Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#861 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 7:45

To s tebou moc nesouhlasím, to je max. důvod, proč kdo loví či neloví puzzle.

My se dál dostaneme jen při dovolených, nebo výjimečně. A přesto se při cestách dál právě na Puzzle dívám. Je to taková mapka zajímavých míst. Před geokešingem jsme si kupovali tzv. "turistické odznaky", které jsme plnily (člověk musel navštívit X z Y míst v dané oblasti a pokud to splnil měl právo na "odznak". Bylo to právě o návštěvách různých míst. Např. Vrcholy byly rozesety po celé ČR. Dnes mám splněných snad 80 ze 100 vrcholů celé ČR ze dvou těchto odznaků a zbytek ne jen kvůli tomu, že jsem to přestal sledovat. 

Puzzlíky lovím proto stále při našich cestách. Ale je to dlouhodobý cíl - na cca dalších 10 let. Právě proto, že je blbost jezdit cíleně pro jednu kešku stovky kilometrů. Proto bych byl nerad, aby ten projekt zahynul. Případně si budu ty puzzlíky plnit asi "soukromě".

 

Spíše mě mrzí, že spousta z těch puzzlí jsou už archivované, nebo docela zamrzí, když jsou zrovna nedostupné... Když jsme loni jeli do Jižních Čech zkoušel jsem archivovanou na počest Rudolfa Hrušínského, protože ji přede mnou pár měsíců někdo po archivu našel. Už tam přes fotohint nebyla :-(. Na Hluboké zrovna byla hlavní keš ukradená a náhradní mysterka v podzemí, kam jsem s malým nemohl a ještě k tomu podle logů byla zrovna nelovitelná, protože nebyla k nalezení na stage mapka... To se pak puzzlíky těžko plní, když je odloveno spoustu keší věnovaných okolí, ale zrovna ty pravé ne...

 

Ale co je hlavní - zde to jako u spousty jiných projektů závisí na jednom (dvou) jedincích a pokud přestanou mít čas (chuť) bohužel to pak jde s projektem z kopce (jako např. výzva Tisícovek). Jsou tu tři možnosti - autor se zmátoží nebo se najde někdo jiný, komu to bude autor ochotný komplet předat, nebo bude projekt upadat jako v současnosti a jednou přestane fungovat úplně, což by byla škoda.


  • 0

#862 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2017 - 7:45

Celý projekt je dělaný pro lidi, kteří cestují často po celé republice, nebo jak je tady snaha, po několika republikách.

Kdo se drží víceméně ve svém kraji nebo okrese a jinam se dostane výjimečně, toho nějaké puzzle nechává klidným. Nepojedu přes republiku kvůli jedné keši, kterou ani nemusím najít.

A jak je vidět, cestovatelů zase tolik moc není.

To není nic proti projektu, jen konstatování, jak já vidím upadající zájem o tento projekt.

To bych zase úplně netvrdila. Nepovažuju se za bůhvíjakého cestovatele po republice, ale když je příležitost, tak jí využiju. Za sebe můžu říct, že se jako první dívám po puzzlíkách. Docela mne baví a kdybych tomu rozuměla, zkusila bych se projektu ujmout, ale moje IT schopnosti jsou velice základní. Puzzlíků je škoda, ale třeba se někdy blýskne na lepší časy...


  • 2

#863 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2017 - 9:41

  • Jestli se někomu zdá, že projekt GeoPuzzle nežije, tak jen letos už proběhly dvě aktualizace seznamů keší a žádné GeoPuzzle nemá seznam starší než z loňského dubna. Vzhledem k tomu, že celou myšlenku a přidružený web dělá jeden člověk jako svoje hobby mi to připadá jako slušně udržovaný projekt.
  • Že je projekt jen pro lidi, co hodně cestují, mi nepřipadá - to jsou spíš GeoTrophy; GeoPuzzle jsou pro mě mapou zajímavých míst a na některá bych se bez nich nevydal, i když se jednalo o zajížďku jen pár set metrů nebo byla keška při cestě, ale jednalo se o krátkou multinu nebo jednoduchou mysterku, které bych jinak, coby zastávky po cestě ignoroval.
  • Co se týče nových puzzle, tak bych raději šel cestou údržby těch starých, než vytvářet nová za cenu duplicit (jako jsou např. v puzzle České hrady, České rekordy, České kopečky, European Summits) nebo neexistujících keší k vytvořeným dílkům (např. hrady Slovinska nebo Rodné domy).
  • Ke strojové kontrole dostupnosti keší jsem se zatím nedostal, ale třeba se i u mne blýskne na lepší časy a bude možné automaticky vyhledat dlouhodobě nedostupné nebo úplně archivované kešky.

  • 4

rabmoor.png


#864 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 783 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2017 - 12:02

To je v pořádku, když tě to inspiruje k určité zajížďce. Ale jsou kraje, kde já nebyl možná 20 let a není v plánu, že bych tam v blízké době jel (KV,LI,HK,OL,OV,Zl) - no, možná v KV budu (Kuks). Takže mě puzzle nechávají v klidu. Zkusil jsem jen tak na zkoušku kolik mám tisícovek (od PawCZ, ne puzzle) a tam bych to viděl reálněji, i když to taky neudělám. Dovolená rozplánovaná, do důchodu daleko, služební cesty když už tak v autě s mudly, to se toho moc neposbírá.


  • 0

#865 Angie6790

Angie6790

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2017 - 19:17

Vie mi niekto povedať, čo sa stalo s oboma overovačmi na geopuzzle?
Obidve mi vypisujú túto hlášku. Dúfam, že to je len dočasné riešenie, nakoľko obidve skripty mi neskutočne uľahčovali aktualizáciu profilu.  :(

 

Error Overovací skript je vypnutý

Ak nájdeš tento odkaz v listingu kešky a ak táto situácia trvá viac než 24 hodín, informuj vlastníka kešky.


  • 0

#866 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2017 - 11:49

Vie mi niekto povedať, čo sa stalo s oboma overovačmi na geopuzzle?
Obidve mi vypisujú túto hlášku. Dúfam, že to je len dočasné riešenie, nakoľko obidve skripty mi neskutočne uľahčovali aktualizáciu profilu.  :(

 

Error Overovací skript je vypnutý

Ak nájdeš tento odkaz v listingu kešky a ak táto situácia trvá viac než 24 hodín, informuj vlastníka kešky.

 

La pardon, při poslední aktualizaci jsem zapomněl zaškrtnout políčko "enable" ... už by to mělo být OK


  • 0

rabmoor.png


#867 sokol282

sokol282

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2017 - 20:59

Mám dotaz co musím udělat abych založil geopuzle dík


  • 0

#868 MrDeadhead

MrDeadhead

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 8:06

Hi. Do you know who is the administrator of geotrophy website? I've tried to mail to info@geotrophy.net - but I didn't get any reply. Who can help?

 

Thanks in advance!


  • 0

#869 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2017 - 8:27

mpik: kvůli jedné keši do Puzzle určitě nepojedeš přes celou republiku, ale můžeš to spojit s odlovem další keší. Nebo s úplně jiným programem.
  • 0

#870 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 21:18

Ahoj,

zjistit, co mám z GeoPuzzle odlovené lze snadno přes geoget, nebo složitě jednotlivě rozklikat každou keš na GeoTrophy.net.

 

Geoget nepotřebuju (resp. nevidím žádné výhody oproti online serveru), tak se ptám, zda lze ještě jinak jednodušeji zjistit, co mám odloveno. Třeba někam nahrát PQ s nalezenými kešemi... apod.

 

Díky


Tento příspěvek byl upraven od Kvety: 18 květen 2017 - 21:20

  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#871 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 21:57

V prvním souvětí jsi zmínil (jednu z mnoha) výhodu Geogetu. V druhém jsi to popřel.

PQ se ze všeho nejlíp nahrávají do Geogetu.

A tak můžeme pořád dokola... :)


  • 0

P%C5%88ov.png


#872 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 22:08

Kdepak,

na GC serveru GEOPuzzle vůbec nejsou a tak se nejdená o žádnou geogetí výhodu oproti zmiňovanému serveru. A tak se ptám, zda to lze jiným způsobem, abych si kvůli jedné věci nemusel instalovat další program a znovu se s ním učit (před asi 5 lety jsem s ním pracoval...a právě zjistil, že mi nepřináší výhody - ovšem chápu, že jiným je přinesou).

 

Ať je to tak či tak, tak tvůj příspěvek nebyl ničím přínosný ;).


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#873 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2017 - 22:12

Ještě jsi neuvedl challange checker: https://project-gc.c...s/GC3AKQP/16647  (netuším, zda to není omezeno na PM)


Tento příspěvek byl upraven od mkyral: 18 květen 2017 - 22:13

  • 0

#874 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 6:35

O něm jsem netušil, děkuju.

Omezen na PM není, a vidím , co odloveno mám.

Pokud se nenajde lepší způsob, budu podle něj muset vytvořit seznam neodlovených keší.

Ještě jednou díky.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#875 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 7:46

No, ještě je možnost zobrazení podle bookmarku. Myslím, že se dá někde stáhnout bookmark kešek, které jsou v Geopuzzle.

A ten si pak nechat někde zobrazit (GG nebo právě project-gc.com - http://project-gc.co...MapBookmarklist), tam najdeš většinou i alternativní keše (některá místa mají třeba 2 keše, starší archivované atp.)


  • 0

#876 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 10:09

Bookmark ke GeoPuzzle a GeoTrophy můžu vystavit jako veřejný. Jen v něm budou právě ty zmiňované duplicity a archivované keše. 

Další možnost je dopnit checker o seznam neodlovených keší a ideálně mapu. Nechci slibovat nějaké termíny, ale třeba Medard nadělí deštivý červenec a bude čas na programování :) 


  • 0

rabmoor.png


#877 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2017 - 20:18

Pravda, bookmark zobrazím i na gc.com.

Díky za další tip, jdu se po něm porozhlédnout.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#878 MikimichiSaiko

MikimichiSaiko

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2017 - 19:35

Zdravím! Chtěla bych se zeptat, dneska jsem si projížděla puzzlíky na mapě kvůli plánovanému výletu do zlínského kraje. Když jsem došla na mapě do Kroměříže a rozklikla si puntík, najel mi odkaz na archivovanou kešku věnovanou zámku, ale když jsem následně najela na seznam českých zámků a rozklikla kešku ke Kroměřížskému zámku, najela mi keška jiná, nová. Znamená to, že na mapě se zobrazují původní kešky a ty alternativní ne, nebo je to jenom chyba a neaktualizovaná mapa? Předem moc díky :) 


  • 0

#879 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2017 - 11:37

http://www.ceskatele...desitek-milionu

;(((!
  • 0

#880 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2017 - 0:01

Zdravím! Chtěla bych se zeptat, dneska jsem si projížděla puzzlíky na mapě kvůli plánovanému výletu do zlínského kraje. Když jsem došla na mapě do Kroměříže a rozklikla si puntík, najel mi odkaz na archivovanou kešku věnovanou zámku, ale když jsem následně najela na seznam českých zámků a rozklikla kešku ke Kroměřížskému zámku, najela mi keška jiná, nová. Znamená to, že na mapě se zobrazují původní kešky a ty alternativní ne, nebo je to jenom chyba a neaktualizovaná mapa? Předem moc díky :)

1) je správně. Zobrazovat všechny keše by asi příliš zatěžovalo vloženou google mapu, takže se zobrazuje pro každý dílek Geopuzzle jen nejstarší cache.


  • 0

rabmoor.png





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama