Přejít na obsah


Fotka

Novoroční výstup na Ještěd 2012 z Prahy


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
77 odpovědí na toto téma

#1 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2011 - 13:12

Ahoj, nechystáte se někdo vlakem/busem na event GC37K81 z Prahy (a okolí)? Naše skupinka se tak nějak seskupuje a vypadá to, že využijeme veřejnou dopravu. Tak nás napadlo, jestli se třeba někdo nechce přiskupit:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#2 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 10:24

Ahojky, vážně o tom přemýšlím (přecijen to je v lidštější dobu, než Říp), ale nevěděla jsem, jak bych se tam dostala.. Tak pokud se budu moct přiskupit k vám.. :) Ještě mě napadl neskromný dotaz na Liberečáky, jestli by se nenašlo pár dobrovolníků, kteří by nás nabrali na nádraží a posunuli směrem vzhůru.. :) Odměna by je neminula.. :)
  • 0

#3 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 10:43

Super, to bychom byli moc rádi:) Jen ještě musím zbytek dokopat k tomu, zda chtějí vlak (s přestupem v Turnově a dražší), nebo bus od S.A., (Levnější, přímý), na který člověk musí mít předkoupenou jízdenku/místenku. Snad se brzy vymáčknou. Osobně bych byl pro ten bus. Ten dotaz na Liberečáky zní zajímavě, s tím se dá souhlasit a podepsat se pod to:))
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#4 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 11:00

Anupev napsal/a:
Super, to bychom byli moc rádi:) Jen ještě musím zbytek dokopat k tomu, zda chtějí vlak (s přestupem v Turnově a dražší), nebo bus od S.A., (Levnější, přímý), na který člověk musí mít předkoupenou jízdenku/místenku. Snad se brzy vymáčknou. Osobně bych byl pro ten bus.
Ten dotaz na Liberečáky zní zajímavě, s tím se dá souhlasit a podepsat se pod to:))


Asi bych hlasovala taky pro bus... proti vlaku v zásadě nic nemám, jen to trvá o něco dýl.. (čekej dlouho - cestuj dlouho)
tak se jen musíme domluvit, na kolikátou ho zamluvit.. :)

PS: Neříkej mi, že tohle žádní liberečáci nečtou.. :) ale asi založíme nové vlákno - až budeme vědět, v kolik pojedem.. :)
  • 0

#5 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 961 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 11:19

Nevim jestli nectou, ale na dotaz o MHD jsem nedostal odpoved, takze jsem patral sam a zjistil ze MHD na misto nejede. Jedine linkovy autobus a v kolik to uz jsem teda nezjistoval. A od konecne tramvaje to je slusna prochazka...
  • 0

#6 prechod.pro.chodce

prechod.pro.chodce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 11:56

Nebála bych se, že se nahoru s někým nedostanete.. loni tam teda jelo spousta aut.. ráda bych se i letos účastnila..pokud do toho nic nevlítne.. v tom případě mám 2..možná 3 místa v autě volný...pojedu jen s hafanem:) ..ale slibovat na stopto to budu až před Silvestrem:)
  • 0

#7 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 20:36

Něco jsem zaslechl o té dopravě...Mno snad to nějak půjde nahoru:/ Obludka: Prozkoumám, jak se k času staví zbytek a nadhodím variantu-asi nejlíp v SZ:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#8 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 20:38

prechod.pro.chodce napsal/a:
Nebála bych se, že se nahoru s někým nedostanete.. loni tam teda jelo spousta aut.. ráda bych se i letos účastnila..pokud do toho nic nevlítne.. v tom případě mám 2..možná 3 místa v autě volný...pojedu jen s hafanem:)
..ale slibovat na stopto to budu až před Silvestrem:)


No u nás je to taky takové.."já teď nevím" Najisto jedeme asi tři a jestli se přidá Obludka, tak čtyři... ale jinak abych ty geokolegy kolem sebe škrtil...Něco kloudného z nich dostat je výkon:) Myslím, že se to nějak s tím výstupem/výjezdem k místu srazu vyřeší, ale teď mám z toho nervy jak špagáty:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#9 montardo

montardo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 20:56

Novoroční výstup na Ještěd z Výpřeže? To je nějaký vtip? C´mon lidi! Všichni důchodci z KČT to jako každoročně půjdou hezky pěšky od tramvaje z Hanychova - letos už 37.ročník Novoročního výstupu ...nahoru je to jen 3,5km zasněženou pohádkou...přece se nenecháte vyvézt třičtvrtě kopce autem?..To už rovnou příští rok novoroční výstup lanovkou:-)
  • 0

#10 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 21:38

Mimo SA jezdí Lbc-Pha taky autobusy DPMLJ http://www.dpmlj.cz/...va/jizdni-rady/
Ty ale zajíždí dolu na Fugnerovu na terminál MHD.
Co se týká odvozu, tak většinou jezdím nahoru plnej, kdyby to letes bylo jinak, tak samozřejmě můžu někoho vzít.
montardo - no vidíš, to je tradice turistu, kačeři mají jinou tradici;). Hlavně později vstávají.:D Jinak samozřejmě do logbooku se zapisuje až nahoře, takže když se tam nahoru někdo dostane jinak, tak to patrně nevadí.
  • 0

#11 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 21:40

A když jsme šli letos v červnu na Ještěd v kulichu, tak teď bychom to mohli zkusit v plavkách, ne?:D:D
  • 0

#12 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 21:56

No mně je celkem fuk, že bych tam šel pěšky, jen jako nemístní přesně nevím která bije, jaké jsou časové nároky od busu na místo srazu a pak také z vrcholu dolů na bus (jestli pojede dolů třeba lanovka, jako nouzové řešení...atd.) Kdybych byl Liberečák, klidně všechno hodím za hlavu,ale musím se ještě nějak dostat v neděli - a o svátku, domů:-/ A stejně tak zbytek.
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#13 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 21:58

montardo napsal/a:
Novoroční výstup na Ještěd z Výpřeže? To je nějaký vtip? C´mon lidi!

Všichni důchodci z KČT to jako každoročně půjdou hezky pěšky od tramvaje z Hanychova - letos už 37.ročník Novoročního výstupu ...nahoru je to jen 3,5km zasněženou pohádkou...přece se nenecháte vyvézt třičtvrtě kopce autem?..To už rovnou příští rok novoroční výstup lanovkou:-)

S dětmi je to z výpřeže akorát. ;) Ale klidně si to dej od tramvaje nam to neva.
  • 0

#14 montardo

montardo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:22

Anupev napsal/a:
No mně je celkem fuk, že bych tam šel pěšky, jen jako nemístní přesně nevím která bije, jaké jsou časové nároky od busu na místo srazu a pak také z vrcholu dolů na bus (jestli pojede dolů třeba lanovka, jako nouzové řešení...atd.) Kdybych byl Liberečák, klidně všechno hodím za hlavu,ale musím se ještě nějak dostat v neděli - a o svátku, domů:-/ A stejně tak zbytek.


Já bych doporučovala jet se Student Agency z Černého Mostu na autobusák do Liberce. Tam odtud je to jen pár metrů směrem k železniční stanici a před ní je zastávka tramvaje č.11, co jezdí nahoru do Hanychova - jede to tak 15min, každých 10min - jízdní řády máš na www.dpmlj.cz. Z Hanychova nahoru po modré značce, hezká cesta až nahoru.. jestli budete chtít na Výpřež, tak se pak u silnice odpojíte po žluté..myslim, že za půlhodiny chůze tam musíte, i šnečím tempem, být..
  • 0

#15 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:25

Na ještěd nejezdí tramvaj 11, ale pouze 3. Ničím jiným se tam dostat nedá. Jinak ještě uvidím, jestli pojedeme, ale pokud ano, budu mít asi 3 místa v autě, takže sem dám ještě vědět.
  • 0

#16 trotak

trotak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 22:40

Jinak ještě uvidím, jestli pojedeme, ale pokud ano, budu mít asi 3-4 místa v autě, takže sem dám ještě vědět.
  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#17 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 23:48

Kdyz tam pojedu a pojedu bez rodiny, tak se klidne na autobusaku stavim.B)
  • 0

#18 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2011 - 23:49

Anebo se taky priseru k nekomu do auta a dam si nahore pivecko.:D:D:D
  • 0

#19 prechod.pro.chodce

prechod.pro.chodce

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 1:16

montardo napsal/a:
Novoroční výstup na Ještěd z Výpřeže? To je nějaký vtip? C´mon lidi!

Všichni důchodci z KČT to jako každoročně půjdou hezky pěšky od tramvaje z Hanychova - letos už 37.ročník Novoročního výstupu ...nahoru je to jen 3,5km zasněženou pohádkou...přece se nenecháte vyvézt třičtvrtě kopce autem?..To už rovnou příští rok novoroční výstup lanovkou:-)


Loni jsem šla poprvé na Ještěd v zimě (v létě si to párkrát vyšlápnu celý:)..u příležitosti GEO Novoročního výšlapu..takže z Výpřeže..a musim teda říct, že jsem tam málem zhebla..pes místo aby táhl nahoru, táhl dolu a do křovisek..mlha, že nebylo vidět jestli půjdeme už jen 5 minut nebo hodiny..a to jsem jako abstinent neměla kocovinu:)..a myslím, že fyzičku mám taky dobrou:).. a musím říct, byla jsem na sebe fakt pyšná..že jsem šla:)..takže pokud nezůstanu letos po Vánocích doma na dýl a na event Vánoční punč 2011...budu na severu..a určitě na Ještěd půjdu znova:)
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2011 - 9:06

fireman.cz napsal/a:
Na ještěd nejezdí tramvaj 11, ale pouze 3. Ničím jiným se tam dostat nedá. Jinak ještě uvidím, jestli pojedeme, ale pokud ano, budu mít asi 3 místa v autě, takže sem dám ještě vědět.


Celkem šikovně jede ČSAD linka, vybíhat to od tramvaje je jen pro rychlé, mladé.

A pod lanama jsem to lezl nahoru loni, ve sněhu už to znovu nejdu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama