Přejít na obsah


Fotka

Spirála


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
544 odpovědí na toto téma

#1 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 17:25

Zakládám toto vlákno, jen abych odklonil flame z vlákna o obrazcích (kde podobná diskuze nemá co dělat). Ale taky se tady vyjádřím. Podle mého názoru jsou NA logy směřované na rewírníka trochu mimo mísu, protože samotné umístění keší je zřejmě dle pravidel GS v pořádku. Takže schvalovači moc pravomocí v tomto případě asi nemají. Spíš bych se pokusil o nějakou komunikaci se samotnými ownery. Asi tak.
  • 0

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 18:08

Dle meho je PT na opustenem kopci naprosto zbytecny. Jenom znici prirodu. Kdyz uz PT, tak podel silnice, cesty, reky, ...
  • 0

#3 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 18:23

Ahoj já tu platím za takového trošku rebela co se týče sérii :-D
A jsem ten co tam napálil ty NA logy ... ono ani tak nejde o to aby si toho revírník všiml myslím je to spíš o výrazu k dané sérii 52 logů uff dalo to práci...
Takže proč...
Za prvé jednu podobnou nejmenovanou sérii s cca podobným uložením sem zažil u nás a vím jaké to mělo důsledky - zikvidovali jsme honidbu a vyhnali zvěř na kilometry daleko pryč, o vydupaných geodálnicích ani nemluvě, a nakonec to dospělo do stádia, že se také mohlo fásnout pár broků do kožichu nervozita na obou strnách myslivci vs. geocacheři byla napnutá na vlásku...
Za druhé prostě je to v CHKO takže podle mě by se tam takové zhůvěřilosti povolovat neměly !! není to sice ta nejchráněnější lokalita nicméně je to dvojka !!
Za třetí je to zóna klidu a my tam natáhnem 100-vky lidí jak to tam asi bude vypadat ??
Za čtvrté není to podél značených cest (cesty lesnické a pomocné nejsou turistické cesty)

Chápal bych tu jednu tradičku na vrcholu kdy pro ni dojde jednou za měsíc zepár lidí ale když se někam dá série automaticky se tam natáhnou boduchtiví jedinci a bohužel ne všichni (klidně si šáhněte do svědomí) se umí v lese chovat ale i tak při té frekvenci co na běžných sériich nastává nepomůže ani to slušné chování...

Takže těch mých 52 NA logů je vyjádření nesouhlasu s takovými paskvily

Pro ty co budou říkat, že sem tam nebyl ... tak nebyl .... ale znám okolí dobře takže vím, že to tam nepatří ikdyby to bylo pozlacený :-)

Co se týče komunikace s ownerem to zatím zavrhuji z prostého důvodu většinou je to na hádku :-) už sem to zažil spíš by se mělo změnit něco v náhledu na geocaching a v pravidlech vytváření neb zrovna u této série to trochu smrdí ... minimálně to CHKO ??
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#4 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 18:24

lalos napsal/a:
Zakládám toto vlákno, jen abych odklonil flame z vlákna o obrazcích (kde podobná diskuze nemá co dělat).

Ale taky se tady vyjádřím.
Podle mého názoru jsou NA logy směřované na rewírníka trochu mimo mísu, protože samotné umístění keší je zřejmě dle pravidel GS v pořádku. Takže schvalovači moc pravomocí v tomto případě asi nemají. Spíš bych se pokusil o nějakou komunikaci se samotnými ownery.
Asi tak.


Proč by NA měly být mimo mísu?
Otázkou je, jestli revírníkovi došlo v jakém prostředí sérii schvaluje.
Souhlasím s naprostou většinou názorů, že v tomto prostředí takto masivní série nemá co dělat :@. V podstatě to simuluje multinu, protože aby šla odlovit další keš, musí se navštívit předchozí "stage" .

Tohle už je čistočisté honění bodů bez ohledu na okolní krajinu.
Ani se nebudu divit až se místní ochránci pustí do GC. To potom bude propagace kraje jedna báseň...:o
  • 0

#5 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 18:50

Pro budouci casy, az si lidi nebudou pamatovat o cem se bavime: http://www.geocachin...&z=15&mt=hybrid http://coord.info/GC377VM
  • 0

#6 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:00

achjo - bude to zase nekonečná diskuze s nejasným výsledkem,ale taky přidám svou trošku do mlýna, i když se budu opakovat, dneska už jsem to psala několikrát :
souhlas s předchozími - i s názory na http://www.geocachin...d3-7c999d66f063

několik sérií mám taky odlovených:
- Ondřejník - myslím, že se tam nic neničí, krabky jsou rychle k nalezení - obtížnost tak do dvojky- a jen pár kroků od ASFALTKY(Turisticky značené)
- ŠIPKA _ nádherné obrovské nekonečné lesy, krabky 300-400m od sebe vzdušnou čarou, ani ta tisícovka lidí co tam byla, neměla šanci vyšlapat nebo zdevastovat cokoli ........jen prý tam nějací "píp" snad najížděli autama :( to bych nechala bez komentáře...
- stovka u Náchoda - to byla první sériovka, tam jsme se hnali abychom vyzkoušeli co to je...po pár deístkách krabek u silnice jsem toho měla plné zuby- takže vím, že už žádné silniční nebrat...
- Trojúhelník - :( no nic - to byl děs běs s finálkou u baráku ownerů :( krabky o ničem, série o ničem...

Tady jsem se dočetla, že "tam ani turistické cesty nejsou - pravděpodobně to má v krásných Beskydech nějaký důvdod, i ta zvěř chce mít pár míst klidu... a nějací rádobyowneři tam udělají sérii krabek jen proto, aby to hezky vypadalo na mapě /bohužel, jak napsal jeden kolega, pro někoho je příroda "kus parku ve městě a víc ho nezajímá"
Už z popisu v listingu Pripravte se na místy nárocnejší terén a obcas nejaké to prodírání lesíkem je jasné, že to není dva metry od pořádné cesty... takže už jen to samo o sobě odporuje pravidlům GC, aby v chráněné oblasti byly zdupány kusy lesa mimo ZNAČENYCH turistických cest... a jestli je to chráněná oblast prvního nebo xtého stupně je jedno, prostě přece ji nebudem dobrovolně devastovat
- při logování 52x NA jsem prohlížela i obtížnost uložení - pohybuje se mezi 2-4 ..... takže krabky asi ne moc jednoduše k nalezení = kačeři budou hledat - a o to víc dupat všude možně :( to bude geodálnic!!! a většina (asi kromě bonusu, ten je v pařezu) je na stromech (některé 2metry vysoko), to chci vidět, jak budou okopané... A o to ownerům jde?

Pokud by byla bývala založena jen ta jedna krabka nahoře - ač mám k msgc spoustu výhrad - určitě by stála za pochvalu už jen proto, že je to asi téměř neznámý kout Beskyd, tak proč se tam nevyštrachat po lesní cestě... a cestou se nemuselo nic ničit....

A proč jsem dávala 52x NA a nepsala přímo ownerovi? Nejspíš proto, že jedno vlákno s obsáhlou diskuzí - možná víc vláken - už tady je - a Pe3cek na konkrétní dotazy odpovídal stylem "nemáte založenu ani desetinu krabek co já, tak nemáte co do toho mluvit" (není to přesná citace, jen obsah...
takže pochybuju, že mejl přímo ownerovi by něco zmohl.... asi ani sto mejlů :(

Nevím, jak moc "pák" na archivaci této série má revírník - prý asi moc ne...ale pokud už jen tím, že krabky jsou mimo značené turistické trasy v chráněné oblasti, odporuje pravidlům nejen GC, ale i "slušného chování", měla by být série co nejdřív archivována - i když to vypadá, že už se tam cca 30 lidí z víkendového eventu proběhlo (a co jsem tak četla v listingu eventu, tak možná i projelo na kole? :o
odkaz na event, kde se doporučují kola, je tady
http://www.geocachin...aspx?wp=GC347JP
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#7 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:09

DrakMrak napsal/a:
Pro ty co budou říkat, že sem tam nebyl ... tak nebyl .... ale znám okolí dobře takže vím, že to tam nepatří ikdyby to bylo pozlacený :-)


Vždyt jsi tam neulovil ani jednu pixlu: http://www.geocachin...yp=crkrajemesta - převzato z http://dmw.gringo.cz...u.php?id=profil

Přijdemi krajně nekorektní na něco posílat NA log ještě předtím než to zalohuje aspoň někdo kdo tam byl.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#8 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:18

brtnicek napsal/a:
odkaz na event, kde se doporučují kola, je tady
http://www.geocachin...aspx?wp=GC347JP


Hele a všimla sis že tam taky doporučují motorku? Pokud se tam tím lesem někdo prohnal na mašině tak to tam bude fakt zralý na CITO. Takže hrabičky do batůžku a vzůru na moravu :D
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#9 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:20

Pro objimace stromu pochopeni nemam, treba mate pravdu, ze to tam nepatri, treba taky ne a tim terenem tam buhvi jaka navstevnost nebude.

DrakMrak napsal/a:Takže těch mých 52 NA logů je vyjádření nesouhlasu s takovými paskvily


Ale jedno vim jiste, pokud posilate reviewerovi 52 zbytecnych vzkazu a hned vickrat, tak me pekne stvete. Chcete-li si hrat na mravokarce, budiz, ale proc proboha nestacilo mraky tech NA logu u prvni kese serie? 51 dalsich nicemu nepomuze, jen ten clovek, co pro nas stravi denne ctenim mailu a resenim problemu i tri hodiny sveho osobniho casu, co se mu rika reviewer, si je ted holt bude muset precist vsechny. Owner je jistojiste prehlidne.
  • 0

#10 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:20

semik75 napsal/a:

brtnicek napsal/a:
odkaz na event, kde se doporučují kola, je tady
http://www.geocachin...aspx?wp=GC347JP


Hele a všimla sis že tam taky doporučují motorku? Pokud se tam tím lesem někdo prohnal na mašině tak to tam bude fakt zralý na CITO. Takže hrabičky do batůžku a vzůru na moravu :D


no velebnosti, chce se mi blejt - cíleně si udělali event - a už neví co za srandičky, tak si tam nasázeli do chráněné oblasti, kde byla oáza klidu, padesát krabek - na které ještě doporučuje KOLO a motorku :(
je poměrně vlhko, to tam bude pěkně zryté ... že by se pak tvářili, že to rozryli kanci? :( :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:23

semik75 napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
Pro ty co budou říkat, že sem tam nebyl ... tak nebyl .... ale znám okolí dobře takže vím, že to tam nepatří ikdyby to bylo pozlacený :-)


Vždyt jsi tam neulovil ani jednu pixlu: http://www.geocachin...yp=crkrajemesta - převzato z http://dmw.gringo.cz...u.php?id=profil

Přijdemi krajně nekorektní na něco posílat NA log ještě předtím než to zalohuje aspoň někdo kdo tam byl.


Jéééžiš lol a ty si jako myslíš, že furt jen lovím kešky a jinak nežiju :-D mám i jiné aktivity a navíc ten kraj znám hlavně z dob kdy sem kešky ještě nelovil nicméně letos sem tam byl dvakrát a to, že sem nelovil kešky ještě neznamená, že to tam neznám sry... občas jezdím s lidma co keše neloví dokážu se přizpůsobit ještě tak moc mi to na mozek neskočilo abych musel pořád jen kešovat... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:31

marram napsal/a:
Pro objimace stromu pochopeni nemam, treba mate pravdu, ze to tam nepatri, treba taky ne a tim terenem tam buhvi jaka navstevnost nebude.

DrakMrak napsal/a:Takže těch mých 52 NA logů je vyjádření nesouhlasu s takovými paskvily


Ale jedno vim jiste, pokud posilate reviewerovi 52 zbytecnych vzkazu a hned vickrat, tak me pekne stvete. Chcete-li si hrat na mravokarce, budiz, ale proc proboha nestacilo mraky tech NA logu u prvni kese serie? 51 dalsich nicemu nepomuze, jen ten clovek, co pro nas stravi denne ctenim mailu a resenim problemu i tri hodiny sveho osobniho casu, co se mu rika reviewer, si je ted holt bude muset precist vsechny. Owner je jistojiste prehlidne.


znám reviewra i osobně ne zrovna tohoto... myslím si, že nějaká forma protestu být může třeba 52 pípnutí :-) on to přežije... ale když někdo schválí paskvil v CHKO nezlobse ale možná by se to reviewra taky mělo týkat jestli teda teď nesedí na eventu na šanci ;-) tak mu to vesele pípá...
Co vymyslí lidi příště když se jim povolí uzda ?
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#13 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:36

marram napsal/a:
.... jen ten clovek, co pro nas stravi denne ctenim mailu a resenim problemu i tri hodiny sveho osobniho casu, co se mu rika reviewer, si je ted holt bude muset precist vsechny. Owner je jistojiste prehlidne.


Revírník s největší pravděpodobností musel vědět, co schvaluje. I když jak mi několik lidí sdělilo, nezávadné krabky pustit musí - tak tohle jako nezávadné nevidím ani omylem - a jak vidno, nejsem sama... takže je mi sice líto, že mu napípalo "zbytečných?" sto mejlů, ale opět a znovu: není tam ani žádná turistická cesta, je to kus klidných Beskyd.............podle map a podle lidí, kteří okolí znají, to vypadá pouze na cesty od lesáků a zvěře... a podle listingu to vypadá na krabky mimo cestu ..........takže pokud to podle tebe owner "přehlídne" těch několik stovek mejlů, tak by měl revírník ownera upozornit na to, že ASI ne všechno je košer.....
Kdyby se aspoň daly navštívit jen krabky některé...bohužel tyto rádobymysterky jsou jen "provázané tradičky" a pro odlovení třeba jedné u cesty (pokud tam nějaká taková je) se musí navštívit ty předchozí...

a vůbec - furt dokola ... :( :( lidi vymýšlí čím dál větší ptákoviny - proč?Jen aby se nějak zviditelnili? :(:(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#14 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 19:42

wabicek napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
Co vymyslí lidi příště když se jim povolí uzda ?

jo na lidi musi bejt prisnost, nejlepsi by bylo ty geocachingy zakazat


ono to k tomu směřuje-- ne "zakázat" - ale bude tolik naštvaných civilistů, že budou krabky cíleně vyhledávat a likvidovat - a bude po ptákách ...teda po kešingu :(
stačí ten cirkus co byl kolem pentagramu :( a bylo to jen kvůli blbosti kačerů :( :(
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#15 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:18

Tu sérii bych hned z vleku neodsuzoval, není to proti žádným zákonům (v CHKO se může chodit kdekoli mimo I. zónu a NPR). Navíc ta návštěvnost nebude bůhvíjaká, i série kolem Šance (mnohem přístupnější terén) má v průměru tak 4 logy týdně, u této série to bude ještě méně.
  • 0

#16 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:26

honzak83 napsal/a:
Tu sérii bych hned z vleku neodsuzoval, není to proti žádným zákonům (v CHKO se může chodit kdekoli mimo I. zónu a NPR). Navíc ta návštěvnost nebude bůhvíjaká, i série kolem Šance (mnohem přístupnější terén) má v průměru tak 4 logy týdně, u této série to bude ještě méně.


Dovolím si citovat:

Pobyt návštěvníků v CHKO Beskydy je řízen návštěvním řádem.

V první části zdůrazňuje požadavky speciální ochrany přírody

zákaz vstupu do chráněného území mimo značených cest, poškozování značení CHKO i chráněných území, dodržování vyhlášek o chráněných druzích rostlin a živočichů.
V druhé části zdůrazňuje běžné podmínky, které by vlastně měl dodržovat každý slušný návštěvník přírody všude, bez ohledu na to, jde-li o vyhlášené či nevyhlášené chráněné území
zákaz poškozování přírody trháním a vykopáváním rostlin, ničením a poškozováním stromů, ničením hub, živočichů a znečišťováním vody
zákaz odhazování odpadků
zákaz rozdělávání ohňů, táboření a parkování mimo vyhrazené prostory
zákaz umývání vozidel v přírodě
zákaz rušení klidu zvěře či ostatních návštěvníků přírody


Opravdu si myslíš, že zejména zákaz poškozování rostlin a stromů a zákaz rušení zvěře se tady podaří dodržet?
:(
  • 0

#17 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:34

tosuja napsal/a:

honzak83 napsal/a:
Tu sérii bych hned z vleku neodsuzoval, není to proti žádným zákonům (v CHKO se může chodit kdekoli mimo I. zónu a NPR). Navíc ta návštěvnost nebude bůhvíjaká, i série kolem Šance (mnohem přístupnější terén) má v průměru tak 4 logy týdně, u této série to bude ještě méně.


Dovolím si citovat:

Pobyt návštěvníků v CHKO Beskydy je řízen návštěvním řádem.

V první části zdůrazňuje požadavky speciální ochrany přírody

zákaz vstupu do chráněného území mimo značených cest, poškozování značení CHKO i chráněných území, dodržování vyhlášek o chráněných druzích rostlin a živočichů.
V druhé části zdůrazňuje běžné podmínky, které by vlastně měl dodržovat každý slušný návštěvník přírody všude, bez ohledu na to, jde-li o vyhlášené či nevyhlášené chráněné území
zákaz poškozování přírody trháním a vykopáváním rostlin, ničením a poškozováním stromů, ničením hub, živočichů a znečišťováním vody
zákaz odhazování odpadků
zákaz rozdělávání ohňů, táboření a parkování mimo vyhrazené prostory
zákaz umývání vozidel v přírodě
zákaz rušení klidu zvěře či ostatních návštěvníků přírody


Opravdu si myslíš, že zejména zákaz poškozování rostlin a stromů a zákaz rušení zvěře se tady podaří dodržet?
:(

dík :-) si někdy připadám jako blb když do něčeho tepu
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#18 tymveverek

tymveverek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:35

Na event bylo přihlášených víc než 30 lidí - tzn.většina už se jich tam asi "prošla" Škoda, že nevyfotili stav cestiček ke keším před a po eventu
  • 0

#19 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 20:36

wabicek napsal/a:

stačí ten cirkus co byl kolem pentagramu :( a bylo to jen kvůli blbosti kačerů :( :(


tam to bylo kvuli nejakemu magorovi v zelene kamizole co si mylel ze mu patri les.

a tady taky vidim predevsim hysterii od stolu. dokud nekdo neni na miste konkretni kese, tak nema pravo psat nejake NA logy. tecka.

těm magorům v zelený kamizole jsme zrušili honidbu na pár měsíců takže sice mají svoje mouchy ale docela je chápu... ono někde musí být nějaké meze...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#20 tosuja

tosuja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2011 - 22:02

wabicek napsal/a:

DrakMrak napsal/a:
těm magorům v zelený kamizole jsme zrušili honidbu na pár měsíců takže sice mají svoje mouchy ale docela je chápu... ono někde musí být nějaké meze...


odvazne tvrzeni kteremu neverim


Čemu nevěříš? Že všude musí být nějaké meze?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka