Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

15 zemí za 24 hodin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#21 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:43

LALA.eu napsal/a:
Klobouk dolů - 9 kačerů z Holandska kešovalo během 24ti hodin v patnácti zemích http://blog.geocachi...-of-geocaching/.

Navštíveny byly tyto země:

Netherlands
Belgium
Germany
Luxembourg
France
Switzerland
Liechtenstein
Austria
Italy
Slovenia
Croatia
Hungary
Slovakia
Czech Republic
Poland

Pohrávám si s myšlenkou tento rekord pokořit... Co vy na to ?

To je ale otázka, jestli to vůbec splnili. Nikde nevidím na tom jejich webu výsledky, tracklog, seznam keší...prostě nic.
Plán je to ambiciozní, projel jsem všechny ty země, ale za den bych to ani nechtěl. To jedou jednu keš v každé zemi, drajfka u dálnice (to ani v některých těch zemích nejsou) a dál non-stop? A k čemu to jako je?
  • 0

#22 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:43

O.K. takže ukrajinu škrtám a du hledat jinou trasu :-)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:48

Jelca napsal/a:
Takže ...

Vychází to pod 2450 km což se dá znamená to udržet průměrnou rychlost kolem 105 km/h což je náročné, ale dá se. ...

nějak z toho časového výpočtu vypadlo samotné hledání a logování keší -
min 15x pár minut taky něco dá, jíst se nebude, čůrat se bude asi za jízdy... :D
A pak že já jsem blázen B)
  • 1

#24 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:51

No jak píšu, je to spíš na nějakou operativní poradu, podle mě se to dá, ale je to hodně na hraně.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#25 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 13:57

Muj nazor je ten ze na 16 zemi by vam museli fandit vsichni svati. Dal jsem koncem prazdnin 16 zemi, ktere chcete navstivit (behem 2 tydnu) a nekdy to bylo na silnicich dost drsny. Staci spatne pocasi a s rychlosti jdete hodne dolu, totez pri velkem provozu nebo (re)konstrukcich silnicnich (dalnicnich) useku. Nejhorsi to bylo kupodivu v Nemecku, kde nemaji vetsinou omezeni rychlosti na dalnicich. Toto vsechno vas bude vyrazne brzdit. Ono nestaci jen naplanovat trasu podle delky, ale taky prave podle provozu na jednotlivych usecich.
  • 0

#26 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:00

Průměrná rychlost 100 km je podle mě nereálná, pokud budou na trase jakékoli významnější úseky bez dálnic, což předpokládám budou. Pokud tam má být Polsko, tak jedině začátek nebo konec. Průjezd Polskem je nesmysl s ohledem na jejich "dálniční síť". V případě hladkého provozu tam počítejte průměr 50 km/h, pokud byste tedy nejeli jen těch pár úseků, kde je dálnice.
  • 0

#27 Matt_Stifler

Matt_Stifler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:00

dr.vota napsal/a:
...A pak že já jsem blázen B)


Teda hned jak jsem videl nazev vlakna, napadlo me: "To urcite vymyslel dr.vota." A vono neee :D
  • 0

#28 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:08

Překračoval jsem hranice z Vyšného Německého do Užhorodu dvakrát (tam a zpět) a v obou případech pod 2 hodiny. Na méně frekventovaných přechodech (PL-UA, UA-HU) by to mohlo být obdobné. Užhorod má tu velkou nevýhodu, že přes něj jezdí všichni Slováci nakupovat. Každopádně minimálně na Ukrajině je cestovní rychlost nad 100 km/h utopie. Ale jinak dobrej plán. Úplně by mi stačilo od Chorvatska po Nizozemí :)
  • 0

#29 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:08

o.filip napsal/a:
Průměrná rychlost 100 km je podle mě nereálná, pokud budou na trase jakékoli významnější úseky bez dálnic, což předpokládám budou.


to samozrejme budou. Ony se ty dalnice nestavely pro kacery, aby se jim lepe delaly rekordy. :-) "Spojkam" dalnic se pro zkraceni trasy vyhnout neda. A to se pak klidne musi projet i mestem, kde je ta rychlost uz uplne nizka.
  • 0

#30 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:09

o.filip napsal/a:
Průměrná rychlost 100 km je podle mě nereálná, pokud budou na trase jakékoli významnější úseky bez dálnic, což předpokládám budou. Pokud tam má být Polsko, tak jedině začátek nebo konec. Průjezd Polskem je nesmysl s ohledem na jejich "dálniční síť". V případě hladkého provozu tam počítejte průměr 50 km/h, pokud byste tedy nejeli jen těch pár úseků, kde je dálnice.

přesně, a v Polsku spíš jen 40, pokud nebudou ty silnice úplně prázdné! Potvrzuji rozkopané úseky dálnic v Německu i Rakousku...a 4-6 hodin stání na hranicích Ukrajina-Slovensko není nic nereálného (praktická zkušenost)
  • 0

#31 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:14

Rekl bych to asi tak. Utratite plno penez za rychle projeti nekolika zemi a stejne to nestihnete a budete akorat zklamani a nebo si ten vysledek upravite, aby to vyslo. Ono tu stejne neni zadna "komise" pro potvrzeni platnosti rekordu a tak je to vzdycky na tom, co reknou clenove tymu. A tem se bud veri nebo ne. Osobne bych ty penize utratil za pohodovy vylet pres tyto zeme s tim, ze bych si tam odlovil i nejake zajimave kese a ne jen ty na odpocivadlech u dalnic.
  • 0

#32 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:46

Muselo by to být jedině Shengenem, takže na Ukrajinu, Bosnu, Srbsko a podobně zapomeňte. Navíc jednotlivé země by se musely jen "líznout". A aby se toho udělalo co nejvíc za co nejkratší dobu, tak nejlepší jsou body, kde hraničí alespoň tři země naráz. A pak si taky ověřit, ve které zemi je keš Groundspeakem vedená. Znám keše v Čechách, které jsou založené Rakušany a jsou i vedené jako rakouské...
  • 0

#33 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:50

No ty kese snadno zjistite z profilu ucastniku - kupodivu lovili i veci, ktere nejsou primo u cesty...
  • 0

#34 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:54

O.k. sereme na to :-) Dopočítal jsme to a je to prakticky nereálné :)
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#35 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 14:57

Smrk napsal/a:
A pak si taky ověřit, ve které zemi je keš Groundspeakem vedená. Znám keše v Čechách, které jsou založené Rakušany a jsou i vedené jako rakouské...


Jestli je opravdu znáš, tak to pošli místně příslušnému reviewerovi ať to dá do pořádku. Nebo rovnou na Zeměmluv.
  • 0

#36 alfaBetaGamma

alfaBetaGamma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 15:43

IMHO staci pouzit vrtulnik, v Kanade ho pouzivaji na FTF - http://blog.geocachi...er-geocaching/.
  • 0

#37 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 17:06

Dal jsem si tu práci a spočítal celkovou vzdalenost od první keše v holanském Mariadorpu, až do polského Goleszówa. Přesně 2135 km se dá podle plánovače tras ujet za 23h 6min. Na té vzálenosti se dá za příznivých podmínek (což v neděli mohly být vzhledem k tomu, že kamiónů moc nejezdí) 1,5 - 2 hodinky nahnat. Nevěřil jsem, ale je to reálné. Gratulace.
  • 0

#38 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 17:56

zkoušel jsem to počítat a 16 států by se mohlo dát po obdobné trase jako jeli oni, jen tam navíc mám San Marino... ale musí se jet víc jak povolují předpisy...
  • 0

#39 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 19:13

novy napad!!! dnes jsme na to s j@vem prisli!!! V dejvicich je plno ambasad. Na kazde se udela cache, tradicka ci mysterka ala TB hotel. kazda tato cache bude na uzemi suvereniho statu. A jelikoz bude kazda oficialne v jine zemi, nemuselo by platit ani pravidlo o 161m (prosim nekoho z RW, aby se vyjadril). Pokud by toto vyslo, neni problem dat treba 30 statu v klidu za dopoledne a nekolik ceskych piv k tomu!!! :D:D:D:D:D:D:D:DB)
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#40 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2011 - 19:17

Nosferatu XIII. napsal/a:
novy napad!!!
dnes jsme na to s j@vem prisli!!!
V dejvicich je plno ambasad. Na kazde se udela cache, tradicka ci mysterka ala TB hotel. kazda tato cache bude na uzemi suvereniho statu. A jelikoz bude kazda oficialne v jine zemi, nemuselo by platit ani pravidlo o 161m (prosim nekoho z RW, aby se vyjadril). Pokud by toto vyslo, neni problem dat treba 30 statu v klidu za dopoledne a nekolik ceskych piv k tomu!!!
:D:D:D:D:D:D:D:DB)

Ty seš borec, tohle by mě nenapadlo :D:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama