Přejít na obsah


Fotka

GeoTrophy / GeoPuzzle


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1128 odpovědí na toto téma

#61 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 16:03

Kendar05: jejda, diky, opraveno.
  • 0

#62 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 19:58

Ahoj, dal jsem dohromady seznam pro puzzle Ceske rozhledny.
Pred finalizaci davam opet k dispozici pro pripadne pripominky a navrhy.

K vyberu:
voleny jsou predevsim nejstarsi rozhledny (protoze se mi libi)
vetsina je z kategorie samostatne stojici (protoze se mi libi)
jsou vynechany nektere rozhledny, ktere jsou v ramci puzzle kopecky (vyjimku bych zvazil treba u Jestedu ci Cerchova)
Je pouze jedna volna pozice, ale pripadne lze nejakou vyradit pokud k tomu bude duvod.


  • 0

#63 Zdejve

Zdejve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:17

Jestli je u rozhleden ještě volné místo, přimlouvala bych se rozhlednu, u které je jedna z nejstarších keší v ČR. http://coord.info/GC95E5

Tábor Hylačka.

Nevím, zda to projde, neboť rozhledna lehla popelem na přelomu roku, ale už teď se zakládá veřejná sbírka. ¨

Viz diskuse na geojihu http://www.geojih.cz...8383#post_18383.
  • 0

#64 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:19

Hm to mi pripomnelo, ze jsem sem chtel vlozit tuto smutnou zprabu

Dřevěná rozhledna Hýlačka u Tábora dnes 1.1.2012 podlehla požáru, který jí zachvátil kolem 5.30 hodin ráno. Z rozhledny zbylo po dohašení pouze ohořelé torzo, které muselo být strženo. Finanční škoda se odhaduje na 1 milion korun, ovšem historická ztráta je vyšší. Jednalo se o zajímavou dřevěnou konstrukci ve tvaru husitské hlásky z roku 1920. V roce 2004 obdržela novou krytinu a byla pečlivě udržována KČT Tábor. Příčina požáru se nyní zjišťuje.


Sam ted nevim, protoze by jinak samozrejme tato rozhledna urcite soucasti serie byla.
  • 0

#65 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:22

Přimlouval bych se za Čerchov, rozhledna z roku 1905, nejvyšší vrchol Českého lesa, moje oblíbená, atd. Snad jsem uvedl dost důvodů pro zařazení :o)
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#66 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:25

hexteam napsal/a:
vyjimku bych zvazil treba u Jestedu

Vím, že v seznamu není, ale i tak pozor: Ještěd není rozhledna.
Čerpám od rozhlednového guru Jana Nouzy, který spolupracoval na seriálu ČT a vydal o nich několik knih.
  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#67 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:41

http://coord.info/GCXPW1 Alexandrovka 1888
  • 0
Užívej života...

#68 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 20:47

Shashlick: pravda a tim lepe :) Jinak ja jsem zakladni vyber delal prave dle knihy p. Nouzy (tusim 1999) a pak jeste seznam zpresnil pomoci Internetu. nastesti nektere rozhledny za tu dobu prosly rekonstrukci :)
  • 0

#69 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 0:19

Dost mi v seznamu chybí Slovanka http://cs.wikipedia....(Jizerské_hory) - asi nejstarší železná rozhledna v Čechách - GCVWPM.
Může nahradit některou blízkou kamennou - nejspíš nejbližší Bramberk (ta je sice zajímavá tím, že se ji po dlouhých letech podařilo znovu otevřít, ale historicky je to jedna z mnoha podobných).

A také v seznamu nějak nevidím nic ze Šumavy - zajímavý je třeba Javorník http://www.javornik.cz/rozhledna.htmls novodobou nástavbou na historické rozhledně (btw údajně nejvyšší česká hora za II. republiky a protektorátu) - GC13EFF
  • 0

#70 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 10:27

A když už jsme u pana Nouzy, tak jeho j´knihy mám dokonce podepsané (od něj samozřejmě, aby někdo neměl narážky, že jsem si je podepsal sám).
  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#71 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 340 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 10:34

ALLiK team napsal/a:

A také v seznamu nějak nevidím nic ze Šumavy - zajímavý je třeba Javorník http://www.javornik.cz/rozhledna.htmls novodobou nástavbou na historické rozhledně (btw údajně nejvyšší česká hora za II. republiky a protektorátu) - GC13EFF


Na Šumavě je také (milovaný či zavrhovaný, v každém případě ale velmi výrazný) Poledník GCKHXP
  • 0

#72 Marazd

Marazd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 11:09

hexteam napsal/a:
Ahoj, dal jsem dohromady seznam pro puzzle Ceske rozhledny.
Pred finalizaci davam opet k dispozici pro pripadne pripominky a navrhy.

V seznamu máš u Kozubové uvedeno, že je to nejvýchodnější rozhledna ČR. To není pravda.
Jsou další dvě rozhledny, které jsou východněji:
(a v jejich těsné blízkosti jsou i keše, byť nejsou věnovány přímo těm rozhlednám)

Rozhledna Tetřev GC2G23B
Rozhledna Velká Čantoryje GCYEKY

To však nic nemění na tom, že je Kozubová určitě zajímavé místo. ;)
  • 0

#73 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 17:00

Diky vsem Tu Slovanku bychom tam dat asi meli, ale spis bych vyradil Cernou Studnici nez Bramberk, sice jsem ani jednu nenavstivil, ale Bramberk mi prijde zajimavejsi :) Javornik sjem take zvazoval, takze asi ano. Libi se mi urcite vic nez rozheldna na Poledniku, ale nenavstivil jsem :) Marazd: ok, toto bylo cerpano z knihy a neoveroval sjem, zda to jeste plati, takze status odeberu, ale rozheldnu asi ponecham, pokud na ni zbude misto. Asi by tam mel byt i Cerchov. Zvazuji jeste vyrazeni Hameliky, neb v dane oblasti jich mame dost. Necham to jeste chvili otervrene a pak to nejak uzavru :)
  • 0

#74 Zdejve

Zdejve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 17:54

Tema rozhledny mě opravdu oslovilo, tak ještě pár poznámek.

Bramberk, srdeční záležitost, ten bych nechala.

Odhadem polovina míst je v Karlovarském, Libereckém a Ústeckém kraji, což mi docela vadí, neboť tam nelovím a budu mít málo puzzlí. ;)

Od nás z geojihu tam je asi jen Kleť a ani k mému rodnému Královéhradeckému kraji autor nebyl nakloněn. Taková Jiráskova chata na Dobrošově s rozhlednou a krásnou keškou od M@xe by si také pozornost zasloužila. http://coord.info/GC13NT0
  • 0

#75 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 18:58

ja jsem naopak velmi naklonen Kralovehradeckemu kraji :) Jen v ramci zvolenych kriteriich se na tento kraj moc nedostalo, ty "chatove" rozhledny jsem vynechal. Ale zas treba puzzle k drevenym kostelikum je naopak dosti soustredeno na vychodni Cechy a na severni moravu :)
  • 0

#76 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 19:20

ani jedna rozhledna z doktorovy série?
  • 0

#77 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:29

Co by se mi hodně libilo tak aby šlo kliknout na ikony v pucclich a tim by se otevřela stranka dane kešky.
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#78 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 20:55

a co se bude otevirat, kdyz je k danymu puzliku vic kesi?
  • 0

#79 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 21:05

tak klidně at se v novem okně otevřou obě - což nevim jestli jde. A pokud ne tak vždy ta aktivni - a ty jsou vždy u puzliku jen jedny
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#80 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 21:11

Brunoos: no asi by to slo, ale nechce se mi ten kod zbytecne nafukovat a navic by se to muselo zmenit i ve vsech programech a makrech a nevim, zda je to az tak potrebne. Na kesky se da dostat z webu nebo z bookmark listu. Zvazim to, pokud by se delaly jeste jine zmeny v sestaveni.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama