Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
935 odpovědí na toto téma

#701 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 16:02

Ano, já třeba plním bezsuvenýrovou osobní challenge 360° od HC a ještě jednu stejnou, ale od mých letních přechodných HC. Je to výzva za kterou nic není a mám nějaký cíl. Když jsme s kolegou plnili 360° ČR, bavilo nás to, dlouhé plánování cesty, logistika přesunů, noclehy... prostě bylo to fajn. To je ale challenge s keší, ty své dvě jsou bez keše a obrázků. 

Ano, takových výzev se dá vymyslet spousty. Osobně mě tedy vůbec neberou takové ty nucené, jako 365 (+++) dní nepřetržité šňůry s nálezy atd. To je otročina a dá se přitom podvádět. Takže proč si neudělat své vlastní výzvy a soukromě si je plnit?

 

Taky plním. A je za to odznáček 360°. ;) 


  • 0

#702 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 16:07

Když jsem viděl podmínky, rychlým propočtem v hlavě mi vyšlo, že je splním jedním kešovacím výletem. Asi vážně existuje nějaká společenská potřeba odměňovat všechny nehledě na jejich snahu, jinak si to nedokážu vysvětlit.


Ale ne všichni to tak mají. Já mám např. v květnu 9 odlovených kešek, takže kdyby to dali na měsíc, tak potřebný odlov 20-40 kešek už by mě musel vyburcovat k větší aktivitě.
Samozřejmě kvůki covidu je to do konce roku a tak to dostanou všichni co alespoň trochu loví.
  • 0

#703 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 16:37

Ja bych se naopak tesil na zpravy typu, konecne poradna vyzva !!!!
  • 0

#704 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2020 - 19:43

Podle mě je politika taková, aby suvenýry k 20.výročí měli na profilu skoro všichni.

Jen škoda, že se podle vzoru Projectu nesnaží je trošku roztřídit - plno lidí ani neví, že nějaký Project existuje a hodilo by se hlavně rozdělení na gc profilu.
Sice P. používám,ale na suvenýry si nepamatuji, že bych se tam někdy dívala. :-( Díky za nakopnutí. Vždycky se snažím kolem Projectu o trochu osvěty, ale kupodivu ho neznají kolikrat kačeři hrající i delší dobu než je mých osm let.
  • 0

#705 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 9:53

No project-gc je v neplacené variantě dosti osekaný. A placená stojí skoro tolik, co premium na geocaching.com.


  • 0

#706 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 10:26

No project-gc je v neplacené variantě dosti osekaný. A placená stojí skoro tolik, co premium na geocaching.com.

Osekany? Ja jsem neplatici a plne mi dostacuje. Jedine co bylo v placene sekci a potreboval jsem, byl nastroj 360°, ale ten uz je taky pro neplatici.
Zajimalo by me, co vic bezny kacer potrebuje a je pro platici.

Tento příspěvek byl upraven od Beetovy: 29 květen 2020 - 10:26

  • 0

#707 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 10:58

Ale ne všichni to tak mají. Já mám např. v květnu 9 odlovených kešek, takže kdyby to dali na měsíc, tak potřebný odlov 20-40 kešek už by mě musel vyburcovat k větší aktivitě.
Samozřejmě kvůki covidu je to do konce roku a tak to dostanou všichni co alespoň trochu loví.


To přesně řešíme. Odměna za výzvu by neměla být pro každého, aniž by se nějak musel snažit.
 

Ja bych se naopak tesil na zpravy typu, konecne poradna vyzva !!!!


Ano, být ta výzva zajímavá, tak věřím, že by se dost lidí nadchlo a užilo si jí. :)
 

Podle mě je politika taková, aby suvenýry k 20.výročí měli na profilu skoro všichni.

 

Suvenýr k oslavě 20. výročí klidně pro všechny s minimální snahou, ale další? Další už by takové být nemusely.


  • 1

#708 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 11:07

 
Asi vážně existuje nějaká společenská potřeba odměňovat všechny nehledě na jejich snahu, jinak si to nedokážu vysvětlit.

 

A všiml sis, že geocaching je hra celosvětová, a ne česká? Co dá Čech na jednom výletě, může být pro Maďara z jihovýchodu docela výzva a pro Egypťana prakticky nesplnitelné? Takže ať stanovíš laťku jakkoliv, vždycky se najde někdo, kdo bude brblat, že je to zadarmo a současně bude někdo jiný brblat, že je to nesplnitelné.


  • 9

#709 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 12:29

Vláček má pravdu, v Egyptě jsme nejbližší keš měli někde kolem 35 km a rozhodli jsme se, že se na ni vzhledem k tehdejší zhoršující se bezpečnostní situaci vykašleme. Místní kačeři si asi moc zábavy neužijí, pro ně musí být podobné výzvy docela oříšek.

Osobně jsem se chtěla letos do Egypta vrátit, ale nejsem Jonea, abych se nechala někde zatknout - klidně bych byla dál bez vybarvení země, keš mi za problémy fakt nestojí.
  • 1

#710 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 12:33

A všiml sis, že geocaching je hra celosvětová, a ne česká? Co dá Čech na jednom výletě, může být pro Maďara z jihovýchodu docela výzva a pro Egypťana prakticky nesplnitelné? Takže ať stanovíš laťku jakkoliv, vždycky se najde někdo, kdo bude brblat, že je to zadarmo a současně bude někdo jiný brblat, že je to nesplnitelné.


Nebudeš tomu možná věřit a možná ani neuvěříš, ale všiml. :) A kolik tebou zmíněných Egypťanů třeba má šanci navštívit několik ME nebo GE, pokud si budou chtít splnit odznáček? A co CC eventy, těch také nebude poblíž Egypta nějak moc, že? (aktuálně jsou v Africe jen v JAR, ale stejně tak není ani žádný publikovaný třeba v Rusku) Jak si Maďar z jihovýchodu poradí třeba s locationless keší, která také není dostupná nikde poblíž? No a co třeba benchmarky, ty jsou jen v USA. Odlovit keš na ISS je také prakticky nesplnitelné pro téměř všechny lidi na světě. Ano, vždy bude pro někoho něco obtížnější a pro někoho jednodušší. Tak to prostě je. Vyvstává ale otázka, jestli je potřeba mít výzvy dostupné téměř pro všechny a všude, nebo udělat výzvu, která bude skutečně výzvou. To by se dalo ošetřit třeba tím, že kritéria by byla nastavená dle lokality, odkud kačer pochází. Cesta by se nějaká najít dala. :)


  • 0

#711 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 14:19

Já bych chtěl ten suvenýrek HQ
Třeba rozešlou
  • 0

#712 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 17:32

Zajimalo by me, co vic bezny kacer potrebuje a je pro platici.

Nenalezené kešky ... byly pro všechny, ale nedávno to převedli do sekce pouze pro platící.


  • 0

#713 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 18:48

Nenalezené kešky ... byly pro všechny, ale nedávno to převedli do sekce pouze pro platící.


Co to je nenalezene kesky? Jako ze vidim jen ty co jsem nenasel? To je i na GC.com. Ale to je asi taky jen pro platici?
  • 0

#714 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 21:27

Co to je nenalezene kesky? Jako ze vidim jen ty co jsem nenasel? To je i na GC.com. Ale to je asi taky jen pro platici?

Kešky, které ještě nikdo nenalezl.


  • 0

#715 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 4:24

Kešky, které ještě nikdo nenalezl.


Aha. Tak na tom PQ na gc.com
  • 0

#716 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 11:52

Aha. Tak na tom PQ na gc.com


Ale to je placene ;)
  • 1

#717 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 13:57

Ale to je placene ;)


Což ničemu nevadí, ne všechno musí být zadarmo. :)
  • 0

#718 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 17:39

Což ničemu nevadí, ne všechno musí být zadarmo. :)


To je mi jasny, jen reakce na to ze placenou funkci na projectu je mozne nahradit placenou funkci na gc.com :)
  • 1

#719 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 18:44

To je mi jasny, jen reakce na to ze placenou funkci na projectu je mozne nahradit placenou funkci na gc.com :)


Tim jsem chtel jen rict, ze to neznam. Ze pouzivam neco jineho. :)
  • 1

#720 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2020 - 8:26

Vyvstává ale otázka, jestli je potřeba mít výzvy dostupné téměř pro všechny a všude, nebo udělat výzvu, která bude skutečně výzvou. To by se dalo ošetřit třeba tím, že kritéria by byla nastavená dle lokality, odkud kačer pochází. Cesta by se nějaká najít dala. :)


Nemusíš chodit nikam do zahraničí. Vezmi si třeba někoho, loví, ale je na vozíčku. Ten má značně omezeno, co může odlovit. Takže vždy se najde někdo, pro koho je i takhle jednoduchá záležitost výzva. A stanovit kritéria pro každého jinak, to si nedokážu představit.

Taky by se mi líbila náročnější výzva, ale co bych já bral jako výzvu, to by mohlo být pro některé nesplnitelné. A stejně tak by někdo mohl nastavit kritéria těžko splnitelná pro mě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama