Přejít na obsah


Fotka

Carcassone a spol.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2011 - 13:41

Carcassone můžeš vyzkoušet i online - csonline.asp2.cz/ Hraju obojí, jsou to svojí taktikou nesrovnatelné věci. U Osadníků navíc nastupuje prvek obchodování. Pro menší děti bych volil carcassone, trochu odrostlé tak od 10 i víc osadníky. U osadníků musíš cápat princip obchodu a nesmí ti vadit, že základní hra je tak na 2 hodiny a s rozšířeníma se dostaneš i na 4 - 6 hodin. A to se neflákáš. Každopádně se u obou dají přizpůsobit pravidla, takže pokud si koupíš jedno nebo druhé, můžeš vzhledem k věku hráčů, vymyslet (ohnout) pravidla tak, aby to všechny bavilo. Hezké svátky a hodně radosti ze hry.
  • 0

#22 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2011 - 1:33

Trhac napsal/a:
GC2BX1G?GC2BX1H!


Dekuji vsem za rady. Vyhralo Carcassone, edice k 10-temu vyroci. Treba casem i ty osadniky prikoupime. :)

Jinak dekuji za tip na tyto dve cache. Jednodusi je v pohode, vetsinu her poznam, druha varianta uz je trochu orisek :)
  • 0

#23 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 8:40

Díky za inspiraci, stačil jsem ještě před štědrým večerem Carcassone vyrobit a včera jsme si poprvé zahráli. A zjistil jsem, že dobře umístěný sedlák je výhra.:D Dotaz: uzavřené město ze dvou částí bodujete za dva body, jak je uvedeno v návodu, nebo za čtyři jak jsem se někde dočetl?
  • 0

#24 l_ucie

l_ucie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 9:25

Uzavřené město ze dvou kartiček bodujeme pouze dvěma body ;)
  • 0

#25 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 10:35

Cituji z pravidel:

Podle starších pravidel získal hráč za malé město pouze 2 body. Po dohodě hráčů je možné hrát i tuto variantu, ale autor hry se přiklání k variantě 4 body.

Takže tak. :)
  • 0

#26 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 16:25

Můžu se ještě zeptat jaké je nejpovedenější rozšíření, resp. kdybyste měli jedno, nebo dvě jmenovat, které stojí za to?
  • 0

#27 gost@

gost@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 18:16

Co se mi líbilo jsou Kupci a stavietelé + Hostince a katedrály. Tyto dvě rozšíření jsme hráli a líbilo se všem z rodiny. Pak jsme přikoupily i princezna a drak + hrabě z Carcassone a to už bylo moc složité a přestalo nás to bavit. Takže jak řikam nejlepší jsou podle mně Kupci a stavietelé + Hostince a katedrály. :)
  • 0

#28 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 18:24

Každý Ti řekne něco jiného. Dvě asi nejlepší jsou 1 a 2 - "kupci a stavitelé" a "katedrály, hostince a obři". Výrazně rozšíří hru, aniž by přidávaly hodně složitých pravidel. Respektive přidají toho hodně, ale jednotlivá pravidla můžete nehrát a stále jdou použít vsechny kartičky. Hm, asi to neumím správně napsat ;) Každopádně doporučím tyhle dvě. Pak je třeba zajímavé přidat "hrabě z Carcassonu" - maličké rozšíření, které pomáhá lépe rozjet hru. Obdobně řeka. Ale nevím, jestli jdou tyhle dvě koupit jednotlivě. Dřív to nešlo, byly jen v balíčku u jiných rozšíření. Z těch dalších je fajn třeba i princezna a drak, ale je to trochu složitější na hraní, mě zaujalo, ale s odstupem to prostě není ono...
  • 0

#29 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 18:31

Ahoj, mam vsechna rozsireni vcetne "Kataru - Die Katarer", coz jsou 4 dodatecne karticky z casopisu. Ty tomu davaji trochu jiny naboj... :) V podstate lze ale hrat "zakladni pravidla" se "vsema rozsirenima"... tzn, nepouzivat funkci knizete, draka, princezny, veze... ale karticky mit proste jen do hry... Pro uplne zacatecniky bych doporucil zakladni hru + "hostince a katedraly" + "kupce a stavitele". Jeste nedavno pomerne dobre fungovalo www.carcassonne.cz a forum.carcassone.cz, nicmene uz delsi dobu mi na mejly nereaguje ani tamni administrator... :( M.
  • 0

#30 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 664 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2011 - 18:44

A nebo koupit Carcassonne: lovci a sběrači (bez rozšíření), to je v podstatě dost podobné jako klasický Carcassonne + hostince a katedrály, a je to za jedny peníze. Akorát další rozšíření už k tomu v podstatě neexistují (kromě jednoho maličkého).
  • 0

Geokalendář 2024 - v prodeji ve vašem oblíbeném geoshopu. www.facebook.com/geokalendar


#31 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 27 prosinec 2011 - 22:46

A existuje i Android verze :)
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#32 martin.nohejl

martin.nohejl

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 8:55

Prosim, muze mi nekdo napsat jake jsou rozmery karticek a figurek u Carcassonnu. Diky moc
  • 0

#33 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 10:35

martin.nohejl napsal/a:
Prosim, muze mi nekdo napsat jake jsou rozmery karticek a figurek u Carcassonnu. Diky moc

Pokud nebude někdo rychlejší, tak ti to večer pošlu.
  • 0

#34 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 11:07

Když už se tady rozebírají ty společenské hry, tak vznesu také jeden dotaz. Ovládá tady někdo hru Aristoocrazy? Dostala jsem ji k Vánocům, seděli jsme nad tím tři průměrně inteligentní lidé, ale dle přiloženého návodu jsme nepřišli na to, co vlastně s tím. :|
  • 0

#35 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 11:14

Hru neznám, ale nebude to překladem? Už se mi víckrát stalo, že český překlad pravidel nedával smysl, zatímco anglický či německý originál sice vyžadoval soustředění, ale hrát se podle něj dalo.
  • 0

#36 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 11:50

Iabbervox napsal/a:
Hru neznám, ale nebude to překladem? Už se mi víckrát stalo, že český překlad pravidel nedával smysl, zatímco anglický či německý originál sice vyžadoval soustředění, ale hrát se podle něj dalo.

Paradoxně je to vymyšleno českým autorem, ale návod jako by byl napsán v cizím jazyce.
  • 0

#37 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2013 - 17:52

martin.nohejl napsal/a:
Prosim, muze mi nekdo napsat jake jsou rozmery karticek a figurek u Carcassonnu. Diky moc


Hrací karty jsou čtvercové 45x45x2 mm
Figurka je vysoká 17, široká 16, tlustá 10mm.
Velká figurka je vysoká 20, široká 21, tlustá 10mm.
Opakovací figurka je vysoká 21, široká 14, tlustá 10mm.
Prase je vysoké 11, široké 22, tlusté 10mm.
Vozík je vysoký 10, široký 20, tlustý 10mm.
Jedno patro věže je 17x17x11 mm.
Most je 44x23x10 mm.
Víla, drak atd. jsem neměřil
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama