Přejít na obsah


Fotka

Jak má vypadat NA log?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#1 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:06

Zdravím,
začátkem října zde bylo téma ohledně psaní NA logů. Ač revieweři psali "Nebojte se NA logů", realita může být i jiná. Příkladem může být například GC1BCY1, kde na standartní NA log (slušný a vstřícný vůči ownerovi; používaný i v jiných krajích a normálně braný) reagoval reviewer slovy "Koukám, že je tu samozvaný reviewer, jen tak dál."
Otázkou tedy je, jak upozorňovat na dlouho disablované cache, aniž by se našli tací, kteří to budou brát, jako že jim berete jejich práci?
Konkrétně bych rád věděl, jak vypadají Vaše NA logy. Hledám nějaký takový, který mluví hlavně k ownerovi. V něm mu bude vysvětleno že mi vůbec nejde o to aby byla cache archivována jak je názvem logu, ale obnovena a také vysvětleno, že se nemusí ničeho bát a další informace budou následovat v dalším logu, který bude od lokálního reviewera.
Máte tedy nějaký takový log, za který vás nikdo nebude pranýřovat, že mu berete jeho práci?
Díky

Držte se prosím zde zadané otázky, díky ;)


EDIT: VYŘEŠENO

  • 0

#2 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:10

V pořádku 1+ Ušetřil jsi práci RW a "zachránil" keš
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:12

Tiskar94, promin, ale to co jsi tam ty napsal se nedalo jinak reviewerem okomentovat. Ten text jak kdyby vypadl z pera reviewera. Pokud by jsi použil zcela jinou formulaci a směroval ji na reviewera a ne na autora, tak by to tak do očí netřískalo a nemusel by ti někdo psát, že jsi samozvaný reviewer.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:19

Možná by bylo nejlepší, kdyby jsi stále něco nekomentoval a nepřipomínkoval.

Já, za ty roky co kešuju, ještě log need archived, nepotřeboval.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 geostorm

geostorm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:21

:D Zase tiskař, ty máš kluku sebevědomí.
  • 0

#6 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:21

fremen.cz napsal/a:
Tiskar94, promin, ale to co jsi tam ty napsal se nedalo jinak reviewerem okomentovat.
Ten text jak kdyby vypadl z pera reviewera.

Pokud by jsi použil zcela jinou formulaci a směroval ji na reviewera a ne na autora, tak by to tak do očí netřískalo a nemusel by ti někdo psát, že jsi samozvaný reviewer.


Naprosty souhlas...
  • 0

#7 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:24

Tiskari, ty jsi opravdu inžinír, pokud neznáš aqualunga, tak není co řešit. On tu odpoved podle me bere spíš ze srandy (podle toho jak ho "znám"), nebot přímo on nás k NA logum (samozrejme v prípadech, kdy kes uz je mimo pravidla hodne, ci dlouho disable) "nutí" :) EDIT: ten nadpis je opravdu klasický tiskař, prostě nutnost okomentovat naprosto cokoli, co okomentovat jde...
  • 0
Užívej života...

#8 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:29

geostorm napsal/a:
:D Zase tiskař, ty máš kluku sebevědomí.

Copak, pořád si neumíš prolinkovat profil? No jo. . .

fremen.cz napsal/a:Pokud by jsi použil zcela jinou formulaci a směroval ji na reviewera a ne na autora, tak by to tak do očí netřískalo a nemusel by ti někdo psát, že jsi samozvaný reviewer.

NA logy směřované na reviewera jsou takové NA logy, kterým nejde o obnovu cache, ale o její archivaci. Navíc tím v mnoha případech vznikají právě e-maily typu "Co si dovoluješ navrhovat archivaci moji keši", neboť to někteří owneři prostě tak berou.

Všem ostatním děkuji za reakci, ovšem v prvním příspěvku jsem se ptal pouze na jednu věc, a to na konkrétní příklad, jak by měl takový NA log podle vás vypadat.
Díky
  • 0

#9 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:30

Souhlas s fremenem teckou cezetkem Tvuj NA log vazne nevypada jak od kacera kterej by si rad odlovil kes ale vypada jak od Spanelske inkvizice nebo samozvaneho soudce. Dal bych ti priklad na muj NA log ale nedam. A vis proc? Protoze NA logy nepouzivam. Nejsem bonzak a skodolibej inkvizitor. V nouzi nejvyssi pouziju NM a i to pouzivam jen velmi velmi nerad.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL


#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 453 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:33

Tiskar94 napsal/a:
...

Všem ostatním děkuji za reakci, ovšem v prvním příspěvku jsem se ptal pouze na jednu věc, a to na konkrétní příklad, jak by měl takový NA log podle vás vypadat.
Díky

no mohl ses mne osobně zeptat na Lavičkovém eventu, kdybys po zalogování tak rychle nezmizel...a já se na to seznámení tak těšil celou cestu... :D
  • 0

#11 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:35

V ostrave je taky jeen takovýhle aktivni osel Koulou Needs Archived 08/19/2011 Máme 19.8.2011 a s keší se stále nic nedeje Poslední nález pred rokem a pul 28. dubna 2010 a keš je disablovaná už skoro rok od 3. listopadu a pokud vím, tak disablování je pouze docasné rešení na dobu max. 3 mesícu
  • 0

#12 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:36

Destr a ostende: slova o aktivních oslích, bnzacich a spanelske inkvizici jsou hodne mimo a musim se proti nim ohradit i za dalsi pouzivajici NA log - viz, příspěvky od revieweru http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0
Užívej života...

#13 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:39

Mi to trochu připomína cimrmannovu pozitivní kritiku - jak napsat NA log, aby nevypadal jako NA log....:|. Odpoveď je jednoduchá - napis to tak, jak sto napsal, ale jako WN, nebo to posli přes profil. Jak název napovídá, ten NA log kupodivu znamená, že si myslíš, že keška potřebuje archivovat, ne obnovit....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#14 ostende

ostende

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:40

a co takhle NA log na nejstarsi ceske cahe když se o ni owner nestara ?
  • 0

#15 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:41

Mimochodem, NM log se taky dostává k RW nebo ne?
  • 0

#16 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:41

Tiskar94: Dle mého jsi pro správnou věc zvolil nesprávnou formu. Nepřekvapuje mě, že tvůj otcovský, vlídně reviewerovský tón působí na mnohé jako červený hadr na býka. NA požívám jen velmi zřídka (a nepřipadám si při tom jako bonzák ani jako inkvizitor). Zatím vždycky (2x) to bylo v případech, kdy keš měla destruktivní vliv na místo svého uložení. NA jsem použil jen jako poslední způsob poté, kdy selhaly ostatní způsoby komunikace s autorem (NM, WN, přímý e-amail). Při psaní NA logu jsem vždycky uvedl co mě k tomu vede, co jsem zjistil na místě a jak jsem se snažil navázat spojení s autorem. V obou případech reagoval reviewer okamžitě a bez ironických poznámek.
  • 0

#17 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:45

plavcik napsal/a:
Jak název napovídá, ten NA log kupodivu znamená, že si myslíš, že keška potřebuje archivovat, ne obnovit....


Tohle taky moc není pravda, viz. již zmíněné vlákno a feedback na gc.com o změně názvu at nezvedá tolik vášní - http://feedback.geoc...5-needs-archive
  • 0
Užívej života...

#18 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:46

Vláček napsal/a:
Mimochodem, NM log se taky dostává k RW nebo ne?

ne, jen k ownerovi
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#19 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:50

puczmeloun napsal/a:

plavcik napsal/a:
Jak název napovídá, ten NA log kupodivu znamená, že si myslíš, že keška potřebuje archivovat, ne obnovit....


Tohle taky moc není pravda, viz. již zmíněné vlákno a feedback na gc.com o změně názvu at nezvedá tolik vášní - http://feedback.geoc...5-needs-archive

Já jen přeložil název a maličko si rýpnul :) Ale s tím feedbackem souhlasím, i když si myslím, že výsledek bude stejný - log se dostane k RW, který tak jako tak posoudí, zda by měl archivovat nebo ne....
  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#20 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2011 - 19:50

puczmeloun: Diky za odkaz, to vlakno jsem dokonce cetl. To mi snad ale neubira prave s retrivrem nesouhlasit a myslet si a dat najevo svuj nazor. :)

Ale dobra dobra .. Abych nebyl jen OT.

Tiskar uvedl jako priklad GC1BCY1 a chce poradit jak by mnel podle nas NA log vypadat.

Pokud uz tedy chces pouzit NA log, imnsho by uplne stacilo

Ahoj,
tvá cache je již velice dlouhou dobu disablována. Budeš ji moci v dohledné dobe obnovit? Pokud ano, pak by to už opravdu chtelo. Už je celkem dlouho disable a rád bych si jí odlovil (případně: rád bych na jejím místě udělal novou).
Díky!

Uplne bych si odpustil ty reci a "vyhrozovani" automatickou archivaci. Nehlede na to, ze tam mas logickou chybu. Pokud vim tak se krabice nearchivuje automaticky ale archivuje ji retrivr rucne az uzna za vhodne, ze opravdu k archivaci ma dojit. Zadna automatika.
  • 0

10 SIN

20 GOTO HELL





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama