Přejít na obsah


Fotka

geoget + dropbox


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#41 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 21:50

Pak nastává otázka, proč nenechat běžet Dropbox v permanentním syncu a jen na aktualizace DTB ji >dočasně< nevypínat. Takto jsem to provozoval na PC + NTB a GeoGet jsem měl vždy tak, jak když jsem od něj odešel, at do bylo u jednoho nebo druhého PC.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 21:59

Ono je strasne hezke, ze si Dropbox hlida konflikty na jednom souboru. Verim, ze si to dokaze pohlidat, i kdyz zakonite musi nastat situace, kdy mas dve rozdilne verze databaze a na jedne strane prijdes o zmeny. Ale co hur, riziko konfliktu lezi i jinde - databaze je fakticky slozena ze dvou samostatnych souboru. Samotne databaze a pripadny transakcni journal. Tyhle dva soubory kdyz se rozjedou (treba kdyz mas svoji verze databaze a z vedlejsiho spojeni ti Dropbox prihraje cizi journal), tak to muze vest k nenavratnemu poskozeni databaze.
  • 0

#43 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2013 - 22:41

no, tak tohle jsme vyresili tim, ze stejne pouzivam geoget prevazne ja na svem pc a na druhym se az tak nepotrebuje.. takze by se na druhem pc stahovala jen databaze nekam do nainstalovane slozky na PC ... nespoustet z dropboxu ale proste z pc a jen si kopirovat aktualni databazi ... tim by se mel eliminovat tenhle problem s konfliktem.... ted jen nejak prezit to nahravani... uz hodinu se mi nahrava geoget na dropbox :D :D to se mi nelibi :D
  • 0

#44 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 11:30

Ahoj,

 

do teď jsem s oblibou používat Geoget + dropbox, kde jsem měl umístěnou databázi + další systémové složky a Geoget krásně fungoval na PC i NTB. Bojuji však s nedostatkem místa na Dropboxu a jejich premium model mě neoslovil. Více uvažuji o Google Drive či MS OneDrive (jejich základní premium plány mi stačí). Zajímá mě pár věcí.

  • Používá GG takto někdo?
  • Je potřeba (a existuje) nějaký doplněk jako byl pro dropbox (vypnutí a zapnutí klienta dropboxu, aby neustále nezkoušel nahrávat změny)?
  • Když bych při přechodu chtěl zároveň pročistit mojí GG složku, co mám v cloudu. Jaké soubory jsou nutné přenést? (zbytek bych si do složky klidně znovu nechal vytvořit či nainstalovat (napr. pluginy).

Díky všem za rady


  • 0

#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:23

Prvni dve ptazky necham bez povsimnuti - nic o nich nevim.

 

Jake soubory je nutne prenest by se dalo transformovat na otazku jake soubory potrebujes. A to preci musi vedet ty, ne? Jen ty vis, co vlastne z GG pouzivas.

 

Rozhedne to bude databaze, rozhodne to budou soubory, v kterych mas nastaveni GG (filtry, sloupce, referencni body, ...), nasteveni pluginu nebo nejaka data pro ne, ...

 

Treba by ti pomohlo i tohle: https://www.geoget.c...hp/user:soubory


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 duben 2020 - 12:24

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 15:15

tak třeba se vykašli na složku srtm, v případě potřeby se soubory dotáhnou znovu


  • 0

#47 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 20:55

Přesun datové složky Geogetu na Google Drive zdá se proběhl bez problémů. Pomohl by mi někdo s vytvořením Combine dávky, která by ukončila/zapnula Backup and Sync from Google tak, jako bylo udělátko na dropbox? Koukal jsem jestli bych to nedokázal jednoduše replikovat, ale nevím si rady.


  • 0

#48 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 6:35

Ta davka nedela nic jineho nez ze spousti prislusny program. Pokud tedy pro Google Drive nejaky takovy program existuje, staci jej spustit. To by nemel byt problem. Horsi asi bude najit takovy program, ktery zapina/vypina GoogleDrive.

 

EDIT: Pokud ti Google Drive bezi jako sluzba, slo by napsat davku pro PowerShell a tu spustit v combine. Inspistace: https://docs.microso...ew=powershell-7


Tento příspěvek byl upraven od gord: 14 duben 2020 - 7:27

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#49 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 15:48

Ahoj,

 

koukal jsem se ještě do záloh jak vypadá ten combine script pro Dropbox a povedlo se mi stejným způsobem udělat si vypnutí GoogleSync. Problém mám ale se zapnutím. Používám příkaz

 

CMD=RunExecNoWait|C:\Program Files\Google\Drive\googledrivesync.exe|

 

to funguje dobře, client se spustí, ale GeoGet zamrzne na okně

gqLC9uG.png

 

Co jsem koukal na ten script pro Dropbox, tak kod byl stejný: CMD=RunExecNoWait|C:\Program Files (x86)\Dropbox\Client\Dropbox.exe|


  • 0

#50 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 15:59

Je to divne, je to spoustene bez cekani na dokonceni, melo by to hned pokracovat a predat rizeni zpet do GG. Ale co ja vim, co to dela? (Osobne bych spis rekl, ze to spousti proces synchronizace nez ze by ji to vypinalo/zaponalo.)

 

Ja bych opravdu rekl, ze je lepsi jit pres tu sluzbu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#51 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2020 - 13:45

tak jsem narazil na jednu nepěkná věc - už nejde vypnout synchronizace dropboxu natrvalo, ale jen na 30min/1hod/do zítra  :angry:


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama