Přejít na obsah


Fotka

Jake boty?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:18

Co se týče propadlých pat, je to tím, že se podrážky dělají na vstřikolisu. A v plastařině se prostě nedá udělat něco moc tlustého, při chladnutí se to propadá, Tak se v podpatku udělá mřížka. A výrobcům to asi i vyhovuje, protože prošlapání paty je opotřebení, ne závada. Ještě je asi dobré nekupovat boty s dvoubarevnou podrážkou. Dva plasty s různými vlastnostmi se pořádně nespojí a na styku to praská. Co se týká reklamací, ještě jsem to nezkusil. Potřebuju v botách chodit, a ne čekat na vyřízení. A nekupuju drahé boty. Takže si to spravuju sám. Kdysi jsem si nechal opravit pohory a dopadlo to katastrofálně, tam to opravoval asi truhlář. Třikrát se mu to nepovedlo a pak byly na vyhození.
  • 0

#22 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:22

Chryseis napsal/a:
No víš co, jestli ti nevadí chodit v kanadách, tak jdi do nich, protože ty jsou fakt levné a nesmrtelné. Mně vadí, takže zkouším kde co a zatím mám tu zkušenost, že i boty za tři tisíce se umí nereklamovatelně rozpadnout.


to by se muselo vyzkouset, jeste nekde ke konci zakladky mi to nevadilo v nich chodit klidne cely den, ale to uz byli proslaple a je to asi 8 let :D takze nevim, kdyz se proslapnout, tak dobre. ale nevim jak bych s tim chodil normalne pres den po meste. preci jen se chodi hur nez v lese.

ale jsou urcite na seznamu :)

no zitra se vyrazim podivat po nejakych zimnich botech... snad neco najdu...
  • 0

#23 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:27

mpik napsal/a:
Tak se v podpatku udělá mřížka. A výrobcům to asi i vyhovuje, protože prošlapání paty je opotřebení, ne závada.


ta mrizka me na tom sere asi nejvic... propadne se to vzdy do tech mezer. stesti je kdyz je mrizka mekka, to se jeste chvili chodit da. jakmile je z tvrsiho plastu tak je to jako byste chodili po kaminkach a nepomahaji ani vstelky...

a s opotrebenim, presne tak. uz jsem to tam psal, ze na proslaplou patu, vam reklamace je k nicemu a boty muze vyhodit at staly kolik staly....

mozna by se to pak dalo uhrat na vahu cloveka. na botach neni omezeni maximalni vahy cloveka, pro ktereho boty jsou, tak bych to s moji nemalou vahou mohl uhrat takto...
  • 0

#24 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:38

mpik napsal/a:
Co se týká reklamací, ještě jsem to nezkusil. Potřebuju v botách chodit, a ne čekat na vyřízení.

No vsak, koupis novy a stary hodis na reklamaci. Obvykle propadlou patu nebo podobne veci ti tezko opravi a nechas si proste vratit penize.

Jinak idealni je to do 6ti mesicu od koupi, kdy se jakakoliv vada bere za takovou, jako by uz byla v dobe prodeje a jde okamzite odstoupit od smlouvy.

Do-bby: az tak bych rozhodne negeneralizoval. Ja osobne resim reklamace s pomoci DAS a vzdycky mi prodejce vysel vstric - at uz hned nebo po zaslani dopisu z DAS s vycislenim skod. :D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#25 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 15:40

můj děda - bývalý švec - tyhle mřížkové paty řešil hned u nových bot, vylepoval jednotlivé čtverečky kousky mechovky, takové paty pak vydržely :)
  • 0

#26 MarHon

MarHon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 16:23

Jak už tady zaznělo několikrát, boty okolo 1 000 toho opravdu moc nevydrží a je otázkou, zda-li se vůbec vyplatí kupovat, když čekáš nějakou funkčnost či výdrž. Já (a můžu vlastně mluvit i za náš geo tým) dávám přednost botám od firmy The North Face. Teď konrétně máme typ Vindicator GTX, který je v provedení dámském i pánském. Na geocaching se perfektně hodí a pokud chceš boty na normální nošení, taky nevidím problém proč nenosit zrovna tyhle ;) (Za celou dobu jsme s nimi neměli sebemenší problém, žádná reklamace nebyla třeba...)
  • 0
Náš tým : Mar tina Hon za

#27 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 16:40

Hlavně nekupovat Hi-tec, za pul roku podruhe v reklamaci... Zlo...
  • 0
Užívej života...

#28 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 16:51

puczmeloun napsal/a:
Hlavně nekupovat Hi-tec, za pul roku podruhe v reklamaci... Zlo...

Mě vydržely hi tec 4 roky při docela častým nošení. Teď teda už odešly, koupil jsemhttp://www.svetoutdo...grisport-871-d-. Sehnal jsem je i za 3000. Byla to pro mě jako pro studenta tvrdá investice, ale zatím jsem s nimi spokojený. Jinak lehčí botky kolem 1000 doporučuju od Bati. Pokaždé mi vydržely 2 - 3 roky, skvěle se prošlápnou, neláme se podrážka a netrhají se u nártu, tam kde začínaj prsty. Odchodil jsem v nich gympl, všechny možný tábory na zelených loukách, i několik čundrů vydržely
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#29 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 17:31

No vidíš. Já bych po špatných zkušenostech s reklamací Baťovky nekoupil. Byť se jednalo o boty dětské. Po dvou měsících od zakoupení neuznali reklamaci. Tvrdili, že je nosilo dítě s větší nohou, než byla bota. Což byl totální nesmysl. Pěkně nás tenkrát nakrkli. Tak jsme se zařekli, že Baťu už nikdy. Možná ne nadarmo se říká - mrská to jak Baťa cvičky.
  • 0

#30 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2011 - 17:36

puczmeloun napsal/a:
Hlavně nekupovat Hi-tec, za pul roku podruhe v reklamaci... Zlo...


Tak ja zase naopak muzu doporucit znacku Magnum, coz je znacka primo Hi-Tec, jsou to ruzne "sluzebni" boty a docela v pohode.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#31 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 10:46

Tak pred par mesici jsem zakladal toto tema... zasel jsem pro boty k batovi a koupil nejake, ktere uz jsem ted na jejich webu nenasel za 1400 pata se konecne nepropadla a boty drzi do ted. (denni pouzivani do mesta, pochody na kesky, mrazy - vse v pohode) jen jsou s koziskem a uz v unoru se mi na patach prosoupal a ted je i obtizne vyndavat nohu - na reklamaci mi to asi ani nevezmou. chtel jsem to zkusit, ale koupil jsem si pred tydnem boty na leto: http://www.bata.cz/artikl/367484 je vedena jako vychazkova, nicmene jsem ji chtel mit jen do mesta. konal se event a po eventu jsme meli namireno na tri kesky jen po chodniku. nakonec se plany zmenili a jedna multina nas zavedla na 500m do lesa... sel jsem v nich z kopce listim a po sejiti kopce asi 70m doslo ke zniceni vnitrni vlozky.... cela se ruzne natahla a shrnula.... takze tyto boty jdou na reklamaci jako prvni - dam vedet jak se bata stavi k reklamacim....
  • 0

#32 kubik

kubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 13:29

Jinak jak se psalo, tak bych doporucil prestige, jestli jde o to aby vydrzely a nebyly drahy (ten vzhled je ale dost odrazujici:)), pak mam dobrou zkusenost s Adidas Kanadia TR III, naopak třeba merrel chameleon nebrat (podrážka mizí před očima a parou se), stejně tak nemám dobrou zkušenost s Nike s gtx(model nevím, ale už stejně neprodává) celkem brzo se rozlepily, membrána fungovala obráceně než by měla - vlkho šlo dovnitř, ale ven ne:D, jinak třeba na outdoorforu jsou hodně doporučovaný Saltic Granit jako takovy nezničitelný boty(ale zase nejsou moc do města), sám mám od Salticu model Pilot a jsem nadmíru spokojenej
  • 0
HTC Desire Z + Garmin Dakota 10 + HTC Touch Pro Geoget + C:Geo + oficiální Geocaching apk

#33 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:00

Nejlepsi boty na vandr, na kesky a proste do lesa vubec, jsou americky armadni kanady. Nemusite s tim souhlasit, muzete proti tomu i protestovat ale to je tak vsechno, co se s tim da delat - protoze opravdu kozeny, vysoky boty, s Goretexem, Vibramovou podrazkou (navic odpruzenou), s rychloutahovanim tkanicek, se zimnima vlozkama atd .... tak jiny takovy proste novy za 1.500,- Kc nekoupite, ve stejne kvalite je to vetsinou tak cca trojnasobek nebo i vic ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#34 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:03

kapsa napsal/a:
Nejlepsi boty na vandr, na kesky a proste do lesa vubec, jsou americky armadni kanady. Nemusite s tim souhlasit, muzete proti tomu i protestovat ale to je tak vsechno, co se s tim da delat - protoze opravdu kozeny, vysoky boty, s Goretexem, Vibramovou podrazkou (navic odpruzenou), s rychloutahovanim tkanicek, se zimnima vlozkama atd .... tak jiny takovy proste novy za 1.500,- Kc nekoupite, ve stejne kvalite je to vetsinou tak cca trojnasobek nebo i vic ....


Ahoj. Existuje přesné označení těchto botek???
Rovněž schání nové a armádní výstroji se nebráním, spíš naopak.
Dík.
  • 0

#35 Do-bby

Do-bby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 307 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:06

no presne o tom premyslim... jen jsem si teda puvodne rikal, ze se spokojim s nasimi vz. 60, ale to co pises vypada lakave :) primlouval bych se za nejake info :) "Nemusite s tim souhlasit, muzete proti tomu i protestovat ale to je tak vsechno, co se s tim da delat" jalikoz mam rad cimrmana, davam +1 :)
  • 0

#36 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:15

kapsa má asi na mysli tyhle. Koupil jsem si je na podzim a jsou to opravdu boty do nepohody :)
Akorát mi jedna bota furt vrže a nevím co s tím, ale už jsem si na to celkem zvykl ;)
  • 0

#37 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:21

Jo, to jsou ony - nutno ale podotknout ze za tuhle cenu jsou opravdu jen v Holoubkove, jinak vetsinou za dvojnasobek nebo i vic. Ale podle me se vyplati, si tam zajet - podobnych zajimavych veci tam maji vic. ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#38 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:23

já je sehnal v Plzni v Alfa tactical za nějakých 1800, ale dostupné jsou jen v některých velikostech
  • 0

#39 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:41

Já nedám dopustit na takzvané džangle - US JUNGLE PANAMA. Repliky dělá Miltec a i ty jsou hodně dobré.

viz. http://www.armysis.c...ty-panama-cerne

btw: ono všeobecně vzato. Vojenské věci předčí máloco. ;)
  • 0

#40 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2012 - 14:45

Podobny je to treba s karimatkama - jedna z vubec nejlepsich znacek je Therm-A-Rest ale stoji cca kolem tri tacu. Armadni verze teze znacky (navic je zelena, nikoli cervena nebo jinak nesmyslne barevna) stoji v armyshopu pouzita do 500 a nova do litru .... A tak by se dalo pokracovat - spacaky, goretexovy bundy, polartecovy fleecovky .... ;)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama