Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Žebrání o souřadnice...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

#101 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 12:57

Je bohužel fakt, že některé oblasti jsou skutečně dost přemysterkované. Na druhou stranu, komu se to nelíbí, může tam založit pár tradiček.:) Nějaké místo se snad ještě najde. Jinak mám také pocit, že kdysi těch opravdu těžkých mysterek tolik jako dnes nebylo... a to ani poměrně. V ČR dokonce dost dlouho vůbec žádná. (Nepočítám-li Antona Guenthera, který začínal v Německu). Jedna z prvních myslím byla Rezistor cache, která sice byla oborová, ale ne moc těžká a až někdy v roce 2006 se začly objevovat různé Computer Cache, ChemCache atd.
  • 0

#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 13:07

A ja zase pamatuji, ze v CR vubec zadne kesky nebyly. (Nejvyssi cas nechat toho pofnukavani ve stylu "driv bylo lepe", ze?)
  • 0

#103 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 13:15

Pokud by se to pofňukávání náhodou mělo vztahovat k mému příspěvku, tak se jedná o omyl, ten měl být jenom takovým okénkem do historie. Kdybych měl začít pofňukávat, tak bych volal po zrušení 75% keší bez ohledu na typ a 90% cacherů.:D:D
  • 0

#104 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 13:17

Kdepak, to bylo obecne konstatovani! Vsak sam vis, jak casto se tu nekdo vytasi s myslenkou, ze uz to davno neni co byvalo. ;)
  • 0

#105 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 13:18

Jojo.:)
  • 0

#106 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 13:51

tak rozhodne za vsechno muze bentley a cmuchal :D, aneb vse zacalo uhlirem ;).
  • 0

#107 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 19:04

spuzva napsal/a:

krkoviczka napsal/a:
Jak reagujete na podobné emaily? Má cenu mu odpovídat ve stylu: "Geocaching přeci není jen o tom najít krabku, ale často o té "cestě" ke krabce." nebo radši neragujete vůbec? Stejný email mi už přišel potřetí a nejsem sám.


Pošli mu je, ne?? A't to může ulovit :-)


ano, pošli mu je, geocaching je o tom ulovit krabku...ta cesta ke kesi, to je jina hra:)
  • 0

#108 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 19:05

Myslím si, že mysterky by měly být všechno, jen ne nudné.... První mysterku kterou jsem založil, bych také možná nazval nudnou, řeší se doma a většinou z listingu, ale je to mystery v podstatě jen proto, aby jsem ochránil vyjímečnou finálku od nájezdů "kombajnistů". Svou druhou mysterku jsem stavěl úplně jinak a i když je zde nějaká domácí příprava, většina se odehrává v terénu. No a u téhle kešky jsem ze začátku jejího života narážel na opačný případ. Bez počátečního impulsu se zdá řešení strašně těžké, ale skoro nikdo nenapsal žádost o pomoc, což mě hrozně udivovalo. Přitom po jedné nápovědě už to opravdu všem jede jako po drátku. Nakonec mě pak mrzelo, že keš, které věnuji tolik úsilí (jak tvorbou, tak údržbou) má tak málo návštěv. No dobrá zpráva je, že keška se už "proflákla" a teď si dělá reklamu sama pěknými logy a body :) ...ale stejně nikdo nenapíše o radu, většinou se kačeři asi ptají předchozích lovců... ...a můžu říct, že mi to nevadí. A kdo odlovil jen finálku, a ochudil se o celo anabázi... jeho chyba....
  • 0

#109 Stewen

Stewen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2011 - 20:03

to krkoviczka: Myslel jsem, že aspoň na to něco řekneš, když už jsi založil topic, který obsahuje nad sto odpovědí.
  • 0

#110 kalgan

kalgan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 16:46

Nejhorší je myslet si že já jsem ten nejlepší kačer a můj názor je ten první.Prostě někdo má rád to někdo ono.Pokud owner udělá mysterku kterou vyluští pár lidí,pak musí počítat s tím že tu jeho krásnou keš jen tak někdo neuloví.A taky musí počítat s tím že se ty souřadnice prostě předávají.Bohužel na tom se nic nezmění.Taky bych byl naštvaný kdybych se pachtil měsíc s neuvěřitelnými šiframi a pak zjistil že je vlastně nikdo nepočítá.Že se jeden najde a pak už je to řetěz.
  • 0

#111 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 18:54

Založil jsem řadu mysterek a vím, že nikdo nemůže vědět všechno. A s listingem se nemořím pro to, aby keš našlo jen pár vyvolených. Obvykle to dělám tak, že dokud se nezalogují první 3, tak na dotazy odpovídám, že po TTF (nebo po týdnu) přidám podrobnější návod k luštění a to taky většinou udělám. Někdy na základě dalších dotazů upřesním listing nebo návod. Souřadnice nesděluji, ale nabídnu kontrolu mezivýsledku a tak někdy po mnoha krocích spolu s kačerem konečně dojdeme k výsledku. Zastávám názor, že každý si má občas zadávat takové úkoly, na které (dosud) nestačí a na kterých roste (kdo hrál na nějaký hudební nástroj, tak ví, o co jde). A taky "líná huba, holé neštěstí..."
  • 0

#112 Obludkovi

Obludkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 19:21

No já mám mysterky ráda a některé jsou pro mě velkou výzvou. Dost často se mi ale stává, že nápad na luštění prostě nepřichází a v tom případě se obracím na ownera s prosbou o malé nakopnutí a když ani to nepomůže, tak o větší kopanec :-) Zatím se mi nikdy nestalo, že by mi některý owner odmítl poradit. Naopak, vždy rádi pomůžou.
  • 0

#113 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2011 - 20:09

Dain a Olik napsal/a:
tak rozhodne za vsechno muze bentley a cmuchal :D, aneb vse zacalo uhlirem ;).

Myslíš, že je na čase, abych se to pokusil vyluštit? :D
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#114 krkoviczka

krkoviczka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 14:32

Stewen napsal/a:
to krkoviczka: Myslel jsem, že aspoň na to něco řekneš, když už jsi založil topic, který obsahuje nad sto odpovědí.


...a ze sluchátka se ozvalo, ale prosím, beze všeho...

Já se samozřejmě ozvu, ale protože ještě pamatuji dobu "před Fejsbukem", vím, že nemusím spoilovat každý post...

Spousta lidí tu řekla spoustu názorů a o to mi šlo. Pěkně to napsal např. "MedoMys" (cituji "Kdyby měl každý autor poskytovat nápovědy a dovést každého k řešení, pak by ztratil pojem "obtížnost" smysl." nebo Modrak (cituji:"Me by zas prislo divne kdyby vsechny kese byly pro vsechny. Pak by totiz existovaly jen 1/1", hezky se rozepsal i "Barbieteam" a spousta dalších. Díky všem.

Nechci tu někoho očerňovat, je to věc každého, kde sežene souřadnice. Jestli ze záhadného seznamu finálek, výměnou, vyžebráním anebo se připojí ke "hře" a zkusí je vyluštit sám nebo s partičkou kamarádů.

Rád bych tu nakonec citoval svého skorojmenovce Krkovicku (cituji: "ano, pošli mu je, geocaching je o tom ulovit krabku...ta cesta ke kesi, to je jina hra...

Díky.
  • 0

#115 Stewen

Stewen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 17:31

krkoviczka napsal/a:

Stewen napsal/a:
to krkoviczka: Myslel jsem, že aspoň na to něco řekneš, když už jsi založil topic, který obsahuje nad sto odpovědí.


...a ze sluchátka se ozvalo, ale prosím, beze všeho...

Já se samozřejmě ozvu, ale protože ještě pamatuji dobu "před Fejsbukem", vím, že nemusím spoilovat každý post...

Spousta lidí tu řekla spoustu názorů a o to mi šlo. Pěkně to napsal např. "MedoMys" (cituji "Kdyby měl každý autor poskytovat nápovědy a dovést každého k řešení, pak by ztratil pojem "obtížnost" smysl." nebo Modrak (cituji:"Me by zas prislo divne kdyby vsechny kese byly pro vsechny. Pak by totiz existovaly jen 1/1", hezky se rozepsal i "Barbieteam" a spousta dalších. Díky všem.

Nechci tu někoho očerňovat, je to věc každého, kde sežene souřadnice. Jestli ze záhadného seznamu finálek, výměnou, vyžebráním anebo se připojí ke "hře" a zkusí je vyluštit sám nebo s partičkou kamarádů.

Rád bych tu nakonec citoval svého skorojmenovce Krkovicku (cituji: "ano, pošli mu je, geocaching je o tom ulovit krabku...ta cesta ke kesi, to je jina hra...

Díky.


Aha, spletl jsem si tě s tvým dvojčetem.

Tak raději neignoruj slušné žádosti na mail a přeposílej jim rovnou tyto citace. Člověka tim neurazíš a zároveň mu nevyplácneš finální souřadnice. ;)
  • 0

#116 Nerd Angel

Nerd Angel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 21:14

kalgan napsal/a:
Nejhorší je myslet si že já jsem ten nejlepší kačer a můj názor je ten první.Prostě někdo má rád to někdo ono.Pokud owner udělá mysterku kterou vyluští pár lidí,pak musí počítat s tím že tu jeho krásnou keš jen tak někdo neuloví.A taky musí počítat s tím že se ty souřadnice prostě předávají.Bohužel na tom se nic nezmění.Taky bych byl naštvaný kdybych se pachtil měsíc s neuvěřitelnými šiframi a pak zjistil že je vlastně nikdo nepočítá.Že se jeden najde a pak už je to řetěz.


Máš pravdu, ale jestli reaguješ na můj příspěvek, tak je to trochu trochu mimo...
...já se právě svou "nej" mysterku snažil udělat tak, aby to pěkně odsýpalo, doma trochu navodit atmosféru a hurá do terénu.
Jen potřebuješ ten prvotní impulz, který to vše odstartuje...:P
Listing by, podle mě, měl být takový, aby k lovu lákal a ne od něj odrazoval.
...jen mám prostě smůlu, (nebo štěstí) že u nás lišky dávají dobrou noc a přezpolní kačeři radši loví tradičky.
  • 0

#117 pepad

pepad

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 21:39

Kdyz to proste nejde, tak to proste nejde a na kes se vykaslu. Obecne nerad tvrdnu nad nejakyma zapeklityma mysterkama u PC, takze listing proste zavru a neresim ho :) a mam naprostej klid. Pokud nekdo chce asi nakopnout, je to asi hlavne kvuly tomu, ze nedokaze krabku proste ignorovat :), ale na te samotne rade nevidim nic spatneho. Ja s tim problem nemam a radeji si v klidu vyberu neco co mi vyhovuje. Zrovna vcera pipla jedna mysterka tesne u HC, zkousel sem a zkousel, nicmene proste mi po chvilce dosla trpelivost a i pod vidinou FTF sem se na to vykaslal, ackoliv sem mel fakt dost casu, ale nervy sem na to proste nemel :D. Treba to nekdy rozlousknu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama