Přejít na obsah


Fotka

Dáváte favorites bodíky?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
79 odpovědí na toto téma

#21 Daku

Daku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 17:50

Možná dotaz trochu mimo téma, ale co se stane když mi PM skončí. Budou odebrány i mnou udělené FP, nebo keškám zůstanou?
  • 0

#22 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:10

Zůstanou.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#23 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 18:16

Mě zbývá 27 bodů z 93. Dávám je keším na krásném místě a pak keším, se kterými si autor dal práci a udržuje je.
  • 0

#24 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:15

České hodnocení nesledujeme, nehodnotíme, používáme k lovení jen geocaching.com a to nám stačí. FB jsou pro nás praktické, dáváme, ale znám spoustu kačerů, co nedávají, prostě je to nebaví. Když chceme udělat více keší a některá má FB, tak tu určitě nevynecháme. Procentuální hodnocení nesledujeme.
  • 0

#25 Sólista

Sólista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:47

Dávám bodíky a jsem rád,že mohu aspoň tímto kliknutím Enteru ocenit ať příjemné místo nebo "fajnové" provedení krabky. Beru to tak,že je to jediná možnost jak ocenit autora keše za což si stejně nic nekoupí.:)
  • 0
Kdo chce psa bíti, ten si hůl vždycky najde!

#26 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 19:48

Když jsem byl na měsíc PM, prošel jsem zpětně všechny své úlovky a těch cca 50 bodů rozdal, dokud jsem měl tu možnost. Pro mě osobně bylo primárním kritériem, zda mě keš dovedla na místo, o kterém bych se asi jinak těžko dozvěděl, nebo na které bych se hned tak nevypravil - to mě na gc baví asi nejvíc.
  • 0

#27 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 22:00

Sem tam nějaký ten bodík pošlu, ale asi málo, protože mi nějak přebývají. Dokonce jsem dal asi tři zpětně, možná si ještě na nějakou další utkvělou vzpomenu. Nicméně před odlovem nezkoumám statistiky, jak na tom která krabka je, protože mi to je jedno. Ta krabička za to stejně nemůže a najdu si fakt rád klidně i "úplně hnusnou".
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#28 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2011 - 23:57

Zavedení Favorites bodů jsem přivítal, protože různé jiné hodnotící systémy byly problematické v tom, že jich bylo víc a protože bylo nutné používat různé doplňky do prohlížečů apod., používal je málokdo. Při plánování výletů do cizích končin toto hodnocení používám, protože netoužím po tom, "vylovit" celé okolí, ale pobavit se hezkou nebo originální keškou. A protože jsem člověk systematický a chci být spravedlivý, stojím už dlouho před úkolem rozdělit zpětně asi 70 bodů. Konečně jsem se k tomu rozhoupal a kvůli tomu nainstaloval pro mne dlouho neoblíbený Geoget. Stáhl jsem do něj své nalezené a začal selekci. Je to docela zajímavé zkoumat, kde jsem vlastně za poslední čtyři roky byl na výletech a co mi to přineslo za zážitky, ale zabere to spoustu času. Snad to v brzké době dokončím.
  • 0

#29 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 20:40

Zpětně jsem něco rozdal, něco zbylo. Aktuálně dávám bodíky pravidelně a rád. Tím, že mám zásobičku, nejsem nervózní a můžu dát klidně body pěti keším za sebou. No a čas od času člověk zaskočí na trailík a tam si bodíky doplní.
  • 0

#30 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 475 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:15

Bodíky dávám když mě keška něčím osloví, prošla a obodovala jsem i všechno zpětně. Pořád mám ale podíků účtu celkem dost, asi jsem škudlilka. :-) Po přečtení tohoto vlákna chápu proč moje kešky mají bodíků tak málo, prostě je nikdo nedává, není to tím že se kešky nelíbí, uff. :D Ale teď vážně, dostat bodík sice potěší, ale musím říci že hezký log mě potěší ještě o dost víc. A log jen s tečkou zase hrozně zamrzí... Mám jiný dotaz, odebíráte bodíky? Já ten svůj první udělila čistě omylem, když jsem zkoumala jak vlastně body fungují. Dala jsem ho dosti průměrné keši v té době špatným uložením (nevím jak je to dnes), ale protože jsem ho zase hned neodebrala, tak mi to později bylo hloupé, je to totiž jediný bod co ta keš kdy dostala, tak by to bylo hned znát, že jsem ho zas sebrala... :-)
  • 0

#31 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:47

Já body uděluju pravidelně, pokud mě nějaká keš něčím zaujme - buď naprosto dokonalým provedením schránky, nebo zajímavým příběhem (v kombinaci s alespoň hezkou schránkou), musí být udržovaná, musím mít kam logovat... Taková keš je něčím originální. Prostě když si řeknu "tahle keš za to stojí a chci na ní upozornit ostatní". Body jsem po pořízení PM udělil i zpětně, ty dobré keše si pamatuju. Pokud jde keš do archivu, bod si občas vezmu zpátky. Aktuálně jich ze 129 mám 14 neudělených. A k bodům uděleným omylem - pokud si ho keš nezaslouží, tak si ho samozřejmě vezmu zpátky...
  • 0

#32 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:48

Ano proč ne pokud keš za boda stojí rozhodně ho dám... nakonec od toho to tu je NE !! Navíc keše známkuju v GC-VOTE což mi přijde jako velmi solidní a hlavně už celkem zaběhlý nástroj... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#33 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:53

Nosferatu XIII. napsal/a:
tak jak to napsal GK, to taky chapu. Nekdo ma u cache uzasny zazitek a da FP, nekdo u te same cache ma jen nudu, nudu, sed, sed a FP neda. POdle par FP se tezko da cache posoudit, ale mozna od 20 vyse...? Ale radeji se prectu logy, abych vedel, co a jak. Lezecka cache muze mit klidne 100 FP a stejne se mi nebude libit :)
Tedy cache s 0FP pro mne subjektivne muze byl lepsi nez s 25FP...
ted mne napadlo, jak by to asi vypadalo, kdyby GC prisel s necim jako "HP = Hate points" :)

každé hodnocení je čistě subjektivní :-D nicméně proč se nesnažit být objektivní aspoň trošku...
lol je to hra tak i hodnocení je hra :-) ne vždycky se mi vysocehodnocená keš líbí ale tak už to je... a bude... ale na druhou stranu ty co nějakého boda mají většinou nepatří do podprůměrných... takže minimálně se pohybují v dobrém průměru a to se cení....
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#34 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:08

Všech asi 170 bodů jsme rozdělili zpětně, bylo to hezké zavzpomínání :) Od té doby udělujeme pravidelně, někde na 100 keší ani jeden, někde třeba pěti keším po sobě. Některým keším bych klidně přidělil i deset bodů najednou, kdyby to šlo :)
  • 0

#35 jindrousxxx

jindrousxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:26

Body samozřejmě dávám, hlavně keším na místě, z kterého se mi nechce odejít:p. Kdyz někam přijdu nebo se někam vyškrábu a je to tam prostě nádherný. A pak taky ocením originální provedení krabičky,úkrytu nebo vypočítání souřadnic. FP jsou dobrá věc, ownera určitě potěší, ale už se mi kolikrát stalo, že poměrně dost obodovaná keš mě zklamala. Každej jsme holt jinej a každýmu se líbí něco jinýho, naštěstí;)
  • 0

#36 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:57

Bodíky jsem zpětně nerozděloval, takže jich mám pořádnou zásobu :-) Ale když nás keš zaujme, tak jí FP rádi dáme. Teď koukám do listu a dokonce tam máme i 2 u dálnice :-) A kupodivu tam převládají mysterky... Divný, dyk já to luštění moc rád nemám :-)
  • 0

#37 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 20:03

Tiskar94 napsal/a:
Vždycky když chci udělit bod, řeknu si: "A chtěl bych, aby všechny kešky co budu lovit vypadaly jako tahle?" a tak nakonec nikdy nic nedám.

tak presne to bysis mel rict driv tim nez neco zalozis
  • 0

#38 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:09

FAV dávám a z archivovaných beru zase zpátky (mrtvej nepotřebuje zimník). Škoda že žádný zavedený hodnotící systém není dokonalý, to by totiž musel být zavedený už od začátku GC a musel by hodnotit každý, zpětně už se nedá objektivita zajistit.
  • 0

#39 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 14:30

odpovím z druhé strany : rádi dostáváme :), aspon vidíme, že keše dělají radost :)
  • 0

brundi
 


#40 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 11 říjen 2011 - 17:41

jelikoz radi FP dostavame, tak je naoplatku i radi davame. FP davame keskam, ketere necim zaujaly (pekna sifra, pekne ulozeni, pekne prostredi .., nebo jen radost z pekneho FTF ;-)) Bohuzel v prumeru ne kazda desata keska si zaslouzi FP. takze bodiky nam nejak prebyvaji.... i kdyz jsme je davali i zpetne. Skoda, ze nejde davat vic FP k jedny kesce...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama