Přejít na obsah


Fotka

Wherigo a začátečník


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 21:45

Ahoj, lovím keše přes mobil, chtěla jsem zkusit i wherigo, tak jsem si natáhla do mobilu Whereyougo a cartrige Tucnaci na uteku - v ZOO Praha. Dneska jsem to byla prubnout a byla jsem z toho nějaká divoká. Jestli můžu konkrétně, snad to nevadí, stejně to je vidět hned při otevření té cartridge - že se má jít k bazénu k tučňákům, OK, šla jsem tam, tak se to asi spojilo, ale strááášně dlouho se natahovalo to, že jsem splníla úkol tím, že jsem k tomu bazénu došla a pak mi to psalo "vidite ošetřovatele" atd. Co s tím mám pak dělat, nějak tápu, prosím popis jak pro blbce :-)) ehm, proč jak, když na to koukám :-(. Měla jsem splnit nějaký úkol krom toho, že jsem navštívila ten již zmíněný bazén tučňáků a mělo mě to pak poslat na další stanoviště? nějak jsem to z toho nepochopila. Nemusíte konkrétně, prostě bych potřebovala jen nastínit, jak to tak obecně funguje. Co od toho čekat ... A dál - mám HTC wildfire S - v úvodu hry je napsáno, že hráč si může volit pořadí zastávek, ale nepochopila jsem, jak si vybrat, kam mám jít ... stejně jsem to zapíchla u těch tučňáků :-(
  • 0

#2 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 23:09

Zkus pro začátek tuto http://www.geocachin...04-b7378efd7875. Na jednoduché lineární trase Ti autorka vysvětlí, jak se ve wherigo pohybovat. Pro začátečníky ideální. Nebo zkus ukecat někoho ze zkušenějších kačerů, aby prošel nějakou jednoduchou trasu s Tebou.
  • 0

#3 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2011 - 23:14

Pokud s Wigem začínáš - zkus něco opravdu jednodutšího. Ideální příklad je ZA PRAŽSKÝMI VODNÍKY, což je skutečný začátečnický kurz a neustále ti to radí co a jak.
  • 0

#4 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 6:25

diky, diky. Jen ja nejsem prazska, do ZOO jezdim s georobotkama na vejlety a motat se s kocarem a 4letym klukem v centru mezi turistama se mi moc nechce. ale diky za info
  • 0

#5 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 10:23

Mam dojem ze v Prazsky ZOO vidis osetrovatele tak k nemu "jdi"a promluv si s nim --- Vlez do YOU SEE (nebo jak se to jmenuje), klikni na ostrovatele a zobrazi se ti co se snim da a neda delat - pokud da mas moznost na to dale kliknout. Taky se vsak mohlo stat, ze se to proste hryzlo a je potreba zacit znova ..i to se proste stane. A to dlouhe nacitani, zrovna u tohohle wiga, y tomu mozna nasvedcovalo. Jinak nejaky navoc jak hrat Wigo asi neni --to proste zalezi na tom jak je Cartridge udelana a co je ukolem. Asi nejdulezitejsi rada je PORADNE CIST VSECHNO CO SE VE HRE PISE -- mnohdy jsou v tom informace jak dal pokracovat. Ale jak uz tu pisi jini. na zacatek bych zvolil Prazske Vodniky nebo Aktualne In-line Vitkov (to je sice chozeni tam a zpet, ale na zakladni nauceni obsluhy to staci a nejsou v tom zadne zaludnosti). I kdyz zrovna Tucnaci na uteku (ZOO) mi taky nepristli zaludni. Teda pokud se zacatecnikovi nezakousne nawigace.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#6 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 10:28

Ok, diky, prubnu to. Jinak pobliz tu mam jen wherigo na Konopisti. Jeste - kdyz mam to Htc wildfire s a nahrany whereyougo - da se v tom teda posunovat, abych mohla preskakovat zastavky? V ty cartridge to je napsany, ze to jde, ale neprisla jsem, jak na to.
  • 0

#7 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 10:34

Povidlaci jsou taky docela dobry ...taky zadna zaludnost -co si pamatuju. JAK JAKO PRESKAKOVAT ZASTAVKY ????? To vetsinou dost dobre nejde - vetsinou mas na kazde zastavce nejaky ukol. U tucnaku si vsak muzes volit poradi zastavek. TJ -- mas sest mist, ktera musis navstivit, V jakem poradi je tvoje vec, zda si mezi tim vypnes navigaci (a hru ulozis) je taky tvoje vec. Pak jsou liniove WIGA (prave treba Povidlaci) kdy je pribeh proste jednotna osa a po skonceni jednoho ukolu se ti zobrazi dalsi. Samozrejme ze se hra da prerusit, ulozit si aktualni pozici a pak zacinat uz z mista kam si dohrala a ne od zacatku. Snad jedina WIG kde sem videl, ze by melo jit po zadani kodu ze hry ..znovuzacit treba od prostredka je STARWARS
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#8 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 11:26

jo, rekla jsem to blbe, myslela jsem vybrat poradi. Hm, no musim to asi prubnout nekdy sama.
  • 0

#9 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2011 - 19:41

Jestli chces, tak muzeme dat nejake wigo spolu, nemam prakticky cely levy breh.
  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#10 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2011 - 13:21

EmKu, ak chces, mozes vyskusat wherigo, ktore lze hrat kdekoliv. Napr. O kohoutkovi a slepicce - http://www.wherigo.c...a3-58f42d7c0452, staci ti nejaky mensi priestor, cca 50 metrov na dlzku. alebo Potapec Pepa - http://www.wherigo.c...d8-f9dee95e4d02, staci ti velka luka, alebo fotbalove hriste.
  • 0

#11 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 19:52

Nando78 - diky moc, rozhodne to vyzkousim :-) jdu to hned natahnout do mobilu.
  • 0

#12 EmKu

EmKu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 19:54

Stepanci napsal/a:
Jestli chces, tak muzeme dat nejake wigo spolu, nemam prakticky cely levy breh.


diky, diky. Kdyby nahodou, tak se ozvu, ale jsem limitovana prckama, se mnou by to bylo asi divoky.
  • 0

#13 Ruuzha

Ruuzha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2011 - 23:51

Nechci zakládat nové téma, ale byl by tu někdo ochotný mi pomoci s tvorbou podle mě jednoduchého wheriga? Jednalo by se o styl. Dostaň se z bodu A do budu B za X minut. Tak nějak trochu chápu principy, ale nejsem schopný to dotáhnout do konce. Potřeboval bych prostě mít vymyšlenou cartrige, abych si do ní jen doplnil text, obrázky, čas, atd. Samozřejmě by byl uveden jako autor :)
  • 0

#14 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 6:24

Jestli chces, tak ti to klidne udelam. Jen si dovolim poznamku, ze zavodeni s casem je uz ponekud ohrane a nekterym zacina spise lezt krkem. ;)
  • 0

#15 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 6:30

jj, wiga na čas jsou již OUT.
  • 0

#16 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 10:14

Maxinoha napsal/a:
jj, wiga na čas jsou již OUT.


Přesně tak. Ale dobrá zpráva je, že za nějaký čas bude aspoň o jednu míň...;)
  • 0
Retired slowcacher

#17 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 10:23

Ruuzha napsal/a:
Nechci zakládat nové téma, ale byl by tu někdo ochotný mi pomoci s tvorbou podle mě jednoduchého wheriga? Jednalo by se o styl. Dostaň se z bodu A do budu B za X minut. Tak nějak trochu chápu principy, ale nejsem schopný to dotáhnout do konce. Potřeboval bych prostě mít vymyšlenou cartrige, abych si do ní jen doplnil text, obrázky, čas, atd. Samozřejmě by byl uveden jako autor :)


ZAprve tyhle Wiga nemam rad -- i kdyz mam v palici jedno podobne ale pojate uplne jinak a za druhe zrovna na tenhle druh Wiga byval navod na Wherigo.cz -- pokud ho Maxinoha vramci boji proti behackam nezrusil.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#18 Ruuzha

Ruuzha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 14:06

Blexa napsal/a:
Jestli chces, tak ti to klidne udelam. Jen si dovolim poznamku, ze zavodeni s casem je uz ponekud ohrane a nekterym zacina spise lezt krkem. ;)

No já vím no, ale u nás v okolí 30km žádné wherigo nejsou. Tohle mělo být věnované nově postavené cyklostezce, na kterou jsme čekali několik let.
Jestli by se ti teda chtělo a byl jsi ochotný, pošli mi zprávu a já ti napíšu co a jak :)
  • 0

#19 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 14:43

Ruuzha napsal/a:

Blexa napsal/a:
Jestli chces, tak ti to klidne udelam. Jen si dovolim poznamku, ze zavodeni s casem je uz ponekud ohrane a nekterym zacina spise lezt krkem. ;)

No já vím no, ale u nás v okolí 30km žádné wherigo nejsou. Tohle mělo být věnované nově postavené cyklostezce, na kterou jsme čekali několik let.
Jestli by se ti teda chtělo a byl jsi ochotný, pošli mi zprávu a já ti napíšu co a jak :)


Můžeš udělat wigo i bez použití časovače. Prostě udělejte pohodovou projížďku s několika zasteveními na pěkných místech s pěknými výhledy.

Myslím, že když to bude bez časovače tak to bude mít i větší návštěvnost např. rodiny s dětmi, případně dalšími nadšenci na koloběžkách případně in-line bruslích pokud je tam asfaltový povrch.
Pokud to uděláš jen jako nesmyslnou jísdu na čas tak si to přijedou odlovit jen wherigo nadšenci co čistí republiku od wherigo, jako např. já, a normální kačer se té keši vyhne.

Jako špatný příklad se můžeš podívat na tuto: GC2TJKY od publikace před 6 měsíci se zapsalo do logbooku jen 25 kačerů. Píši záměrně zapsalo, protože jsme zjistili že několik zapsaných si došlo jen pro finálku.
  • 0

#20 Ruuzha

Ruuzha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 15:48

No něco na tom bude no. Já mám tuhle trasu moc rád a často tam jezdím a zkouším překonávat svý rekordy, tak jsem prostě měl nutkání tamto wherigo mít, ale máš pravdu, že Dead Hill moc navštěvovaný není, ale zas je nebezpečnějí. Na druhou stranu si zas myslím, že styl dojeď odtud tam by mohl být zase trochu nudný.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama