Přejít na obsah


Fotka

Locus - addon GeoGet Database


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
58 odpovědí na toto téma

#1 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 22:37

Od nové verze Locusu 1.14.6 příchází nový doplněk – GeoGet databáze. Tento doplněk poskytuje propojení mezi GeoGetem, kde jsou kešky uloženy, a Locusem, skvělou mapovou aplikací pro Android. Díky tomuto doplňku můžete zobrazovat všechny kešky, co máte v Geogetu, zobrazovat listing a další. A to všechno offline bez připojení k internetu!

Je to jednoduché – nainstaluj doplněk, nakopíruj databázi na SD kartu, nastav správně cesty a spusť Locus. A jen naimportuj kešky.

Android Market: https://market.andro....geogetdatabase

Podpořte vývoj: Paypal nebo 670100-2209176217/6210

Návod:
1. Nastav správně cestou k souboru databáze GeoGet
2. Nastav si nějaké filtry, pokud chceš
3a. Přidej tento doplněk na pravý panel a klikni na něj.
3b. Otevří Locus, klikni na mapu (podrž prst), vyber poslední ikonu ze spodního menu – Nastavení a vyber Načíst keše z GeoGetu
4. Hotovo!

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek
  • 0

#2 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 22:41

Díky moc za tenhle addon! Už jsem o něm sice psal odpoledne, ale svůj příspěvek smažu...
  • 0

#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 22:46

bylo by mozny to nacitat i jinak nez pres jinej bod? s prazdnym locusem je to bohuzel nepouzitelny :(
  • 0

#4 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:20

Mělo by stačit podržet prst na mapě > hledání adresy

Je potřeba to mít zapnuté v nastavení
Nastavení > Hlavní > Povolit hledání adresy
  • 0

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:27

Jo tááák :) ja to mám permanentně vypnutý bo to nemám jak využít, takže jsem asi dvacet minut bojovala s Locusem abych se dostala k samotnymu importu :D Díky moc :) už to fachčí :)
  • 0

#6 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:43

Já to měl taky vypnutý... Hodila by se ikonka vpravo, co by spouštěla addon na středu mapy (stejně tak Geocaching4Locus)...
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2011 - 23:54

Tak nevím čím to je, ale mně tento add-on nefunguje. Nainstaloval jsem aktualizaci Locusu, pak nainstaloval add-on. Přes klikínutí na mapu dám hledání - vpravo dole pak menu, kdy se mi teď zobrazí add-on Geocaching a add-on "načíst keše z GeoGetu". Když spustím add-on Geocaching (nejbližší keše), tak mi to nabídne další menu - a skvěle to funguje, ale tento nový add-on mi přejde zpět na mapu, ale vůbec nic se nestane. Mapa se spíše sekne a dokud nezmáčknu tlačítko zpět, nic nefunguje. Nevíte čím by to mohlo být? Mám HTC Desire 2.
  • 0

#8 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 0:14

Ahoj Romane, tento addon je potřeba nejprve nastavit, až poté ho lze spouštět z Locusu... V nastavení musí u databáze svítit zelené OK...
  • 0

#9 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 14:51

S pluginem jsem si chvíli hrál a moc se mi líbí. Na začátek bych tedy chtěl poděkovat za skvělý nápad a dobrou práci :) Skvělý nápad je i možnost využití adresáře s přílohami z Geogetu. :) Nevím, jestli to tu autor čte, ale rovnou bych měl návrh na drobné vylepšení: Nebylo by možné do aplikace přidat volbu pro vytvoření nové geoget přílohy? (Nyní lze pouze editovat již existující přílohy.) A pak bych chtěl upozornit na drobnou chybu. Při importu keší z Geoget databáze se importují i archivované keše. Nebylo by možné přidat do voleb možnost vypnutí tohoto importu? (Zatím lze vypnout pouze disablované, nalezené a vlastněné.)
  • 0

#10 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 15:00

Ahoj, archivovane kesky by to nemelo brat vubec v potaz, ale podivam se na to a treba pridam do predvoleb. Co se tyce priloh, addon pouze prochazi adresarovou strukturu. Takze si tam v Androidu novy soubor klidne vytvor. Diky.
  • 0

#11 nily

nily

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 17:22

Ahoj, díky za rychlou reakci ;-) po té tvé zprávě jsem se pustil do hlubšího zkoumání těch archivovaných keší a musím se omluvit, protože se pravděpodobně nejedná o chybu této aplikace, ale o chybu v mé databázi geogetu. Některé již dlouho archivované keše jsem měl z nějakého důvodu špatně importované a geoget je vůbec ve výpisech neukazoval. Ukázali se až v té tvé aplikaci. Po jejich novém importu do databáze již vše funguje, jak má. K přílohám: Ano, na to jsem přišel a pokusně jsem si již takový adresář a soubor vytvořil. Ten můj návrh směřoval k tomu, že by bylo mnohem rychlejší, kdyby to šlo udělat přímo z této aplikace. ;-)
  • 0

#12 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 17:56

Radime, skvělý počin. Tohle mi chybělo. Tleskám a palec nahoru.
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 21:15

Ahoj, díky za zajímavou aplikaci. Díky za radu, už se mi podařilo ji zprovoznit. Má blbost, že jsem si neuvědomil, že když je u odkazu KO je něco špatně (velké písmeno v názvu adresáře,který jsem nedal do cesty). Zatím jsem na toto používal GeoQuack, ovšem ten nemá takovou podporu map jako Locus. Na druhou stranu má větší možnosti - zobrazuje i waypointy, finálky atp., plánuješ přidat vyhledávání třeba i podle textu či zobrazování waypointů? Jen pár návrhů na zlepšení programu :-)
  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 21:19

locus ale finalky zobrazovat umi, jen staci mit v nastaveni povoleny presunuti na finalovy souradnice. kes se pak zobrazi na finalkach stejnou ikonou, jen ma v rohu hvezdicku :)
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 22:08

petulinka1 napsal/a:
locus ale finalky zobrazovat umi, jen staci mit v nastaveni povoleny presunuti na finalovy souradnice. kes se pak zobrazi na finalkach stejnou ikonou, jen ma v rohu hvezdicku :)


Jestli dobře vidím, tak je tato volba v Locusu pro data, která jsou stažená z PQ GPX souborů nebo stažených keší pomocí add-onu pro geokešing. Tam mi to ty waypointy zobrazuje. Ovšem waypointy z z databáze geogetu mi to nezobrazuje...
Nebo snad dělám něco špatně?

PS.: Mně by vyhovovalo něco mezi tímto add-onem a aplikací Geoquack a C:Geo. Škoda, že to nejde tyhle tři programy propojit:-)
  • 0

#16 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 22:19

mě to zobrazuje wpt i z geogeti databaze..
  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2011 - 23:53

akorat ze ty wp si musis nechat nejdriv zobrazit - kdyby mel nacitat vsechno zaraz tak nevim jak dlouho by to trvalo...takle si tuknes na kes od ktery to chces videt - ikona listingu - druha ikona zleva - zobrazit vse a uz je vidis :)
  • 0

#18 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 9:36

petulinka1 napsal/a:
akorat ze ty wp si musis nechat nejdriv zobrazit - kdyby mel nacitat vsechno zaraz tak nevim jak dlouho by to trvalo...takle si tuknes na kes od ktery to chces videt - ikona listingu - druha ikona zleva - zobrazit vse a uz je vidis :)


Aha. Tak to mě nenapadlo. Když jsem to zkoušel, měl jsem nahrané nějaké kešky nahrané jako kategorie, tak tam mi to zobrazilo úplně všechny waypointy hned, nemusel jsem je takto přidávat.
Hodně těžkopádné, když jdu podle mapy, třeba v neznámém městě, kde mám náhodou třeba hodinku času, a nevím, že zrovna v okolí je nějaká finálka mysterky, která má výchozí souřadnice bůh ví jak daleko odsud, tak to pak budu těžko hledat finálku. V tom se mi líbí Geoquack, který zobrazí všechny waypointy.
  • 0

#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 10:23

ono to driv nejak slo zobrazit uplne vsecko, ale v nastaveni a ni nikde jinde jsem to nenasla...
  • 0

#20 Kulíkovi

Kulíkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2011 - 10:40

Vydána aktualizace v1.1, která umožňuje načítat kešky podle středu mapy pouze kliknutím na addon (musíte si ho hodit na pravý panel nebo přes menu ve Funkcích).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama