Přejít na obsah


Fotka

Pomozte zachránit Geocaching v Čechach!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#41 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 20:49

Osobně myslím, že pokud ty "obecní" kešky vzniknou, tak je budou zase lovit jenom kačeři. Protože kdo o geocaching nemá zájem, tak se kvůli obecní kešce nebude učit zacházet s navigací. Prostě to nejspíš zajde na úbytě. Není třeba si s tím lámat hlavu.
  • 0

#42 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2011 - 22:37

Tan například u nás na Novohradsku už existuje velmi podobný projekt. Je sice mnohem menšího rozsahu než-li to co popisuješ nebo než je již také fungující MSG projekt a i když má v názvu Geocaching tak tyto "keše" stojí mimo gc.COM ( prozatím ? ) http://geocaching.po...novohradska.cz/

Podle mého je tohle skutečně boj s větrnými mlýny...

Kdo tuhle hru chce hrát i do budoucna ten se bohužel bude muset smířit s tím, že spolek kačerů není žádnou podzemní komunitou ani tajnou organizací co si sama rozhoduje o tom kdo bude smět vstoupit mezi zasvěcené nebo kam bude hra dál směřovat - prostě je to hra která už se pevně usadila i v povědomí médií a marketingových organizací všeho druhu a (polo)soukromých aktivit které se snaží z ní získat profit bude do budoucna narůstat jednak právě s rozšiřující se zajímavou hráčskou základnou tak i s potřebou rozvíjet a nabalovat nové a nové aktivity generující možný zisk z turistického ruchu, ale i z prodeje nebo pronájmu potřeb pro hráče apod.

Není na tom nic divného a na druhou stranu ani špatného. Ostatně co jiného dělají firmy vyrábějící například geomince nebo CWG ? Co jiného než soukromé "ziskovky" jsou neustále se množící obchodnící s potřebami pro kešování ? Považuješ je snad všechny za nějaké donátory kačerské komunity co veškerý svůj zisk věnují na pořádání smysluplných eventů nebo zakládání či opravy a udržování již existujících keší ?

Ostatně ani sám Zeměmluv není žádná neziskovka s ušlechtilým cílem, ale tvrdě komerční firma která umí setsakra dobře počítat ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#43 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 6:22

je toho všude plno..a bude toho ještě víc... http://horskyhotelle...how=1&subshow=1
  • 0

#44 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 6:44

No pokud budou ty "komerční" keše umístěné ve svém systému ale zároveň paralelně i na webu GC.com(podobně jako opencaching) tak by bylo záhodno kdyby měli nějakou specifickou ikonu nebo atribut "komerční cache" aby ti kterým toto vadí,včetně mě,poznali takovou keš ihned a mohli ji dát na IL nebo se ji vyhnuli obloukem. :o
  • 0

#45 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 6:51

galdra napsal/a:

honny napsal/a:

peterconnery napsal/a:
Opravdu nechápu, čím tyhle aktivity škodí naší komunitě.

Naší komunitě škodí komunita. A kačeři.

Zakázal bych oboje.


Přesně GC v Čechách škodí nejvíce komunita, která je organizovaná na tomto serveru.


Přesně tak, k tomu není co dodat. B)

Jestli jsem to správně pochopil, nejedná se o komerční keše, co se týká keší samotných. Takovou aktivitu jen vítám, a je šance, že takto vznikne něco, co má trochu úroveň.
  • 0

#46 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:27

Těchto planých diskuzí bude neustále přibývat, protože GC není to co před 5-6-7-8 lety. Dnes kdy se o GC píše všude a každý druhý telefon má GPS modul, se z toho stala masová záležitost. Takže se toho chytili podnikaví lidé kteří chtějí vydělat. Já říkám proč ne. Pokud splní všechny pravidla tak at to dělají. Navíc pro obce je to skvělý způsob jak přilákat turisty. Dokoce Groundspeak tyto lokální aktivity podporuje, nebere to jako komerční záležitost ale jako propagaci turistiky v dané lokalite. A navíc kde není poptávka není i nabídka, pokud se budou kačeři honit za každým novým PT tak budou vznikat jako houby po dešti. Dovedu si představit že nějaký majitel hotelu/restaurace nechá za peníze založit někým malý PowerTrail, který bude bude končit u jeho podniku. Spokojeni kačeři uloví za dopoledne 50 bodu a pak si dají oběd u něj v restauraci. A všichni jsou spokojeni, kačeři za body, a on za plnou hospodu... :D
  • 0

#47 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 7:35

to golici: souhlas, tak jak to popisujes je to pro mne taky v pohode. Ale tady se jedna o projekt, kde nejaky chytrak chce proste jen vytahnout penize z obecnich rozpoctu a v tom teda vidim velky rozdil, nez kdyz si hostinsky za svy penize udela za hospodou par krabek a uvnitr TB hotel, aby mu tam chodilo vic lidi...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#48 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:12

Nosferatu XIII. napsal/a:
to golici: souhlas, tak jak to popisujes je to pro mne taky v pohode. Ale tady se jedna o projekt, kde nejaky chytrak chce proste jen vytahnout penize z obecnich rozpoctu a v tom teda vidim velky rozdil, nez kdyz si hostinsky za svy penize udela za hospodou par krabek a uvnitr TB hotel, aby mu tam chodilo vic lidi...

V zastupitelstvu obcí bývají lidi, které si občané zvolili pro jejich schopnost a kteří aspoň trochu přemýšlí, dokáží si zjistit, na co dávají peníze. Navíc o souvislostech a potřebách rozvoje turistiky vědí trochu víc, než nějaký člověk na druhém konci republiky za počítačem.
Nakonec je to pouze jejich věc, jestli někomu zaplatí práci, kterou si dá s realizací takového projektu, a cena už je tuplem pouze na jejich vzájemném jednání. (1000,- na realizaci jedné schránky mi přijde jako směšná částka)
Fakt nechápu, pokud nejsi občan té konkrétní obce, jakým právem do toho chceš mluvit ?
  • 0

#49 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:12

WAW napsal/a:
No pokud budou ty "komerční" keše umístěné ve svém systému ale zároveň paralelně i na webu GC.com(podobně jako opencaching) tak by bylo záhodno kdyby měli nějakou specifickou ikonu nebo atribut "komerční cache" aby ti kterým toto vadí,včetně mě,poznali takovou keš ihned a mohli ji dát na IL nebo se ji vyhnuli obloukem. :o


Záleží na tom co si představuješ pod pojmem komerční keš.
Komerčních keší již v gc.com existují mraky a z listingu to nepoznáš... není tam žádná reklama, odkaz, prostě nic co by odporovalo doporučením gc.com a přesto za tu cache někdo schrábl solidní peníz a byla udělána na objednávku. Bohužel pro kačery, to mnohdy nepoznáš ani z jejich kvality.

Za svou dobu reviewerování jsem měl asi "největší problém" s kešema NP Šumava nedokázal jsem pochopit, proč park dává peníze za něco, co by mu cacheři udělali rádi a zadarmo... tam byly ceny za cache mnohem vyšší, než 1000 korun /kus. Bylo to hodně debat, vím, že jsem kvůli jedné keši protelefonoval s vedením parku skoro dvě hodiny a radil jsem se všude možně a nemělo to smysl. Cache musely bejt publikovány...

Groundspeak nezajímá pozadí, ani to, že umístění je na objednávku. Pokud v listingu není viditelná reklama, nebo místo finále není viditelně jistě komerční tzn. nutící k nějaké koupi zboží nebo zaplacení vstupu, ze kterého by měla zisk komerční firma, nic s tím jako reviewer neuděláš.

Přesný stav tu byl zmíněn, multina či cache končící poblíž či procházející kolem hospody,hotelu atp. samo "jen náhodou", což je dle mého mnohem horší případ, než když cache bude končit u obecní kapličky či nějaké památky na kterou bude chtít obec upozornit.

Co se peněz týče... v principu obdivuju ty, co to dokážou... přesvědčit někoho, aby zaplatil za něco co by mohl mít zadarmo... ale ani to není tak přímé, jak to vypadá. Bylo mi totiž už mnohokrát vysvětleno, že ty peníze jsou (z EU,kraje aj.) na nějaký projekt a když je obec nevyužije tak finále bude takové, že sice nebudou cache, ale daňový poplatník stejnak neušetří :)
Obec si ty peníze ani nebude moc vyzvednout na jinou akci na kterou by je potřebovala... to mě také napadlo, že by se uděláním cache zadarmo mohly peníze přesunout na jinej projekt, třeba úklid atd.

Takže ono to z pohledu občanů může vypadat i tak, že si řeknou "to je hezký, Frantovi dali peníze za nějaké pitomé krabičky, ale na opravu děravé střechy nad autobusouvou zastávkou nedají ani korunu. Ten Franta, ten musí bejt ze starostou zadobře..."
Neuvědomují si však, že v tom pozadí je to jinak a starosta neřešil problém finance krabičky x zastávka, ale krabičky nebo nic.
Tak si tak říkám proč nic, pokud z toho, jestli jsem to dobře pochopil, na obci zůstanou u starosty k dispozici dvě GPSky... a tím nemyslím, že tam budou jen na hraní, využití najdou i v případě užitečnějších akcí (např. pro obecní SDH atd.)
  • 0

#50 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:22

Kdo by měl ty poklady pro MASku připravovat už se ví, nebo bude výběrové řízení? Pokud platí druhá varianta, tak by se dal "geocaching zachránit" dosazením dobrých tvůrců. V oblasti kolem Českého lesa působí dost ownerských es a přípravu většího množství keší už si někteří vyzkoušeli při přípravě FTF huntu. Takhle by mohli dostat prostředky, které by jim umožnili dát pokladům nějakou další přidanou hodnotu. Takový projekt by byl přínosem pro obce i lovce.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#51 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:22

Jestli neberete žádný granty, dotace, ani provize, prostě nemáte sponzory a nechcete medializaci, doporučuji vám undergroundový atribut do listingu vaší keše:
Vložený obrázek Partnership No

Na mou prosbu ho vytvořil kolega o.filip.
Jde o škrtnutou verzi oficiálního atributu označujícícho GS schválené komerční keše (momentálně jen Project APE a série dinosauří vláček).


Jinak jsem chtěl poděkovat za klidné vlákno.
Obdivuji a fandín peterconnery za vysvětlování a osvětu. Držím palce.
  • 0

#52 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:33

Nosferatu XIII. napsal/a:
(...) vytahnout penize z obecnich rozpoctu a v tom teda vidim velky rozdil, nez kdyz si hostinsky za svy penize udela za hospodou par krabek a uvnitr TB hotel, aby mu tam chodilo vic lidi...


Jenže většina zastupitelů byla zvolená s volebním programem slibujícím podporu místních živnostníků a podnikatelů. Lákání přespolních návštěvníků je jedna z forem takové podpory. Proto obce provozují minimuzea, dělají cyklo trasy a nebo pořizují cache.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#53 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 8:51

Lidi neblbněte. Nechápu toto osočování za trochu jiný názor. Ano, některé názory se mi nelíbí, ale za to těm dotyčným nenadávám, mají "svou" pravdu, stejně jako mám já svou... Mně osobně se NELÍBÍ podobné podnikání, protože jsem vždy považoval kačery spíše za takové "neformální" sdružení, které se nesnaží ze svého koníčku něco vydělat. Stačí mi už GS, který na nás docela rejžuje (neznám náklady na provoz jednoho serveru, ale připadá mi, že za ty služby co nám poskytuje chce až moc, přesto platím, protože je u nás nejrozšířenější a prostě má většinu keší u sebe...) To, co dělá peterconnery je podle mě skvělá věc - dělá osvětu u těch, kteří by si mohli koupit "předražené služby". Ano, starostové by měli mít dostatečný rozum, aby se seznámili s tím, za co dávají peníze, ale uvědomte si, že obec nemá na starost jen propagaci, a starostové menších obcí jsou často normálně na plný úvazek zaměstnáni jinde, takže nemusí mít dost času se s geokešingem seznámit dostatečně! A ruku na srdce, kdo se někdy nedal přesvědčit výmluvným prodavačem a pak nezjistil, že jinde to mohl sehnat daleko levněji, ale takhle to měl "pohodlnější"... Napadlo mě, že většina z nás kešky stejně dělá zadarmo, co udělat něco jako seznam lidí, kteří by byli ochotni se starat o kešky, které budou na námět nějaké obce a v případě, že by ta chtěla založit nějakou kešku, ale nevyhazovat za to peníze, mohla by oslovit někoho, kdo působí v tom daném regionu, který by jim vysvětlil, jak to chodí, ukázal různé typy a založil kešku, na které by se domluvili s danou obcí s tím, že obec by přispěla třeba na výdaje za výrobu (nákup) kešky či nákup propagačních materiálů uvnitř kešky? Já osobně dělám kešky kvůli tomu, že se mi nějaké místo líbí a chci ho ukázat a seznámit s jeho historií. A udělat pár kešek navíc v obci, kde bych časem třeba také nějakou založil, tak proč ne? Samozřejmě nesměl by se toho opět chopit nějaký podnikavec, který bude chtít dotace a třeba cestovné... Asi by to znamenalo nedělat kešky jen podle toho, jak si budou přát obce, ale vysvětlit obecním orgánům třeba to, že sem se keška nehodí, zda udělat tradičku, multinu či nabídnout různé možnosti jak kešku zpracovat (aby to pokud možno nebyla jen mikro pod lavičkou atp.)
  • 0

#54 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:03

Roman_Jaromer napsal/a:
Napadlo mě, že většina z nás kešky stejně dělá zadarmo, (...) v případě, že by ta [obec] chtěla založit nějakou kešku, ale nevyhazovat za to peníze, (...) že obec by přispěla třeba na výdaje za výrobu (nákup) kešky či nákup propagačních materiálů uvnitř kešky?

Romane, promiň, ale nešlo odolat.
  • 0

#55 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:04

Ponik napsal/a:

WAW napsal/a:
No pokud budou ty "komerční" keše umístěné ve svém systému ale zároveň paralelně i na webu GC.com(podobně jako opencaching) tak by bylo záhodno kdyby měli nějakou specifickou ikonu nebo atribut "komerční cache" aby ti kterým toto vadí,včetně mě,poznali takovou keš ihned a mohli ji dát na IL nebo se ji vyhnuli obloukem. :o


Záleží na tom co si představuješ pod pojmem komerční keš.
Komerčních keší již v gc.com existují mraky a z listingu to nepoznáš... není tam žádná reklama, odkaz, prostě nic co by odporovalo doporučením gc.com a přesto za tu cache někdo schrábl solidní peníz a byla udělána na objednávku. Bohužel pro kačery, to mnohdy nepoznáš ani z jejich kvality.

Za svou dobu reviewerování jsem měl asi "největší problém" s kešema NP Šumava nedokázal jsem pochopit, proč park dává peníze za něco, co by mu cacheři udělali rádi a zadarmo... tam byly ceny za cache mnohem vyšší, než 1000 korun /kus. Bylo to hodně debat, vím, že jsem kvůli jedné keši protelefonoval s vedením parku skoro dvě hodiny a radil jsem se všude možně a nemělo to smysl. Cache musely bejt publikovány...

Groundspeak nezajímá pozadí, ani to, že umístění je na objednávku. Pokud v listingu není viditelná reklama, nebo místo finále není viditelně jistě komerční tzn. nutící k nějaké koupi zboží nebo zaplacení vstupu, ze kterého by měla zisk komerční firma, nic s tím jako reviewer neuděláš.

Přesný stav tu byl zmíněn, multina či cache končící poblíž či procházející kolem hospody,hotelu atp. samo "jen náhodou", což je dle mého mnohem horší případ, než když cache bude končit u obecní kapličky či nějaké památky na kterou bude chtít obec upozornit.

Co se peněz týče... v principu obdivuju ty, co to dokážou... přesvědčit někoho, aby zaplatil za něco co by mohl mít zadarmo... ale ani to není tak přímé, jak to vypadá. Bylo mi totiž už mnohokrát vysvětleno, že ty peníze jsou (z EU,kraje aj.) na nějaký projekt a když je obec nevyužije tak finále bude takové, že sice nebudou cache, ale daňový poplatník stejnak neušetří :)
Obec si ty peníze ani nebude moc vyzvednout na jinou akci na kterou by je potřebovala... to mě také napadlo, že by se uděláním cache zadarmo mohly peníze přesunout na jinej projekt, třeba úklid atd.

Takže ono to z pohledu občanů může vypadat i tak, že si řeknou "to je hezký, Frantovi dali peníze za nějaké pitomé krabičky, ale na opravu děravé střechy nad autobusouvou zastávkou nedají ani korunu. Ten Franta, ten musí bejt ze starostou zadobře..."
Neuvědomují si však, že v tom pozadí je to jinak a starosta neřešil problém finance krabičky x zastávka, ale krabičky nebo nic.
Tak si tak říkám proč nic, pokud z toho, jestli jsem to dobře pochopil, na obci zůstanou u starosty k dispozici dvě GPSky... a tím nemyslím, že tam budou jen na hraní, využití najdou i v případě užitečnějších akcí (např. pro obecní SDH atd.)


V tom příspěvku máš pravdu, navíc různé Správy NP, obce, mikroregiony, sdružení obcí, kraje apod. nejsou v Americe ani u nás brány jako komerční sektor, nýbrž jsou považovány za veřejnou správu. Dle logiky mnohých by pak nemohly být pomalu žádné kešky ani geocaching samotný - kešky přivedou do měst a zajímavých nové návštěvníky a ti mohou utratit peníze za některé služby v dané lokalitě a jejím blízkém okolí). A co třeba multiny vedoucí kolem např. restaurací, co nějaká zajímavá místa zasluhující si kešku nacházející se v blízkosti restaurací atd.?
  • 0

#56 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:12

no ku..a proč se ale musím v pixlách prohrabovat reklamním bordelem o podobnými sra...mi?! Chtějí si starostové zvednout návštěvnost svých dědin? od čeho je server návštěvník.cz? kačer tam stejně nenechá ani "kaa" a mudla s gps udělá jen paseku!
  • 0

#57 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:13

MedoMys napsal/a:

Fakt nechápu, pokud nejsi občan té konkrétní obce, jakým právem do toho chceš mluvit ?


Protoze to vnimam jako nepravost. Ale mam pocit, ze nase neshoda prameni prave z hlubsiho "svetonazoru". Ja dle meho nemusim byt obcanem dane obce na to, abych se mohl vyjadrit ci predestrit svuj nazor a nevidim to tak, ze co je za mym plotem, to se me netyka...
(bohuzel citim pomerne omezene moznosti to zmenit; stejne tak nemusim byt tibetan nebo cinan, abych nesouhlasil s okupaci Tibetu, ovsem zde jsou me moznosti temer limitne se blizici nule...)

Howgh B)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#58 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:17

WAW napsal/a:
no ku..a proč se ale musím v pixlách prohrabovat reklamním bordelem o podobnými sra...mi?! Chtějí si starostové zvednout návštěvnost svých dědin? od čeho je server návštěvník.cz? kačer tam stejně nenechá ani "kaa" a mudla s gps udělá jen paseku!


Já se raději budu prohrabovat tzv. reklamním bordelem (např. letáky o zajímavostech okolí) než kinderšrotem apod. Ale každý jsme asi jiný:)
  • 0

#59 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:36

No tak se někdo přiživí a nahrabe si pár kaček. Všude se vyhazujou miliony, tak že tohle je jen kapka v moři. Neznám detaily a ani vize do budoucna, ale spíš si myslim že to po nějakém čase prostě usne a bude klid. Ono kdo si taky bude půjčovat GPS navigaci za určitě solidní zálohu a na výlet půjdu stejně spíš o víkendu kdy nejspíš bude "půjčovna" zavřená :-) Co mi trochu vadí je uvažované míchání s "oficiálním" geocachingem. Nějak si úplně nedokážu představit jak by to mělo fungovat a úplně se mi nelíbí zveřejnění GC cachí i na jiném, veřejně dostupném systému. A už to vidím v těch obcích :-) Hele Franto, mám vymyslet nějaký místo na nějakou pixlu. Když mi dáš 10 piv, tak ti to šoupnu někam k hospodě :-D
  • 0

#60 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 10 říjen 2011 - 9:51

Nosferatu XIII. napsal/a:
Protoze to vnimam jako nepravost. Ale mam pocit, ze nase neshoda prameni prave z hlubsiho "svetonazoru". Ja dle meho nemusim byt obcanem dane obce na to, abych se mohl vyjadrit ci predestrit svuj nazor a nevidim to tak, ze co je za mym plotem, to se me netyka...
(bohuzel citim pomerne omezene moznosti to zmenit; stejne tak nemusim byt tibetan nebo cinan, abych nesouhlasil s okupaci Tibetu, ovsem zde jsou me moznosti temer limitne se blizici nule...)
Howgh B)


Nerozumím slovu nepravost - snaha vytvořit si v okolí obce nové keše a přilákat lidi, rozvíjet turistiku je naprosto legitimní, a dokonce toto vítám i jako kačer. Konečně by mohlo vzniknout pár slušných keší, a ne jen kelímek od Ramy v pařezu nebo tictac u kostela za okapem. A bohužel, posledním rokem je takových keší většina (tedy co jsem já měl tu čest pochytit).
A srovnávat okupaci Tibetu, kde jsou pošlapávána lidská práva s rozvojem turistiky obcí ... asi mi něco uniklo, vůbec to nechápu. Proti bezpráví v Tibetu máš právo protestovat, ale proti legitimnímu podnikání s cílem rozvoje turistiky, nezlob se, ale do toho fakt nemáš co mluvit, to je pouze vztah mezi podnikateli a obcemi, nic víc. Vytvoří si svoje schránky se svým systémem, a chtějí je i propojit do systému geocaching.com, aby byly přístupné i širší kačerské veřejnosti. Já za tuto podnikatelskou aktivitu dávám palec nahoru.

WAW napsal/a:
no ku..a proč se ale musím v pixlách prohrabovat reklamním bordelem o podobnými sra...mi?!


Nikde se nemluvilo o reklamních letácích, to sis vymyslel ty. ;) Rozvoj turistiky nerovná se rozhazování reklamních letáků.
A i v tomto případě - dovedu si představit, že by součástí keše byly materiály, které se nabízejí v infocentrech, tj. různé mapky, tipy na výlety a zajímavá turistická místa. Tyto už jsme mnohokrát využili a k plné spokojenosti. Vzhledem k tomu, že většina obcí nemá své infocentrum, moc by se mi líbilo aspoň takové přiblížení svých zajímavostí kačerům. Už hodně hodně dlouho jsem nepotkal keš, kde bych měl chuť vzít něco z jejího obsahu. Ale pokud bych tam našel tyto materiály, jistě bych je s radostí vzal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama