Přejít na obsah


Fotka

Spirála


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
544 odpovědí na toto téma

#41 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 5:54

Děkujeme revírníkovi za reakci.......
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#42 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 8:43

I já jsem rád, že se to aspoň bude kompetentně řešit ikdyby tam nakonec spirála zůstala tak aspoň bude jasný náhled na věc a hlavně o to šlo... nedělal jsem si iluze, že dojde k jejímu zrušení ale chtěl jsem především rozpoutat diskusi která by mohla dát nějaká pravidla do budoucnosti... každá taková byť na první pohled flamová diskuse posune vidění někam dál... Tím pádem je dobré, že se Moravian ozval... a že se to někam sune...
( omlouvám se mu za ty NA ale v daném okamžiku mi to přišlo jako dobá forma protestu ... takové malé cililink ;) že už se to poměrně dost lidem nelíbí a nejen geokačerům ale i veřejnosti a jelikož nežijem ve vakuu je to na zamyšlenou. )
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#43 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 8:48

Kde všichni berete informaci, že se v 1. zóně CHKO nesmí chodit mimo cesty? Pravidla pohybu v CHKO jsem studoval začátkem roku (poté, co mne jistý cacher způsobem hraničícím se zastrašováním vyzýval k archivaci jedné mé cache - asi to bylo opravdu jenom strašení, protože kde si byl jistý že cache být nemůže, tam bez okolků psal NA logy) a jediné omezení pohybu bylo to, že v 1. zóně CHKO je zakázáno organizovat sportovní akce, například závody MTB nebo orientační běh. Ona tedy takováto série do závodu v orientační běhu nemá daleko. O tom, jaká bude návštěvnost by se dalo spekulovat, ale i obrazce v ne úplně snadném terénu mají návštěvnost poměrně slušnou. Tady bych od desítek až stovek cacherů pohybujících se po vrstevnici ve svažitém terénu nečekal nic dobrého. Jak nemám rád lidi, kteří hned volají po zakázání či zrušení toho, co se jim nelíbí, tak v tomto případě s nimi souhlasím. Když už chce někdo kroužit po spirále a hledat krabičky, ať si najde vhodnější terén: http://www.mining-jo...1-deep-mine.jpg
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 8:51

Moravian Reviewer napsal/a:
...Hlavní důvod byl pro mě ten, že každá jednotlivá cache je z mého pohledu v pořádku a nemám proti ní výhrady. ...

Nedá mi to, abych nevzpomněl na Martu, kde to bylo stejně, a nakonec ty jednotlivě nezávadné byly jako celá série archivovány :D

Ale hlavně je možná čas říct, že další MEGAsérie a bezduché PowerTraily tady už mnozí z nás prostě nechtějí, jak je vidět, a aby s dalšími podobnými reakcemi taky eventuální "autoři" dopředu počítali.
  • 0

#45 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 9:04

puczmeloun napsal/a:
honzak83: ty jsi z CHKO beskydy ze vís, kdy platí a kdy neplatí zákaz vstupu mimo znacene cesty? Nebo kde je tvuj zdroj informací?

Z CHKO Beskydy nejsem, jen narozdíl od mnohých zde znám zákon o ochraně přírody a krajiny, který platí pro všechna CHKO bez výjimky (CHKO nemají na rozdíl od NP vlastní zřizovací zákon). A v zákoně o ochrany přírody a krajiny je jasně psáno, že správa jednotlivých CHKO může omezit vstup do 1.zóny CHKO + NPR, nikoli do celé CHKO!!! Tudíž i kdyby byl v návštěvním řádu CHKO Beskydy zákaz vstupu mimo značené cesty v celém CHKO, nejsem já ani nikdo jiný povinen se tímto řídit, protože je to v jasném rozporu s nadřazeným zákonem!!!
  • 0

#46 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 9:06

dr.vota souhlas
k tomuhle se taky připojuju pro další co něco takovýho vymejšlej trochu drsněji "vys***e se už proboha na to !!" já takhle normálně nemluvím ale fakt je, že za tenhle rok toho tu bylo tolik, že už si to tyhle slova zaslouží howgh !!
B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#47 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 9:59

Komu není z hůry dáno v apatice nekoupí :-(
Tohle říkávala moje babička a já naprosto chápu co tím chtěla říct...

honzak83 napsal/a:

puczmeloun napsal/a:
honzak83: ty jsi z CHKO beskydy ze vís, kdy platí a kdy neplatí zákaz vstupu mimo znacene cesty? Nebo kde je tvuj zdroj informací?

Z CHKO Beskydy nejsem, jen narozdíl od mnohých zde znám zákon o ochraně přírody a krajiny, který platí pro všechna CHKO bez výjimky (CHKO nemají na rozdíl od NP vlastní zřizovací zákon). A v zákoně o ochrany přírody a krajiny je jasně psáno, že správa jednotlivých CHKO může omezit vstup do 1.zóny CHKO + NPR, nikoli do celé CHKO!!! Tudíž i kdyby byl v návštěvním řádu CHKO Beskydy zákaz vstupu mimo značené cesty v celém CHKO, nejsem já ani nikdo jiný povinen se tímto řídit, protože je to v jasném rozporu s nadřazeným zákonem!!!


A to je přesně to o co nám jde. Jestli si pozorně přečteš tu citaci, co jsem sem dala já a po mě ti to sem zkopíroval(a) ještě i Gelda, tak tam je napsáno, že ve druhé části se zdůrazňují podmínky, které BY MĚL dodržovat každý z nás a několik bodů.
Ano - BY MĚL neznamená, že musí a proto se o tu oblast tolik bojíme, protože takoví pitomci, kteří nechápou, jak se mají k takovému kousku panenské přírody chovat ji okamžitě zdevastují, jen aby si svých 52 bodů urvali :(, protože přece tady není zákonem určeno, že se mají chovat slušně.

No prostě - komu není z hůry dáno...
  • 0

#48 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:05

Nedávno tady na fóru proběhlo vlákno, jak má vypadat NA log. Možná by mohl být pro některé inspirací, aby z toho reviewer něco měl.

Takovéto NA logy je snad lepší ponechat bez komentáře.
http://www.geocachin...f6-59424c30de79
http://www.geocachin...a8-0260e0c8ae69
  • 0

#49 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:20

Velicenstvo napsal/a:
Nedávno tady na fóru proběhlo vlákno, jak má vypadat NA log. Možná by mohl být pro některé inspirací, aby z toho reviewer něco měl.

Takovéto NA logy je snad lepší ponechat bez komentáře.
http://www.geocachin...f6-59424c30de79
http://www.geocachin...a8-0260e0c8ae69

reviewer dobře věděl o co go :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#50 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:28

Jo, ten NA log "Sorry, hoši, tak toto ne" od cachera s 39 nálezy je úžasný!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#51 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:35

tosuja napsal/a:
Komu není z hůry dáno v apatice nekoupí :-(
Tohle říkávala moje babička a já naprosto chápu co tím chtěla říct...

honzak83 napsal/a:

puczmeloun napsal/a:
honzak83: ty jsi z CHKO beskydy ze vís, kdy platí a kdy neplatí zákaz vstupu mimo znacene cesty? Nebo kde je tvuj zdroj informací?

Z CHKO Beskydy nejsem, jen narozdíl od mnohých zde znám zákon o ochraně přírody a krajiny, který platí pro všechna CHKO bez výjimky (CHKO nemají na rozdíl od NP vlastní zřizovací zákon). A v zákoně o ochrany přírody a krajiny je jasně psáno, že správa jednotlivých CHKO může omezit vstup do 1.zóny CHKO + NPR, nikoli do celé CHKO!!! Tudíž i kdyby byl v návštěvním řádu CHKO Beskydy zákaz vstupu mimo značené cesty v celém CHKO, nejsem já ani nikdo jiný povinen se tímto řídit, protože je to v jasném rozporu s nadřazeným zákonem!!!


A to je přesně to o co nám jde. Jestli si pozorně přečteš tu citaci, co jsem sem dala já a po mě ti to sem zkopíroval(a) ještě i Gelda, tak tam je napsáno, že ve druhé části se zdůrazňují podmínky, které BY MĚL dodržovat každý z nás a několik bodů.
Ano - BY MĚL neznamená, že musí a proto se o tu oblast tolik bojíme, protože takoví pitomci, kteří nechápou, jak se mají k takovému kousku panenské přírody chovat ji okamžitě zdevastují, jen aby si svých 52 bodů urvali :(, protože přece tady není zákonem určeno, že se mají chovat slušně.

No prostě - komu není z hůry dáno...


Tak jsem to myslel, díky tosujo za podporu.

Také však děkuji honzakovy za jeho aktivitu ve straně objasnění zákona o ochraně přírody, je velmi obdivuhodné kolik svého času dokáží lidé investovat, když jde o ochranu svobody pohybu v druhé zóne CHKO. Snad tam nejaká zbyde i prístí rok, aby jsme se v ní mohli i my nekdy projít ;-)
  • 0
Užívej života...

#52 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:39

Aviatik napsal/a:
Jo, ten NA log "Sorry, hoši, tak toto ne" od cachera s 39 nálezy je úžasný!

ehm a jako ty myslíš, že 39 nálezů ho neoprávňuje se vyjádřit k ničení přírody...
mám dojem, že mozek některejch kačerů se měří jen keškoměrkou
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#53 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:58

DrakMrak napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Jo, ten NA log "Sorry, hoši, tak toto ne" od cachera s 39 nálezy je úžasný!

ehm a jako ty myslíš, že 39 nálezů ho neoprávňuje se vyjádřit k ničení přírody...
mám dojem, že mozek některejch kačerů se měří jen keškoměrkou


V které části sdělení je to vyjádření? Pokud se někdo rozhodne udělit keši NA log, tak by snad mohl i věnovat trochu času vysvětlením proč se tak rozhodl.
Takto mi to připadá jako NA logování, protože je to série. Asi tak nějak byly některými kačery falgovaný challenge jen ze své podstaty, že se jedná o challenge.
S počtem odlovených keší to nemá nic společného. Naopak i kačer s 39 nálezy může vyjádřit svůj názor. K tomu ale bohužel nedošlo.
  • 0

#54 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:59

puczmeloun napsal/a:
Také však děkuji honzakovy za jeho aktivitu ve straně objasnění zákona o ochraně přírody, je velmi obdivuhodné kolik svého času dokáží lidé investovat, když jde o ochranu svobody pohybu v druhé zóne CHKO. Snad tam nejaká zbyde i prístí rok, aby jsme se v ní mohli i my nekdy projít ;-)


Ale jo, neboj, zbyde. Akorát stačí počkat na jaro a vyrazit raději hned.
Ono totiž spoustě lidí nedošlo, že jeden z důvodů, proč nedokončili sérii je i hnusné (zimavé) počasí.
Až na jaře vyleze sluníčko, hned se bude líp šlapat a teprve pak sem kačeři vyrazí ve větším.
Přes zimu to dají jen největší dobrodruzi nebo závisláci a tak si budou moct příznivci série plácat na rameno jak oni měli pravdu.
No a pak už asi humbuk kolem spirály opadne a začne zase kolem něčeho jiného a jak to dopadne s tímhle kopcem už bude trápit jen těch pár, co mají Beskydy rádi :(
  • 0

#55 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:08

Velicenstvo napsal/a:

DrakMrak napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Jo, ten NA log "Sorry, hoši, tak toto ne" od cachera s 39 nálezy je úžasný!

ehm a jako ty myslíš, že 39 nálezů ho neoprávňuje se vyjádřit k ničení přírody...
mám dojem, že mozek některejch kačerů se měří jen keškoměrkou


V které části sdělení je to vyjádření? Pokud se někdo rozhodne udělit keši NA log, tak by snad mohl i věnovat trochu času vysvětlením proč se tak rozhodl.
Takto mi to připadá jako NA logování, protože je to série. Asi tak nějak byly některými kačery falgovaný challenge jen ze své podstaty, že se jedná o challenge.
S počtem odlovených keší to nemá nic společného. Naopak i kačer s 39 nálezy může vyjádřit svůj názor. K tomu ale bohužel nedošlo.

souhlas nenapsal tam důvod ale vyjádřit podporu mohl je to o člověku ok ok :-) já sem holt víc ukecanej :-) nicméně dobře vím, že reviewer ví proč je dostal jestli s popisem nebo ne... nakonec to o kousek vejš jasně napsal...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#56 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:31

mám dojem, že mozek některejch kačerů se měří jen keškoměrkou

Víš o mne houby, tak mne nesuď.

Svůj názor samozřejmě může vyjádřit každý bez ohledu na zkušenosti, stejně jako může kdokoliv zapojený do téhle hry napsat NA log, když vidí že nějaká cache porušuje pravidla. Připadá mi ale hodně za hranou, když nováček k sérii cachí ležící úplně mimo oblast kde se pohybuje píše NA log s arogantním "tak tohle, hoši, dělat nebudete". Tohle bych si ani s mým množstvím nálezů nedovolil, i když jsem už několikrát ownera upozornil, že dochází k devastaci okolí cache.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#57 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:03

Říkal jsem si že to bude plodná debata a taky že jo :-) Osobně se domnívám, že k žádnému poškození přírody nemůže dojít, protože Ti, co tu tak vášnivě diskutují, jsou jistě mluvčí celé zhnusené kačerské veřejnosti a když je veřejnost tak strašně zhnusená, tak tam přece nikdo nepůjde nic hledat, že .... Možná by bylo nejlepší, kdyby se všem z profilů ztratily počty nálezů, přestaly se zobrazovat statistiky a porovnávat pořadí. Pak by nevznikaly hromady keši aby někdo měl hodně založeno a jiní by tam neběhali, aby měli hodně nalezeno.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#58 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:22

Aviatik napsal/a:

mám dojem, že mozek některejch kačerů se měří jen keškoměrkou

Víš o mne houby, tak mne nesuď.

Svůj názor samozřejmě může vyjádřit každý bez ohledu na zkušenosti, stejně jako může kdokoliv zapojený do téhle hry napsat NA log, když vidí že nějaká cache porušuje pravidla. Připadá mi ale hodně za hranou, když nováček k sérii cachí ležící úplně mimo oblast kde se pohybuje píše NA log s arogantním "tak tohle, hoši, dělat nebudete". Tohle bych si ani s mým množstvím nálezů nedovolil, i když jsem už několikrát ownera upozornil, že dochází k devastaci okolí cache.

čti pořádně to nebylo na tebe...
jen sem vyjádřil pochybnost o tom, že zrovna počet keší je ten správnej rozměr...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#59 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:26

kolombo napsal/a:
Říkal jsem si že to bude plodná debata a taky že jo :-)

Osobně se domnívám, že k žádnému poškození přírody nemůže dojít, protože Ti, co tu tak vášnivě diskutují, jsou jistě mluvčí celé zhnusené kačerské veřejnosti a když je veřejnost tak strašně zhnusená, tak tam přece nikdo nepůjde nic hledat, že ....

Možná by bylo nejlepší, kdyby se všem z profilů ztratily počty nálezů, přestaly se zobrazovat statistiky a porovnávat pořadí.

Pak by nevznikaly hromady keši aby někdo měl hodně založeno a jiní by tam neběhali, aby měli hodně nalezeno.

určitě to tomu napomáhá.... :-)
už sem tu několikrát říkal, že za ty pofiderní body si člověk nic nekoupí...
ale statistiky má na druhou stranu každej rád a i mě se líbí ale i se statistikama se dá dobře žít je to jen v lidech :-)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#60 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 15:36

kryshtof ve vlákně QR kod u "cerveneho kostela" v Brně napsal/a:
už jsem to našel - http://wiki.geocachi..._Geocaching.com :
Fyzická zastávka (stage) je definována jako jakákoliv zastávka, která obsahuje fyzický prvek umístěný vlastníkem geocache, jako je schránka nebo štítek s dalšími souřadnicemi

V tom případě neměla být série Spirála vůbec schválena. Štítek se souřadnicemi jedné kešky je totiž v absolutní kolizi s keškou jinou. :o
Co vy na to, znalci geocachingového práva? Nikde přece není psaná výjimka, žeby kešky od jednoho ownera mohly vzájemě kolidovat. To mohou pouze waypointy SoM náležející k jedné multikeši.

Dokonce je na geowiki přímo uvedeno, že smyslem tohoto pravidla o minimální vzdálenosti je omezit počet cachí ukrytých na určitém území, především od stejného autora
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama