Přejít na obsah


Fotka

Půjčovna GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 9:57

Ahoj, nevíte někdo o půjčovně navigací v Plzni, nebo možnosti zapůjčení ? Letím za 14 dní na Kanárské ostrovy, ale tady v Plzni se dají půjčit jen autonavigace. Díky za info.
  • 0
KWAK

#2 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:07

O pujcovne turistickych navigaci sem slysel jen v souvislosti s nejakym hotelem co to delal jako sluzbu pro ubytovane. Prinejhorsim existuje postup objednani nakupu pres internet a vrace bez udani duvodu --ale bacha vybiral bych shopy co maj vraceni az 30 dni. Sveho casu se to takhle dalo delat i u Dataartu s nakupem na prodejne, ale jak to maji ted nevim. A samozrejme se to nesmi poskodit. Osobne bych doporucil nejakej chytrej telefon a je klid (treba Android s Locusem )
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:15

bombina.bombina napsal/a:
Ahoj, nevíte někdo o půjčovně navigací v Plzni, nebo možnosti zapůjčení ? Letím za 14 dní na Kanárské ostrovy, ale tady v Plzni se dají půjčit jen autonavigace.
Díky za info.


některé autonavigace se dají přrpnout i pro pěšáky. ale které to nevím.
  • 0

#4 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:16

Dík za odpověď, mám nokii 5800 s navigací, ale mám s ní špatné zkušenosti. Mapy jsem si stáhnul z jejich serveru, ale nehodlám už platit za internet v mobilu, kterej vůbec nevyužiju. Tady v Čechách mi to bohatě stačí, ale třeba v Londýně mi ukazovala o 20 kilometrů jinam, i když jsem podle nápovědy stál přímo u kešky. Tak toho bych se chtěl vyvarovat a raději si navigaci půjčit. No když to nepůjde, tak budu lovit podle vytištěných map a nápověd, aspoň to bude větší adrenalin :-)
  • 0
KWAK

#5 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:20

Nokia -- tam tusim existuje cosi, co se jmenue Trackbudy nebo tak nejak, je to pro simbian, pomerne spolehlivy a navic tam muzes mit ty kese offline
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#6 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:25

bombina.bombina napsal/a: No když to nepůjde, tak budu lovit podle vytištěných map a nápověd, aspoň to bude větší adrenalin :-)

Když jsem lovil na kanárech a chtěl jsem být "paper-less", tak polovinu kešek jsem nenašel, bo v kraji je zvykem do hintu psát "viz foto". Tak si vytiskni i ty spoilery.
  • 0

#7 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:26

Já už zkoušel do telefonu nahrát snad všechno, ale buď se to chce hned připojovat k internetu, nebo to nejde vůbec. Nejde mi ani tak o kešky, ty si můžu snadno vypsat, zase tolik jich tam není, spíš mi jde o to, aby tam ta navigace fungovala, stačí jen aby mně dovedla k cíli podle souřadnic stejně jako tady.
  • 0
KWAK

#8 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:30

poohDA napsal/a:

bombina.bombina napsal/a: No když to nepůjde, tak budu lovit podle vytištěných map a nápověd, aspoň to bude větší adrenalin :-)

Když jsem lovil na kanárech a chtěl jsem být "paper-less", tak polovinu kešek jsem nenašel, bo v kraji je zvykem do hintu psát "viz foto". Tak si vytiskni i ty spoilery.


To máš pravdu, naštěstí mají v zahraničí roztomilej zvyk buď místo uložení kešky vyfotit přímo do listingu, nebo se s ní fotí nálezci :-) byls přímo na Gran Canarii ? U majáku bude 31. event, už jsem se tam přihlásil :-)
  • 0
KWAK

#9 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:50

Dobesch : Trekbuddyho na Nokia C5 jsem používal krátce a se smíšenými pocity. Měl jsem poměrně velkou nepřesnost na GPS signálu, někdy to lítalo až +- 50m. To na kešky nebylo až tak úplně ideální.
  • 0

#10 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:57

cufik_team napsal/a:
Dobesch : Trekbuddyho na Nokia C5 jsem používal krátce a se smíšenými pocity. Měl jsem poměrně velkou nepřesnost na GPS signálu, někdy to lítalo až +- 50m. To na kešky nebylo až tak úplně ideální.


To je pak otazka zda je to problem Trekbuddyho nebo ty Nokie resp. jejiho GPS chipu - nekde sme cetl ze to neni zadna slava. No pak si porit nejakej externi BT Modul --ja snim jel skoro dva roky a presnost (spolecne s 6230i) celkem slusna.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#11 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:06

Kdybys nic nesehnal, můžu Ti půjčit externí GPS modul Nokia LD-4W. Jeden čas jsem s ním lovil a dodneška ho nosím na batohu, "kdyby něco". Vydrží tak cca 8 hodin nepřetržitého provozu, nabíjení přes "tenkou" nabíječku Nokia. Já mám jen autonabíječku do zapalovače, klasickou bys musel vzít jinde. Ve spojení s Trekbuddym je to optimální varianta. Případně Handy Geocaching. Kdyžtak se ozvi přes SZ, moh bych Ti vygenerovat i PQ...
  • 0

#12 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:16

Nebo taková netechnoidí, ale velmi rychlá možnost: Nafotit si vše podstatné o keši vč. fotospoilerů rovnou z monitoru. Rozlišení leteckých map google na Kanárech je dobré, mělo by se dát podle toho hledat. Taky jsem to tak dělal a nalezené rovnou z foťáku mazal (pokud člověk tuší předem pořadí lovu, tak je hledání fotek ve foťáku úplně bez problému).
  • 0

#13 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 13:02

Smogeo napsal/a:
zmijovkar: nj, jenže to si pak tím cvakáčkem nesmíš zároveň i dělat snímečky, ptž jak uděláš upomínkovej snímeček, to abys na listing zas přelistovával přes stovky obrázků.


Když máš před cestou prázdnou kartu a nacvakáš tam ty přípravy, tak snad u každýho foťáku se z posledního snímku dostaneš šipkou vpřed hned na ten první. A pokud navíc víš předem aspoň trochu pořadí lovu a odmazáváš odlovené, tak je to úplně v pohodě.
Nemluvě o použití zoomovacího ovladače při prohlížení, jeho pomocí taky nemusíš listovat po snímku.
Je to samozřejmě alternativní rychlovka, ale na pořízení pohodlnější než také zmíněné papírové přípravy a na použití v terénu prakticky rovnocenná. Prostě jen jedna z možností...
  • 0

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 13:07

Dobesch napsal/a:
....
Prinejhorsim existuje postup objednani nakupu pres internet a vrace bez udani duvodu ...

dobrý prase
  • 0

#15 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 21:13

KaMo_cz napsal/a:

Dobesch napsal/a:
....
Prinejhorsim existuje postup objednani nakupu pres internet a vrace bez udani duvodu ...

dobrý prase

Jo prasarna to je, ne ze ne. Na druhpu stranu sem mel kamarada u Dataartu (a ne na nejaky loser pozici, ale nejakej sef nejaky sekce) kterej nas k tomu nabadal. Duvod byl jednoduchy - po pul roce si tyto vracenky odkupovali zamestnanci za 1/4-1/3 ceny. A jaky prej byly rvacky :)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#16 aproach1

aproach1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 21:53

Dobesch napsal/a:

KaMo_cz napsal/a:

Dobesch napsal/a:
....
Prinejhorsim existuje postup objednani nakupu pres internet a vrace bez udani duvodu ...

dobrý prase

Jo prasarna to je, ne ze ne. Na druhpu stranu sem mel kamarada u Dataartu (a ne na nejaky loser pozici, ale nejakej sef nejaky sekce) kterej nas k tomu nabadal. Duvod byl jednoduchy - po pul roce si tyto vracenky odkupovali zamestnanci za 1/4-1/3 ceny. A jaky prej byly rvacky :)

Takže u toho Datartu je to asi takhle.
Když to koupíš přes e-shop, můžeš to vrátit do 14 dnů.

Pokud to je použité,jde to na net do aukce(pro všechny). Pokud se to neprodá v aukci, tak teprve po dlouhé době to jde do aukce pro zaměstnance.
Takže, aby zaměstnanci měli možnost si vrácené zboží po půl roce za 1/4-1/3 ceny je s prominutím blbost.:(:@
  • 0

#17 bombina.bombina

bombina.bombina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 7:45

Dík za návrhy, udělám to prostě tak, že si všechno připravím dopředu včetně map a všech možných nápověd, abych nemusel použít navigaci. Naštěstí to u těchto zahraničních kešek jde a na ostrovech jich opravdu moc není. Navíc si můžu na místě zajít do net kavárny a dohledat nápovědy k tomu, co jsem nenašel. Tak ještě jednou díky :-) Mimochodem, plzeňským kačerům můžu vzít s sebou TB, sám jsem si už na cestu jeden vyrobil a jeden už mám od kámoše. Tenhle víkend jedu i do Prahy, tak popřemýšlejte :-)
  • 0
KWAK




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama