Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#841 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2016 - 19:38

Luxusní :) moc líbí. Když si to člověk html vloží do GC profilu - to se, prosím, samo aktualizuje jako ty project-gc statistiky profilu? Nebo při změně si to musíš znova nechat "generovat"? Pro někoho asi debilní dotaz :D , ale já "netechnik" se ptám...

 

Skript vygeneruje výstup puzzlí podle stavu nálezů na Project-GC v okamžiku jeho spuštění. Takže pro aktualizaci musíš pochopitelně generovat vždy znova...


  • 0

#842 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2016 - 20:18

Je logické, že vlastnictví puzzle se počítá jako odloveno, protože to by vlastníci buď museli odlovit vlastní keš, což se nedělá, nebo by byli za dobrý skutek (založení keše) "potrestáni" tím, že by jim příslušný dílek puzzle chyběl... Takže se přimlouvám za dosavadní praxi!

Díky jessie za upřesnění, nebyl jsem si jistý, teď už skript počítá i založené keše.

Jinak k dotazu co padl někde níže: HTML si musí každý aktualizovat ručně, nejedná se o jeden statický obrázek ale skládačku z mnoha obrázků. Možnost automatického generování statických obrázků na základě nicku by technicky neměla být problém, když to jde se statistikami na project-gc. Jedná se ale o funkci dalece mimo možnosti prostředí pro tvorbu checkerů.


  • 0

rabmoor.png


#843 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2016 - 20:23

Ahoj, oba odkazy na skript mi vrací chybu:

Error Tento kontrolní skript je zakázán

Pokud naleznete tento odkaz v listingu a trvá-li situace déle než 24 hod, informujte ownera keše.


  • 0

#844 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2016 - 20:33

Ahoj, oba odkazy na skript mi vrací chybu:

Error Tento kontrolní skript je zakázán

Pokud naleznete tento odkaz v listingu a trvá-li situace déle než 24 hod, informujte ownera keše.

Že by se jim tam nelíbilo, že se to nevztahuje k žádné keši?


  • 0

#845 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2016 - 20:59

Teď jsem to vyzkoušel a jde mi to v pohodě.

Nezkoušel jsi hodně ověření brzy po sobě? Někde se tady probíralo, že v případě hodně použití ověřovačů pak hlásí chybu.


  • 0

#846 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2016 - 11:25

Chyby byly nejspíš způsobené tím, že jsem měl zrovna skript otevřený v editačním režimu a pak všechny tagy (ověřovače) navázané na tento skript nefungují. 

Oba ověřovače jsou navázané na GeoPuzzle Challenge.

Nyní je možné filtrovat jednotlivé puzzle pomocí konfigurace tagu - takže pokud někdo chcete skript nastavený např. jen na česká GeoPuzzle, napište a přihodím další tag. Nejspíš už ale anonymní, už tak má výše uvedená Challenge tři checkery :) 

Pokud chcete rychle zjistit, kolik puzzle (ne keší ale dílků) máte odloveno aniž byste museli počítat vybarvené dílky v obrázku, stačí u skriptu kliknout na tlačítko "Zobrazit ladící výstup" a je tam krátká tabulka s počty splněných. Hodí se např. pro vyplňování formuláře na www.geotrophy.net

Zkusím ještě vymyslet nějaký výstup na kontrolu jednotlivých keší a splnitelnosti puzzle (jestli jsou keše v něm uvedené dočasně vypnuté nebo archivované) protože lovit to z bookmarků mi připadá jako zbytečná nádeničina.


  • 1

rabmoor.png


#847 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2016 - 12:15

Pěkná challenge :-).

Druhou podmínku mám splněnou min. 3x. S tou první už je to horší... Pomalu mi začíná připadat, že u některých je nyní nesplnitelná.

 

Škoda, že spousta kešek se už nedá odlovit a jiné zase byly když jsem tam byl ukradené a i když jsem odlovil jinou věnovanou stejnému místu, zrovna to nebyla ta alternativní:-( Začíná se mi množit seznam míst, které jsem takhle "nenavštívil", protože tam zrovna keš nebyla...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 21 září 2016 - 12:16

  • 0

#848 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2016 - 17:17

Nemusí to být až tak strašné. Já třeba odlovil Petrin Cache v době kdy v puzzle nebyla jako alternativa, A po několika týdnech se v alternativách objevila, takže jsem si mohl přidat další dílek do puzzle. Holt ne pokaždé se podaří kešku ulovit. Ale souhlasím s tím, že to člověka naštve, pokud jede přes celou republiku nadarmo.

 

Jinak díky za tohle udělátko. Taky se mi moc líbí a hned jsem zjistil, že mám tři rekordy ač jsem je vůbec nelovil :-D


  • 0

#849 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2016 - 12:21

Ahoj!

Děkuji všem autorům Geopuzzle..rád je kompletuji..myslím,že je to pravdivější statistika odlovených keši než jejich pouhý počet...

Rád bych se zeptal,zda bude místo archivované keše Pivovar Purkmistr / GC3X70X / v Plzni zařazena nějaká alternativa..myslím,že právě v Plzni to nebude problém. Je to poslední dílek v mém Geopuzzle České Pivovary.

Tom


  • 0

#850 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 13:04

GeoPuzzle pre nemecké UNESCO pamiatky existuje a čo keby i pre slovenské aj české UNESCO pamiatky? Podľa by to bolo super! :)


  • 0

#851 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 15:45

GeoPuzzle pre nemecké UNESCO pamiatky existuje a čo keby i pre slovenské aj české UNESCO pamiatky? Podľa by to bolo super! :)

 

Myslím, že důvod proč ne je jasný. Československých UNESCO památek není tolik, kolik jich je potřeba na celé puzzle.


  • 0

#852 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 16:15

Myslím, že důvod proč ne je jasný. Československých UNESCO památek není tolik, kolik jich je potřeba na celé puzzle.

Nesúhlasím s tvojím názorom, že československých UNESCO pamiatok nie je dosť na urobenie celej puzzle. Prečítaj si moje vysvetlenie:

 

Slovensko má 7 prírodných a 8 kultúrno-historických UNESCO pamiatok + ešte ďalších 8 drevených kostolíkov, ktoré sú tiež zapísané v UNESCO. To už je 23 pamiatok. 35 je na urobenie jednej celej puzzle, tak? Potom to je stále málo pre Slovensko. Ale čo keby sa Slovensko spojilo s Českom, ktoré má spolu 12 USESCO pamiatok? Potom to je 23+12=35....


  • 0

#853 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 16:22

Tieto informácie som bral z týchto stránok:

České UNESCO pamiatky (spolu 12): http://cestovanie.pr...ku-a-na-morave/

Slovenské UNESCO pamiatky (spolu 15): http://www.slovakiat...tky-unesco.html

+ ešte drevené kostolíky v slovenskej časti Karpatského oblúka (spolu 8): https://sk.wikipedia...patského_oblúka


  • 0

#854 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 17:40

Tieto informácie som bral z týchto stránok:

České UNESCO pamiatky (spolu 12): http://cestovanie.pr...ku-a-na-morave/

Slovenské UNESCO pamiatky (spolu 15): http://www.slovakiat...tky-unesco.html

+ ešte drevené kostolíky v slovenskej časti Karpatského oblúka (spolu 8): https://sk.wikipedia...patského_oblúka

 

oficiálně je slovenských UNESCO památek 16. Ty kostely jsou jako komplex brány dohromady. Takto bys mohl klidně rozseparovat plno památek v centru Prahy. Taky jakou jedinou kešku bys vybral pro UNESCO Prahu?

Navíc jsou dřevěné kostely Slovenska už samostatnou puzzle kategorií, tudíž by se to dublovalo.

Kdyby u nás (ČR i SR) byly UNESCO památky pouze na konkrétní stavbu, objekt či úzce ohraničenou přírodní památku (např. jeskyně) a bylo by jich 35, tak jsem pro. Ale dost často je, jak demonstruji na Praze, v UNESCO celá lokalita či celé město. Náhodný výběr by postrádal smysl geopuzzle.


Tento příspěvek byl upraven od k-lord: 12 únor 2017 - 17:41

  • 0

#855 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 18:16

oficiálně je slovenských UNESCO památek 16. Ty kostely jsou jako komplex brány dohromady. Takto bys mohl klidně rozseparovat plno památek v centru Prahy. Taky jakou jedinou kešku bys vybral pro UNESCO Prahu?

Navíc jsou dřevěné kostely Slovenska už samostatnou puzzle kategorií, tudíž by se to dublovalo.

Kdyby u nás (ČR i SR) byly UNESCO památky pouze na konkrétní stavbu, objekt či úzce ohraničenou přírodní památku (např. jeskyně) a bylo by jich 35, tak jsem pro. Ale dost často je, jak demonstruji na Praze, v UNESCO celá lokalita či celé město. Náhodný výběr by postrádal smysl geopuzzle.

Hľadaj stále proti. To je ten najlepší spôsob, aby vznikla nová puzzle.

 

Ten komplex drevených kostolíkov je konkrétnejší než Praha. Nemôžeš to brať ako jednú pamiatku, pretože tie kostolíky sú v 8 rôznych miestach. Praha nie je určitá celá zapísaná. Určite iba jej historické centrum.

 

Keď sa vyberá keška pre istú pamiatku, aby si splnil nejakú geopuzzle, tak určite sú viac orientované kešky na danú pamiatku. Potom ktorá sa vyberá? V Prahe by to nemuseli byť všetky kešky ohľadom jej pamiatok, ale iba 2-3, ktoré sú ako "tour guide" kešky. Lebo tie "tour guide" kešky ukážu vlastne všetky jej top pamiatky. Nemyslím si, že takých "tour guide" kešiek je v Prahe veľa.


  • 0

#856 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 18:45

Hovoríš, že by sa tie kostolíky duplikovali. Sú iba 8. Aj tak by ešte museli 27 iných lokalít navštíviť. Podľa mňa sa veľa veci z geopuzzle opakuje aj v geotrophy.

 

A čo keby sme brali iba 15 slovenských UNESCO pamiatok a iba 12 českých (nerátame tie naše drevené kostolíky). Potom to je 27. Potom s akých štátom by sa malo Česko a Slovensko spojiť, aby mali spolu všetky 3 štáty 35 pamiatok? V okolí je napr. Poľsko, ktoré má 13. To je už veľa. A čo Rakúsko, ktoré má hľadaných 8 pamiatok? No zasa Rakúsko nemá tak veľmi jazykovo spoločné s Českom a Slovenskom, tak zasa neviem, či by toto mohlo byť.

 

Myslím si, že tie geopuzzle a geotrophy existujú, aby ľudia mali nejaký cieľ navštíviť významné pamiatky, hory, atď. Už existujú geopuzzle na hrady, kostolíky, atď. Ale veľa tých našich USESCO pamiatok nepatrí do spomínaných kritérií, ale to neznamená, že si nezaslúžia mať geopuzzle.

 

Nemusia byť to výlučne všetky UNESCO pamiatky. A čo keby bola puzzle iba napr. národných kultúrnych pamiatok SR? Ale tých je zase vyše 70. Teraz ako vyberieš tých 35, aby si neukrivdil iné pamiatky? Prírodné národné pamiatky ani nespomínam - tých je neúrekom/veľa. Nemyslím si, že všetkých 70 národných kultúrnych pamiatok sú v 70 miest/obcí. Určite budú také mestá, ktoré majú po 2-3 národných pamiatok, tak teoreticky by sa dala urobiť nejaká tá geopuzzle.


  • 0

#857 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 22:08

No, asi bych to shrnul tím, že geopuzzle je stejně mrtvý projekt. Tak je to vlastně všechno jedno.


  • 0

#858 lol5

lol5

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2017 - 22:43

No, asi bych to shrnul tím, že geopuzzle je stejně mrtvý projekt. Tak je to vlastně všechno jedno.

Díky za info. Nevedel som, že ide o mrtvý projekt.


  • 0

#859 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 6:35

Já se docela divím, že se toho už dávno nechopil někdo jiný. Vymýšlejí se programy na statistiky, trasování, sledování kde čeho, ale tento výborný nápad pomalu zaniká.


  • 0

#860 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 6:53

Celý projekt je dělaný pro lidi, kteří cestují často po celé republice, nebo jak je tady snaha, po několika republikách.

Kdo se drží víceméně ve svém kraji nebo okrese a jinam se dostane výjimečně, toho nějaké puzzle nechává klidným. Nepojedu přes republiku kvůli jedné keši, kterou ani nemusím najít.

A jak je vidět, cestovatelů zase tolik moc není.

To není nic proti projektu, jen konstatování, jak já vidím upadající zájem o tento projekt.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama