Přejít na obsah


Fotka

Pomozte zachránit Geocaching v Čechach!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#21 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:15

Nosferatu XIII. napsal/a:
to tiskar: ale ty penize prave nedostanou obce, ale naopak, obce je zaplati nejakemu chytraku

:o:o:o
Četl jsem to třikrát, a přeci jen jsem to nepobral. Já myslel, že tadyta skupina chce od starostů založit krabičky a to město dostane za každou zprovozněnou krabičku tisícovku.
V tomto případě beru svůj předchozí příspěvek zpět, omlouvám se za mé špatné chápání a přidávám se k ostatním.
  • 0

#22 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:19

Tiskar94 napsal/a:

Nosferatu XIII. napsal/a:
to tiskar: ale ty penize prave nedostanou obce, ale naopak, obce je zaplati nejakemu chytraku

:o:o:o
Četl jsem to třikrát, a přeci jen jsem to nepobral. Já myslel, že tadyta skupina chce od starostů založit krabičky a to město dostane za každou zprovozněnou krabičku tisícovku.
V tomto případě beru svůj předchozí příspěvek zpět, omlouvám se za mé špatné chápání a přidávám se k ostatním.


Díky za pochopení. ;)
  • 0

#23 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 14:59

peterconnery napsal/a:
Nepotřebuji číst vaše nadávky, těch mám plnou hlavu sám,
spíše uvítám podporu ve vašich obcích a městech
a rozumné konstruktivní názory, jak zabránit takovýmto akcím,
které jen tahají z obcí peníze a škodí naší komunitě.

Díky za vaše příspěvky!


Píše se tam, že na projekt už je schválena dotace. Tedy z pohledu obce je vše OK. Obec taky musí vykázat nějakou činnost.
Kdybych se měla stresovat, kolik dotací bylo utopeno za geocaching jen ve školství...Školení s možností výhodné koupě GPS...Školení jak vytáhnout peníze na projekt geocaching...
Osvěta? Boj s větrnými mlýny. Vezmi si, kolik eventů každý měsíc probíhá a každý ti tam ochotně poradí.
A stejně jako na běžícím pásu probíhají akce podobné těmto:
http://www.nidm.cz/n...alni-vzdelavani
Přeju pevné nervy ve tvém snažení.
  • 0

#24 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 15:04

Paráda, to vypadá na sprostou krádež nápadu od Moravskoslezského kraje, který už něco podobného zprovoznil a zdárně to zatím funguje (vit webové stránky msgc.cz), případně plamenná diskuze zde na gc.com.
  • 0

#25 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 15:40

bella-donna napsal/a:

peterconnery napsal/a:
Nepotřebuji číst vaše nadávky, těch mám plnou hlavu sám,
spíše uvítám podporu ve vašich obcích a městech
a rozumné konstruktivní názory, jak zabránit takovýmto akcím,
které jen tahají z obcí peníze a škodí naší komunitě.

Díky za vaše příspěvky!


Píše se tam, že na projekt už je schválena dotace. Tedy z pohledu obce je vše OK. Obec taky musí vykázat nějakou činnost.
Kdybych se měla stresovat, kolik dotací bylo utopeno za geocaching jen ve školství...Školení s možností výhodné koupě GPS...Školení jak vytáhnout peníze na projekt geocaching...
Osvěta? Boj s větrnými mlýny. Vezmi si, kolik eventů každý měsíc probíhá a každý ti tam ochotně poradí.
A stejně jako na běžícím pásu probíhají akce podobné těmto:
http://www.nidm.cz/n...alni-vzdelavani
Přeju pevné nervy ve tvém snažení.


Podle mých informací MASce dotaci teprve schválí, pokud do toho naverbují dostatek obcí.
Zažádáno o ní mají, schválenou zatím ne.
Ale co je asi hlavní - dotaci nedostanou obce, ale MASka.
Obce jen podepíšou smlouvu, vyberou místa (minimálně 5 ), pak zaplatí za každou prázdnou krabku ( obsah má být propagačního charakteru, takže dodá obec) a za jejich "umístění" 1000 korun a dostane od MASky přístupové údaje do gc.com. Údržba kešek a jejich doplňování už jde za obcemi a městy.
MASka si rozporcuje peníze od obcí ( dělit si peníze z dotace by vypadalo blbě) a tím to pro ně končí. - Dle hesla "po mně potopa".
Jinak osvěta na téma geocaching mi nevadí ani na eventech ani jinde, nevadí mi ani ty tábory s výukou práce s GPS a hledáním "pokladů".
Co mi vadí je, že se kdokoliv neregistrovaný a bez znalosti základů a pravidel přes webové stránky obcí a jejich veřejnou registraci dostane na mapy kešek na geocaching.com. No a vadí mi pochopitelně tohle příživnictví.
  • 0

#26 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 15:47

u nás už takový projekt jede a nevidím v tom žádný problém... http://www.msregion....vod/default.htm
  • 0

#27 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 15:48

honzak83 napsal/a:
Paráda, to vypadá na sprostou krádež nápadu od Moravskoslezského kraje, který už něco podobného zprovoznil a zdárně to zatím funguje (vit webové stránky msgc.cz), případně plamenná diskuze zde na gc.com.


Omyl,
na stránkách msgc.cz se dostaneš JEN na kešky z téhle akce. Podobne to funguje na mnoha jiných mistech ve světě.
A tohle je přesně to, co jsme taky navrhovali - vlastni veb, mapu keší z projektu a hotovo.
Bohužel i takováhle "sprostá krádež" by zřejmě znamenala moc práce.....
  • 0

#28 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:00

myspsb napsal/a:
u nás už takový projekt jede a nevidím v tom žádný problém... http://www.msregion....vod/default.htm


Jak už jsem psal,
moravskoslezský geocaching je sám pro sebe, na stránkách msgc jsou mapy pouze s keškama z tohoto projektu.
Jsou tam i moc hezky udělané vlastní listingy.... taky s tím nemám problém. :-)
  • 0

#29 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:07

Smogeo napsal/a:
Groundspeak o tom ví?
Gndspk by měl bejt první, kdo do toho má co mluvit a říct jestli chce bejt zapojenej do toho projektu nebo ne. Názor pobouřenýho kačera je jaksi až druhořadej.


Ty ještě nevíš, čeho je nas... kačer schopnej. :-)
Žerty stranou, chtěl jsem na fóru nejdřív zjistit, jak se na to dívají ostatní, čekal jsem s tím přes půl roku a využil ten čas k informování některých obcí v okolí.
GS o tom zatím neví, pokládal jsem to až za poslední možnost jak tomu zabránit.
- Nejdřív jednat s obcema, eventuálně rozeslat dopis obcím,
- zároveň se sejít ještě jednou s představiteli MAS,
- potom už informovat a žádat o pomoc GS.
Ani zatím nevím, zda je "geocaching" jako název chráněn....
Medializaci zamítám, na to žaludek nemám....
  • 0

#30 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:13

peterconnery napsal/a:
Co mi vadí je, že se kdokoliv neregistrovaný a bez znalosti základů a pravidel přes webové stránky obcí a jejich veřejnou registraci dostane na mapy kešek na geocaching.com. No a vadí mi pochopitelně tohle příživnictví.

To mně vadí ty vyhozené peníze.
Že se k tomu dostanou lidi bez znalostí a registrace? No a? Stejně už dnes geocaching dělá každý a podle toho vypadá i současná úroveň.
Třeba zrovna podobné akce budou iniciovat návrat k původní myšlence - založit turistickou kešku na krásném zastrčeném místě, kam půjde jen opravdový geocachingový nadšenec a kterou mi žádný pseudokačer nezničí.
I tak klobouk dolů před tvým snažením.
  • 0

#31 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:31

peterconnery napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Nějak marně hledám důvody, proč takovýmto akcím aktivně bránit.

Třeba jen proto, aby se z keší neztrácelo ještě víc trackovatelných předmětů než doposud?

Ničím nepodložená mantra těch, co jim z podobných akcí naskakují pupínky.

peterconnery napsal/a:
Aby se zamezilo tomu, že bude mít každý turista i každé místní děcko přístup k mapám kešek?

To může dneska naprosto v pohodě i tak. Registrace na gc.com je bezplatná a není ničím podmíněná.

peterconnery napsal/a:

mh.mail napsal/a:
To je snad věcí těch obcí a jejich obyvatel, na co budou dávat peníze.

MAS na to obdrží peníze z dotace a vzhledem k tomu, že si z nich nemohou rozdělit nic mezi sebe, tak je "properou" tímto způsobem přes obce.

Neznám konkrétní mechanismy, ale i tak si myslím, že mě, jakožto neobyvateli žádné z dotčených obcí do toho nic není.

peterconnery napsal/a:

mh.mail napsal/a:
Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.


viz výše.

Viz výše není uvedeno nic, co by zvýšilo škody komunitě. TB/GC se ztrácejí, co existují, a hlavními viníky jsou kačeři a nikoliv jenom ti noví. Takže škoda přímo vyplývající z této akce je 0.

peterconnery napsal/a:

mh.mail napsal/a:
A pokud tyto keše budou umístěny do nějakého jiného systému, pak nám do toho už vůbec nic není.



.. Nebudou v jiném systému, ale v Geocaching.com

Pokud umím dobře číst, tak v textu žádosti se uvádí:

Vzniknou také webové stránky nezbytné pro chod celého systému a propagaci. Jednotlivé cache bychom rádi také registrovali v oficiálním systému geocachingu.

Tedy se plánují samostatné webové stránky projektu a je zmíněna snaha je uvést také (nikoliv pouze) na gc.com. Takže umístění na gc.com má pod palcem reviewer, umístění na jejich webové stránky je čistě jejich záležitost.

Tvoje „svatá válka“ je směšná, ale i don Quijote věnoval podobným tažením celý svůj život.
  • 0

#32 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:34

Můj soukromý názor: Keše by se neměly zakládat za peníze, to je prostě cosi, co se mi příčí i s pravidly. Pokud ano, ať je založena zvláštní nezávislá stránka. A ač nejde o obce ve kterých žiji, tento způsob hospodaření se mi nelíbí a té obci bych peníze vzal a dal je jiné, která nemá na chodník a posečení trávníků.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#33 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:44

groundspeaku je uplne jedno, kdo kese zalozi a kolik kdo komu zaplati za zalozeni. hlida si reklamu v listingach, jako reklamu na neco. predpokladam, ze to neni tim, ze by nas od ni chranili, ale tim, ze si spocitali, ze i pripadne placeni reklamy v listingach by se nakonec prehlcenim obratilo proti nim. takze pokud obce zalozi milion nekomercnich krabicek (nekomercnich ve smyslu reklamy na neco) a vycleni na to stamiliony, groundspeak jen zatleska, protoze jim pribydou kese do databaze a dalsi hraci. gs se nikdy nevymezoval proti rozpoctovym organizacim, jen proti ziskovym soukromym. a ze se na to vyplytvaji statni/obecni prostredky je jim fuk. ono taky jak bys to chtel hlidat. vidis to na prikladu ms kraje, vse s pozehnanim revs bezi.
  • 0

#34 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 16:47

[quote]honny napsal/a:
[quote]peterconnery napsal/a:
škodí naší komunitě
[/quote]
Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.[/quote]Naší komunitě škodí komunita. A kačeři.

Zakázal bych oboje.[/quote]

Přesně GC v Čechách škodí nejvíce komunita, která je organizovaná na tomto serveru.
  • 0
Galdra

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 17:02

Jéžišmarjá to je zase rozumbradů. Prej zachránit kešing, Rumcajzi, ty to vidíš B) Je-li keš založena v souladu s pravidly, RV ji publikuje. Kdyby to neudělal, postupoval by on proti pravidlům. Je-li keš neudržována, získá NA logy a je archivována. Vše ostatní je o lidech. Co chcete ještě řešit navíc? PS: Hele, co je na penězích špatnýho?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 17:03

galdra napsal/a:
Přesně GC v Čechách škodí nejvíce komunita, která je organizovaná na tomto serveru.


Nejvyšší čas přehodnotit priority a vymazat si tenhle server z bookmarků. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#37 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 17:03

Proc do toho MAS mota slovo "geocaching"? Kazdej si muze udelat svoji hledaci hru. Vzdyt to jde i bez toho - viz napr. http://www.honzapokladem.cz.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#38 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 17:15

ubuster napsal/a:
Proc do toho MAS mota slovo "geocaching"? Kazdej si muze udelat svoji hledaci hru. Vzdyt to jde i bez toho - viz napr. http://www.honzapokladem.cz.


Souhlas, jsem rád, že se tu občas najde někdo, kdo se nad tím taky pozastavil. ;)
  • 0

#39 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 17:53

Když tohle bude asi cílený tlak ze všech stran. Kačerů je fůra a kolikrát volí dovolenou nebo pár volných dní v lokalitě kde mají příležitost nasbírat nějaké ty bodíky. Logika jasná - vy jich tu máte málo, udělejte si jich tady víc, přijede vám víc lidí, třeba tu přespí, nakoupí, zaplatí pár vstupů... Chcete víc lidí? jasně, uděláme propagandu, nalákáme další kdo o tom ještě neví. Prostě se z kačerů stává specifická skupinka turistů, kteří nepotřebují nákladné aquaparky, přemíru památek, vyvěrající prameny a teplé oplatky. Stačí jim když mají na mapě zajímavě zeleno a plast s kusem papíru na místě... Věřím, že prodejcům navigací se taky vcelku líbíme a čím víc nadšenců tím líp... Nemám nic proti novým krabicím, nemám nic proti krabicím na hezkých místech. Míň už se mi líbí situace kdy jdu někde po chodníku a už z dáli na mě kdosi za plotem volá "za pokladem? to je táhle tudy a tam je takovej pařez, dneska už tam byli tři..." Chci tam dojít v klidu a chci si jí najít sama. Na jednu stranu doufám, že spousta z tech nových nadšenců zjistí, že vlastní navigace přijde draho (jasně že jsou levné varianty, ale pokud nejsem až tak zapálená tak se po tom nijak pídit nebudu), že spousta krabek je neudržovaných a nic moc, že po odlovu pár krabek kolem jim ty další přijdou už příliš daleko a celé jejich nadšení skončí dřív než začne... A pak další věc je, ale to už není vina ani GS ani nedostatečné osvěty ale vina české nátury - proč měnit něco za něco když se mi tohle líbí, nic u sebe nemám a nikdo mě nevidí... Bohužel tu převládá pořád to že z toho každý chce vytřískat co nejvíc pro sebe a že tu krabku najde i někdo potom už ho nezajímá. Jak vyřešit tohle je otázka, bohužel se obávám že podobné akce s budou množit jak houby po dešti. Proto doufám, že se poctiví kačeři nenechají ušlapat a že krabky s nápadem a hezkým provedením nebudou v poměru 1:100
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#40 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 19:43

jen doplnim dalsi z podobnych projektu: http://praoteccech.cz/
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama