Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Žebrání o souřadnice...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#1 krkoviczka

krkoviczka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:58

Jak reagujete na podobné emaily? Má cenu mu odpovídat ve stylu: "Geocaching přeci není jen o tom najít krabku, ale často o té "cestě" ke krabce." nebo radši neragujete vůbec? Stejný email mi už přišel potřetí a nejsem sám.

Cituji z došlého emailu:
Zdarec,
Nejsem na luštění moc majstr, ale rád bych byl součástí této keše. Nenapovíte trochu jak luštit nebo rovnou možná radši souřadky první stage?

Díky, XYZ

User's Profile:
http://coord.info/XYZ

  • 0

#2 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:02

krkoviczka napsal/a:
Jak reagujete na podobné emaily?
...Nenapovíte trochu jak luštit nebo rovnou možná radši souřadky první stage?

Jak lustit bych klidne trochu napovedel, ale primo souradnice, to fakt ne...
  • 0

#3 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:03

O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.
  • 0

#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:06

Napovím, když to nepomůže tak nakopnu a když nepomůže ani to, tak klidně souřadnice dám. Každej na to luštění není a cení se i snaha, není potřeba házet lidem klacky pod nohy.
  • 0

#5 trofej510

trofej510

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:07

Jsem pro lehkou nápovědu, jak postupovat při luštění. Sám uvažuji, že takto někoho o pomoc požádám. Nikdy bych nedal, ale finál souřadnice a ani bych něchtěl, aby je někdo poskytl mne. Na pomoci, formou nápovědi nic nevidím špatného.
  • 0

#6 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:08

Smogeo napsal/a:

Pinokio.CZ napsal/a:O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.

Já bych neřek, že normální. Normální je totiž ownera obcházet a ptát se pokoutně kámošů, nebo aspoň kačerů co už jsou na seznamu úspěšných nálezců.


;) jj, je to tak
  • 0

#7 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:08

Tak pokud jde o vlastni kes, tak je dle meho nazoru rozumne napovedet, pokud o cizi, tak slusne prehodit na dotycneho ownera.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#8 krkoviczka

krkoviczka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:10

Pinokio.CZ napsal/a:
O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.


V tomto případě mi jde o to, že dotyčný poslal identický email během posledního roku již 3x.
A právě PROTO SE PTÁM ostatních, jak to řeší... O TO MI JDE...
  • 0

#9 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:12

Souřadnice nesděluju, ale poradím nebo i nakopnu. Ani moje těžké mysterky nemají být hospoda na mýtince. Jsou lidi, které jsem postrkoval i několikrát za měsíc.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#10 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:12

krkoviczka napsal/a:

Pinokio.CZ napsal/a:
O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.


V tomto případě mi jde o to, že dotyčný poslal identický email během posledního roku již 3x.
A právě PROTO SE PTÁM ostatních, jak to řeší... O TO MI JDE...


Možná kdybys mu hned napoprvé cokoli odpověděl, tak by ti víckrát nepsal.
  • 0

#11 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:13

Parkis napsal/a:
Napovím, když to nepomůže tak nakopnu a když nepomůže ani to, tak klidně souřadnice dám. Každej na to luštění není a cení se i snaha, není potřeba házet lidem klacky pod nohy.


Tvůj názor se mi líbí. Možná ti někdy napíšu o nakopnutí.;)
  • 0
Nepropadejte panice!

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:14

krkoviczka napsal/a:

Pinokio.CZ napsal/a:
O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.


V tomto případě mi jde o to, že dotyčný poslal identický email během posledního roku již 3x.
A právě PROTO SE PTÁM ostatních, jak to řeší... O TO MI JDE...


No, a odpověděl jsi mu na ty předešlé dva ?

Když není Tobě jasné, jestli mu chceš nebo nechceš poradit, tak proč se na to ptáš ostatních ??

Pokud vím, tak nemalá část tvůrců mysterek ochotně radí a kontroluje souřadnice. Někdo Ti pošle rovnou řešení, někdo jen nasměruje ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 193 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:20

Jakej je rozdil mezi tim ze se mezi "kacerskou slechtou" souradnice finalek uplne normalde zdeluji, popripade se resi cela reseni na eventech? Treba ten dotycnej nema ty spravne zname a po eventech nechodi.;) Hlavne at loguje GC a TB a jinak mi je to fuk jak si co lovi. Jeho hra.
  • 0

#14 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:21

krkoviczka napsal/a:
Jak reagujete na podobné emaily? Má cenu mu odpovídat ve stylu: "Geocaching přeci není jen o tom najít krabku, ale často o té "cestě" ke krabce." nebo radši neragujete vůbec? Stejný email mi už přišel potřetí a nejsem sám.

Cituji z došlého emailu:
Zdarec,
Nejsem na luštění moc majstr, ale rád bych byl součástí této keše. Nenapovíte trochu jak luštit nebo rovnou možná radši souřadky první stage?

Díky, Stewen11

User's Profile:
http://coord.info/PR3XMP4


Nu, luštit lecco mne docela baví. - Pokud to neznamená dlouhé hodiny prosezené u google. Ty rovnou ignoruji. Moc mi to ale nejde a kudy na šifry jsem zatím nepřišla vůbec. A občas ownerovi napíšu o pomoc. Zatím mi vždy pomoc přišla.
Ujišťuji tě, ža ačkoliv se nestydím, že pomoc potřebuji, milé by mi nebylo, kdybych objevila svůj nick zde s tvým slovním doprovodem. Nu ...musím si dát pozor na to, koho o pomoc požádat a koho ne.
  • 0

#15 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:24

Je to jen hra. Koho baví luštění, ať luští, kdo se chce jen projít za krabičkou a nechce ztrácet čas luštěním, tomu souřadnice bez okolků dáváme. Většina lidí ale chce obvykle jen trošku nakopnout.
  • 0

#16 krkoviczka

krkoviczka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:27

kolombo napsal/a:

krkoviczka napsal/a:

Pinokio.CZ napsal/a:
O co ti de ? Úplně normální slušná prosba o pomoc.


V tomto případě mi jde o to, že dotyčný poslal identický email během posledního roku již 3x.
A právě PROTO SE PTÁM ostatních, jak to řeší... O TO MI JDE...


No, a odpověděl jsi mu na ty předešlé dva ?

Když není Tobě jasné, jestli mu chceš nebo nechceš poradit, tak proč se na to ptáš ostatních ??

Pokud vím, tak nemalá část tvůrců mysterek ochotně radí a kontroluje souřadnice. Někdo Ti pošle rovnou řešení, někdo jen nasměruje ....


Na první jsem mu ODPOVĚDĚL ve stylu: "Finalku ti neřeknu, na nápovědu se zeptej ownera keše..."
Za par týdnů přišel identický email znovu...
A on se neptal na MOU mysterku...

  • 0

#17 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:28

Tak to je jiná, na cizí keše neradím a odkazuji na ownera. U vlastních viz výše.
  • 0

#18 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:30

S474N napsal/a:
Tak pokud jde o vlastni kes, tak je dle meho nazoru rozumne napovedet, pokud o cizi, tak slusne prehodit na dotycneho ownera.


Souhlas, pokud takový dotaz dostanu, odkazuji tazatele přímo na ownera keše. Pokud vím, tak většina ownerů napoví jsou-li tázáni a nechci jim lézt do zelí.
I když čas od času i trochu napovím, záleží na okolnostech. No ale moc často se mi to stejně nestává, mám většinou opačný problém, tedy že si s mysterkami sama nevím rady. :-)
  • 0

#19 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 9:05

Pokud jde o cizí mysterku a s dotyčným se neznám, tak bych to taky považoval za drzost a odkázal na ownera keše. Vypadá to, že to dotyčný zkouší na různých stranách a doufá, že mu to někde vyjde.
  • 0

#20 KIM-PA

KIM-PA

    KIM-PA

  • Members
  • PipPipPip
  • 293 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 9:06

Ahoj, nejsem owner, takže odpovídám z pozice stejné jako má prvotní tazatel. Když si mi někdo napíše o ověření toho co vypočítal, potvrdím správnost nebo zamítnu jako chybné. Je mi jasné že owneři jsou většinou taky vytížení, a ověření mi nedělá problém. Pokud chce někdo naťuknout, a byl jsem sám ownerem naťuknut, přeposílám to, co owner poslal mě. Jinak odkazuji na ownera - asi by mi taky nebylo příjemné, kdyby to, co jsem děsivě těžce vymýšlel někdo jen tak rozesílal, a nevím jaký má owner názor na "poradenství"
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama