Přejít na obsah


Fotka

SmartPhone vs. Navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 22:48

Proč bych si měl koupit drahou navigaci když mám smartphona? Neříkám že mám odloveno hodně cache, ale jeste jsem se ani jednou nesetkal s problemem pri kesovani se smartphonem.. proc bych mel mit GPS navigaci kdyz telefon ma vse co GPSka a jeste si z nej zavolam ?
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 22:55

Protože nevydrží dva dny ani pod vodou. :) ... takových vláken tu je.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#3 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 22:59

Protože nevydrží když jedeš na kole a telefon ti vypadne sklem přímo na šutr. Ale stejně jsem zastáncem smartphonu, kvůli většímu využití. btw honny dobrej podpis :-D
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 22:59

Doporučím ti si to tady pročíst, na tuhle otázku je tady hromada vláken a debat, které de facto končí na jednoduchém a pragmatickém výsledku: - výdrž baterie (pak si už nezavoláš ani o pomoc) x dvě tužkovky v kapse - odolnost proti vodě, sněhu, mrazu... x norma pro ponoření do vody - odolnost proti poškození x odolnost proti pádu z určité výšky - ovládání v rukavicích - čitelnost - jednoduchost update gpx, poi, map atd. atd. Ano, jde to. Ale dře to. Mobil je fajn záloha, když něco selže a schází, ale pro kešování je prostě ta krabička z gumy a na tužkovky...
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:01

Az to, co mas celkem, budes chtit odlovit v jednom dni, tak to pochopis :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:11

no me desi prave ta vydrz, dyt to co tady procitam je vydrz 8-10 hodin oregon, to N8 vydrzi o par hodin dele ( na plne nabiti sme kesovali od rana do noci s ni), mam ji celou pogumovanou a spoustu padu prezila bez ujmy citelnost neni parametr kterej by GPS mohla mit jako devizu proti smartphonu a ovladani v v rukavicich neni padnej duvod pro investici 6t, navic N8 hreje jak rozpalena briketa v zime:D Snad jen ta vetsi odolnost.. Ja se potrebuju nejak namotivovat pro jeji koupi, prece jen to neni mala investice a z tech vlaken co tady procitam je to samy : Garmin nikdy nevyrobil poradnou navigaci, Extrex je nejlepsi..slysim poprvy ze extrex je nejlepsi, di do Oregona, nechod do nej, ma malou vydrz baterky.. a z druhy strany : rozhozenej listing,spadl mi a vysypal se mi celej dysplay,Oregon neumi obrazky... Sem z toho blbej a prijde mi v tom tolik ALE, ze se bojim ze ta investice je zbytecna pro moje uspokojeni..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#7 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:12

S474N: nestras, za 14 dni jedem na vlecku na orlik, musi mi vydrzet:-D
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#8 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:23

Oregon na 2500 mAh a plne podsviceni mi vydrzi 8-9 hodin v podstate skoro staleho hrani si s nim. Pokud mas zaple vypinani displaye (nejen podsviceni) a nekontrolujes 2x za minutu ze to ke kesi mas jeste 3,5 km tak naposledy to bylo asi takovych 14-15 hodin provozu, z toho asi 3 hodiny navigace v aute kdy se rozsvecoval na kazde odbocce.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:26

S474N napsal/a:
Az to, co mas celkem, budes chtit odlovit v jednom dni, tak to pochopis :-)

jj, nech ho to vyzkoušet :D:D:D Lovím teď s HTC (Android) a vše nepotřebný vypnutý a celý den kešování nedám. A to to má novou baterii...
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2011 - 23:29

MA-FI-AN napsal/a:
no me desi prave ta vydrz, dyt to co tady procitam je vydrz 8-10 hodin oregon....

Nevím, co a kde čteš, ale já měl Oregona 550 a před tím Dakotu 20. Jedna sada baterií v přístroji, druhá sada v kapse... Pokud se používá s rozumem, tak jak už tady padlo, celý den bez problémů a kdyby náhodou něco, tak druhá sada v kapse to jistí.... to u mobilu je dost problémek.
  • 0

#11 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 0:18

no co mam posledni info tady z vlaken tak Oregon 450 8 hodin, v zime 5, coz u me samozrejme vyvolava nejistotu, snad je to tim, ze sem clovek, zustanou mi v hlave jen ty negativni nazory:-) Mam tez novou N8 a z autonabijecky jsem ji vytahoval v osm rano a v devet vecer se mi vypla, cache sem mel ulozeny v HG, jako mapy sem pouzival cache Me, vsechny widgety a srandicky povypinany, display na minimum.. ale mas pravdu ze s desirem HD jsem mel problem po snad peti hodinach, je to taky velka krava, co budu povidat.. ale jak rika(s) S474N, budu to zkouset asi v narocnejsim prostredi a zatim mam asi maly naroky.. takze dokad mi budou drzet telefony tak asi nad tim nebudu uvazovat a jednou dospeju k nazoru ze uz je mi tel "malej"..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#12 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 5:44

Abych se přiznal,já nemám ani jedno.eTrexe mi věnoval Mountfield asi před deseti lety.Mám sním 700 keší.Jenom že si musím vše psát na papír.Každou cestu si připravit a to je třeba ukol na dvě hodky i déle.Proto sháním bud smarta nebo GPS.Nejvíce mne štve cena gps.Za to smarta pořídíš s Androidem za pár kaček.Nemusí to být žádný nadupaný stroj,Stačí mít dobrý datový tarif.Tedy než dát 7000 do oregona,koupím si radši eTrexe hc za 3500 kč a bazarového smarta do třech tisíc.Třeba htc wildfire.Stačí bohatě.
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:03

Vsak vsechno je to i o pohodli. Ja si do Oregonu nacpu bez problemu dva kraje v GPX, celou CR mam v POI + vsechny waymarky v POI. Kdyz ma clovek zablaceny ruce, tak si je doslova omeje v kaluzi i s Oregonem. BTW jak je to na Androidu vubec s TOPO mapami?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:22

to bych pravda s founem udelal asi jednou(udelal sem to s iPhonem, rikam nu coz, pres ten prasklej display se to tam nemuze dostat.. Odoxidovani 1500:)) jinak na andoidu sem mel klasicky c:geo s google maps, ale mel sem pripraveno ze si tam hodim sygica s topo 2010 a zadnej problem by to bejt nemel, kolega to takhle ma..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:29

Přidal bych ještě čitelnost displeje na slunci... s mobilem si neškrtnu, GPSMap 62 bez problému (je ale potřeba přiznat, že je to za cenu horšího rozlišení). S Oregony ten rozdíl nebude až tak zářný, ale taky to asi bude lepší než ten mobil. To, že Garmin nikdy nevyrobil pořádnou navigaci, není pravda. Jenom ty eTrexy jsou horší mechanickým provedením (odlepující se guma). Třeba 60CSx neměla ve své době konkurenci. Nové modely taky nejsou špatné. Co se týče výdrže, tak třeba 62ka vydrží v pohodě +- dva průměrné kešovací dny (kešuju stylem celodenních výletů), ale zásadní je, že můžes mít náhradní tužkovky, a když nemáš, tak je koupíš v každé trafice. Týden v horách bych s mobilem fakt nedal. Na druhou stranu listing tak komfortní jako v mobilu nikdy mít nebudeš. Blbé zobrazování některých paznaků, nejsou obrázky. Displej mobily taky mívají lepší... což ale jak už jsem psal většinou neoceníš, když ti na něj pere sluníčko. Ono je to ve finále vždycky o tom, co kdo preferuje a jak tu navigaci používá, takže tě rozhodně nehodlám přesvědčovat o jednom nebo druhém. Pročti si názory (i v mnoha starších vláknech na stejné téma), udělej si obrázek, nejlépe si nějakou tu navigaci i ošahej a rozhodni se sám.:) S474N: Moc pěkný TOPO mapy maj třeba SmartMaps a možností asi bude i víc.
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:53

Tak mapy od Smartmaps jsem videl naposledy nekdy pred 6ti lety, ale to nebyly vektorove mapy, ale pouze bitmapy. V kazdem pripade ja pouzivam oboje - primarne Oregon 550 a sekundarne smartphone.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:55

Teď to jsou sice taky bitmapy, ale mají zřejmě i neviditelnou vektorovou vrstvu, takže routujou (dokonce i po turistických značkách), v pohodě se v nich vyhledává atd. Oproti TOPO Czech v GPSce jim nic nechybí a na displeji telefonu vypadají líp.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 6:59

alkes: mohl bych te poprosit o dva tri screenshoty zde "49.258927,16.463567"? Idealne v ruznych stupnich zoomu. Dik
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:06

S tím bohužel nepomůžu, viděl jsem je u známého, sám je v telefonu nemám. Snad se najde ještě někdo další.
  • 0

#20 Bublina6

Bublina6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:41

S474N napsal/a:
alkes: mohl bych te poprosit o dva tri screenshoty zde "49.258927,16.463567"? Idealne v ruznych stupnich zoomu. Dik


Našel jsem to na mapě kterou má smartmaps na svých stránkách a most tam je ;) http://www.smartmaps.cz/podrobne-mapy/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama