Přejít na obsah


Fotka

Suvenýry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
932 odpovědí na toto téma

#721 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2020 - 9:02

Nemusíš chodit nikam do zahraničí. Vezmi si třeba někoho, loví, ale je na vozíčku. Ten má značně omezeno, co může odlovit. Takže vždy se najde někdo, pro koho je i takhle jednoduchá záležitost výzva. A stanovit kritéria pro každého jinak, to si nedokážu představit.

Taky by se mi líbila náročnější výzva, ale co bych já bral jako výzvu, to by mohlo být pro některé nesplnitelné. A stejně tak by někdo mohl nastavit kritéria těžko splnitelná pro mě.

Na voziku nejsem, ale kdyby byla vyzva odlov 5 kesi s atributem lezeni, mel bych velkej problem. Ale nechalo by me to klidnym. Ale pro nekoho dalsiho je to jako plivnuti do more. Mel by to hned. A o tom to je. Akci typu odlov 20 kesi a dostanes 5 suvenyru tu uz bylo opravdu hodne. Proc by nemohla byt taky poradna vyzva.

Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 31 květen 2020 - 9:03

  • 0

#722 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2020 - 9:11

Dokážu pochopit argumenty pro současná kritéria, ale sdílím názor s panzerstepanem. Nemusí být vždy všechno pro všechny. Já bych také nezvládl jím zmiňovaný příklad výzvy nálezu několika lezeckých T5 keší, stejně jako jsem třeba nelovil 31 dnů před pár lety v srpnu (jedna z největších devalvací suvenýrů), protože jsem prostě neměl tu možnost (a ani se mi nechtělo).
  • 0

#723 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2020 - 22:36

O tom, že se suvenýry zpočátku jevily jako zajímavý projekt, se asi shodnu s většinou diskutujících. Navštívím novou zem - dostanu suvenýr! Skvělé! Když ale došlo k zaplevelení seznamu suvenýrů těmi srpnovými, tak jsem se o ně v podstatě přestal zajímat. Občas něco přistane, ale že by to vzbuzovalo nějaké nadšení, to asi ne...

 

Výzvy mám ovšem rád. Jako smysluplnou alternativu k suvenýrům vidím geopuzzle a geotrophy a pak challenge. Nevýhodou je, že nic z toho není přímo v profilu, ale musím mít ručně vygenerovanou statistiku, která toto umí. Abych se svými úspěchy mohl kochat nebo aby je viděli ostatní... Jen doufám, že puzzle a trophy tady budou ještě dlouho a někdo ochotný je bude aktualizovat.

Co se týče challenge keší, tak je ve velké míře podporuje Project-GC. Jsou ale placené. Ve statistice mám navíc záložku s nalezenými výzvami a mám přístup k mapě, kde vidím všechny výzvy, již splněné jsou označené. Přiznávám, že tohle mi stačilo, abych si zaplatil členství. A platím jen, když mají nějakou akci, pak je vždy několik měsíců navíc.

Když se jede na nějaký výlet či dovolenou, tak samozřejmě zjišťuju, jestli tam je nějaká challenge nebo dílek do skládačky. Samozřejmě plním challenge jen tak do šuplíku. Jo a na počet získaných suvenýrů taky občas mrknu. Protože tady jsou challenge, kde se musí dosáhnout určitého počtu suvenýrů...


  • 2

#724 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 7:49

O tom, že se suvenýry zpočátku jevily jako zajímavý projekt, se asi shodnu s většinou diskutujících. Navštívím novou zem - dostanu suvenýr! Skvělé! Když ale došlo k zaplevelení seznamu suvenýrů těmi srpnovými, tak jsem se o ně v podstatě přestal zajímat. Občas něco přistane, ale že by to vzbuzovalo nějaké nadšení, to asi ne...

 

 

Pod toto se podepisuji. Země mě zaujaly a byl jsem i zvědavý, co pro kterou vymyslí (tady byly na toto téma i diskuze, co jak sedí). Ztrácet zájem jsem ale začal ještě o něco dříve - když se tvorba nových pro země vlekla a najednou se začala objevovat jiná témata a země zůstávaly nedodělané. Ani netuším, v jakém stavu je to teď, už mě nezajímá ani tohle. Ani u sebe, ani u jiných. Pokud má někdo v profilu mapku třeba Evropy s vybarvenými státy, rád se mrknu, představa o jeho cestování je hned. Sáhodlouhé statistiky si neprohlížím nikdy.


  • 2

#725 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 10:24

O tom, že se suvenýry zpočátku jevily jako zajímavý projekt, se asi shodnu s většinou diskutujících. Navštívím novou zem - dostanu suvenýr! Skvělé! Když ale došlo k zaplevelení seznamu suvenýrů těmi srpnovými, tak jsem se o ně v podstatě přestal zajímat. Občas něco přistane, ale že by to vzbuzovalo nějaké nadšení, to asi ne...


Země mě zaujaly a byl jsem i zvědavý, co pro kterou vymyslí (tady byly na toto téma i diskuze, co jak sedí). Ztrácet zájem jsem ale začal ještě o něco dříve - když se tvorba nových pro země vlekla a najednou se začala objevovat jiná témata a země zůstávaly nedodělané.


Souhlas. I mě suvenýry za navštívené země zaujaly a dodnes mám tyhle konkrétní rád. Nicméně, zhruba od toho srpna mě všechno ostatní kolem nich přestalo zajímat. Dodnes nemají suvenýr všechny země (což je podle mě chyba), ale hlavně, že jsou každou chvíli nějaké obrázky za nic.


  • 0

#726 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2020 - 12:41

 

Dodnes nemají suvenýr všechny země ...

 

Na to jsem ani neměl chuť se tady ptát..

 

Tak jsem se ponořil po dlouhé době do hlubin svého profilu a našel 16 suvenýrů za země (Německo počítám jen s jedním suvenýrem Deutschland, spolkové země mě taky nezajímají). Jestli se nepletu, keš jsem našel ve 20 zemích. Všechno Evropa, ale asi jsou to stejně bezvýznamné končiny, jako cokoliv jiného, co suvenýr také asi nemá.

 

Ani nemám chuť zkoumat, za co mi suvenýr chybí (třeba existuje a je jen nějaká chybka v matrixu). Hned mě napadlo ale třeba San Marino, kde motiv není těžké vymyslet, opakuje se v souvislosti s touto pidi zemí všude. A zjistil jsem, že Španělsko je asi úplně a naprosto nudná země, kde není absolutně vůbec nic hodno jakékoliv pozornosti toho kreativce, co ten zcela bezobsažný "suvenýr" vymýšlel.

 

Řekl bych, že je to především jedna velká trapnost. Ať už suvenýry zemí, tak i suvenýry celkově. Ale je mi to úplně jedno, kvůli nim tuhle hru nehraju.


  • 0

#727 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 13:37

Suvenýry má v současné době 67 zemí, takže cca třetina ze všech. Co se Evropy týče, mají dle oficiálního seznamu suvenýr tyto země obrázek mapy. Baví mě Irsko. Jednotlivá hrabství mají suvenýry, ale pro Irsko jako takové se asi nenašel vhodný motiv...protože Irsko nemá vůbec žádné symboly, které by znal téměř celý svět...
 
EDIT2: Znova úprava odkazu na obrázek. Už snad naposledy...

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 02 červen 2020 - 16:07

  • 0

#728 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 13:41

Suvenýry má v současné době 67 zemí, takže cca třetina ze všech. Co se Evropy týče, mají dle oficiálního seznamu suvenýr tyto země obrázek mapy. Baví mě Irsko. Jednotlivá hrabství mají suvenýry, ale pro Irsko jako takové se asi nenašel vhodný motiv...protože Irsko nemá vůbec žádné symboly, které by znal téměř celý svět...

 

Irská whiskey,  ale to by asi neprošlo.... :D  :D


Tento příspěvek byl upraven od vojtisekp: 02 červen 2020 - 13:42

  • 0

#729 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 14:12

ctyrlistek taky asi ne :)


  • 0

#730 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 14:48

ctyrlistek taky asi ne :)


Čtyřlístek by neprošel určitě, protože shamrock je trojlístek. :)


  • 0

#731 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 15:28

Odkaz na tu mapku nějak nechodí..


  • 0

#732 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 15:56

Opraveno.

Snad.


  • 0

#733 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 16:00

Tak mě to ani po opravě nefunguje


  • 0

#734 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 16:08

Naposledy opraveno. Jednomu funguje, druhému nefunguje... Mně fungovaly všechny tři odkazy.  <_<

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 02 červen 2020 - 16:08

  • 0

#735 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 16:13

Suvenýry má v současné době 67 zemí, takže cca třetina ze všech. Co se Evropy týče, mají dle oficiálního seznamu suvenýr tyto země obrázek mapy.

Díky za obrázek, ani jsem si nevšim, že nemám suvenýr Ukrajiny. Teď už vím, kam nemám jezdit, protože bych nedostal suvenýr ;)


  • 1

#736 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 20:58

Suvenýry má v současné době 67 zemí, takže cca třetina ze všech. Co se Evropy týče, mají dle oficiálního seznamu suvenýr tyto země obrázek mapy. Baví mě Irsko. Jednotlivá hrabství mají suvenýry, ale pro Irsko jako takové se asi nenašel vhodný motiv...protože Irsko nemá vůbec žádné symboly, které by znal téměř celý svět...
 
 

Ovečka. Každý Ir má ovečku.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#737 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:18

Mapka mi už funguje a potvrzuje můj "stav" chybějících suvenýrů: Ukrajina, Makedonie, Srbsko a San Marino...

No nic, třeba si zas někdy po letech vzpomenu to zkontrolovat ;) :(

Vlastně ani netuším, jestli se to někde zobrazuje. Asi ne a tím pádem je to tuplem jedno...


  • 1

#738 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:16

Zobrazuje se to v profilu na samostatné záložce. Proto je taky možné skrýt jednotlivé suvenýry.


  • 0

#739 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 9:10

No jo, dík ;)

 

To teda vypadám jak tydýt :D

 

Ale je to tím, že suvenýry už řadu let neřeším, ani u sebe, ani u jiných. Tak jsem pročistil ten z mého pohledu balast a nechal tam jen země (přestože pro 4 evropské suvenýr chybí) a 10. výročí gc. Kdyby tam někdo omylem kouknul (ale rychlejší přehled je mapka).

 

I já, občasný pomalý lovec, nijak na tyhle okrasy se nezaměřující, jsem utrpěl dalších 60 suvenýrů, u kterých ani často netuším, co jsou. GS jich tedy musel vyplodit mnohem víc a o to je trapnější, že nedodělal země, u hry v podstatě geografické, cestovatelské. A těmi suvenýry pro země to snad dokonce začalo, nebo byly každopádně mezi prvními.


  • 2

#740 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2020 - 9:31

Mno, v každém případě se mi suvenýry k letošní hře a její grafika jako celek nelíbí - už byly jiné mnohem povedenější.
Pokud chtěli udělat něco tematického k připomenutí 20 let gc, měli si dát trochu záležet.
  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama