Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
932 odpovědí na toto téma

#101 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 21:01

Ten formulář je tady: https://podio.com/we...6750557/1126431
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#102 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 21:20

No a s tou fotkou je to taky tak. GS před časem konečně rozhodl že fotka osoby NESMÍ být podmínkou pro zalogování keše. A teď fotka musí být.
Každopádně tento ubohý a ostudný suvenýr mít nechci.
  • 1

#103 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2016 - 21:40

Já ke geocachingu přivedl tátu, máti, sestru, švagra a svoje dvě děti. I bez suvenýru. 


  • 4

#104 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 6:28

A já i psa :) Dokonce uspořádal event. :)


  • 2

#105 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 7:29

Já ke geocachingu přivedl tátu, máti, sestru, švagra a svoje dvě děti. I bez suvenýru. 

A kolik z vás platí PM ? To je to oč tu běží :wacko: .


  • 3

#106 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 8:38

Většina dětí se stejně nepočítá. Máš tam podmínku nad 13 let...

Asi proto, že jsou nezajímavá cílová skupina (nebudou platit).


  • 0

#107 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 8:43

No a s tou fotkou je to taky tak. GS před časem konečně rozhodl že fotka osoby NESMÍ být podmínkou pro zalogování keše. A teď fotka musí být.

Fotka nesmí být podmínkou pro zalogování žádné keše.

Fotka je podmínkou pro získání jednoho konkrétního suvenýru.

Podle mě není rozpor.

 

Já ke geocachingu přivedl tátu, máti, sestru, švagra a svoje dvě děti. I bez suvenýru. 

Já jsem si zalogoval multinu, mysterku i earthcache. Bez suvenýru.


  • 2

#108 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 9:53

Fotka nesmí být podmínkou pro zalogování žádné keše.

Fotka je podmínkou pro získání jednoho konkrétního suvenýru.

Podle mě není rozpor.

 

Je to rozpor. Bud jsi natolik korektni ze drzis pravidlo ze zasadne nepozadujes od nikoho fotky a hrajes si na to ze nicky jsou anonymni, nebo ne. Pokud jsi hyperkorektni jen u veci co se te netykaj (logy na EC), zatimco tam kde fotky potrebujes pro sebe tak najednou nevadej, je to rozpor pomerne zasadni. A zase jen vypovida o tom o co tady jde. Na to jestli nekdo loguje podvodem EC sere pes. Na vsechno sere pes. Jediny co je dulezity jsou prachy. Tedy pardon, v tomhle pripade novi clenove.

 

Geocaching je dneska v naprostejch srackach. Je v nem spousta lidi co vubec zadny kese nehledaj, neresej, dokonce ani fyzicky nelogujou do logbooku, jen hrnou skriptama FI na server. Uz to davno neni jen Jonea. Dnes uz to delaj i lidi do kterejch bych to jeste pred rokem nerekl. Logujou se veci ktery jsou uz na prvni pohled nesmysl. Kvanta kesi ktery jsou v danym case a prostoru neodlovitelny. Cely to pokrocilo do faze ze uz lidi ani nepredstiraj ze by lovili poctive. Lod se potapi a kapitan misto aby ucpaval v podpalubi diry, veli prilozit pod kotel.


  • 12

#109 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 10:31

Loď se nepotápí, protože nás, co lovíme poctivě, se to zas tak moc nedotýká. Proč by mi mělo vadit, že někdo loguje nesmysly? Asi nejvíc mi to vadí v okamžiku, kdy nemůžu najít keš (nebo se rozhoduji, zda je vůbec vhodná k odlovu) a pseudology vytváří falešný dojem, že je keš aktuálně nalezitelná. Ale s tím se dá žít.

 

Jediný, s kým si porovnávám statistiky, je můj vlastní starý účet, na který se již nemůžu přihlásit. Baví mě sledovat, kdy ten starý překonám v jednotlivých "disciplínách", zda už mám lépe vyplněnou D/T, víc medailí, vzdálenější keše atd. To je 100% fér srovnání, protože hraju pořád podle stejných pravidel. Jinak jsou statistiky pro mě, abych věděl, co jsem ve hře dokázal, mohl sám sebe překonávat atd. Ale srovnávat se s někým, kdo vyloženě švindluje nebo prostě jen hraje jinak (týmové nicky; lidi logující mysterky, co samy nelouskli; lidi logující eventy na otočku; žabičkáří...), to prostě nemám zapotřebí. To je srovnávání jablek a hrušek.

 

A že chce Groundspeak vydělávat, to je logické. To je v každé hře, za kterou stojí komerční firma. Jsem ale rád, že narozdíl od mnoha jiných her, ten komerční prvek geocaching nekazí. Dá se to hrát zcela zdarma a kdo chce placené výhody, zaplatí jeden celkem rozumně nastavený poplatek. Na druhou stranu existuje plno her, ve kterých čím víc člověk platí, tím víc má výhod, a kdo platí nejvíc, nejspíš také vyhraje. Takové hry mě nebaví a nehraju je (po nedávném přihlášení na Ingress mám pocit, že se to stalo například i Ingressu, když jsem ho hrál nebylo to tak). Tohle groundspeak nedělá a doufám, že nikdy dělat nebude.

 

A pokud dělat bude, pořád jsou tu alternativy jako opencaching... to, že v současnosti umírají pro nezájem, svědčí o tom, že ta loď groundspeaku zatím celkem slušně brázdí hladinu, řekl bych.


  • 15

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#110 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 11:12

Bohužel těch nepoctivců je asi opravdu hodně. Narážím na ně čím dál častěji i osobně, což mě nejvíce děsí (když se na eventu dozvím, že někdo má vylovenou celou Prahu (protože loví podle fínálek) atp.

Na druhou stranu ještě stále je spousta lidí (a řekl bych, že i většina) co logují poctivě. Jen díky pranýřování těch špatných je to méně vidět. Asi jako když byste podle obsahu médií posuzovali, kolik je nehod. Taky jich jsou plná média, ovšem o těch normálních se v nich nic nepíše (že naprostá většina dojede v pořádku). Alespoň já v to stále doufám a chovám se tak... Protože jinak bych si musel najít jinou zábavu na cesty a to bych nerad.

 

Jinak GS sice chce vydělávat, ale nemusel by to prosazovat tak násilně. Napadá mě, jestli neklesá už módní vlna geokešingu a neklesají jim tak zisky, že tak rozjíždí reklamu typu letadla...


  • 1

#111 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 11:37

Jinak GS sice chce vydělávat, ale nemusel by to prosazovat tak násilně. Napadá mě, jestli neklesá už módní vlna geokešingu a neklesají jim tak zisky, že tak rozjíždí reklamu typu letadla...

Nemyslím, že je to až tak násilné. Podobných nabídek nacházíme denně v poštovních schránkách tuny. Letadlo by to začalo být v případě, že by nově naverbovaní hráči byli nuceni vyhledávat další a další, tohle mi ale přijde jako časově omezená akce.

 

GS by mohl postupovat i jinak, například zpoplatněním všech hráčů, jakou odezvu by to mělo těžko odhadnout...


  • 0

#112 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 12:10

Na podvodníky jsem už narazil několikrát. Nejblbější je to na eventu, když mi třeba někdo ukáže navigaci plnou finálek všech mysterek v Praze. Já ho mám za podvodníka, on mě za slušného idiota. A tak na sebe oba nevěřícně zíráme...


  • 4

#113 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 12:28

Jiná kultura no, to je jako setkání s mimozemšťany


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#114 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 13:05

Na podvodníky jsem už narazil několikrát. Nejblbější je to na eventu, když mi třeba někdo ukáže navigaci plnou finálek všech mysterek v Praze. Já ho mám za podvodníka, on mě za slušného idiota. A tak na sebe oba nevěřícně zíráme...

 

A když mu něco k tomu řekneš, budeš za neslušného idiota...


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#115 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 13:41

Jinak GS sice chce vydělávat, ale nemusel by to prosazovat tak násilně. Napadá mě, jestli neklesá už módní vlna geokešingu a neklesají jim tak zisky, že tak rozjíždí reklamu typu letadla...

 

Stejně jako phrkt si nemyslím, že je to násilné. A navíc v tom ani nevidím to „letadlo“ nebo „multi-level marketing“, ale pouze odměnu za nového člena, což se dělá poměrně běžně.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 12 říjen 2016 - 13:42

  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#116 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 13:44

Trochu mi ti velkosběrači finálek a fšeho připomínají nejmladšího bratra Virgila Ivese (Woody Allen - Vedlejší přízraky, Paměti lupiče):

"Nakonec ho zavřeli pro potulku. Potuloval se sedm let, než přišel na to, že je to zločin, na kterém se nedá nic vydělat."

Jako hledači jsou mi víceméně ukradení. Ovšem chápu, že (někteří) owneři je přímo... nemají rádi.


  • 0

#117 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 13:55

Stejně jako phrkt si nemyslím, že je to násilné. A navíc v tom ani nevidím to „letadlo“ nebo „multi-level marketing“, ale pouze odměnu za nového člena, což se dělá poměrně běžně.

1.) kačer najme nového kačera z řad mudlů. Dostane za to jakýsi virtuální suvenýr. Ten nový dostane na měsíc PM na zkoušku

2.) ten nový kačer najme dalšího kačera z řad mudlů. Dostane za to jakýsi virtuální suvenýr. Ten nový dostane na měsíc PM na zkoušku

3.) viz. výše

4.)...


  • 0

#118 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 14:03

A další negativum, které v tomto lovení nových duší vidím: Jistě víte, proč je hodně keší jen pro PM. Njdou tak rychle do archivu, protože nejsou tak brzy vymudlené. Takto reálně hrozí, že touto masovou akcí nastane to, že mnoho BM si najme bílého koně (nového PM kačera), za ten měsíc si uloží souřadnice pár stovek PM keší. Když to udělá pár set těch, kteří se neumí chovat, no potěš kozu.

Možná to vidím jen já tak černě a rád bych se mýlil.


  • 0

#119 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 14:50

Souřadnice PM keší bych osobně řekl, že v tomhle nehrají moc velkou roli. BM si může za určitých podmínek tyhle keše, jak zobrazit, tak zalogovat. Návodů, jak na to, je na netu dost a dost


  • 1

#120 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2016 - 15:14

Navíc je tady strašné nebezpečí, že se tito nově získání hráči zaregistrují i na geocaching.cz a NEPROLINKUJÍ SI PROFIL!!!


  • 24




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama