Přejít na obsah


Fotka

Dáváte favorites bodíky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 8:26

Pokusím se toto téma trochu oživit. Dáváte jako PM bodíky? Já ano, ale netuším proč ostatní moc ne. Když se podívám na své keše, tak určitě počet slovních hodnocení "líbila se", "supr" atd. neodpovídá ani zlomkem přiděleným bodům... :-( Nejde mi o to, abych měl svoje keše na top žebříčku, spíš o názor na hodnocení keší jen PM a tímto způsobem. Myslím si, že přidělené body jsou hodně zkreslené a nevyjadřují zcela 100% oblíbenost keše.
  • 0

#2 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 8:43

Dávám FP, ale ne u každé keše, kde napíšu supr, dám fp. Favorite pointy jsou u mě jako takový ten top topu. Rozhodně to není tak, že vybírám z deseti posledních ulovených cachí (jeden favorite point je za každých 10 cachí) ale ze všech, které jsem měl tu čest absolvovat.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 8:59

Taktez FP davam, hlavne u kesi, ktere me pobavili, jsou necim vyjimecne nebo na peknem miste, ale taky neplati, ze bych po 10 kesich hned nekam daval bod. Spis s odstupem casu a narazove rozhodim par bodu, pri procitani seznamu. Aktualne mi zbyva 17/54 a jdu kouknout na seznam, protoze jsem dlouho nekoukal...
  • 0

#4 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 9:01

My dávame bodíky keškám, které se nám líbí. Vytvaříme si tím seznam keší, na které by jsme neradi zapomněli, a tak čas od času tento seznam projedeme a zavzpomínáme si.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#5 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 9:06

mam pocit, ze mnoho FP zustava na uctech PM s hodne nalezy pred zavadenim FP. Nekdo treba nechce pridelovat FP zpetne, tudiz mozna zacne platit, ze cim starsi cache, tim mensi sance na vetsi pocet FP a naopak, cim mladsi, tim vetsi sance na prideleni FP (zatim z toho nelze udelat nejake obecne platne pravidlo, ale jsou cache, ktere to naznacuji). Pokud se tedy cache nezapsala opravdu silnym dojmem, tak ji tezko bude pridelen FP zpetne. Tudiz cache, ktera by jinak FP od daneho PM dostala kdyby ji lovil nowadays, jaksi "zapadla" a musi cekat na nove PM lovce...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#6 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 9:07

Dávám ke keškám, co se líbily (jakože hodně líbily). Ale třeba v Tišnově mě body neustále docházej. :/
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 10:08

Nedávám. Nějaké jsem rozdělil hned po zakoupení PM, teď jich mám momentálně přes 70 a žádné plány s nimi nemám. Vždycky když chci udělit bod, řeknu si: "A chtěl bych, aby všechny kešky co budu lovit vypadaly jako tahle?" a tak nakonec nikdy nic nedám. Ale asi bych to měl začít dávat, protože koukám že jsem asi jediný, kdo má vkus na oblíbené kešky typu GC34NR3.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 10:25

Nosferatu XIII. napsal/a:
mam pocit, ze mnoho FP zustava na uctech PM s hodne nalezy pred zavadenim FP. Nekdo treba nechce pridelovat FP zpetne, tudiz mozna zacne platit, ze cim starsi cache, tim mensi sance na vetsi pocet FP a naopak, cim mladsi, tim vetsi sance na prideleni FP (zatim z toho nelze udelat nejake obecne platne pravidlo, ale jsou cache, ktere to naznacuji).
Pokud se tedy cache nezapsala opravdu silnym dojmem, tak ji tezko bude pridelen FP zpetne. Tudiz cache, ktera by jinak FP od daneho PM dostala kdyby ji lovil nowadays, jaksi "zapadla" a musi cekat na nove PM lovce...

jj, to máš pravdu. Já jsem tedy své FP rozdal zpětně, ale byla to fuška. Dneska už má např. GSAK fíčuru na správu FP /třeba se toho dočkáme i u GG/. Stačí jen označit keše a dát "přidělt FP" a je to. Snadno, rychle a efektivně.
  • 0

#9 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 10:40

Dávám favoritky a dávám je ráda, ale nedostane je jen tak nějaká krabice. Buď je opravdu hodně dobře provedená, nebo mi připraví nějaký zážitek na který hned tak nezapomenu. Hodně si cením originality a proto třeba poslední dobou rozpačitím u ptačích budek - první jedna či dvě potěšily, ale pak mi přišlo že už jich potkávám dost a tudíž teď dostávají bodík už jen ty s nějakou přidanou hodnotou navíc. Ono se to bohužel stává i jiným nápadům které se šíří jako lavina. A pak mám ještě takovou možnou kategorii - zajímavé místo v kombinaci s udržovanou krabičkou. Naposled mě takhle potěšila Prachovna v Kolíně. U některých krabek vím rovnou že bude bodík, u jiných hodnotím až zpětně. A Sobíku, tobě jednoho favoritka dlužím, tak to jdu napravit...
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#10 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 11:02

Pravidelně bodíkuju u všech keší.
  • 0

#11 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 11:12

Ano dávám u těch keší, které mě něčím opravdu zaujaly. Po zavedení FP jsem dala jen u těch, které mi uvízly v paměti.
  • 0

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 11:29

Dobrá otázka. Pokusím se to za sebe roozvést:

Asi 20 % keší vnímám jako tak dobré, že by si nějaký odznáček ve smyslu "ano, takovéhle by se měly dělat", "ano tohle je povedené" atp. zasloužily. Ale FP mám k dispozici jen 10 %. To znamená, že pořád ještě zbývá hromada těch, které slovně pochválím, dostanou třeba čtyři hvězdičky přes GCVote, ale cutem pro FP nakonec neprojdou, protože tolik bodů prostě není kde vzít.n

Prakticky to znamená, že po zavedení téhle vymoženosti jsem sednul, poctivě probral všechny svoje nálezy za ta léta, patřičně prosil a přidělil velkou většinu (cca 95 %) bodů, do té doby vydělaných. To bylo naprosto systematické. Od té doby, tzn. uplynulý třičtvrtěrok jsem tu a tam nějaký FP přidělil, ale jen v případech, kdy jsem cítil, že nárok je jednoznačný. Ty ostatní keše, řekněme tak mezi 4 až 10 % odshora si budou muset počkat do doby, než v zimě dologuju, co chybí, a budu mít před ssebou opět kompletní přehled. Jinak by mi nepřišlo spravedlivé rozhodovat případy na pomezí instantně. Momentálně jsem ve skluzu cca 120 logů, takže vlastně ani několik z oněch "jasných" FP by nebylo možno udělit, dokud se to nesepíše. Každopádně myslím, že ten menší odstup a nadhled nemůže být na škodu, spíš naopak.

A k sobíkovu "líbila se", "supr": On celý koncept FP má tendenci mírně zkreslovat ve prospěch keší, které se něčím vymykají z řady ostatních, tzn., že po všech stránkách kvalitní keš je spíše opomenuta, než nevyrovnaná, ale něčím originální či extrémní.

Uvedu vlastní příklady. V posledních dnech mj. GC2YQ0R Nenáročná poučně-zábavná mystreka, pěkné technické provedení i příjemné prostředí. Myslím, že lo moc líp to téma uchopit či uložení v daném okolí asi provést nešlo. A přece předběžně odhaduju, že nakonec na můj FP nedosáhne. Podonmě asi keš GC1WCX2. Jednoduchá klasika na pozoruhodném místě (no aby mi v tom zakladatel vlákna nedal za pravdu, že:) ) . Jsem tuze rád, že autor nás coby veřejnost na tuhle zapomenutou a stranou ležící památku přivádí a jen víc takovývh keší. Jenže na FP to asi nevydá. Pěťák na dobrý skutek nestačí, řeklo by se.
  • 0

#13 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 12:21

Já bodíky dávám krabkám, které byly pro mě nějak vyjimečné nebo byly prostě jiné než ostatní, Takže ode mě nedostávají jen ty, které mají nějaké super originální provedení, ale i ty, kde jsem se něco nového, pro mne zajímavého dozvěděl. Samozřejmostí je pro mě ale i samotné fyzické umístění, mnohdy sqělý nápad nebo šifru pokazí provedení krabky nebo místo jejího uložení. A takhle si myslím, že by to mělo být. Jinak když jsem si pořídil PM účet, taxem prošel i zpětně nalezené a cca. polovinu v té době dostupných i rozdal. I tak jich pořád okolo 35 mám.
  • 0

#14 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 14:20

Jsem PM chvíli, ale zatím jsem nic nepřidělil. Nějak mě nenapadá, které keši bych měl přidělit Favorite Point a hlavně proč. Jiná věc je hodnocení kvality keše, k tomu používám GCVote. FP se pro tento účel nijak zvlášť nehodí - buď bod přidělíš nebo ne (100% nebo 0%), bod dostaneš až za každou desátou nalezenou a obvykle průměrná cache hodně navštěvovaná někde v urbanizované oblasti dostane víc FP než kvalitní někde na kopci, kde dávají lišky dobrou noc.
  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 14:40

Ano, dávám jak favorite body, tak ještě „postaru“ procenta hodnocení na gc.cz. Nedá se ovšem říct, že by u mě úplně korespondovalo vysoké hodnocení a udělení favorite bodu. Někdy dám favorite bod keši, kterou ohodnotím 75 %, a někdy ohodnotím 87 % a favorite bod nedám. Těm, co dám 100 % však favorite bod dám vždy. Když se favorite body objevily, tak jsem poctivě prošel všechny své nálezy (zase tolik jich nebylo) a zpětně jsem rozdal body keším, které mě nějak oslovily. Později jsem udělal ještě jedno kolo a přidal body i keším, kterým jsem je v prvním kole nedal. V současné době hodnotím prakticky se zápisem logu. Kritéria jsou čistě subjektivní a sám je ani nedokážu exaktně pojmenovat. Prostě ve mě musí keš vyvolat určitý pocit, že udělení favorite bodu je na místě. Aktuálně jsem rozdal 76 favorite bodů z celkových 92 k dispozici. Mnohem více vypovídajícím atributem se mi však místo absolutního počtu favoritních bodů jeví procento získaných bodů z celkového možného počtu, které se objeví až na vyžádání. To totiž dle mého názoru lépe charakterizuje, jak moc se keš líbí, a eliminuje nesrovnalosti, kdy keš s několika stovkami nálezů může mít víc absolutních bodů, než např. nová keš, která má těch nálezů zatím ještě málo.
  • 0

#16 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 14:44

tak mne napada jen technicky dotaz (nejsem PM): da se FP zpetne i odebrat?
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 14:44

Nosferatu XIII. napsal/a:
tak mne napada jen technicky dotaz (nejsem PM): da se FP zpetne i odebrat?

ano
  • 0

#18 GK

GK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 14:55

my FP taky dáváme - keškám, které se nám líbily nejen provedení, ale i třeba tím, jak jsme k nim dospěli (když se k ní hrabete hodinu, 4x projdete stejným místem, z krpálu do krpálu, protože jste zas zapomněli něco spočítat, cestou vidíte veverku, kance a u logbooku se sejdete s hromadou kačerů, kteří jsou všichni nenápadní jako blázen..) nebo se nám něco u krabky přihodilo, tak to napíšem do logu a že za to je ten FP. pak se nám stane, že jsme jediní, kdo FP keši dal a je nám to fuk. stejně tak mi je jedno, jestli keška, na kterou se chystáme, má nebo nemá FP. nebereme to jako vizitku keše a svědectví o její kvalitě (i když u některých to odpovídá), spíš jako fakt, že někoho keška vzala za srdce a něco se mu na ní líbilo.
  • 0

#19 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 15:01

tak jak to napsal GK, to taky chapu. Nekdo ma u cache uzasny zazitek a da FP, nekdo u te same cache ma jen nudu, nudu, sed, sed a FP neda. POdle par FP se tezko da cache posoudit, ale mozna od 20 vyse...? Ale radeji se prectu logy, abych vedel, co a jak. Lezecka cache muze mit klidne 100 FP a stejne se mi nebude libit :) Tedy cache s 0FP pro mne subjektivne muze byl lepsi nez s 25FP... ted mne napadlo, jak by to asi vypadalo, kdyby GC prisel s necim jako "HP = Hate points" :)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#20 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 17:06

Občas. Volím pocitově.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama