Přejít na obsah


Fotka

Online seznam GC a TB z ME Nebílovy - bude?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
161 odpovědí na toto téma

#1 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 8:49

Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s online seznamem trackovacích předmětů z ME Nebílovy. Už ho někdo máte hotovej? V sousedním zamčeném tématu jsem viděl, že už někteří hromadně logovali...
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:13

Takze, vec se ma takto. Seznam je uz hotov, je cely procisten o duplity a zejmena neexistuji/nefungujici kody. Aktualne je rozdelen do 5ti casti dle zdroje ziskani (samotna vystavka, kody na nadvori, poradatele, auta, atd.) a obsahuje celkem 1759 proverenych kodu.

Postup pro ziskani je tento:

Předběžné opatření. Vzhledem k tomu, že uvedený postup umožňuje získat rozsáhlou sadu trackovacích čísel prakticky komukoliv bez souhlasů ownerů prozatím smazáno. Viz následující zpráva.


Pokud neni nekdo schopen dodrzet tento popis, tak ma bohuzel smulu.

Taky bych chtel vsechny poprosit, pokud mate nejake svoje seznamy, zkontrolujte to prosim s timto a pripadne chybejici kody poslete (na stejnou emailovou adresu).

A nakonec neco pro "odpurce" - nikdo vam tento seznam nenuti, takze nejenom, ze nemusite nic logovat, ale nemusite ani v tomto tematu obtezovat.
  • -1
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:51

Vážení, už jsem dostal protest proti zveřejnění, takže dvě otázky: 1. máte souhlas všech ownerů geocoinů? 2. jak zajistíte, že nebudete posílat seznam komukoliv? Předpokládám, že podle papírového logu kontrolu dělat nebudete a na internetu může pro získání seznamu zalogovat attend kdokoliv
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:56

Pepa: co chces slyset? Moc dobre vis, jak to je. Pokud si chce nekdo logovat coiny nebo kese, na kterych nebyl, tak je to preci jeho problem, nehodlam tu nikomu nad ramec delat draba ci policajta. Pokusim se overit vzdycky, zdali dotycny na eventu byl (kombinaci veci - fotka z eventu, odloveni blizkych kesi ve stejny den, atd.). Ale to je asi tak vsechno, co pro to mohu udelat. Jak chces obecne komukoliv na internetu udelat cokoliv? Vzdyt porad lepsi takto udelanej seznam, ktery je +- pod kontrolou, nez seznam nekde na webzdarma viditelny pro vsechny.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:07

Předběžné opatření. Vzhledem k tomu, že uvedený postup umožňuje získat rozsáhlou sadu trackovacích čísel prakticky komukoliv bez souhlasů ownerů prozatím smazáno. Viz následující zpráva.


Tak to je vytecny, nic to nevyresi, jenom me lidi budou s zadostma oslovovat naprimo. Ach jo. :(
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:20

ad1) Předpokládám, že ti kdož zveřejnili trackovací kódy svých GC a TB, dali souhlas s jejich použitím za účelem logů. Jedná se o tzv. konkludentní souhlas k jejich využití a dalšího jejich souhlasu již tedy není třeba...
  • 0

#7 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:25

rád bych třeba slyšel, že se distribuuje seznam coinů pouze od ownerů, kteří s tímto způsobem distribuce souhlasí. Ono stačí, aby se našel blbeček s GJ, který si hromadně teď zaloguje event a pár keší v okolí, o nějaké minihlavě na fotce řekne, že to je on a dostane se ke skoro dvou tisícovkám kódů, se kterými si může užít další srandu. A pokud to takhle dáš jednomu, je to to samé jako bys to na to webzdarma dal sám. Takže mi není jasné, co tou pseudokontrolou chceš řešit. REVIZ: "za účelem logů". To co provozuje S474N není logování, ale volná distribuce.
  • 0

#8 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:28

čistě technicka (a neco podobneho jiz psal semik v minulem vlakne): pro me je rozdil, pokud jsou na seznamu TN GC, ktere byly vystaveny ci zda jsou (a mam pocit ze ano) v seznamu i TN ruznych TB a GC, ktere na vystave nebyly a jen je nekdo opsal (personal GC apod.). celkove ale: teorie, ze kdyz nekdo da TN verejne na vystavu, de facto souhlasi se seznamem i kdyz owner ME i owneri GC jasne rikaji, ze jsou proti e-seznamu (tedy ti, kteri ty TN urcitym zpusobem poskytli),no to mi hlava nebere, ale asi to nema cenu...(prijde mi to totiz stejne, jako kdyz je nekde krabicka se zamkem a nekdo to otevre sperhakem - vzdyt s tim prece musi pocitat...)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#9 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:29

Tak to je bohužel jen a jen na svědomí každého soudruha, pokud chce někdo podvádět, tak si stejně cestičku nějak najde.
  • 0

#10 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:30

REVIZ napsal/a:
ad1) Předpokládám, že ti kdož zveřejnili trackovací kódy svých GC a TB, dali souhlas s jejich použitím za účelem logů. Jedná se o tzv. konkludentní souhlas k jejich využití a dalšího jejich souhlasu již tedy není třeba...

Použití za účelem logu ano, ale ne k tomu aby se šířil. Každý měl možnost si kódy nafotit nebo opsat to, že to někdo neudělal je jeho problém. Pokud si takový seznam udelas je slušnosti požádat zda ho můžeš poskytnout třetí osobě.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:31

pepa.z.pocernic: ne, opravdu jsem neobesilal vsechny ownery. Jak napsal vyse REVIZ. Pokud nekdo dobrovolne vystavi svuj coin, navic dobrovolne napise jeho tracking number, tak je snad logicke, ze dava souhlas k zalogovani ucastnikum eventu. Z hlediska prava se jedna o tzv. konkludentni ukon. Tim, ze ta mince je tam fyzicky pritomna to jednoznacne navic prokazuje umysl takoveho ownera. Resime zde z hlediska prava naprosty nonsens.

Rozhodne bych se chtel ohradit proti te "volne distribuci", protoze uz se nasel jeden pripad, kdy proste dotycny byl z me strany odmitnut (sam mel 3x FI a 0x trackables). Tim bych chtel jasne rici, ze na seznam, ktery mam nema nikdo automaticky NAROK a sam se snazim dotycneho v ramci nejakych mezi proverit.

Jinak vymyslenim katastrofickych scenaru se nikam nedostaneme, stejne tak tu muzeme probirat to, ze na nas spadne meteorit a nema smysl dal pokracovat v zivote.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:34

Hamerinski: ale no tak Kajo, kdyz mi napises, tak ti ten seznam taky poslu a nemusis kolem sebe kopat. ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:35

za sebe a 4 trekovatelné věci co jsem tam měl k vidění máš souhlas je zveřejnit, když budu mít náladu, tak si pak promažu logy lidí co tam nebyli...
  • 0

#14 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:35

Vyserte se na právo a použijte selskej rozum. Pokud s distribucí seznamu owneři nesouhlasí, tak je nikomu nedávejte a je to. Kam se poděla obyčejná lidská slušnost?
  • 0

#15 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:36

Parkis napsal/a:
Vyserte se na právo a použijte selskej rozum. Pokud s distribucí seznamu owneři nesouhlasí, tak je nikomu nedávejte a je to. Kam se poděla obyčejná lidská slušnost?


sice receno jadrne, ale souhlasim :D:p;):)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:41

mirotiro: diky, jsi jeden z mala, ktery to napise takhle verejne. Na druhou stranu me tesi i to, co mi pisou ostatni soukrome.

Parkis: selsky rozum? Kdyz nekam dam coin na vystavku, tak ten kod klidne ucastnikum poskytnu elektronicky a nedelam z toho takovy ofuky - presne jako to tam mel Bohous z Vikyteamu u te kasny, doslova mel vytistene tyto papiry:
Vložený obrázek

Pokud nekdo nesouhlasil s tim, aby si logovali navstevnici jeho coin, tak ho tam bud nemel vubec davat nebo pouzit kod XXXXX jak tomu bylo u nekterych coinu k videni!
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:42

Pokud nekdo dobrovolne vystavi svuj coin, navic dobrovolne napise jeho tracking number, tak je snad logicke, ze dava souhlas k zalogovani ucastnikum eventu.

Ale ten někdo taky zcela zřetelně napsal že NESOUHLASÍ SE SDÍLENÍM SEZNAMU, že vystavené kódy jsou pouze a jen pro potřebu jednotlivců. Kua celkem bych ti přál S4T4NE aby ti někdo ukradl nebo poničil auto, nebo se v něm prostě jen projel - vždyť stojí přece volně na ulici a tak s tím musíš počítat. No potom bych rád viděl jak toho boříka poplácáš po rameni a řekneš mu. Hele a vem s sebou příště i kámoše a já vám dám na benzín. Jsi bezohledný hovádko, pro kterého NE je pouze červenou plachtou, která rozdráždí tvoji první signální do nepříčetnosti.
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#18 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:44

mirotiro napsal/a:
za sebe a 4 trekovatelné věci co jsem tam měl k vidění máš souhlas je zveřejnit, když budu mít náladu, tak si pak promažu logy lidí co tam nebyli...

OK kdyz takhle...
Mych asi 70 coinu v seznamu klidne nech. S tim, ze se verejny seznam vytvori jsem pocital a ten tvuj system je lepsi nez moje puvodni vize toho jak to dopadne...
  • 0

#19 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:44

Já osobně jsem souhlas k eletronické distribuci na internetu mých trackovacích čísel uživateli S474N tohoto portálu neudělil. Také nikdy nedošlo k veřejnému zveřejnění trackovacích kódu - coiny s čísly byli k dispozici jen účastníkům eventu což je akce pro uzavřenou skupinu. Pokud by jsme takto uvažovali, znamenalo by to, že každý může kdykoliv z jakéhokoliv eventu beztrestně zveřejnit na internetu trackovací čísla kohokoliv. Myslím že to by se majitelům coinů nelíbilo.
  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:44

S474N: právo účastníků eventu zalogovat coin nepopírám, ale jak si z něj odvodil své právo rozesílat trackovací čísla?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama