Přejít na obsah


Fotka

Povinnost založit keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#41 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 8:53

Mám těch keší docela dost abych měl solidní statistický vzorek, ale protože tohle je žvanící fórum tak si i bez statistiky dovolím tvrdit, že neuspokojivé logy píšou ze značné části ti co sami nic nezaložili. Myslím že části z nich by vlastní zkušenost mohla pomoci ke změně náhledu. Tomu zbytku, a asi většímu, nepomůže nic protože ti budou vymýšlet dokonalou keš kterou nikdo neviděl. Dokonce jsem si s některými psal... a je to marné. ;) Když konzumuji měl bych také ke společné zábavě přispět. To je tak evidentní jako že nad tou hnusnou inverzí je slunce. Místo žvanění běžte radši něco založit. Za celý prodloužený víkend na Kladně pípla jedna jediná. ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#42 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 8:55

:-) Je to ovšem pitomost. Zkusím si tu ale "nahlas" rozebrat některí z důvodů. Založit .. no oki ... 1. Je jedno jaký typ? 2. Jak dlouho musí fungovat? Stačí bude-li mít jeden nález? 3. Je-li to podmínka - pak jak dlouho smí být disable? Bude nějaká povinnost mít ji alespoň hodinu v roce v provozu? 4. Pokud podmínka, od jakého poštu nalezených keší? A to ojen od těch logovaných na netu? 5. :-)) to už zabíhám do absurdit ovšem ... ale ... pokud by nebyla splněna tato podmínka - bude rišeno členství? nebo nějak omezováno? U PM .. bude prodlužována doba platnosti PM v případě přerušení členství pro momentálné neexistecni kešky? :-)))) No ... Ovšemže je příspěvek myšlen v žertu.
  • 0

#43 klukcz

klukcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 19:21

povinnost by to být neměla. Ale určitě to je vhodné.
  • 0

#44 rendystod

rendystod

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 19:49

Prestante blbnout se zakladanim kesek, kdo potom ma litat porad po lese a hledat krabicky misto toho aby sel do putyky.
  • 0

#45 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 21:16

rendystod napsal/a:
Prestante blbnout se zakladanim kesek, kdo potom ma litat porad po lese a hledat krabicky misto toho aby sel do putyky.


Jo kdyby lítat po lese, to by byla paráda, ale ono to čím dál častěji znamená oblézat smetiště, kontejnery nebo i lézt do zakouřené putyky ;)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#46 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 21:21

Když mi pípne v tom mém mobile, zvědavý su, z které mojí keše milé. Vždycky potěší mne logy pěkné, dlůhé, je vidět, kačer myslí i na lidi druhé. Teprve až když stvoříš vlastní kešku, poznáš jinou rolu krásnů, těžků. Povzdychneš nad TFTC záznamem, škoda, že to bylo jen tak nahonem. Myslím, že se pár slov přidat sluší, aby studem nezčervenaly nám uši. Aby bylo krásných keší stále více, aby radoval se kačer, owner i mudla dotřetice.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#47 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 22:02

Dnes jsem v jedné keši našel TB od Blexy. Na zadní straně se píše: Víš, že... ...není nutné založit keš za každou cenu? Většinu lidí více potěší pěkný listing a ukázání pěkného místa než nová keš za okapem. Zkus se raději podívat po pěkné, ale neudržované keši a požádat autora o adopci, případně mu jen pomoci s údržbou.
  • 0
M.V.

#48 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 22:12

MV napsal/a:
Dnes jsem v jedné keši našel TB od Blexy. Na zadní straně se píše:
Víš, že...
...není nutné založit keš za každou cenu? Většinu lidí více potěší pěkný listing a ukázání pěkného místa než nová keš za okapem. Zkus se raději podívat po pěkné, ale neudržované keši a požádat autora o adopci, případně mu jen pomoci s údržbou.


Jojo, dal jsem ho Petelikovi do kesky. Jestli pak se inspiruje? ;)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#49 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 10:53

Povinnost založit keš? Nevím, jestli to je dobrý nápad, lepší by skutečně byla adopce. Ale otázka je, jak se dotyčný kačer naučí, že i založení keše vyžaduje trochu úsilí a používání toho, co má na krku.
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#50 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 11:50

Ehm, když jsme tak u toho (aneb na šemíkově povzdechu něco bude), využiju příležitosti, abych vyslovil

kolegovi kulhalovi velké poděkování a veřejnou pochvalu

za dlouhodobě kladný přístup ke GC a nezištné úsilí vynakládané na záchranu keší doslova i pomyslně osiřelých. Nejnověji viz GCKDD7. O jeho příkladné vlastní tvorbě nemluvě. Kytičky a uživatelské metály jako na wiki tu nemáme, alespoň tedy takhle slovem...
  • 0

#51 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2012 - 19:17

irillee napsal/a:
Nedělala bych ze zábavy povinnost, však je jen dobře pro nás pokud budou krabky zakládat ti co mají pocit že mají nápad nebo že mají co ostatním ukázat. Už teď je člověk často otráven pseudokrabkama v podobě pytlíku od žvýkaček, schovky ve smrdutém koutě kam chodí různé existence konat potřeby...
Zakládání z povinnosti by tohle jen prohloubilo, když musím tak teda něco založím - není vhodné místo? nu tak to udělám támhle ve škarpě, nazvu to Cesta do horní dolní a mám splněno...
To snad raděj snesu trochu amatérské kritiky než potkávat nuceně produkované krabky. Pak by zase nastal problém s tím že zakládají krabice lidi s pěti nálezy... Kdepak, tohle asi není směr který bych vítala.
Ona trocha kritiky nezaškodí (pokud je formulována slušně a objektivně). Přeci jen má autor na věc svůj subjektivní názor a co on pokládá za perfektní je pro jiného sotva průměr. Takže si přečtu i kritiku a případně si z ní něco vezmu a to mě třeba posune zase dál.
Právo na nějakou tu kritiku má v podstatě každý, i ten kdo nemá založeno může mít kus pravdy... Samozřejmě že se najdou rejpalové, kteří shodí krabku jen proto, že ten sen zrovna nebyl kýžený výhled, protože ho tlačilo kuří oko či 100metrů od krabky šlápl do něčeho nehezkého, ale tací jsou a budou ať založeno mají či ne. Logy jsou vizitkou kačera a i podle toho se dá udělat jistý náhled s kým má člověk zrovna tu čest a jestli si nějaké to rýpnutí připustit nebo vypustit...
Je fakt že občas člověk čte logy nad kterýma zůstává rozum stát, ale to už je většinou osobnostní potíž lovce ne ownera...
Ovšem taky souhlasím s tím že ten kdo má založeno má na věc i náhled z druhé strany. Ale nemůže být každý politik, prodavač, řidič autobusu, učitel jen proto aby měl náhled z druhé strany...
Nesplnitelným snem je potkávat jen krabky "na úrovni" aby se potencionální zakladatelé měli snahu jim vyrovnat - prostě nasadit jistou laťku. Potrhaný papír v mikrovce pohozený vedle křoví nedává pocit, že by si jeden měl na krabce dát nějak zvlášť záležet.
Tudíž díky všem těm, kteří si na svých krabkách "zakládají" a kteří i mě dovedli k pocitu že pokud něco založím tak chci, aby si ten kdo jí odloví řekl " tak tahle se mi líbila". A je pořád na čem pracovat, naštěstí tu poblíž mám kolegu s moc pěknýma krabkama, který mě nutí stále zlepšovat :-)

Pravda ...pravda....pravda... Než jsem založil svoji první kešku, hlavou i počítačem mi proběhla spousta nápadů. Některé byly dotažené těsně k odeslaní ale na poslední chvíli jsem si řekl. ne ... nepošlu a zkusím najít něco jiného. Nakonec jsem seděl nad hromádkou prkýnek a říkal si, co bych z nich mohl vyrobit. Trochu dumání a najednou schránka byla na světě. Potom nastal problém jaké téma k tomu dodat. :-D Však i to se našlo. Shodou okolností venku zakukala kukačka a jakoby mi námět sama vnukla. :-D
  • 0

#52 Melindaaaa

Melindaaaa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 červenec 2012 - 21:49

Já si myslím, že povinnost založit keš, by nadělala víc škody, než užitku. Ne každý má totiž potenciál založit dobrou keš a tím, že založí nějakou co je k ničemu, ale na pěkném místě, tím to místo akorát zabere někomu jinému, kdo by udělal nějakou mnohem lepší, jen se nad ní třeba už delší dobu zamýšlí (zjednodušeně řečeno, pokud přemýšlíme v rovině omezeného počtu míst pro keše). Na druhpu stranu chápu, že kdo nezaložil keš, tak může dost špatně pochopit, kolik starostí to obnáší. Taková v podstatě neopodstatněná a lehkovážná kritika typu-logbook je morký, styď se! pak samozřejmě bolí, ale co se dá dělat. Ne každý kačer se zamyslí nad tím, co píše do logů...Sice kdo má keš, měl by se o ní umět postarat, ale někdy to prostě nejde ze dne na den. Proto bych rozhodně nebyla pro takovou povinnost. Já sama se chystám založit nějakou keš určitě, ale nejdřív až pokořím hranici minimálně tak 300-500 nalezených, abych načerpala nápady, zkušenosti a tak vůbec :) tím nechci říct, že budu někoho kopírovat, ale snad chápete :) No to už je trochu OT, ale snad mě za to nikdo kamenovat nebude :D :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama