Přejít na obsah


Fotka

BadgeGen II


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1174 odpovědí na toto téma

#1141 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:19

máš dvě možnosti jak to počítat :)
- standardně není-li nic nastaveno je to podle atributu

- když to chceš jinak musíš si noční keše nějak otagovat a do nastavení CalcBG do 'NightCachesTag' dát ten TAG

 

platí pro STATOR teda :)
BadgeGen II už nevyvíjím


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1142 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:28

máš dvě možnosti jak to počítat :)
- standardně není-li nic nastaveno je to podle atributu

- když to chceš jinak musíš si noční keše nějak otagovat a do nastavení CalcBG do 'NightCachesTag' dát ten TAG

 

platí pro STATOR teda :)
BadgeGen II už nevyvíjím

To jsem pochopil, že si to musím nastavit sám- píšu tam počet.

Spíš mě zajímalo podle čeho to počítáte vy?

 

Podle toho atributu- doporučeno v noci? Nebo podle toho, že keška se převážně loví v noci- odrazky, neony apod.


  • 0

#1143 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:32

Mám udělaný TAG "Night" a keše takhle označené mám pak v odznaku...  a sám si rozhoduju co do toho zařadím... důvod u některých starších keší je to různě nastaveno
Většinou mi to ale koresponduje s atributem až na pár vyjímek
Odznáček je dost nejednoznačný...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1144 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:42

Díky za názor.


  • 0

#1145 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2018 - 11:43

heh má to nectnost :) musíš si vzpomenout a označit to... což jsem zrovna zaktualizoval za dva roky :D


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1146 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2019 - 9:01

Díky novým polygonům mohl DrakMrak nadefinovat tagy pro kontrolu administrativních jednotek u několika dalších států, za které by nyní měly vyskakovat správné odznáčky. Jsou to:

 

Srbsko

Černá Hora

Bělorusko

Litva

Lotyšsko

Estonsko

Dánsko


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1147 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 9:02

... a včera i Bulharsko


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1148 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 10:49

Jo jo mělo by to tam být :) vsjo

Jinak budou drobné úpravy v odznáčcích  jakmile bude publikována nová verze 1.2.0 (STATOR)

  • odznaky států - Bronzový level u vlajky bude za jednu keš ve státě prostě ne jak to bylo dříve až za 10% prostě aby se ten odznak objevil vždycky po nálezu alespoň jedné keše - takhle to je i na Project-GC a podle mě OK
  • odznaky kontinentů - to samé - jedna zemně jedna keš naskočí bronz.
  • The Autor (bude diskriminován) - přesněji ti co si navolí nastavení (defaultně) evropské už tu diskriminaci mít budou, The Autor bude mít podstatně nižší level = 5,10,15,20,25,30,35,45 a bez opakování! Něco zvažuje i Project-GC neb psaní litánii je prostě děsné (neúnosné) a dělal jsem si pár statistik normálně logujících lidí třeba moje :D a myslím si, že takto navolené se to dá používat. Zvažuji to tam prásknout natvrdo ale počkám co na Project-GC jestli se k něčemu rozhoupají... Vpodstatě jsou dvě varianty buď ten odznak zlikvidovat a nebo uzemnit :) stávající stav je pitomej

  • 2

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1149 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 11:23

Děkuji za odznaky států.
  • 0

#1150 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 13:54

Príma nápady, hned jsem si to opravil v BadgegenII (GGstat)  :D


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1151 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 14:01

Príma nápady, hned jsem si to opravil v BadgegenII (GGstat)  :D

To jsou takové změny z praxe... obzvláště ten Author brrr ten diamant za 100 slov je strašlivost nejhrubšího zrna - vím že to původní autor myslel dobře ale trochu se rozmáchl a hlavně problém toho odznaku je, že stoupá a klesá jako jedinej...

Ty ještě udržuješ BadgeGenII ? - ten já už zazipoval a nic s ním nedělám...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1152 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 14:43

Stále to generuju pěti kačerům přes GGstat. To vypnutí Google funkcí jsem nějak nepostřehl, tak se jede dál po staru :-)

A tohle jsou takové kosmetické změny které se udělají bleskově. Akorát do těch světadílů se mi moc nechce, vynaložená práce by nebyla adekvátní výsledku.

Dost mi chybí mapky států - to je ostatně shodné se Statorem, ale klukům se do toho moc nechce.

Však se můžeš podívat.

 

Teď jen aby se to mezi kačerama dostatečně rozkřiklo, že na Authora už není nutno tolik vyšilovat.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 23 květen 2019 - 22:12

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1153 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 15:53

Stále to generuju pěti kačerům přes GGstat. To vypnutí Google funkcí jsem nějak nepostřehl, tak se jede dál po staru :-)

A tohle jsou takové kosmetické změny které se udělají bleskově. Akorát do těch světadílů se mi moc nechce, vynaložená práce by nebyla adekvátní výsledku.

Dost mi chybí mapky států - to je ostatně shodné se Statorem, ale klukům se do toho moc nechce.

Však se můžeš podívat.

 

Teď jen aby se to mezi kačerama dostatečně rozkřiklo, že na Authora už není nutno tolik vyšilovat.

Tak on jim naskáče diamant :D a bude po vyšilování doufám..
jinak hlavně by se to mělo protlačit ještě na PROJECT-GC uvidím jestli se mi podaří jim to natlouct do hlavy
 


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1154 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 17:50

To jsou takové změny z praxe... obzvláště ten Author brrr ten diamant za 100 slov je strašlivost nejhrubšího zrna - vím že to původní autor myslel dobře ale trochu se rozmáchl a hlavně problém toho odznaku je, že stoupá a klesá jako jedinej...

Ty ještě udržuješ BadgeGenII ? - ten já už zazipoval a nic s ním nedělám...

 

No tak zrovna Author byl můj první diamant a to dokonce dříve, než jsem vůbec zjistil, že něco jako odznaky existují. Jsem psavý od přírody a bez řádných logů si už GC neumím představit. A to píšu logy povětšinou unikátní (krom společné krátké hlavičky, pokud jde o ucelený výlet a logy na sebe vesměs navazují) a k věci. Takže tvé nadšení z radikálního řezu nesdílím, přestože mě tapetáři nesmyslů též vytáčejí.

 

Jo a BadgeGenII si hýčkám také, i když už v dost historické podobě, bo těm střevům nerozumím. Ale to mi vlastně nevadí, bo mě zajímá historický vývoj a můj vlastní progres a tam je neměnnost pravidel výhodou. Jestli mi teda rozumíš :ph34r:.


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#1155 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 18:18

No tak zrovna Author byl můj první diamant a to dokonce dříve, než jsem vůbec zjistil, že něco jako odznaky existují. Jsem psavý od přírody a bez řádných logů si už GC neumím představit. A to píšu logy povětšinou unikátní (krom společné krátké hlavičky, pokud jde o ucelený výlet a logy na sebe vesměs navazují) a k věci. Takže tvé nadšení z radikálního řezu nesdílím, přestože mě tapetáři nesmyslů též vytáčejí.

 

Jo a BadgeGenII si hýčkám také, i když už v dost historické podobě, bo těm střevům nerozumím. Ale to mi vlastně nevadí, bo mě zajímá historický vývoj a můj vlastní progres a tam je neměnnost pravidel výhodou. Jestli mi teda rozumíš :ph34r:.

No hele nezavděčím se všem ale bohužel naštvanost s tapetáři stoupá a stoupá...

Já osobně loguju taky relativně delšími logy ale zase ne nějak šílenými a rozkecávám se jen na keších které mají smysl a nikdy jsem to nedotáhl víc jak na polovinu...
Procházel jsem ještě další hromádku kačerů co logují tak nějak normálně a vyšli mi z toho ta čísla co vyšly podle mě je průměr 100 znaků na DIAMANT fakt hodně a nepodporuje to ten smysl co byl zamyšlený... navíc doba pokročila a mobilní logy se ještě zkracují, ti co logují z PC ubývá... (takže si nastaví srajdo šablonu a dopisují jeden řádek... stěží)

No a pak záleží kolik máš keší ale když ti někdo neustále tapetuje fakt kraviny z kterých se dozvíš všechno jen ne co keš tak to prostě asi je blbě...

Takže to je důvod... a není to jen můj rozmar, fakt jsem o tom kecal i s cinci na Project-GC a ten názor je dost podobný...
Defakto se ta úvaha rozprskla do dvou řešení

  • zrušit ten odznak úplně
  • nebo mu snížit hodnoty na nějakou rozumnou mez

chápu, že pro někoho to může být újma ale tak o diamant stejně nepřijdeš :)


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1156 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 19:04

Tak se svými 42+-1 dosahnu na safír. Stejně mám pocit, že určité odznaky skáčou víc změnami podmínek, než mým lovením, stuhy určitě.


  • 0

#1157 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 19:08

 

 

Jo a BadgeGenII si hýčkám také, i když už v dost historické podobě, bo těm střevům nerozumím. Ale to mi vlastně nevadí, bo mě zajímá historický vývoj a můj vlastní progres a tam je neměnnost pravidel výhodou. Jestli mi teda rozumíš :ph34r:.

Jestli chceš upravený, stačí říct. Jsou tam doplněné LABky, opravené Česko, povolené Bělorusko, ty aktuální změny a možná ještě něco co si už nepamatuju.

A samozřejmě umím parádní mapky využívající data pro Stator.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#1158 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 19:09

Tak se svými 42+-1 dosahnu na safír. Stejně mám pocit, že určité odznaky skáčou víc změnami podmínek, než mým lovením, stuhy určitě.

Odznaky měním minimálně... opravdu jen co je nutné spíše to může být tím, že nějaké odznaky přibyly a to se může projevit na stuze (získání více drahokamových úrovní)
Stuhy už vůbec ne

Vlastně zásah do stávajících hodnot je větší poprvé ten "The Author" a nebo sjednocení s Project-GC
 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#1159 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 20:13

No hele nezavděčím se všem ale bohužel naštvanost s tapetáři stoupá a stoupá...

Já osobně loguju taky relativně delšími logy ale zase ne nějak šílenými a rozkecávám se jen na keších které mají smysl a nikdy jsem to nedotáhl víc jak na polovinu...
Procházel jsem ještě další hromádku kačerů co logují tak nějak normálně a vyšli mi z toho ta čísla co vyšly podle mě je průměr 100 znaků na DIAMANT fakt hodně a nepodporuje to ten smysl co byl zamyšlený... navíc doba pokročila a mobilní logy se ještě zkracují, ti co logují z PC ubývá... (takže si nastaví srajdo šablonu a dopisují jeden řádek... stěží)

No a pak záleží kolik máš keší ale když ti někdo neustále tapetuje fakt kraviny z kterých se dozvíš všechno jen ne co keš tak to prostě asi je blbě...

Takže to je důvod... a není to jen můj rozmar, fakt jsem o tom kecal i s cinci na Project-GC a ten názor je dost podobný...
Defakto se ta úvaha rozprskla do dvou řešení

  • zrušit ten odznak úplně
  • nebo mu snížit hodnoty na nějakou rozumnou mez

chápu, že pro někoho to může být újma ale tak o diamant stejně nepřijdeš :)

 

To je mi jasné a vlastně tvé pohnutky chápu, to nebyla nijaká výtka z mé strany. ;) Se svými logy s průměrem 125 slov jsem spíš přírodní úkaz než statistický vzorek, ale žádnou statistiku jsem si nedělal. Jen jsem měl potřebu připomenout, že diamantoví autoři nejsou jen tapetáři, magoři a honiči statistik, ale i grafomani!  :D 

 

Jo a stěma logama na vlastních keších, to máš taky recht, ale v tomto mám poněkud štěstí, že hospody na mýtince honiči statistik nevyhledávají. A když už se někdo na mé keše odváží, tak obvykle pocítí potřebu se rozepsat v množství více než malém. Takže si nestěžuju.

 

Jestli chceš upravený, stačí říct. Jsou tam doplněné LABky, opravené Česko, povolené Bělorusko, ty aktuální změny a možná ještě něco co si už nepamatuju.

A samozřejmě umím parádní mapky využívající data pro Stator.

 

Teď si mě poněkud nahlodal, chtěl jsem s grácií odmítnout, ale někdo už mi dříve posílal opravenou verzi, když se po nějakých změnách BGII úplně rozpadl a nakonec jsem byl za to rád a spokojený. Co když se mi ten upravený BGII bude líbit? :D Na Stator se pořád odhodlávám...


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#1160 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2019 - 20:23

To je mi jasné a vlastně tvé pohnutky chápu, to nebyla nijaká výtka z mé strany. ;) Se svými logy s průměrem 125 slov jsem spíš přírodní úkaz než statistický vzorek, ale žádnou statistiku jsem si nedělal. Jen jsem měl potřebu připomenout, že diamantoví autoři nejsou jen tapetáři, magoři a honiči statistik, ale i grafomani!  :D

Mám rád dlouhé logy to předně ale logy o něčem a kolikrát se u dobrých logů dobře pobavím... ale pak člověku přijde ta kilometrová vata a prostě občas nechápu proč takhle... jo odznak njn...
takže rozhodně nemám problém s logy krátkými/dlouhými ale mám problém s kravinama a tak nějak dospěl čas to aspoň trochu zmírnit, poslední dobou se s tím docela roztrhl pytel :) a jak říká jedno české přísloví: na hrubý pytel hrubou záplatu...

Jinak Stator doporučuju dá se s tím dělat fakt hodně a hračičkovat do aleluja... ale chápu je to jinak a znova.


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama