se na waymarkingu neobjevilo. Prostě jak jsem to pochopil já, tak je to tak, že určím např. vodárenskou věž co znám a ostatní musí najít tu samou...což už je dle mého o ničem. Tam bylo skvělé dát téma a ostatní to hledali kolem sebe a na celém světě...

Tak tak, to bylo skvele. Waymarking jako takovy ma sice taky peknou myslenku, ale jen pokud by upozornoval na mista jinak zapomenuta a neznama. Kdyz bude 95 procent waymarku v mem okoli na mistech, o ktera zakopnu cestou, jsou v kazdem pruvodci a v kazde mape (zatim to tak vypada) - waymarky stylu 'petrinska rozhledna' (nevim jestli tam je, to me jen tak napadlo :]), tak to nema smysl a prohrabavat tu hromadu spendlikem jestli tam neni par zapomenutych skvostu je umorne...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 10:03

Opravte mě jestli se mýlím, ale tohle se na waymarkingu neobjevilo. Prostě jak jsem to pochopil já, tak je to tak, že určím např. vodárenskou věž co znám a ostatní musí najít tu samou...což už je dle mého o ničem. Tam bylo skvělé dát téma a ostatní to hledali kolem sebe a na celém světě...


Já myslím, že by to takhle šlo i u Waymarku, ale jen přes kategorii - vytvořit kategorii Czech Water Houses a pak už se jen probírat ne logy, ale přímo popisy a souřadnicemi nových.
Co jsem zatím nenašel (a ani nehledal...) je možnost stáhnout nějaké velké území naráz, třeba přes PQ...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 19:23

ad haggaeus - diky za pripomenuti odkazu 'nearest waymarks' ze stranek caches... ten jsem pro same oci porad nejak nevidel, a je pravda, ze diky nemu je myslet i na waymarking celkem jednoduche... kdyz staci u cache ktera me zajima jeste jednim clickem overit, jestli jsou kolem taky nejake ty 'nehmotne' zalezitosti... pokud to teda neskonci touhle hlaskou: There are no records within 10 miles of the location you selected. :]
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 10:00

Neni to presne tak jak pises - u waymarku jsou dane kategorie (WM kategorie odpovida listingu LCL cache), napr.
Equestrian Statues. Kdyz najdes jezdeckou sochu, zadas ji jako novy waymark v teto kategorii (tedy waymark =~ LCL log), nove oproti LCL je, ze ostatni mohou logovat sve navstevy a uploadovat nove fotky tveho waymarku (to je zas podobne virtualnim cachim).

Aha...děkuji za upřesnění, no, ale stejnak... motivuje to lidi? Dříve bylo log=nové místo (věc, stavba...) v kategorii, takhle mohou stále logovat jednu jezdeckou sochu všichni a většinu neláká hledat další.... příklad v Praze by si asi každej udělal Václava a nic dál by neřešil.... Jo a ještě jeden dotaz, mohu udělat kategorii i jako basic member?
Pochopil jsem, že kategorie mohou dělat jen premium membeři ......
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 12:05

Výhledově (za pár let) od WM očekám velkou POI databázi kuriozit. Seznam restaurací s pump člověk najde snadno, ale nějaká ta zajímavost v okolí ...

BTW může Basic member založit novou kategorii?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 15:34

Co jsem zatím nenašel (a ani nehledal...) je možnost stáhnout nějaké velké území naráz, třeba přes PQ...

Podle mne může být hlavní příčinou malého zájmu o Waymarking právě to že se nedají stáhnout souřadnice.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2006 - 20:06

ad haggaeus - diky za pripomenuti odkazu 'nearest waymarks' ze stranek caches... ten jsem pro same oci porad nejak nevidel, a je pravda, ze diky nemu je myslet i na waymarking celkem jednoduche... kdyz staci u cache ktera me zajima jeste jednim clickem overit, jestli jsou kolem taky nejake ty 'nehmotne' zalezitosti... pokud to teda neskonci touhle hlaskou: There are no records within 10 miles of the location you selected. :]

anebo hláškou, že je 6 waymarků v okruhu 100 km od tvých domovských souřadnic :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 12:47

mne pride waymarking ako je teraz nastaveny krok na zlu stranu. Napr. v Prahe su 4 waymarks, z toho jeden mam pri baraku a chodim okolo neho kazdy den, zatial tam bol len Dafy, ktory to ma tiez kusok, mna to nejako nezaujima. Dalsie tri su na takych miestach ako prazsky hrad, karlov most, centrum mesta, nebol tam nikto ani z nasich ani zahranicnych navstevnikov. Groundspeak podla mna urobil chybu, ked to nepreviazal viac s geocachingom (stacilo by podobne ako je statistika trackables dat waymarks, ktore by sa ale nezapocitavali do celkoveho skore, a hned by to inac ficalo :)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 14:58

BTW může Basic member založit novou kategorii?

Mám pocit, že ani PM to nemá se založením kategorie zcela jednoduché :-/
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 16:12

Podle mne může být hlavní příčinou malého zájmu o Waymarking právě to že se nedají stáhnout souřadnice.


No a nepomohlo by třeba, kdyby se někdo ozval? Třeba by se dali přesvědčit a pootočili by kormidlo.
Druhou možností by bylo vytvoření specifických českých kategorií - prémiáků tady na to máme dost.
Každopádně nemožnost stáhnout WM hromadně je tristní!
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2006 - 1:36

Podle mne může být hlavní příčinou malého zájmu o Waymarking právě to že se nedají stáhnout souřadnice.

Hlavna pricina to asi nebude. Zatial som si suradnice vsetkeho, co som hladal, natukal do GPS primitivne manualne. A GC ma stale sialene bavi, ba dokonca aj to "natukavanie":-)
Na vysvetlenie - zvyknem hladat tak, ze si to pekne naplanujem, kam pojdem a co uvidim. Zbieranie "po ceste" jednak nevyplyva z mojho stylu zivota (ziadne sluzobky a pod.), tiez tu na SVK nie su este take kvanta skrys a 3. dovod - cache si lepsie vychutnam, ked sa na nu pripravim (vytlacim listing, nahodim suradnice a ide sa). Myslim, ze takto funguje mozno aj vacsina cacherov.

Hlavnou pricinou "nezaujmu" o waymarking podla mna je, ze je to proste menej pritazliva ina GPS hra. Vyclenenie z GC ma svoje prakticke dovody, ale je aj logicke - ide o inu hru. Hoci aj mne je za LCL smutno a som rad, ze som ich este tolko stihol, mnohe boli proste skvele (napr. Twin Towns, ktore som si zalogoval s Rubickom - zdravim!:). Aj kvoli tym bodikom v statistike, bez nich by bol GC ako futbal bez tabulky vysledkov. To, co nie v tabulke je pripravny zapas. Aj pripravny zapas je pre radost, ale majstrak je majstrak.

Cize zhrniem: Waymarking je fajn, ma svoj zmysel, ale nie je taky pritazlivy ako GC. Zopar waymarkov som vytvoril aj ja, ale su pre mna len pripravnym zapasom%-)
Dobru noc vam!

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2006 - 14:27

stacilo by podobne ako je statistika trackables dat waymarks, ktore by sa ale nezapocitavali do celkoveho skore, a hned by to inac ficalo :)

A coz teprv kdyby se pocitaly do celkoveho skore :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama