Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
932 odpovědí na toto téma

#401 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 12:26

Chrobáku, já taky nevím, proč tady mají pořád lidi tendenci skrývat něco, co se jim nelíbí. Nejsou to jenom suvenýry, ale i třeba keše, které nějak nesedí do oblasti jejich zájmu. To jsou pořád dotazy, jak hromadně přidávat keše na ignore list, jak skrývat suvenýry apod.

 

Ale to je asi zrcadlo doby. Lidi chtějí přizpůsobovat okolní svět sami sobě, místo aby se naučili žít ve světě takovém, jaký je. Helikoptéroví rodiče oblétávají svoje potomky i do poměrně vysokého věku, umetávají jim cestičky, „chrání je“ před negativními dojmy, jen aby chudáček nebyl traumatizován. Výsledkem je pouze to, že takoví lidé nabydou dojmu, že celý svět a všichni okolo jsou tu jenom kvůli tomu, aby se jemu žilo co nejspokojeněji. A když tomu tak není, tak se psychicky hroutí z banalit.

 

Tady je to podobné. Nelíbí se mi některé suvenýry, tak hned chci, aby nebyly vidět, aby jako že neexistovaly. Nelíbí se mi powertraily, chci je dostat z mapy pryč. Co na tom, že tam ve skutečnosti pořád jsou, ale já je nevidím, pro mě neexistují. Tak moc si chceme vytvářet vlastní bubliny, kde je nám vše po vůli, že nakonec nebudeme schopni mimo ně vůbec přežít.


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#402 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 13:16

Jestli víš jak skrýt/odstranit, ty v parlamentu, tak sem s tím  :D .

A co potom si počít s tím přebytkovým rozpočtem :D ?


  • 0

#403 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 13:37

Chrobáku, já taky nevím, proč tady mají pořád lidi tendenci skrývat něco, co se jim nelíbí. Nejsou to jenom suvenýry, ale i třeba keše, které nějak nesedí do oblasti jejich zájmu. To jsou pořád dotazy, jak hromadně přidávat keše na ignore list, jak skrývat suvenýry apod.

 

Ale to je asi zrcadlo doby. Lidi chtějí přizpůsobovat okolní svět sami sobě, místo aby se naučili žít ve světě takovém, jaký je. Helikoptéroví rodiče oblétávají svoje potomky i do poměrně vysokého věku, umetávají jim cestičky, „chrání je“ před negativními dojmy, jen aby chudáček nebyl traumatizován. Výsledkem je pouze to, že takoví lidé nabydou dojmu, že celý svět a všichni okolo jsou tu jenom kvůli tomu, aby se jemu žilo co nejspokojeněji. A když tomu tak není, tak se psychicky hroutí z banalit.

 

Tady je to podobné. Nelíbí se mi některé suvenýry, tak hned chci, aby nebyly vidět, aby jako že neexistovaly. Nelíbí se mi powertraily, chci je dostat z mapy pryč. Co na tom, že tam ve skutečnosti pořád jsou, ale já je nevidím, pro mě neexistují. Tak moc si chceme vytvářet vlastní bubliny, kde je nám vše po vůli, že nakonec nebudeme schopni mimo ně vůbec přežít.

A co je na tom divnyho? Predstav si ze treba sbiras znamky. Zalozis si album a budes sbirat treba znamky se zviratkama a jiny tam nechces. Uz budes mit slona, hrocha, tchore i zirafu a budes jeste shanet velrybu. A nekdo ti tam ale bude k tem zviratkum furt cpat znamky se Zemanem v deseti nominalnich hodnotach. Nechas si je tam, nebo je vyhazis? V suvenyrech je takovejch sracek, ze ty hodnotny se v tom ztracej. Extrem je asi tech 30 days predloni, nebo kdy to bylo. Co je spatnyho na tom ze to nekdo nechce?


  • 6

#404 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 15:08

Však je to jako s fotkami z výletu. V dnešní době digitálních fotoaparátů jich udělám raději víc a doma si ty nepovedené (rozmazané, tmavé, se zavřenýma očima, apod.) smažu a nechám jen ty, které mi přijdou v pořádku.

Nebo vy si snad i tyto fotky nemažete a pokaždé si prohlížíte úplně všechny? 

 

Stejně tak já chci ukazovat pouze suvenýry, které pro mě mají nějaký význam - např., že jsem byl v Belgii. Ten zbytek jsem získal jen díky tomu, že jsem se náhodou trefil do doby, kdy probíhala nějaká akce. Nehledě k tomu, že pro získání těch suvenýrů ani nemusím udělat nic zvláštního, stačí jen zajít na výlet.

A pak se mi ty pro mě významné ztratí v balastu těch pro mě nedůležitých. A tak je skryju podobě jako rozmazané fotky. 


Tento příspěvek byl upraven od Shashlick: 11 červenec 2018 - 17:25

  • 4

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#405 Pavel TT

Pavel TT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2018 - 19:14

Však je to jako s fotkami z výletu. V dnešní době digitálních fotoaparátů jich udělám raději víc a doma si ty nepovedené (rozmazané, tmavé, se zavřenýma očima, apod.) smažu a nechám jen ty, které mi přijdou v pořádku.

Nebo vy si snad i tyto fotky nemažete a pokaždé si prohlížíte úplně všechny? 

 

Stejně tak já chci ukazovat pouze suvenýry, které pro mě mají nějaký význam - např., že jsem byl v Belgii. Ten zbytek jsem získal jen díky tomu, že jsem se náhodou trefil do doby, kdy probíhala nějaká akce. Nehledě k tomu, že pro získání těch suvenýrů ani nemusím udělat nic zvláštního, stačí jen zajít na výlet.

A pak se mi ty pro mě významné ztratí v balastu těch pro mě nedůležitých. A tak je skryju podobě jako rozmazané fotky. 

 

Presne tak, lepsi nez hide this, by byl nejaky system preference. Chci se chlubit suvenyry zemi nebo velkych akci a logicky chci, aby ten kdo se mrkne do meho profilu je videl jako prvni. Tak si ty zajimave akcni ohodnotim treba jednou hvezdickou a tem zemnim dam dve. Tim se mi budou radit prvni zeme, pak akce a pak zbytek jako jsou treba ty aktualni temer zadarmo. Ale proc by je ostatni videt nemeli, proste jsem splnil podminku a kdo si to chce prolistovat, tak at se podiva. Ja osobne bych to asi nevyuzil, nase suvenyry ani neskryvam, ale urcite by se naslo dost lidi, kteri by to vyuzili. Ono koneckoncu nektere software prave pro spravu fotografii prave rating system maji. Napsat jej asi nebylo uplne zadarmo a tak autori museli mit dobry duvod. Ale ani zde ja nejsem cilova skupina :)


Tento příspěvek byl upraven od Pavel TT: 11 červenec 2018 - 19:15

  • 1

#406 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2018 - 17:44

... Nejsou to jenom suvenýry, ale i třeba keše, které nějak nesedí do oblasti jejich zájmu.....

 

Ty keše bych chápal.Jdeš na výlet do oblasti, kde je PWT. Ikony PWT keší ti na mapě zakryjí pro tebe důležitější informace. Skrytí by ti tedy nepochybně pomohlo. Nejde myslím o to, aby jaksi neexistovaly, ale v dané situaci nepřekážely. Bohatě stačí skrytí v mobilní aplikaci, GeoKuku, Cachemapě ... co kdo používá. V GeoGetu, GSAKu ani na webu nevadí.


  • 1

#407 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 9:53

Co je to za suvenýry Adrenaline Junkie a Caching Connoisseur? Teď koukám, že je mám, ale vůbec nevím proč. A proč do toho motají nějakou žabožroutštinu?


  • 0

#408 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 10:12

To je další suvenýr z akcí, kde se sčítají úlovky tvoje a všech kačerů, co máš v přátelích. Jeden byl za nalezení keší s celkem 60 FP body a ten druhý byl snad za 50 hvězdiček obtížnosti, jestli se nepletu.


  • 0

#409 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 10:19

Ty suvenýry jsou v podstatě jen za aktivitu za určité období. Takže odlov kešek, návštěva eventů či přesun TB a GC je bodově hodnoceno. A ty různé suvenýry se liší způsobem bodování. Ten poslední - "Caching Connoisseur" - což by mělo být snad Keškařský labužník či znalec (btw to slovo je anglické francouzského původu, francouzsky je to "connaisseur"), dává více bodů za nález kešky s více jak 10 FP. Úkolem je získat 60 bodů za období od 1.10. do 29.10., na což v podstatě stačí nález 4 lépe hodnocených kešek.

PS: Smrk byl rychlejší, jen pro přesnost, tentokrát se jede v rámci Friends League sólo, stejně jako v případě předchozího suvenýru, kde zase byly výše hodnoceny kešky s vyšší obtížností T, proto ten "Adrenaline Junkie".


Tento příspěvek byl upraven od MikiHamza: 18 říjen 2018 - 10:20

  • 0

#410 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 10:40

Zajímavé, pokud vím, tak jsem nic s vyšší obtížností nenašel, vše tak T1,5. Jedině že by se počítala D obtížnost, ale i tak jsem v září toho moc obtížného nenašel. A způsob počítání teď nikde nevidím, nechce se mi to ani hledat. Pravda, logoval jsem dvě těžké Pardubické, ale jen jako WN. Řekl bych, že tento suvenýr neznamená vůbec nic.


  • 0

#411 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:17

Každá keška se boduje minimálně pěti body, na celkový zisk 50 či 60 bodů pro suvenýr tak stačí během 4 týdnů najít 10 nebo 12 zcela libovolných kešek.


  • 0

#412 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:30

Tak to opravdu neříká vůbec nic. V létě bych to sice nesplnil, ale těch 8-10 jsem v září našel za jediný den. Stačilo vyjet někam, kde jsem ještě nebyl, a to ne primárně za keškami.


  • 0

#413 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 18 říjen 2018 - 11:36

Co je to za suvenýry Adrenaline Junkie a Caching Connoisseur? Teď koukám, že je mám, ale vůbec nevím proč. A proč do toho motají nějakou žabožroutštinu?

 

Adrenaline Junkie:

https://kesky.cz/bud...-dalsi-suvenyr/

 

Caching Connoisseur:

https://kesky.cz/sta...-dalsi-suvenyr/


  • 0

#414 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2018 - 17:38

https://www.geocachi...l-butterfly-if/

Další suvenýr ze série "You might be ...", tentokrát Social Butterfly. Trochu přitvrdili, od 29.10. do 3.12. je potřeba nasbírat 70 bodů.Na to stačí 14 libovolných kešek.


  • 0

#415 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 8:50

Tyhle suvenýry jsou super. Nic nedělám a ony naskakují samy.


  • 2

#416 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2018 - 15:55

Tyhle suvenýry jsou super. Nic nedělám a ony naskakují samy.


Cítím mírnou ironii, neměl bys to dát spíš do geodepresivniho koutku? ;)

Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 25 říjen 2018 - 15:55

  • 1

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#417 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2018 - 17:47

Máte zalogován Mega Event Den polévky Gazpacho 2018 GC7GAZP a chybí vám v profilu suvenýr?

 

Pak to bude nejspíš proto, že jste ho logovali s datem 24.11. a suvenýr automaticky naskočí jen s datem 25. a 26.11. Bohužel pouhá změna data u logu nestačí, pro získání suvenýru je potřeba poslat nový log (při změně data se sice suvenýr pod aktualizovaným logem objeví, ale v seznamu suvenýrů dále chybí). Pokud byste nechtěli přijít o posloupnost logů ani měnit datum, spolehlivě funguje tento postup:

 

1. u stávajícího logu změnit typ na Write Note

2. zalogovat Attended s upraveným datem

3. nový Attended log obratem smazat

4. u původního logu změnit typ zpátky na Attended

 

Třeba se to někomu bude hodit, postup úspěšně několikrát vyzkoušen ;)


  • 2

#418 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2018 - 20:27

Tohle fakt moje asi blbá hlava nebere. Mega se koná 23.-25.11. ale pro suvenýr musím logovat 25.-26.11. Já tam byl v sobotu 24. a suvenýr samozřejmě nemám. Jak si můžu Mega logovat 26. když už event den předtím skončil?
  • 1

#419 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2018 - 20:57

To je síla matrixu.


  • 0

#420 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2018 - 21:24

Nejlepší je, že suvenýr Social Butterfly jsem dostal, i když jsem se neúčastnil jediného eventu :D

O tom, že teď naše kačerské tempo výrazně polevilo a stejně jsme na něj pohodlně dosáhli, ani nemluvím...


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka