Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#901 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2018 - 8:57

Děkuji za vylepšení, ale mně by spíš zajímalo, jakto, že mi mizí již jednou rozsvícené dílky z puzzle? Bohužel si přesně nepamatuji které, ale  např. ve dřevěných kostelících jsem měl určitě dva dílky již splněné.

 

Je možné, že když se objeví bližší keš, je ta stará smazaná? Nebo se postupně mění obsah puzzlíků?


  • 0

#902 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2018 - 20:56

@mkyral: ano o nejake automatizaci budu take premyslet, prozkoumame nejake moznosti, tim jak uz moc nehraju, tak project-gc.com jsme jeste nezkoumal. jak presne ho pro GP pouzivas?
Kazdopadne GP od zacatku nebyla myslena jako ciste GC hra, takze na novem webu bych chtel zkusit, aby to jako primarne GC hra nepusobilo, tudiz nejake rucni generovani kodu urcite zustane.

@mikeant: to by se urcite stavat nemelo a pokud ano, je to chyba, musel bys ale zjitit, ktereho dilku a dolovene kesky se to tyka, jinak se to neda zjistit.

Tento příspěvek byl upraven od hexteam: 11 leden 2018 - 20:56

  • 0

#903 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2018 - 23:09

Podle mne je velkou chybou, že jsou puzlíky navázané na jedinou keš. Na mnoha místech je více rozumných možností, a to i historických (archivovaných).


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#904 osnica

osnica

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 8:42

Podle mne je velkou chybou, že jsou puzlíky navázané na jedinou keš. Na mnoha místech je více rozumných možností, a to i historických (archivovaných).

 

Ono to nie je celkom tak, niektoré dieliky majú naviazaných viac keší práve kvôli archiváciám. Ale pravda je že priamo na webe GeoPuzzle to asi nie je nikde zobrazené, takže ak si človek puzzle chce iba naklikať, vidí tam len tú aktuálnu keš. Dátové XML súbory, ktoré slúžia pre generovanie cez GeoGet a GSAK ich ale obsahujú viac.


  • 0

GeoPuzzle plugin pre GeoGet
GC Watchlist Enhancer - skript pre Chrome a FF (Greasemonkey)

Bežky na Orave - prehľadný kalendár zimných prechodov na Orave


#905 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 9:00

Jsou tam i ty archivované. Stačí kliknout na (A) za aktuální keší.

 

Screenshot_20180112_085925.png

 

Akorát by se kromě kódu mohlo v tom seznamu objevit i jméno keše.

 


  • 0

#906 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 9:39

@osnica

Alternativní a archivované kešky jde zobrazit i přímo na webu GeoPuzzle. V seznamu GeoPuzzles je u některých kešek archiv.png. Po rozkliknutí se zobrazí alternativy či archivované keše. Namátkou třeba u CERCHOV MOUNTAIN - 1.042 m  se mi zobrazí dokoncečtyři alternativy.

 

mkyral už mě předběhl :)

 

@Arne1

Podle mě je logické, aby při tvorbě puzzle byl jeden dílek navázán na jednu keš a ne třeba na pět v okolí. Jestli daná keš zanikne nebo například vznikne nová, která je blíže danému místu, tak je ovšem nutné přiřadit alternativu.

 

@hexteam

Ke změnám - před časem jsem tady psal, že Praděd má novou keš: http://www.geocachin...-45#entry546057 Prosím tedy o zařazení.

 

Nejvýchodnější rakouská je uvedena Galery at Triplex https://coord.info/GC1B1PJ, ta je ovšem na Slovensku, stačí mrknout do listingu vedle souřadnic. Nejvýchodnější rakouská je Austria East, https://coord.info/GC6R5VH.

 

Samozřejmě děkuji moc za znovuoživení projektu!


Tento příspěvek byl upraven od moravan: 12 leden 2018 - 9:41

  • 0

#907 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 9:57

Tak to jsou výborné zprávy :) 
GeoPuzzle checker na project-gc.com jsem naprogramoval, ale jeho funkcionalita je vázaná na jejich přístup do API groundspeaku.

Na ten je momentálně moratorium, takže šance, že by se GP / GT generovalo automaticky přímo na stránkách GP / GT je mizivá. 

Dalším nedostatkem checkeru je nutnost ručně aktualizovat jeho interní bookmarky, protože do externích XML sahat neumí a souhrnný bookmark všech keší pro jedno GeoPuzzle neumí přiřadit cache k dílku. Alternativním řešením by byl separátní bookmarlist na geocaching.com pro každý jednotlivý dílek každého GeoPuzzle.

Co se GeoTrophy týče, tak mám rozpracovaný checker na podobném principu, který navíc kontroluje datum nálezu. Project-gc.com umí vyhledávat nejsevernější, nejvýchodnější, nejjižnější a nejzápadnější keše. Jak je to se stářím a výškovými extrémy jsem nezkoumal, ale asi by se to z jejich databáze taky dalo vylovit.

Co se týče příspěvku, tak reklamy jsem si odblokoval, klidně nějakou stovku na provoz pošlu a až bude nový web, můžu pomoct s testováním. 

Pomoc s programováním nenabízím, protože když se po půl roce kouknu na vlastní kód, většinou nadávám, který trotl to programoval  ;)


  • 1

rabmoor.png


#908 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 11:00

Taky bych se přimlouval k zařazení i více keší (aktivních) k jednomu dílku. Občas se stává, že jsou na místě klidně 2 keše, které by mohly být věnovány dílku, ale ta jedna je třeba zrovna neaktivní (občas delší dobu). A když tam zrovna člověk je, tak pak je škoda, že kvůli tomu ztrácí možnost odlovit díl puzzle.


  • 1

#909 vladoca

vladoca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2018 - 17:33

U hradeckého dřevěného kostelíka sv. Mikuláše přibyla https://coord.info/GC7EX3W.


  • 0

#910 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2018 - 14:41

Teď koukám na nejvyšší horu Estonska a v Geotrophy to nesedí. 
Pravděpodobně to bude jedna z těchto tří:
GC4ADQM
GCMFQX
GC5BAX7
  • 0

#911 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2018 - 12:30

Teď koukám na nejvyšší horu Estonska a v Geotrophy to nesedí. 
Pravděpodobně to bude jedna z těchto tří:
GC4ADQM
GCMFQX
GC5BAX7

a) je správně - aspoň podle nadmořské výšky úvodních souřadnic (311 m. n. m.), nicméně i B) by se hodilo - tematicky i vzdáleností 


Tento příspěvek byl upraven od rabmoor: 26 leden 2018 - 12:32

  • 0

rabmoor.png


#912 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2018 - 21:35

Dik, ony ty geotrophy uz maji nejaky ten patek za sebou, pamatuji si, ze pri prvnim hledani u nejake pobaltske zeme nebyla zadna keska na jejich nejvyssim kopci (no ono kopci... :) tak jsem slozite hledal ktera keska by tim padem mohla byt nejvys :) mozna to bylo to estonsko.
  • 0

#913 29 februar

29 februar

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2018 - 7:06

ahoj, chcel by som poprosiť o pridanie kešky do puzzle Kalvárie a krížové cesty slovensko, archivovaná https://coord.info/GC1DMWN, je tam nová keška https://coord.info/GC77HQA, vhodná ako náhrada do puzzle za archivovanú. vďaka


  • 0

#914 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2018 - 7:19

Přidám se se svou troškou do mlýna: v sérii Rodné domy byla už před časem archivována keš GC1TQQ6, místo ní jsem tam dal novou GC7QXQV .


  • 0

#915 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2018 - 9:45

Diky za pridani kesky o Fr. Krizikovi. Kdyz ted je videt, ze nekdo ma opravdu pristup ke zmenam (coz velmi vitam, diky za to), zkusim opakovat svuj davny navrh, aby se na misto rodneho domku Maxe Svabinskeho v Kromerizi dala tamni keska GC4PK4J (Lunety Maxe Svabinskeho), ktera sice neni rodny dum, ale aspon jeho vyznamne dilo v jeho rodnem meste.


  • 0

#916 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2018 - 10:51

Přidám se se svou troškou do mlýna: v sérii Rodné domy byla už před časem archivována keš GC1TQQ6, místo ní jsem tam dal novou GC7QXQV .

Aha, tak ono to neni, jak jsem to puvodne pochopil. Nova keska je sice na miste, ale neni to aktualizovano na strankach GeoPuzzliku. Takze opet jen prosba puvodnimu ownerovi, zda by to tam nedal...


  • 0

#917 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 884 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2018 - 17:57

Pokud nakoukne HEXATEAM nebo nejací správci -- v Kozlovicich se objěvila kes -- sice není úplně pivovarská, ale je přímo u pivovaru a Nazev je docela hezky :-)https://coord.info/GC7T7D6'>https://coord.info/GC7T7D6


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#918 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2018 - 9:54

Dovolil jsem si drobet přispět. Hexi, prosím o zařazení do puzzle a bookmarku hradů. :) https://www.geocachi...c8-a5d581dfffb6


  • 0

#919 mufik007

mufik007

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 20:09

Ahoj, 

dílek do puzzle Karel Havlíček Borovský je archivována GC1W8EP.


  • 0

#920 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2018 - 20:19

Ahoj, 
dílek do puzzle Karel Havlíček Borovský je archivována GC1W8EP.

Ahoj. Ty nebydlíš až tak daleko, mohl bys zkusit založit novou. A hauskaa Ti ji dá do geopuzzle.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama