Přejít na obsah


Fotka

HTC Sensation nebo Samsung Galaxy S II? A co maji za GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2011 - 23:28

Koukam, ze se pridal do hry jeste jeden hrac - Samsung Galaxy Nexus. V prodeji od 9. prosince.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#22 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 1:00

A co se tyce migrace, asi si zaplatim za migraci vseho: http://spb.com/andro...ware/migration/
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#23 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 5:22

Vcera jsem navstivil operatora za jake mi nabidne ceny k tarifu nejaky mobil a najednou mam uplne stejne dilemno jako ty :o) Zatim vitezil SII, ale nexus vypada velmi zajimave, musim se mrknout, jestli ho t-mobilaci budou mit v nabidce :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#24 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:04

Ak by som doma nemal relatívne čerstvý Samsung Galaxy S II, určite by som uvažoval o tomto novom Samsung Galaxy Nexus. Pri veľkosti displeja až 4,65" je hmotnosť 135 g veľmi slušná. Nehovoriac o rozlíšení displeja.
  • 0

#25 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 11:52

vaha slusna ale ta velikost displeje uz je pro me obrovska. Tech 4.3 co ma SXE mi pro me prijde jako hranicni vys uz bych nesel uz ted musim poradne propnout palec kdyz ho drzim v jedne ruce a chci neco v rohu :D
  • 0

#26 SAKULPOL

SAKULPOL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2011 - 21:46

Ahoj resite tady super ultra Fix GPS ale to neni znamka presnosti a cislivosti GPS modulu, to zajistuji data mobil si je stahne, ale co je potreba kdo mate mobil S2 nebo Htc muze napsat na jakou presnost Vam ukazuje mobil zadane misto? treba pres apliakci GPS Status pouzivaju C:geo. Treba Galxy S byla GPS katastrofa ani fix gps moc dobre nejel presnost na volnem prostranst. 15 - 60m i po nasteve servisu:( N6-01 spatne, kde jsem byl spokojeny tak N8 tam gps slapala docela dobre Ted koukam jestli jit S2 htc nebo pockat na Nokii Lumia 800:|
  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 12:23

Jen doplnkova info k HTC Sensation XE, aneb cerstva recenze :
http://mobil.idnes.c..._122720_htc_ham
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 12:49

kapsa napsal/a:
Jen doplnkova info k HTC Sensation XE, aneb cerstva recenze :
http://mobil.idnes.c..._122720_htc_ham

Ano, diky za ni! Presvedcila me, ze XE se nevyplati. ;) Aktualne vaham mezi SGS2 a novym Samsung Galaxy Nexus. Vyzkousim si, jak se bude Nexus drzet v ruce a pokud to bude do jedne ruky az moc, vyhraje SGS2.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#29 Saturnin

Saturnin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 14:25

Díky Tome za tohle téma, bedlivě ho sleduji neboť má synek políčeno na můj HTC Desire HD a já pokukuju po lepším nebo spíš novém. Vyhraje Galaxy S2, navíc mi dá operátor slevu za mojí dlouholetou věrnost, takže jasná volba...;)
  • 0

#30 Mikiss

Mikiss

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2011 - 17:27

No, jen pro doplnění. Mám Sensation a nemám sebemenší problém. 100% spokojenost. Předtím jsem měl HD2 a Sensation je úplně někde jinde.
  • 0

#31 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 12:08

Takze zaver pruzkumu - u me vyhral Samsung Galaxy S2. Duvody v osobnim poradi od nejdulezitejsiho:

- GPS chipset je SirfStar IV.
- Ma dnes uz bezne podporovane rozliseni 800x480. Z dob, kdy tohle rozliseni byla novinka na mem HTC Touch HD, vim, jaky byl problem zprovoznit nektere aplikace a kdyz uz se to rozjelo, aby to bylo pres cely displej. Sensation nebo Nexus s vyssim rozlisenim by tak pro me mohly prinest vic problemu nez uzitku.
- Vetsi vydrz na baterii. A kdyby ani to na celodenni kesovani v terenu nestacilo, tak http://www.sunnysoft...s-ii-cerna.html
- Vetsi interni pamet oproti Sensation, podpora SD oproti Nexus.
- Standardni podpora rezimu USB host v originalnim FW pro mass storage, klavesnici a mys. http://www.sunnysoft...note-nexus.html
- Kvalitnejsi displej.
- Lehci.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#32 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 18:18

Prvni zkusenosti s SGS2: + GPS se chyta dobre i v prizemi 2-podlazni budovy. Presnost 20-30 metru je v takovych podminkach vice nez dobra. + Kompas zatim vzdy velice presny. + Displej uzasny. Ani nevim, jestli na to dat folii nebo se na to vykaslat. + Prace s Google Maps, Waze a dalsimi mapami je diky multitouch a kompasu skvela. - Original mailovy klient me stve, ze sice umi postu rovnat i podle jineho kriteria nez nejnovejsi nahore, ale po zavreni to zapomene. Dalo by se na to i zvyknout, kdyby po vymazu otevreneho mailu presel na nasledujici podle casu a ne na nasledujici pod nim, coz je pri defaultnim razeni mail starsi. - Dalsi neprijemna vlastnost e-mail klienta, ze automaticky nacita z netu obrazky v HTML e-mailech a nejde to vypnout. Kvuli prenosu dat i kvuli bezpecnosti to neni zdrave. Zatim hledam pouzitelnou alternativu. Vedeli byste? - Zatim jsem neprisel na to, jak dat vlastni zvuk na prichozi SMS. + Kdyz mi prijde SMS s URL nove publikovane kese, nabidne mi po kliknuti na odkaz krome internetoveho prohlizece i otvereni v c:geo. Uzasne! Prubezne budu mozna doplnovat.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#33 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 18:57

To fotrik: nejsem jisty, ale vlastni zvuky u SMS je mozne ze umi jen SGS2 co ma Root...
SGS2 mam od te doby co ho uvedli na trh, kdyz jsem ho donesl domu, ihned jsem delal root a dal "custom rom" toto ti take vrele doporucuji ;) at uz kvuli delsi vydrzi baterie, tak i pro moznost instalovat ruzne programy a vice upravovat nastaveni. Navic si muzes "hacknout" kameru a mit vetsi rozliseni a lepsi zaznam zvuku :)
Moznost pres USB pripojit externi HDD, ci USB Flashdisk, mys, fotoaparat,...

Jinak uzasna aplikace pro Androida je Locus Pro, krasne se stim kesuje :)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#34 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 22:14

- Zatim jsem neprisel na to, jak dat vlastni zvuk na prichozi SMS. pokud to nenajdes v nastaveni zkus si na karte vytvorit adresare audio/notifications/ a do nej hodit nejkou mp3 i vice pak bys mel tyhle mp3 nalezt mezi ostatnima zvukama k sms v nastaveni - delal jsem to tak u dvou telefonu od samsungu
  • 0

#35 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 0:14

Na kartě si vytvoř adresářovou strukturu a do toho si nastrkej co potřebuješ. media/audio/alarms - upozornění media/audio/notifications - notifikace media/audio/ringtones - vyzvánění Mělo by to zvládnout jak MP3, tak i OGG
  • 0

#36 hugo48

hugo48

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 9:04

U SGS2 není upozornění na sms ve zvucích, ale v nastavení zpráv a úplně dole výběr vyzváněcího tónu.;) Ve zvucích se to týká jen mailů. S mailovým klientem bohužel nepomůžu. Mám gmail, taxe mě naštěstí týká jen tato aplikace.
  • 0

#37 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 20:17

Jarous1 napsal/a:
Na kartě si vytvoř adresářovou strukturu a do toho si nastrkej co potřebuješ.

media/audio/alarms - upozornění
media/audio/notifications - notifikace
media/audio/ringtones - vyzvánění

Mělo by to zvládnout jak MP3, tak i OGG


/sdcard/media/... zabralo. Diky!
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#38 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 20:29

A na postu pomohl K-9 mail. Obrazky nacita jen manualne na tlacitko a po smazani nahlizeneho mailu prejde na novejsi, pokud je.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#39 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 18:19

pisu z noveho Nexuse. Kese jsem zatim nezkousel, ale prechod z wm docela bezbolestny. zvlast s gmailem uplne v pohode. Je fakt, ze nepritomnost sd karty mi trochu vadi. GPS na google mapach velmi svizna. :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#40 Bobo2222

Bobo2222

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 13:01

Moje dcera si pořídila před Vánoci Samsung Galaxy S II a koupila si originál aplikaci Groundspeak. Jelikož s námi šla na odlov jako nováček nechali jsme ji vždy první možnost najít. Nestačili jsme se divit jak nepresně ji to vodilo. Zvláště podle kompasu byla vždy téměř 20 m mimo. A ted dotaz : je potřeba někde v nastavení GPS udělat na telefonu nějaké změny, které by vedly k zpřesnění navigace ? Díky
  • 0

Apple iPhone 4, Garmin 450, iGo 8.3





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama