Přejít na obsah


Fotka

sony xperia mini pro, osobní zkušenost?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 13:08

Máte někdo osobní zkušenosti s tímto dámským telefonkem? Konkrétně mě zajímá ta vysouvací klávesnice, jestli není po čase rozvrzaná nebo jestli třeba neupadne :). A zkušenosti s výdrží baterie.Kvalita gps je v tomto pripade vedlejsi. Klidně ocením i návrhy jiných telefonu s podobnymi vlastnostmi a zkusenosti s nimi. To víte, blížej se vánoce ;) Předem dík
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 13:14

Podivej se na forum.semania.cz, urcite se tam dozvis hodne veci, ktery potrebujes vedet :) a pokud to tam nebude, tak se zeptas - porad tam nekdo je, takze na odpoved bys nemusel ani moc dlouho cekat :)
  • 0

#3 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 13:17

petulinka1 napsal/a:
Podivej se na forum.semania.cz, urcite se tam dozvis hodne veci, ktery potrebujes vedet :) a pokud to tam nebude, tak se zeptas - porad tam nekdo je, takze na odpoved bys nemusel ani moc dlouho cekat :)


Tak ja uz samozrejme procetl nejake recenze a trochu prolezl web ale na tohle forum nenarazil. Dik
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#4 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2011 - 13:22

Skoro rok mám X10 mini pro (čili "staršího brášku"). Jsem spokojená, výdrž baterky je ucházející - pokud nepoužívám wifi nebo gps a nevykecávám se, vydrží i déle než dva dny. Klávesnice je v pohodě, zatím nic nevrže. ;)
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#5 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 20:13

a jak je to s GPS, je dostatečně přesná?
  • 0

#6 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 20:35

tak dámský .. to bych přímo netvrdil, ale je otázka co od něj čekáš, diky malému displeji máš omezený počet menu, a hledat aplikace v těch okénkách je náročné .. je to prostě pro nenáročné použítí .. já mám třeba přes 1500 kontaktů v Google účtu a ten telefonek to prostě nedával .. hledat někoho byl děs běs .. ale pokud chceš mluvidlo, baterku (dioda je velmi slušná) a jeden nebo dva prográmky na tom používat tak proč ne .. výdrž ušla .. GPS průměr
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 21:02

na GC bych doporucila spis xperii active - vydrzi hodne (i mokro), udajne by mela jit ovladat mokrejma prstama, ma na tu odolnost dokonce i certifikaci (nebudu tady mlatit od fochu, nevim to)
  • 0

#8 island968

island968

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 22:56

Mám ho zhruba 2 měsíce a naprostá spokojenost. Při nákupu jsem váhal zda neušetřit a nekoupit bez klávesnice ale ještě že jsem to neudělal. Klávesnice je fajn, vše mě funguje jak má a Android už nedám dopustit. Kešky hledám s GPSkou takže u telefonu jsem to jen dvakrát prubnul a dovedlo mne to ke keši tak to asi funguje. Velký déšť by byl ale asi problém.
  • 0

#9 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 22:58

Mám teda verzi bez klávesnice (HTC jsem si bohužel rozmáčkl a tenhle byl nejlepší za nejlepší cenu). Pokud budeš používat GPS, wifi atd, tak máš co dělat vydržet do večera. Ale úplně stejnou výdrž jsem měl s SE Xperia 10 mini a HTC Wildfire. S Xperií jsem už pár krabiček našel, nějakou tu mysterku vyluštil i multinu odlovil, ale...smartfon ještě dlouho Oregona nestrčí do kapsy. Nejen kvůli výdrži. Přesnost je v pohodě, ale hledání není úplně uživatelsky přívětivé. Samozřejmě záleží na tréninku. Jinak Xperia se hodně vylepšila, 1 Ghz procesor, excelentní displej, výborný foťák, HD video, 3D fotky. Za ty prachy je to nadupanej telefonek. Dvě tři aplikace? Zatím jich mám nainstalováno 77 a s žádnou hrou, ani aplikací nebyl problém.
  • 0

#10 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 23:03

No, SE Xperia Mini Pro nějaký ten měsíc vlastním. Výdrž je u mne po odinstalování nechutného balastu v podobě xichtknížky a timescape zhruba dva dny (zatěch 48 hodin v průměru tak dvacet SMS a zhruba půl hodiny volání, sem tam zapnutá GPS či WiFi, hodina poslechu hudby a takřka neustále online kvůli push notifikacím, na noc nevypnuto), GPS poměrně přesná a podle mého názoru a pozorování bez statické navigace (naviguje i při pomalém pohybu). Do terénu bych se s ním ale asi bál, přeci jen na nepřízeň počasí ten telefon vybavený není. V tom ohledu asi opravdu vydrží víc SE Active (i když tu certifikaci nemá, to je vskutku jen marketingový kec)...
  • 0
Berda

#11 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 23:19

I já jsem již několik dní vlastníkem SE Xperia mini pro a nemůžu si ho vynachválit. Výsuvná klávesnice super, GPS relativně dost přesná... Zkrátka zatím nejlepší telefon, co jsem kdy měl.
  • 0
Pokud lovíš s partou přátel, pak i ta nejnudnější multina je jako procházka růžovou zahradou.

#12 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 23:25

berda napsal/a:
No, SE Xperia Mini Pro nějaký ten měsíc vlastním. Výdrž je u mne po odinstalování nechutného balastu v podobě xichtknížky a timescape zhruba dva dny (zatěch 48 hodin v průměru tak dvacet SMS a zhruba půl hodiny volání, sem tam zapnutá GPS či WiFi, hodina poslechu hudby a takřka neustále online kvůli push notifikacím, na noc nevypnuto), GPS poměrně přesná a podle mého názoru a pozorování bez statické navigace (naviguje i při pomalém pohybu). Do terénu bych se s ním ale asi bál, přeci jen na nepřízeň počasí ten telefon vybavený není. V tom ohledu asi opravdu vydrží víc SE Active (i když tu certifikaci nemá, to je vskutku jen marketingový kec)...


Odinstalace FB a timescape? To by mě zajímalo. Protože klasicky odinstalovat nejde (aspoň jsem na to nepřišel). Pokud nemáš root, ale pak zase přijdeš o záruku. Já mám jen zakázané jejich připojování k netu.
Asi dávám telefonům víc pokouřit-u mě nemá velkou výdrž žádná baterie ;)
  • 0

#13 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 9:36

Rok ho mame v rodine. Napred ja-spokojenost maximalni. Pak jsem zjistil, ze na vsechny moje aplikace ma malou pamet, tak jsem donutil manzelku, ze si ho vzala. Nesnasi psani sms, nicmene s touto klavesnici je vzala na milost a tak ze 3 mesicne posle :-) Klavesnici si oba pochvalujeme a po roce vsechno v pohode (krome 2 reklamaci, pokazde souvisejicimi s napajenim). Za sebe doporucuji.
  • 0
Don't panic!

#14 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 12:40

Ahoj, prave z neho pisu. Vysuvna klavesnice tohoto typu je zatim to nejlepsi, co je asi na trhu. Osobne bych treba uvital mensi ikony, aby se jich na obrazovku veslo vic. Obcas se zakousne, ale toje obecna vlastnost Androidu. Vse se da resit aplikacemi. S GPS problem nemam, jako nahradni reseni bez problemu. Baterka max 2 dny s 3G, se zapnutym wifi nebo BT nebo GPS nevydrzi ani den. Nastesti nabijeni je otazkou max 1(!) hodiny. Pri vypnutem 3G vydrzi i 4dny.
  • 0

#15 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 12:40

Jezci-sokolov napsal/a:
Pokud nemáš root, ale pak zase přijdeš o záruku.

Ano, rootnutím telefonu se ztrácí záruka. Ale dá se samozřejmě un-rootnout a vše uvést do stavu, kdy servis nemá šanci poznat jakýkoliv SW zásah do telefonu. Doporučuji sekci návody na serveru semania.cz , dle mého nejlepší CZ server na SE telefony vůbec.
  • 0

#16 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 12:43

Nemýlte si tento mobil s X10, tipujem, že ho mysleli Hickos a Orxion.

petulinka1 napsal/a:
na GC bych doporucila spis xperii active - vydrzi hodne (i mokro), udajne by mela jit ovladat mokrejma prstama, ma na tu odolnost dokonce i certifikaci (nebudu tady mlatit od fochu, nevim to)

http://semania.cz/ut...osti-video.html
Myslím, že nejde len o mokré prsty. ;)

Ja sám mám Sony Ericsson Xperia Mini, verziu bez klávesnice a som spokojný, o GPS neviem, raz som ho skúšal a nedopadlo to veľmi dobre, používam k nemu BT modul a s ním je výdrž batérie veľmi dobrá.
  • 0
Sony Ericsson Xperia mini ST15i + Holux M-1000C, Android 2.3.4 (Locus Free, c:geo, WhereYouGo)

#17 Lindik

Lindik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 21:16

Mno, nezda se mi to jako "damsky telefonek", to bych si ho nekupovala ;)) Uz ho nejaky cas vlastnim - dokonce druhy exemplar, protoze prvni mi ve stari jednoho mesice nepekne spadl a rozbil si displej. Mozna nekteri nepochopi, ale presla jsem na SE po par mesicich se Samsungem Galaxy S. Klavesnice je perfektni, skvele se na ni pise, velikost telefonu take velmi ocenuji, po rocni zkusenosti jsem zkratka prestala byt priznivcem "padel" :) Mensi rozliseni mi nevadi. Par kesi jsem s nim uz taky nasla, ale to byla nouzovka, protoze outdoor navigace je proste nenahraditelna :) Baterka den az dva vydrzi, podle toho, jak se pouziva. Jsem s nim moc spokojena, hlavne ta velikost, klavesnice a system. Aplikaci tam mam more a s tuhnutim a restarty zkusenosti nemam, proste mi to funguje :)
  • 0

#18 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 23:22

Hickos napsal/a:
Rok ho mame v rodine. Napred ja-spokojenost maximalni. Pak jsem zjistil, ze na vsechny moje aplikace ma malou pamet, tak jsem donutil manzelku, ze si ho vzala. Nesnasi psani sms, nicmene s touto klavesnici je vzala na milost a tak ze 3 mesicne posle :-) Klavesnici si oba pochvalujeme a po roce vsechno v pohode (krome 2 reklamaci, pokazde souvisejicimi s napajenim). Za sebe doporucuji.

Pokud ho máš rok tak jej nemáš z oficiální distribuce.
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 0:54

Jestli náhodou nemá ještě tu starou Xperia X10 mini pro ;) Ty nové mají název už bez toho X10, takže Xperia mini pro.
  • 0

#20 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 23:33

Jezci-sokolov napsal/a:

berda napsal/a:
...po odinstalování nechutného balastu v podobě xichtknížky a timescape...


Odinstalace FB a timescape? To by mě zajímalo. Protože klasicky odinstalovat nejde (aspoň jsem na to nepřišel). Pokud nemáš root, ale pak zase přijdeš o záruku....


Mám root, přiznávám. Ale to není nevratná operace (měl by stačit přehrát firmware, což se bez problému dá), takže to neřeším a za zbavení se té tuny nepotřebného mi to rozhodně stojí... ;)
  • 0
Berda




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka