Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#961 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 14:21

Jsem rád, že se tento moc hezký projekt začíná hýbat vpřed. Díky všem, kdo na tom participují. Mám jen jedno přání: Aby se neměnily objekty v sériích. Tím myslím, aby se nenahrazoval jeden zámek jiným, jeden rekord jiným, jeden slavná osoba jinou. Pak má človek, která má hezky splněno, najednou nové okénko ve stránce. Za posledních asi pět let se to stalo minimálně třokrát (Porsche v Liberci, Emil Zápopek v Kopřivnici a ejpovický tunel v rekordech).


  • 2

#962 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 14:37

Všiml jsem si, že už téměř každý, kdo toto vlákno sleduje se k něčemu vyjádřil  :) . Proto tak učiním rovněž. Sdílím přání martin_tulak, aby se puzzle neměnila. Budu rád, když tento projekt neumře a bude mu věnována pozornost i pro Slovensko (rád bych stihl dokompletovat Tatry).


  • 0

#963 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 18:38

gord: dobry napad, diky

Opravdu si nemyslim, ze by byla treba revize, ale samozrejme tomu nebranim, muzu neco prehlednout, ale vetsinou pokud neco enaktuluzuji vcas, tak se ozve nekdo jiny, takze myslim, ze GP je hlidano dobre, nemusi to ale paltit o tech zahranicnich, preci jen se neda cekat takovy dohled hracu, takze si na to enkdy musim najit cas.

 

Vymena dilku se opravdu nedela a delat nebude, jsme si clekem jist, ze vymena u osobnosti nebyla, dva dilky se menily u GP rekordy, ale tam je to snad i ocekavatelne, a dva vymenene dilky za 10 let se snad daji zkousnout, hadam, ze nektere to muze i potesit, pac se otevre dalsi moznost odlovu.

 

Samozrejme by to bylo reseni problematickych dilku, ale neuvazuji o tom. Jak pise raven95, pro GP by bylo idealni mit moznost zalozit i virtualku, na druhou stranu take ma pravdu, ze problematicka mista lze resit multinou ci mysterkou a krabicku ulozit na bezpecnejsim miste.


  • 2

#964 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 11:48

Ahoj vsem,

napadla me jeste jedna prosba za vsechny nepremium hrace co GP a GT taky lovi .. bylo by fajn, kdyby v GT, GP byly obyc kese a ne premium .. je to dost omezujici ...

 

I kdyz pry to nejak jde obejit... ale sama jsem neprisla na to jak .. co jsem se docetla tak pres nejake nastaveni captcha v c:geu ale v: menu/nastaveni/sluzby/gc.com/ moznosti pro bezne cleny/zasktrtnuti captchu jsem to nenasla .. tak nevim jestli uz to nejde nebo jde nejak jinak ... ale ne kazdy je schopny toto nastavit i kdyby to slo a bylo by fajn kdyby byly vsechny dilky lovitelne pro vsechny..

 

Diky moc,

GT a GP jsou super, diky za ne :)

 

L.


  • 0

#965 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 12:15

máš možnosti:

1) zaplatit PM

2) jít lovit s nějakým PM

 

Návody na obcházení PM sem nepatří.


  • 5

#966 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 12:39

Tak jest


  • 0

#967 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 13:39

Logovat PM keše mohli BM vždycky. Jak, to je už otázka, systém sám to nijak neusnadňuje, ale ani tomu nebrání a je to povoleno.

Další věc je, jak se BM k takové keši dostane. Nejlepší, pokud mu jde o jednu do puclíků, jít s někým, kdo je PM. Nebo ji brutnout, ze seznamu už o ní ví a často se dá umístění odhadnout.

Ale souhlasím s tím, že pokud jde o něco jako sérii, která je určena všem, a to GeoPuzzle je, používat tam keše, co jsou dostupné pro všechny.

Ale celkově mě tohle netrápí, nejezdím daleko a cíleně po keších a tak puzzle založené na posbírání něčeho po celé republice nevyplním nikdy, takže jsem tento projekt ani nezkoušel.


  • 0

#968 koc256

koc256

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2020 - 20:35

Tak jsem dneska udělal první výkop a zkontroloval jsem České pivovary a Dřevěné kostelíky...

 

Stav jsem zanesl do Google docs. V tom souboru (dokud nebude řečeno jinak) držím aktuální informace...

Pravda je bohužel taková, že GP jsou aktuální jak jen to je možné...

 

// hmm, tak vložené tabulky se rozpadly, tak jen v odkazu výše...

 

Sice se tu odmítlo, že by se některé dílky měly měnit, ale říkám si proč ne? Však daný nový dílek může být alternativou pro ten původní, stejně jako dneska není kešer nucen mít odlovenu právě aktuální keš, ale stačí i archivní, která tam byla dříve.

Dává mi to smysl, když se dívám, že některé keše v těchto puzzlících jsou v archivu třeba už pátým rokem. A pak taky k čemu to vede. Někdo si tam třeba zaloguje jen "poctivý WN", ale jsou i tací co si na těchto neexistujících keších musí mermomocí logovat FI. To asi není cílem ne?

Co si myslíte o tom, že by se puzzlíky co nemají náhradu déle než rok (příkladem) přesunuly jinam?

Jak to pak šikovně odprezentovat graficky by byla už jen formalita...


Tento příspěvek byl upraven od koc256: 25 srpen 2020 - 20:39

  • 0

#969 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2020 - 21:37

Sám píšeš, že se tu odmítlo dílky měnit. Dáš sem otázku, na níž je odpověď neměnit. Pak přijdeš s tím, že chceš měnit. Za mě neměnit.
Proč jsem proti? Hodně lidí puzzle hraje, cíleně si pro dílek jede. A pak se změní. Já osobně moc puzzli nemám, ale ty co mám jsem našel cíleně. Z těch šesti v tvém seznamu, mám 2. Cílené výlety mnoho desítek kilometrů.
Tím, že je budeš měnit, hodně lidí včetně mě to znechutíš.
Jem tedy pro nahrazení jinou blízkou keší. Keše zanikají, některé dost rychle, stejně tak rychle budeš měnit složení puzzle? No, to pak bude opravdu krásná doplňková hra bez konce.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 25 srpen 2020 - 21:43

  • 1

#970 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2020 - 22:46

Sice se tu odmítlo, že by se některé dílky měly měnit, ale říkám si proč ne?

 

Lovení puzzlíku není jako sbírání hub. Dnes se seberou jedny, klidně zítra jiné. Lovení puzlíku je právě krásné v tom, že tvoří ucelený obraz, obraz, který má cenu mít jako cíl. A když se ten cíl bude pořád měnit, nebude stát za to ten obraz skládat. Už jsem si udělal screenshoty těch mých skoroplných obrazů, kdyby náhodou vyhrála klika měničů. Protože pak už by to nebyla hra pro mě.


  • 4

#971 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 6:22

Puzzle je unikátní v tom, že je to česká záležitost, GS do toho nemá co se svými "nápady" vstupovat a měnit... Prosím, nekažme tento náš unikát tím, že budeme dílky neustále měnit podle toho, jak zanikají původní keše. Opravdu to hráčům znechutíš. Děkuji

 

Edit: v souvislosti se zanikáním keší mě teď napadla myšlenka: co takhle využít toho, že pro generování puzzle je používán plugin a do toho pluginu vložit informaci, že nějaká keš zanikla a výzvu pro kešery, zda by někdo neměl zájem tu keš reinkarnovat? 

Myslím, že by nebyl problém tu informaci do pluginu dát, plugin by se aktualizoval v Geogetu a informaci by viděli všichni hráči, kteří jej používají a i ti, kteří mi na statistiky nahlédnou. 

Jen nápad, ale třeba by se to podařilo.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 26 srpen 2020 - 6:27

  • 0

#972 raven95

raven95

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 6:55

Za mě dílky rozhodně neměnit. Kvůli některým jsem jel (nebo šel) fakt daleko a dost by mě štvalo, kdyby ten dílek vypadl a byl nahrazen. Spíše to chce zavést nějakou osvětu, aby kačeři vzali dílky v lokalitě za své a vytvářeli náhrady. Prozatím se pracuje na keši rodných domů Jaroslava Ježka, který keš ani nikdy neměl. Pokusím se vymyslet, co s rodným domem Jaroslava Haška.


  • 1

#973 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 6:55

Byl by veliký problém, aby si dílky puclíků pamatovaly historii? Keše zanikají a na jejich místech vznikají náhrady, ať tedy je možno odlovit aktuálně platnou keš, ale ať zůstává v platnosti i odlov té předchozí. 


  • 0

#974 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 7:10

Ja myslim, ze uz v soucasnosti je mozne k jednomu dilku mit vic kesi, to je dle meho ta historie. Toho se vyuziva prave u tech alternativ - k archivovanym keskam pribudou nove zive. Jak moc je pocet alternativ omezen, to nevim. Nasel jsem nejvic 3, ale nepripada mi, ze by nejake maximum existovalo.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#975 mkyral

mkyral

    Marián Kyral

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 7:17

Souhlas s většinou. Výměna dílků má smysl jen u puzzle typu rekordy. Aby si lidi nestěžovali, že nejdelší tunel už není nejdelší. A jako hráče mě nový nejdelší tunel rozhodně zajímá -> námět na výlet. Ale ostatní puzzle bych nechal tak jak jsou.


  • 1

#976 raven95

raven95

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 7:21

Byl by veliký problém, aby si dílky puclíků pamatovaly historii? Keše zanikají a na jejich místech vznikají náhrady, ať tedy je možno odlovit aktuálně platnou keš, ale ať zůstává v platnosti i odlov té předchozí. 

 

Takhle už to funguje. Vždy se počítají všechny keše k danému dílku. Je to i popsané Alternativní či archivní keše a eventy.


  • 1

#977 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 8:02

Takhle už to funguje. Vždy se počítají všechny keše k danému dílku. Je to i popsané Alternativní či archivní keše a eventy.

V tom případě už mlčím :) .


  • 0

#978 rabmoor

rabmoor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 11:29

V minulosti došlo k jedné změně u GeoPuzzle rodné domy, kdy se HEXTEAM rozhodl, že Ferdinand Porsche není (kvůli nějaké aktuální historicko-politické kauze) hoden místa v GeoPuzzle. Celkem mě to tehdy naštvalo.

Takže jsem, až na oprávněné výjimky, jako výše zmíněné rekordy, pro ponechání GeoPuzzle tak, jak jsou a doplňování alternativních keší tam, kde dojde k archivaci, nebo se objeví nějaká vhodnější (bližší fyzicky nebo tematicky). 

Pro generování GeoPuzzle je možné, krom GeoGetu, využít i checker na project-gc.com, který pravidelně aktualizuji. Pokud byste měli k jeho funkcionalitě nějaké připomínky, můžete mě kontaktovat (ideálně přes messaging na geocaching.com).


  • 2

rabmoor.png


#979 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 13:40

Víceméně pro svou potřebu jsem si vytvořil stránku s českými geopuzzle. Jsou tam i archivované a snad také i všechny alternativní. Tak kdyby měl někdo zájem, tak tady: https://georabbits.c....php?page_id=11


  • 2

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#980 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2020 - 14:45

Predne diky hraci koc256 za energii vlozenou do kontroly jednotlivych puzzliku ..

 

Po otevreni dokumentu je patrne ze v Puzzlikach pivovary chybi pouze 2 a v kostelikach 4.. uplne by stacilo, kdyby se tady nasli hraci z daneho kraje a kes k danemu dilku tam zalozili ... 

 

Verim, ze jsou tady kaceri z ruznych kraju ... ja jsem z MSK.. takze z tech 6ti je pro me realny pouze kostelik sv. Anny v Roznove, pokud se tady nenajde nadsenec ze Zlinskeho kraje jsem ochotna ji tam zalozit .... sama jsem jiz pred nedavnem obnovila jeden dilek kopcu (ktery uz jsem mela davno odloveny) tady u nas a verim, ze to je cesta tim spravnym smerem .. hexteam kes aktualizoval, a stara je zarazena jako A .. pro uznani dilku plati samozdrejme obe .. :)

 

Tak se pojdte bavit o tom jestli je tady nekdo pro koho by byly realne ty dalsi dilky? ;) ..


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama