Přejít na obsah


Fotka

Něco pro odlehčení...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#121 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 15:04

...od některých probíhajících flamů. Nepřipomíná vám to něco? (Veškerá podobnost s jakoukoliv diskuzí zde je čistě náhodná :) ) ,,Kolik uživatelů diskusního fóra je potřeba k výměně žárovky? 176 1 uživatel k výměně žárovky a k tomu, aby napsal příspěvek o tom, že vyměnil žárovku. 14 uživatelů na to, aby napsali o podobných zkušenostech o výměně žárovky a o tom, jak různě mohou být žárovky vyměňovány. 7 uživatelů k upozornění na to, jak nebezpečné může vyměňování žárovky být. 1 uživatel k tomu, aby přesunul téma do sekce "Světlo". 2 uživatelé na obhajobu toho, že téma mělo být přesunuto do sekce "Elektrické spotřebiče". 7 uživatelů, aby poukázali na gramatické chyby v příspěvcích, týkajících se předchozích příspěvků o výměně žárovky. 5 uživatelů na flame s těmi, kdo poukazují na gramatické chyby v předchozích příspěvcích. 3 uživatele na nápravu flamů ohledně gramatiky. 5 uživatelů na to, aby se dohadovali, jestli se má říkat "žárovka" nebo "výbojka". 2 uživatele "průmyslové profesionály", kteří budou všechny informovat o tom, že správný termín je "světlo". 15 uživatelů tzv. "vševědů", kteří o sobě budou prohlašovat, že jsou také odborníci z průmyslu a že výraz "žárovka" je naprosto správný. 19 uživatelů na to, aby všechny ostatní informovali o tom, že tohle fórum není o žárovkách a ať ostatní laskavě pokračují v diskuzi ve fóru o žárovkách. 11 uživatelů k obraně příspěvků tohoto fóra, kteří budou říkat že všichni používáme žárovky a proto jsou ty příspěvky vlastně relevantní. 36 uživatelů na diskuzi o tom, která z metod výměny žárovky je nejlepší, kde nakoupit nejlepší žárovky, která značka žárovek funguje nejlépe pro jakou techniku výměny a která značka žárovek je nejchybovější. 7 uživatelů ke vkládání příspěvků s odkazy, kde mohou ostatní uživatelé vidět různé druhy žárovek. 4 uživatele, kteří napíšou příspěvky se správnými odkazy. 13 uživatelů, kteří budou odkazovat na všechny příspěvky napsané do současnosti, kompletně je citovat a to včetně všech hlaviček a podpisů, a nakonec svého příspěvku přidají "Já taky". 5 uživatelů, kteří budou psát skupině uživatelů, která dlouho nepsala, že nepíšou, protože nemůžou oponovat jejich názorům. 4 uživatelé, kteří budou říkat: "A neřešilo se tady tohle před chvílí?" 13 uživatelů, kteří budou říkat: "Nejdřív hledej, než se tady budeš ptát na něco o žárovkách." 1 uživatel, který se zeptá, jak vyměnit kolo u auta. 1 uživatel, který byl doposud skrytý a bude reagovat na prapůvodní první příspěvek, který byl napsán před půl rokem, takže všechen ten cirkus se bude opakovat."

 

Muze se tim postupem menit i LED zarovka?


  • 0

#122 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 22:55

Muze se tim postupem menit i LED zarovka?

Ne, na to je potřeba si založit vlastní vlákno.


  • 1

#123 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2017 - 23:05

Muze se tim postupem menit i LED zarovka?

Jaké LED žárovky, to jsou svítivé diody  :angry: :ph34r: :D .


  • 0

#124 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 14:24

Jaké LED žárovky, to jsou svítivé diody :angry: :ph34r: :D .

No to je tedy zase rada :angry: :ph34r
PokusíLy se nezkusený nováček nainstalovat do patice E27 svítivou diodu, tak se zajisté dočká zajímavých efektů. A přitom by stačilo číst wikipedii. Vsechno uz se to řešilo tisíckrát, stačí hledat.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/LED
https://cs.m.wikiped...iki/LED_žárovka
Doporučuji si prolinkovat profil. :angry: :ph34r: :D

Tento příspěvek byl upraven od Kohout team: 10 červen 2017 - 14:26

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#125 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 16:32

No to je tedy zase rada :angry: :ph34r
PokusíLy se nezkusený nováček nainstalovat do patice E27 svítivou diodu, tak se zajisté dočká zajímavých efektů. A přitom by stačilo číst wikipedii. Vsechno uz se to řešilo tisíckrát, stačí hledat.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/LED
https://cs.m.wikiped...iki/LED_žárovka
Doporučuji si prolinkovat profil. :angry: :ph34r: :D

Ano, přesně tam stojí:

 

"LED žárovka je vžitý nicméně nepřesný (viz níže) název pro typ světelného zdroje, ve kterém je využita LED technologie." A o tom to je :D .

 

BTW: profil prolinkovaný mám, jesetli ti to nefunguje, bude to asi rukama.

 

BTW2: myslím, že jsme v tomhle vlákně dobře :angry: :ph34r: :D


  • 1

#126 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 20:42

Larius v  rozboru z roku 2011 nezmínil blondýny.  :D Nám je jedno co, hlavně, že svítí. :wub: A když nevíme, tak se zeptáme - on si vždycky někdo řekne "chudák bloncka" a pomůže. Škoda, že jsem na tuhle spolehlivou metodu nepřišla v mladším věku, mohla jsem mít desetinu starostí. :D

Mno, přiznávám se, že když potřebuji nějakou ne zrovna běžnou žárovku ( manžel takovou prkotinu přece nebude řešit, to je pro blondýny), tak ji jednoduše vezmu sebou a najdu si nebo nechám najít nějakou srovnatelnou.

 

PS: Mám správně prolinkovaný profil?  B)


  • 0

#127 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 20:57

S hrůzou koukám na tyhle příspěvky - a ono se tam nezobrazuje datum!!!  Nebo jen mně? Kdyby tam nebyly citace (tam datum ještě je), tak nevím, zda byly příspěvky z r. 2011 nebo 2017.

O tempora, o mores...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 10 červen 2017 - 20:59

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#128 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 21:00

S hrůzou koukám na tyhle příspěvky - a ono se tam nezobrazuje datum!!!  Nebo jen mně? Kdyby tam nebyly citace (tam datum ještě je), tak nevím, zda byly příspěvky z r. 2011 nebo 2017.

O tempora, o mores...

Datumy tam normálně jsou všude vidět.

A neřešilo se tady tohle před chvílí? Hledal jsi předtím, než ses zeptal? 


  • 0

#129 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 21:02

Larius v  rozboru z roku 2011 nezmínil blondýny.  :D Nám je jedno co, hlavně, že svítí. :wub: A když nevíme, tak se zeptáme - on si vždycky někdo řekne "chudák bloncka" a pomůže. Škoda, že jsem na tuhle spolehlivou metodu nepřišla v mladším věku, mohla jsem mít desetinu starostí. :D

Mno, přiznávám se, že když potřebuji nějakou ne zrovna běžnou žárovku ( manžel takovou prkotinu přece nebude řešit, to je pro blondýny), tak ji jednoduše vezmu sebou a najdu si nebo nechám najít nějakou srovnatelnou.

 

PS: Mám správně prolinkovaný profil?  B)

Vida, on se problém s žárovkou dá asi vyřešit i pomocí blond paruky nebo odbarvovače Duha.

Profil se řeší v jiném vláknu.


  • 0

#130 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2017 - 21:42

Ano, přesně tam stojí:
 
"LED žárovka je vžitý nicméně nepřesný (viz níže) název pro typ světelného zdroje, ve kterém je využita LED technologie." A o tom to je :D .
 
BTW: profil prolinkovaný mám, jesetli ti to nefunguje, bude to asi rukama.
 
BTW2: myslím, že jsme v tomhle vlákně dobře :angry: :ph34r: :D

O technologii polovodičů bychom jistě mohli dlouze hovořit, ale myslím, že by to zde bylo zcela OT, neboť tazatel jasně píše, že potřebuje pouze vyměnit LED žárovku :-)
Jenže nenapsal, jakou má ta LED žárovka patici, jakou požaduje teplotu chromatičnosti, zda mu záleží na celistvosti spektra, jaký je průřez přívodních vodičů a zda je jeho činnost legální.
To se pak těžko radí.
  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama