Přejít na obsah


Fotka

Projekt geozabava.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#1 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 13:49

Ahoj kačeři,

chtěl bych Vám oznámit nově spuštěný portál o geocachingu www.geozabava.cz a chtěl bych se zeptat na Vaše názory ohledně tohoto projektu. Vaše postřehy, doporučení, kritiku a přání nám můžete napsat na [mail]redakce@geozabava.cz[/mail].

Předem Vám velice děkujeme za reakce.

Váš tým geozabava.cz

  • 0

#2 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:11

Tak to jsi nemel delat, ptát se na názory. Ted se na tebe vsichni sesypou, budou mít samé blbé kecy a na konec to tady bude flame na uplne jiné téma.... :D
  • 0

#3 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:14

to GOLICI: Budu jedině rád, když se sesypou a budou konstruktivně kritizovat. Ráb bych, aby www.geozabava.cz byl jedním z nejlepších českých serverů o geocachingu. Snad se nám to podaří. :-)
  • 0

#4 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:15

zatím nezajímavé. uvidíme časem až se to víc rozjede ;)
  • 0

#5 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:19

to ALTAIR18: Aby se to rozjelo, tak je potřeba vědět, co tam chcete mít, proto jsem také založil toto téma. Oficiálně se bude spouštět 1.1.2012 a tak tady teď pro www.geozabava.cz sbíráme Vaše názory, postřehy, atd... ;-)
  • 0

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:21

Podle mě by stačil jeden podobný server, když už tu existuje. Nechcete se spíše domluvit se správci serveru poklady.com? Není zbytečné mrhat zbytečně síly na vytváření webu atp.?
  • 0

#7 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:21

ono problém je v tom, že dělat globální server o geocachingu pro celou čr bude asi hodně složité. co se týče "návodu na geocaching" je tu geowiki. co se týče navigací a techniky existují zase perfektní servery šité přímo na tuhle tématiku. nové a zajímavé keše si zase spíš každý pohledá na nějakém regionálním serveru. ale jak říkám... "uvidíme časem"
  • 0

#8 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:26

to ROMAN_JAROMER: Se spravcem serveru poklady.com jsme v kontaktu a zvazujeme formu spoluprace. Co se tyce mrhani sil, tak to neni mrhani sil, jsem webdesigner a programator webovych aplikaci, takze to je to nejmensi. :-)

to ALTAIR18: Jenze tohle vsechno je roztristene na nekolika mistech a ne kazdy novacek vi, kde by to mel hledat, proto tu bude portal www.geozabava.cz, aby kazdy novacek mel jakysi rozcestnik, kam se ma podivat. Pripadne pokud se nam podari dohodnout s jednotlivymi majiteli specializovanych serveru, tak bych rad toto vse shrnul na jednu hromadu. Na hromadu www.geozabava.cz. Je to sice zatim jen ma vize, ale snad se to podari.
  • 0

#9 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:34

Pokud by se někdo chtěl podílet na vytváření obsahu serveru www.geozabava.cz, budeme rádi pokud nám napíšete na email [mail]redakce@geozabava.cz[/mail] a velice rádi se domluvíme. Stále nám schází několik krajských redaktorů.
  • 0

#10 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:37

mesa_pita napsal/a:
to ALTAIR18: Jenze tohle vsechno je roztristene na nekolika mistech a ne kazdy novacek vi, kde by to mel hledat, proto tu bude portal www.geozabava.cz, aby kazdy novacek mel jakysi rozcestnik, kam se ma podivat. Pripadne pokud se nam podari dohodnout s jednotlivymi majiteli specializovanych serveru, tak bych rad toto vse shrnul na jednu hromadu. Na hromadu www.geozabava.cz. Je to sice zatim jen ma vize, ale snad se to podari.


sám za sebe opravdu netuším co by na novém servru muselo být, aby se pro mě stal atraktivní. osobně jsem nikdy kromě Goewiki a GC.cz (potažmo GC.com) nepotřeboval nic. nezaujaly mě ani poklady.com a upřímně neočekávám to ani od geozábavy.
co se týče nováčků to je kapitola sama pro sebe. i zde na GC.cz to vidíš skoro denně, že se lidi ptaj na fóru na základní věci které není ani třeba nikde složitě hledat. pouze stačí na té samé stránce navštívit do geowiki. informací pro nováčky jsou mraky a kdo si je chce najít si je najde a ti druzí...?
  • 0

#11 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:41

to ALTAIR18: Tak to máš pravdu, je to tak, ale myslím si, že www.geozabava.cz má naději na úspěch jak u nováčků, tak u zarytých kačerů, když bude zajímavý obsah. Dávám tomu rok a když se to do roka nezaběhne, tak z toho udělám Titanic :-).
  • 0

#12 altair18

altair18

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:47

tak tedy hodně štěstí a rád se nechám mile překvapit ;)
  • 0

#13 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 14:52

to ALTAIR18: Díky moc! Pokud chceš být informovaný o tom, co nového se děje u nás na www.geozabava.cz, tak se zapiš do newslwtteru, který bude aktivní od 1.1.2012 až se server spustí naplno a uvidíš sám, kam to vede nebo nevede.
  • 0

#14 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 15:19

Tak proč ne, jen by se neměly téměř ve všech sekcích opakovat stejné články - chápu že jich je nedostatek ale přeci jen to není úplně pravé. Tohle návštěvníky moc nepotěší. Do ostrého provozu by to chtělo alespoň dva v každé sekci. Pro případné dopisovatele bych vytvořila takový předformulář rovnou na stránkách - člověk to sepíše a potvrdí tlačítkem a článek se automaticky pošle někomu kompetentnímu ke schválení. Pro dost lidí je to příjemnější než kontaktovat konkrétního člověka. Sekce Geocaching a O keškách se podle mě zbytečně tematicky překrývají (geocaching je přece o keškách v první řadě. Spíš by stála za úvahu sekce "jak na to" kde by byly návody pro nováčky nebo taháky pro ty, jenž hledají nějaké návody. Případně ty názvy ušít víc na míru obsahu. Co se týče příspěvků tak by se mi líbila třeba sekce "regiony" pokud by tam byly třeba vypíchnuté krabky co stojí za lov, zajímavé tamní eventy, případně třeba rozhovory s místními cachery - mohlo by to pomoct při plánování lovů v tamních vodách. Rozdělení třeba podle krajů. Pozvánky na různé akce... Ona je přeci jen republika dost velká a člověka většinou nejvíc zajímá co se děje v jeho kraji nebo tam kde se bude nacházet třeba na dovolené. Pokud budou články rozdělené a bude hned jasné o jaký kraj se jedná bude to zase příjemnější. Nebyla by od věci ani komerční sekce - Kam pro vybavení (seznam odkazů na eshopy případně kamenné krámky). Chybí tam proklik na geowiki. Portálů je kopec, proto to chce opravdu promyslet a dobře připravit, nabídnout toho víc než ostatní, zaujmout co nejširší skupinu. Nebude to snadné... Pokud tam najdu co mě zajímá tak tam budu ráda nakukovat to zase ne že ne...
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#15 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 15:30

to IRILEE: Děkuji za velmi konstruktivní názor. Články se v sekcích překrývají pouze do konce roku. 1.1.2012 se server www.geozabava.cz spouští na ostro a články budou lépe rozděleny. Nyní jich v mailu od redaktorů mám asi 25 k přečtení a uveřejnění. Co se týče formuláře na web, kde by kdokoliv mohl napsat článek, tak to je perfektní nápad, který velice brzo realizuji! Možná by nebylo od věci udělat z takových článků soutěž a každý měsíc autora toho nejčtenějšího nějak odměnit, nějakou geohračkou například. Seznam odkazů na eshopy či kamenné prodejny se již připravuje. Rozdělení do krajů je připravené, ale protože je zatím velmi málo obsahu, tak jej nechci zveřejnit, protože by spousta krajů mělo jen svou prázdnou sekci. Zatím nemáme redaktory pro všechny kraje a tak to není tak jednoduché, každopádně od Února by mělo být takové rozdělení již v provozu a každý by si tím pádem mohl vybrat pouze kraj v kterém je nebo v kterém plánuje dovolenou. Ještě jednou děkuji za konstruktivní názor! Přesně pro takové názory je tato diskuze založena.
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#16 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 15:47

to IVANBOK: Domluveno se zdejším adminem? A sakra, hned mu napíšu. Nejde o promo, spíš o názory kačerů, co by chtěli na novém portálu o geocachingu. Tohle jsem trochu nedomyslel. Díky za upozornění.

Pokud máš zájem o spolupráci, ozvi se mi prosím na email [mail]redakce@geozabava.cz[/mail]. Díky.
  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#17 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 16:18

V tom případě bych co se týče regionů už teď udělala spíš konkrétní výzvu ve smyslu - pro připravovanou regionální sekci hledáme autory, zejména pro regiony xxxxx, posílení však uvítáme i v ostatních.... Ono se přeci jen jinak rozhoduje pokud je jasné kde daní redaktoři ještě chybí. Když váhající uvidí že "u nich" ještě není nikdo tak se "hecne" snáz. Regiosekci klidně spustit od začátku s tím že v regionu který nikoho nemá opět uvést formulku - pro tento region hledáme šikovné autory a postupně je spouštět (pokud teda není volná většina). Případně ty volné odstartovat třeba jen pozvánkami na eventy. Myšlenka k článkům se mi líbí. Hlavně s přimlouvám za přehlednost - často se ocitnu na stránkách kde něco dohledat je téměř nadlidský výkon. Ať je už z názvu sekce patrné co se tam nachází. Stála by za úvahu i spolupráce s lidmi kolem geocoinů - dát jim prostor kde mohou představovat novinky... A možná bych se i zamyslela nad něčím jako je "kniha přání a stížností" tedy místa kde lze zveřejnit další podněty (v podstatě něco jako je tato diskuze) přímo na stránkách. s tím že ty jako autor se k daným věcem vyjádříš. Čímž má návštěvník opět možnost se vyjádřit, dát nějaký podnět atd. jednodušeji. Taky je jistá šance že se třeba otázky nebudou příliš opakovat když si člověk rovnou najde odpověď u tazatele kterého totéž zajímalo o něco dřív. Na ostré spuštění jsem zvědavá. Pokud se povede realizace myšlenky jisté "kumulace" zajímavých záležitostí tak by to vůbec nemuselo dopadnout špatně...
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 16:23

mesa_pita napsal/a:
...Jenze tohle vsechno je roztristene na nekolika mistech a ne kazdy novacek vi, kde by to mel hledat, proto tu bude portal ...

je to roztříštěné a proto to roztříštíme ještě víc, aby opravdu nikdo nevěděl, kde to má hledat... :D:D

sorry, ale nedalo mi to.
Nevím, jestli je tohle ta správná cesta.
  • 0

#19 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 17:00

Nedá mi to též nereagovat. Rád bych se zeptal, kdo se pod nickem "mesa_pita" skrývá, nebylo by od věci "redakci" představit... Jak jste přišli k myšlence uvést ve svět další internetový portál, zda-li máte osobní praktické zkušenosti s geocachingem, jak dlouho se případně v kruzích GC pohybuje a co čekáte nového a výjmečného od tohoto svého počínání, co hodláte nabídnou GC komunitě, jestli je to něco co tu vlastně ještě opravdu nebylo, a konečně, zda-li se nejedná čistě náhodou jen o nějaký především komerční projekt... A a že tady těch zapálených amtérských pokusů bylo již nespočet a žádný nic převratného nepřinesl. Ba naopak, pořád dokola se omílá totéž, jen trochu jinak naparáděné informace, co lze najít bez větších potíží ve wikipedii. Navíc mnohdy jde o informace které stačí sdělit jednou, opravdu o tom není třeba psát dlouhosáhlých článků, které mohou nezasvědceného čitalele uvést tak akorát v omyl. GC není věda, GC je především zábava, ale mne už to v poslední době začíná připadat tak, jako by se tu mnozí snažili násilně naučit jezdit na kole podle příručky a učebnice... GC byste měli dělat především srdcem, protože jen tak ta zábava bude mít pořád své kouzlo... Závěrem snad, články co nás patrně měly naladit na novy portal geozabava.cz ve stylu "jak odlišit kešku od odpadku", se zcela "unikátním" rozuzlením, asi nejen mě, ale i ostatní, opravdu nenadchly :( Tak hodně štěstí...
  • 0

#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2011 - 17:03

rada pro autory webu z nepsané etikety tvorby webových stránek:

NIC, co je ve stadiu vývoje atp se na web nedává!
- tzn, že rámce "již brzy" nebo "připravujeme" nemají na stránce co dělat, dokud to opravdu nefunguje

Důvod je snadný: nikoho z uživatelů nezajímá, že to nefunguje či že se to připravuje.
Důležité je to, co funguje a je na webu aktivní.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama