Přejít na obsah


Fotka

SmartPhone vs. Navigace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#21 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:11

Bublina6: me nejde o most, ale o detaily dane mapy, kdyz uz to tu nekdo srovnava s TOPO2011 CZ.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#22 hajdan

hajdan

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 12:58

Na kešování primárně Oregon a pokud je potřeba něco dohledat v listingu(fotka ...), tak juknu na HTC. Jen s telefonem se celý den nedá. Mám Desire, byl jsem na Pálavě na kolech a vydržel mi tak asi 4 hoďky plného provozu s gps a občasným kouknutím na net. Oregon mi vydrží v pohodě 9 hodin.
  • 0

#23 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 14:40

U vydrze je hlavni to, ze u Garmina proste vlozis dalsi tuzkove baterky, takze udaj, ze vydrzi 8 hodin neni dulezity, vydrz zavisi jen na tvoji priprave pred akci, takze klidne cely tyden. ;)
  • 0

#24 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 14:46

Výdrž je nesmysl jak u smartphonu nebo u gps. Stejně jako si do navigace můžu vzít náhradní baterie, můžu si stejně koupit dvě náhradní baterie do telefonu+kolébku na nabíjení záložní baterie. Jediná výhoda navigací je odolnost.
  • 0

#25 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 14:58

fireman.cz napsal/a:
Výdrž je nesmysl jak u smartphonu nebo u gps. Stejně jako si do navigace můžu vzít náhradní baterie, můžu si stejně koupit dvě náhradní baterie do telefonu+kolébku na nabíjení záložní baterie.
Jediná výhoda navigací je odolnost.


S tímhle nesouhlasím. Výdrž je hodně podstatná věc. Navíc, kolik zaplatíš za baterii do telefonu a kolik zaplatíš za tužkové baterie.

Výdrž baterie byl u mně hlavní důvod toho, že jsem přešel z telefonu na GPS.
  • 0

#26 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:01

fireman.cz napsal/a:
Výdrž je nesmysl jak u smartphonu nebo u gps. Stejně jako si do navigace můžu vzít náhradní baterie, můžu si stejně koupit dvě náhradní baterie do telefonu+kolébku na nabíjení záložní baterie.
Jediná výhoda navigací je odolnost.


Akorát do toho mobilu je to trochu jednoúčelový - tedy drahý - nákup, tužkovku(y) můžu použít kromě navigace například i ve svítilně, foťáku... Tu druhou baterii do mobilu pak využiju jedině při cachingu.
  • 0

#27 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:17

devon rex napsal/a:
Akorát do toho mobilu je to trochu jednoúčelový - tedy drahý - nákup, tužkovku(y) můžu použít kromě navigace například i ve svítilně, foťáku... Tu druhou baterii do mobilu pak využiju jedině při cachingu.


i na nabijeni smartfounu jdou pouzit tuzkovky ...
dnes jde vetsina smartfounu nabijet pres USB, takze pak jen tuzkovky (nutno nabijeci) nacpat do tohodle a propojit vhodnym kablikem ...

http://www.mnshop.cz...sb_vystupem.htm
nebo
http://www.dealextre...rger-pack-15048

pak uz jen ta odolnost, coz se u nekterych smartfounu da resit spesl pouzdrem
na jine diskusi tu byl odkaz na pouzdro pro iphone, ktere nejen ze bylo vodotesne ale jeste zesilovalo signal gps ...

ja na muj milestone mam armor pouzdro, ktere ho sice cini dosti odolne vuci narazum a padum, ale bohuzel taky odolne vuci gps signalu - stini ho :o(
  • 0

#28 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:29

...i na nabijeni smartfounu jdou pouzit tuzkovky ...
dnes jde vetsina smartfounu nabijet pres USB, takze pak jen tuzkovky (nutno nabijeci) nacpat do tohodle a propojit vhodnym kablikem ...

http://www.mnshop.cz...sb_vystupem.htm
nebo
http://www.dealextre...rger-pack-15048


Dejme tomu, ale tam musí být děsný ztráty :o) Dobíjet baterkou baterku :o)
  • 0

#29 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:34

devon rex napsal/a:

...i na nabijeni smartfounu jdou pouzit tuzkovky ...
dnes jde vetsina smartfounu nabijet pres USB, takze pak jen tuzkovky (nutno nabijeci) nacpat do tohodle a propojit vhodnym kablikem ...

http://www.mnshop.cz...sb_vystupem.htm
nebo
http://www.dealextre...rger-pack-15048


Dejme tomu, ale tam musí být děsný ztráty :o) Dobíjet baterkou baterku :o)


To za prve a za druhe sebou tahas dalsi kram, kterej se jen tak mimochodem muze zase pokazit, takze dalsi potencialni komplikace, nemluve o dalsich (byt asi v radu stovek korun) nakladech.
  • 0

#30 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:35

devon rex napsal/a:
Dejme tomu, ale tam musí být děsný ztráty :o) Dobíjet baterkou baterku :o)


zivot sou kompromisy, kazdy si musi vyskouset co mu vyhovuje ...
  • 0

#31 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 15:54

marram napsal/a:
To za prve a za druhe sebou tahas dalsi kram, kterej se jen tak mimochodem muze zase pokazit, takze dalsi potencialni komplikace, nemluve o dalsich (byt asi v radu stovek korun) nakladech.

mimochodem můžeš i ztratit tužkovky do navigace. Nemluvě o výdajích na koupi baterií(nabíjecí/nenabíjecí) + nabíječka? Výdaje v řádu stejný, až na to že navigaci, která zvládne to co i nejlevnější androidy stojí x krát víc.
  • 0

#32 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 16:13

Hmm, tahle debata, zda jednoucelova navigace zde na foru uz byla nekolikrat... a samozrejme nemohla mit zadny jednoznacny zaver. Proste obe reseni maji sve priznivce, vyhody a nevyhody... Ale prohlaseni, ze vydrz je nesmysl, protoze kdyz mam zarizeni, co nic nevydrzi tak muzu mit prece hromadku nahradnich baterii me docela pobavilo... :) U takove 60csx s vypnutim podsvicenim a dobrymi bateriemi se dostanes k vydrzi kolem 30hod... 7 nahradnich baterii do telefonu, abych se dostal na stejnou vydrz, mi jako dobry napad neprijde... A zapomneli jste jeste na jednu vyhodu normalni navigace - citlivost ... poradne velkou GPS antenu do smartfounu nikdo zatim nenacpal...
  • 0

#33 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 16:24

no s tou navigaci , ja mam s HG presost do dvou metru a v lese problem jsem taky jeste nemel ( co neni muze byt samo :-). Cekal jsem ze budou naky padnejsi argumenty pro GPS aby me to donutilo k cinu, ale zatim to vypada ze obrnim svoji N8 nakym gumovym pevnym obalem nejlepe odolnym proti desti ( nejake Tipy ? ) a budu ji pouzivat jako primary dokad se nevytrestam, uvidime jak zvladne vlečku na orlík na přes týden :-) Jinak jak jsem již říkal, s N8 jsem se při celodennim kešování dostal na vydrz pres 11 hodin.. vcetne obcasneho stahovani listingu, co jsem nemel ulozeny..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#34 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:22

Lze tu pozorovat takovou zajimavost, spousta lidi, co ma 1000+ radeji preferuje GPS a ti co maj pod zase nejaky smartphone (a nejvic krici ti, co maj odloveno kolem stovky). :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#35 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:32

prijde Ti ze kricim? Jesi jo tak se onlouvam, ale myslim ze ani nekricim, dokonce ani nepolemizuju, jen pokladam fakta o svym smartu a konfrontuju je s Vasima zkusenostma a nekolikrat jsem zmibil ze samorejme nemuzu byt objektivni kdyz za a)gps nevlastnim a za b)nemam tolik odloveno. Proto hltam vsechny nazory a zadny soudy nevynasim. Stejne u gpsky skoncim, ale momentalne mam pocit ze ju pro nas gc ZATIM nevyuziju, i tohle sem si tu uvedomil..
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#36 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:35

On tu nepadl ještě jeden (aspoň pro mne to byl další důvod proč navigaci) důvod, a to je 3-osý kompas. Pokud se nemýlím, tak to v žádném smartfounu není /snad kromě toho odolného Casia/ a to že mě šipka žene hned doprava, pak po 20 metrech doleva než zjistí kam to vlastně jdu... - to je o nervy :o)
  • 0

#37 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:43

MA-FI-AN: proc ses takovej vztahovacnej? Psal jsem snad nekde konkretne o tobe? ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#38 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:45

http://www.mobilmani...72/default.aspx článek rok 2009. Dnešní telefony tuto možnost už mají.
  • 0

#39 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:47

v podstate ano, viz:nejvic kricej Ti co maj kolem 100vky:) to explicitne zahrnuje prece me:)
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 17:47

Tahle debata bude vždy nejednoznačná a obě řešení mají své příznivce až do doby, než se někde něco vykotí.... Ano, existují různá dobíjítka pro mobily i na tužkovky, ale je to o poměru cena/výkon a praktické využití v terénu. Jak už tady padlo, vykotit se může cokoliv, ale sám za sebe nejsem příznivcem všech těch dobíjítek a kablíků do batohu, snažím se dívat na jednoduché a praktické řešení. Tedy tužkovky, co nejkvalitnější (kvůli tomu jsem tady založil jiné velice úspěšné vlákno) a případně mít v kapse druhou sadu pro výměnu. Od těch baterií v mobilu a dalších udělátek to má výhodu v tom, že sadu tužkovek dneska člověk koupí snad i u krmelce v lese :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama