Přejít na obsah


Fotka

Jake boty?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#1 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 10:27

jde o boty, ja co si je kupuju, tak se mi porad propadaji paty, pripadne pak do nich zacne tect apod. kupuju si boty tak kolem 1000 ale mam je tak na 3 mesice. ted jsem si kupoval pred necelymi dvema mesici boty na zimu a po mesici noseni opet propadla pata a praskly trosku na boku. a to jsem v nich nikde nechodil v narocnym terenu nebo tak. tak ted koukam, ze uz je tohle skoro normalni problem, ale mam toho dost, tak jsem si rekl, ze se zkusim zeptat co kupujute. uz premyslim, ze zajdu i do pracovni obuvy. a nebo rovnou nejaky botky za 2-3 tisice (coz uz si se svyma financema musim poradne zvazit) :) nejedna se o boty jen do lesa na kesky, jde mi o boty, ktere budu nosit normalne behem dne. a uz jsem z toho tak nastvenej, ze jsem si rikal, ze si koupim za 800 kanady a bude klid.....
  • -2

#2 qdo

qdo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 10:38

lowa renegade gtx, nosim je 95% casu co mam na nohou boty :) vymena cca 2az3 roky, upozornuji nenachodim toho malo.
  • 0
HTC ONE + Etrex 30

#3 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 10:38

Od bot za tisícovku už dneska bohužel nemůžeš čekat zázraky. Někde je tu sáhodlouhé vlákno kde se boty řešily, tak si ho doporučuju pročíst.
  • 0

#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 10:49

No hlavne, kdyz se ti to propadne, tak reklamace a vymena za nove.
  • 1
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:02

Už jsem o tom přemýšlel. Věčné boty, tj. včas reklamovat. U skoro každých bot do 2 let praskne podrážka, a to by na reklamaci bylo. Ochozené neuznají. Ale já na to nejsem a většinou si ani neschovám účtenku. Jinak já mám pocit, že 4x levnější boty znamenají 4x menší škodu, když odejdou. Odejdou všechny. A doba nošení na to nemá velký vliv, spíš záleží na náhodě. Obyčejný pracovní boty jsem nosil do prochození podrážky a druhé stejné nevydržely ani rok.
  • 0

#6 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:27

mpik: a kde je pro tebe hranice (financni ci jina?), kdy bys uz vec sel reklamovat a nemavnul nad tim?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#7 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:30

ja jsem si koupil boty z vyprodeje nemecke armady (vysadkarskych dustojniku). pul roku jsem je rozslapaval a zalepoval odrene paty. Ted neznam lepsi boty na kesky (celokozene, naimpregnovane hydrofobnim kremem). Muzu v nich probihat potokem a zvladnou to.
  • 0

#8 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:36

Do-bby napsal/a:
nejedna se o boty jen do lesa na kesky, jde mi o boty, ktere budu nosit normalne behem dne.


Tak to bude asi v kategorii "1000 Kč" problém. Botasky pro každodenní nošení (s občasným odskočením si pro kešku) v ceně 1 300 až 2 000 měním tak po roce a ani se je nepokouším reklamovat (zjevné opotřebení).

Zkoušel jsem nízké trekovky GARMONT - první pár reklamace po 3/4 roce, u druhého páru jsem to ani nezkoušel, dodělal jsem je v práci.

Do-bby napsal/a:
a uz jsem z toho tak nastvenej, ze jsem si rikal, ze si koupim za 800 kanady a bude klid.....


Na kešky ideální, jen s tím každodenním nošením se to vylučuje.

Já mám do lesa a vůbec na výlety HANWAG Alaska GTX (ještě nějaký předchozí model) a ty drží a drží. Stály sice 5 000, ale běžných "botasek" bych za tu dobu zničil za víc peněz.
  • 0

#9 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:52

Na běžné nošení (s lehkým terénem jako je dobíhání zkraktou na vlak atd.) jsem spokojený s botami od malovýrobce REDNO Šumava (neplést s RENO). Sice to není nejnižší cenová třída (přece jen je to šitá kožená obuv), ale boty dělají poctivé a když nebudeš mít sakra smůlu (a budeš se o ně trochu starat), tak ti vydrží.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#10 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:55

bohužel jak už bylo zmíněno za 1 000 kč asi kvalitní universální boty neseženeš. já na běžné nošení a vycházky do přírody nosím lehké trekové boty od Merrell (2-3 tisíce) po cca 3 letech je měním (ne že by se rozpadly, ale protože jednou za čas je třeba obměnit šatník :D ) a na pořádné výšlapy nedopustím na již zmíněné HANWAG Alaska. Mám je už 4 roky z čehož rok šlapaly v Afghanistánu a jsou naprosto parádní.
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 11:58

syselpolni napsal/a:
Zkoušel jsem nízké trekovky GARMONT - první pár reklamace po 3/4 roce, u druhého páru jsem to ani nezkoušel, dodělal jsem je v práci.

Asi právě takové trekovky Garmont Nova za skoro tři litry se mi přesně po dvou letech rozsypaly, takovou díru jsem neměl nikdy ani v Prestige. Navíc mi v nich po asi 60 km chromly moje haxny. Předím podobné LOWA Strato(?) - místo dírek měly na tkaničku lanko v kožených příchytech, které se (právě po dvou letech) přetrhaly a to se opravit nedalo. Potom HANWAG Canto, nádherná khaki kůže, cena přes čtyři litry - po prvním dešti a pomalém sušení se kůže na špičce změnila ve vlnitý plech a začala se trhat od gumy. Zkouším teď ECCO Xpedition z jačí kůže, zatím drží, ale je jen po první sezóně. Podotýkám, že moc nenachodím, časy, kdy mi lamapsácké kanady vydržely jen dva roky už dávno vítr svál…

P.S.: Pokud byste chtěli Garmonty a máte velikost (pouze) 42/8, doporučuji outlet v zatáčce tramvaje do Modřan. Měli tam neuvěřitelné množství typů, ale jen v téhle velikosti, asi nějakou vzorovou sadu. Za polovic!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Freem007

Freem007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 12:25

Já za sebe mohu doporučit značku Keen. 3 sezóny nosím jejich sandály a prošly potoky, mořem i horama a bez újmy. Nyní jsem pořídil nízké trekovky Siskiyou WP stejné značky, v Outletu v Praze za cca 2000,-. Jsou s membránou a snad i odolnou podrážkou. Jejich výdrž, však budu moci posoudit až během příštího roku.
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 13:14

no ja teda do litru na kazdodenni chozeni mimo leto kupuju "trekkingovy" boty v canisu - pracovni odevy. http://www.canis.cz/...ni-rady-island/ momentalne mam nazuty ibiza za 890. zatim je nosim od leta o vikendu na vylet s detma (dokonce i rakousko, ale zadny extra tury), od podzimu denne do prace. tzn pul rok provozu a jeste drzi (tak snad se az to dopisu nerozpadnou :D). pred tim jsem mel ty elba za 490, poslouzily malo pres rok, pak se odlepila podrazka na spicce. se skripenim zubu, ze jsem je urcite orval beznym nosenim v extremnim zamestnani, mi je slepili a dalsi 4-5 mesicu jeste vicemene drzely. neocekavam od tehle bot zadnou designovou krasu, dobrou vodeodolnost a extra vykony, tzn do roka a do dne .... :). ale vzhledem k tomu, ze nevazim metrak, tak je hned nerozhamtnu a mych 80kg vydrzi. a taky - coz neni zanedbatelne - dostanu je jakozto pracovni obuv bez problemu do nakladu ;).

jinak samozrejme pokud od toho cekas, ze ma vydrzet hodne, tak koukej na 3000Kc nebo ty kanady.
  • 0

#14 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 13:29

Já už dva roky nosím Grisport Dakar a jsem spokojen. Jsou dostatečně odolné do středního terénu a zároveň jsou dostatečně decentní aby se v nich dalo chodit do práce (když z nich po výletu nezapomenu umýt bahno... :-) ), takže paráda.

Edit: Tyhle:
http://www.grisport....uct.php?ID=2124
  • 0

#15 Destr

Destr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 13:37

A co Prestizky? Za 800 stovek krasna bota. Driv vydrzeli i nekolik let. Ted uz jdou taky s kvalitou dolu a vydrzi tak rok. Myslim samozrejme origos. Ne od vetvi. To proslapavani paty bohuzel znam taky. To mi delaji boty taky. :(
  • 1

10 SIN

20 GOTO HELL


#16 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 14:13

No je mi jasne ze za litr moc muziky nebude, ale jelikoz jsem student, tak boty v radu 5000 jsou pro me trosku mimo, navic myslenka, ze za rok se s nimi neco stane a z reklamace mi prijde vyjadreni, ze to neni vada bot ale zmaka jejich pouziti. stejnym zpusobem se ted resi reklamace propadlych pat..... a je jedno jestli je to po mesici nebo roce.... nastesti se mi vzdy odlepi jeste neco, tak uz se o patach ani nezminuju, protoze reklamuju botu na neco jineho.

boty co jste zde psali si kazdopadne projdu, ale jak jsem rikal, nejde mi ano tak o boty do terenu jako spis na normalni chozeni + sem tam kesule. na horsi tereny si stejne chci koupit ty kanady.

co takove ty Batovky, adidasky, kilimanzara apod.... potkalo vas u nich nekdy neco takoveho (pata,...)?

Destr napsal/a:
To proslapavani paty bohuzel znam taky. To mi delaji boty taky. :(

za posledni asi dva roky jsem uz prostridal minimalne 6 paru bot a vsude se pata propadla. jedine stale boty jsou boty k obleku, ktere nosim tak 20x do roka a mam je asi 5 let :) jinak nic....
  • 0

#17 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 14:50

No víš co, jestli ti nevadí chodit v kanadách, tak jdi do nich, protože ty jsou fakt levné a nesmrtelné. Mně vadí, takže zkouším kde co a zatím mám tu zkušenost, že i boty za tři tisíce se umí nereklamovatelně rozpadnout.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#18 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 14:53

Tak já už přes rok na delší výšlapy chodím v Asolo Flame a nemůžu si je vynachválit :-) Jinak už mám třetím rokem nějaké "outdoorové" adidasky koupené v A3sportu ve výprodeji za litr. Nízká botka pod kotníky, kůže/textil - naipregnované něco málo vydrží. Teréní podrážka. Normálně v nich chodím třebas do obchodu a na procházky po keškách do 5km a zatím drží bez problémů. Mrkni se v jakémkoliv supermarketu, třeba budeš mít štěstí.
  • 0

#19 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:01

lalos napsal/a:
Tak já už přes rok na delší výšlapy chodím v Asolo Flame a nemůžu si je vynachválit :-)

Taky jsem měl, bezva botky. Bohužel po čtyřech letech už jsou samá díra a podrážka sešlapaná do hladka. Nachodil jsem toho v nich opravdu hodně a dost je trápil na ferratách, ale vydržely dost :)
  • 0

#20 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:15

Do-bby napsal/a:

co takove ty Batovky, adidasky, kilimanzara apod.... potkalo vas u nich nekdy neco takoveho (pata,...)?


Měl jsem na zimní měsíce pěkné kožené kotníkové Baťovky a pata se u nich propadla až když kroutili šestou sezonu. Letní kožená vycházkovka odešla o poznání dřív (po dvou sezonách), ale problém s patou to nebyl. Ale už je to pár let zpátky, tak nevím, jestli nešla kvalita k šípku.

Podobné (zpracováním) jako původní Baťovky jsou právě mnou zmiňované botky REDNO, zatím v pohodě.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka