Přejít na obsah


Fotka

Projekt geozabava.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#41 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 355 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:45

u elektronických "časopisů", kde je obsah generovaný musí být zachováno několik různých vlastností, které velice stěžují udělat opravdu působivý design. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat tady v reakci na všechny na Vaše komentáře. Popíšu to tam lépe.


V tom pripade se na clanek velice tesim :D
  • 0

#42 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 16:47

...a rovnou tam prosímtě i připiš, jak často kontrolujete mailovku a kdy tak zhruba se mohu dočkat odpovědí na připomínky co jsem tam posílal ;) Dík.
  • 0

#43 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:12

Zkušený kačer zakládá web o geocachingu: http://www.geocachin...58-266008ae3469 :D
  • 0

#44 vop.cz

vop.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:18

uff... tolik chytrých na tak malé ploše... jak typické pro tento board... aneb - není blbce, aby si nebyl jist, že je velkým mužem, není osla, aby - shlížeje se v potoce, kolem něhož kráčí - nehleděl na sebe s potěšením a neshledával, jak náramně se podobá koni... BTW - kdo zareaguje, jen se přihlásí... :|
  • 0
geoBrnění 2012, 28.-29. září v Brně:
Vložený obrázek

------------------------
OziExplorer support and Czech language editor
OziExplorer + Garmin Oregon 300 | Nokia E51 + BT GPS + HandyGC

#45 100Dteam

100Dteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 219 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 20:20

mesa_pita napsal/a:
grafika na prezentaci firmy je jednoduchá, dá se s ní udělat cokoliv, protože každá stránka je jiná, ale u elektronických "časopisů", kde je obsah generovaný musí být zachováno několik různých vlastností, které velice stěžují udělat opravdu působivý design. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat tady v reakci na všechny na Vaše komentáře. Popíšu to tam lépe.


hele, mě to může být celkem jedno... Ale design pro geozabavu a iZYweb nedělal stejný člověk. (pokud ano, tak od té doby oslepl)
Pokud máš problém s designem pro dynamický obsah, máš špatný CMS. Ale to určitě víš a já se těším na večerní článek...
  • 0

#46 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 22:20

mesa_pita: Tak i já jsem uposlechl tvé výzvy a podíval jsem se na nový web. Oceňuji tvoji snahu udělat něco pro ostatní. Zatím si však geozábavu.cz do svých oblíbených záložek nepřidám. Pokud budu potřebovat něco vědět o geocachingu a jeho pravidlech, podívám se buď na místní geowiki nebo přimo na oficiální web. Pokud si budu chtít počíst o zajímavých keších a zážitcích spojených s jejich odlovem, podívám se na některý z regionálních webů. A pokud budu chtít jen tlachat s ostatními, kde jinde by to bylo než právě tady. Asi by sis měl ujasnit čím chceš konkurovat stávajícím webům. Zatím mi to přijde jen jako opakování už napsaného. Grafiku hodnotit nebudu, nerozumím tomu. Jakožto běžného návštěvníka mě však moc nezaujala.

Přesto - přeju hodně dobrých nápadů. Třeba se ti podaří posunout web a kus dál proti tomu, co tady už máme.

PS: Myslím, že by sis měl opravit svůj podpis. Nebo to myslíš vážně?

...navštivte nás a nepište nám, co si o nás myslíte či nějakou konstruktivní kritiku...


  • 0

#47 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 23:29

drowned napsal/a:
Zkušený kačer zakládá web o geocachingu: http://www.geocachin...58-266008ae3469 :D


Máme brečet, nebo se smát ?
  • 0

#48 perchCZ

perchCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 23:42

Původně jsem do tohoto tématu přihazovat nechtěl, ale tvoje prohlášení o profesionílním vytváření webů, nemohu po návštěvě než konstatovat, že takhle to zvládné z templatu i moje dcera. Obsah se třeba po nějaké době vylepší.
  • 0
Všechny cesty vedou ke kešce...

#49 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 23:44

Pinokio.CZ napsal/a:
Máme brečet, nebo se smát ?


To nechám na uvážení jednotlivce
  • 0

#50 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 0:38

Pinokio.CZ napsal/a:

drowned napsal/a:
Zkušený kačer zakládá web o geocachingu: http://www.geocachin...58-266008ae3469 :D


Máme brečet, nebo se smát ?


Tak v tomhle případě asi brečet :)
No je celkem super, že člověk, který má nalezeno 90 keší a nic založenýho, mě třeba bude učit zakládat kešky. Nic proti autorovi osobně nemám a ani ho neznám, ale vypadá to na dalšího "exota" v Chomutově :D
  • 0
Není důležité, kolik keší najdeš, ale jaký a s kým.

#51 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 8:59

mesa_pita napsal/a:
. I tom bude ten článek, co večer budu publikovat tady v reakci na všechny na Vaše komentáře. Popíšu to tam lépe.


Ktery prosim vecer? ... :(
  • 0

#52 ubuster

ubuster

    ubuster

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 13:22

Pamatuju se jak asi pred rokem a ctvrt jsme taky hodnotili nejakou geoprvotinu - tehdy to byl PDF casopis IN&OUT. Vysly vseho vsudy 2 cisla a pak to ten dotycny zabalil. Viz vlakno http://www.geocachin...ort=&rowstart=0.
  • 0

HW: Motorola One Action _ Garmin eTrex Legend HCx

SW: c:geo _ WhereYouGo _ GDAK _ GCC _ Go(x)°


#53 Supik.CZ

Supik.CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2011 - 23:29

sobikovi napsal/a:
Moje přání je jeden centrální portál, který bude sdružovat regionální servery, budou na něm zajímavé články a rozhovory, bude tam funkční poradna a diskusní forum, bude fotogalerie a bude prostě fungovat...


Souhlas.
Přivítal bych na těchto stránkách (Gc.cz) nějaký seznam tématických keší, např. jeskyně, čs.opevnění, rozhledny, podzemní kryty apod. popřípadě odkazy kde takové seznamy najít. Občas něco najdu v nějakém příspěvku, ale to většinou náhodou. Něco jako je vlevo Serie "K pramenům"
  • 0
Supik

#54 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 0:01

Supik.CZ napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Moje přání je jeden centrální portál, který bude sdružovat regionální servery, budou na něm zajímavé články a rozhovory, bude tam funkční poradna a diskusní forum, bude fotogalerie a bude prostě fungovat...


Souhlas.
Přivítal bych na těchto stránkách (Gc.cz) nějaký seznam tématických keší, např. jeskyně, čs.opevnění, rozhledny, podzemní kryty apod. popřípadě odkazy kde takové seznamy najít. Občas něco najdu v nějakém příspěvku, ale to většinou náhodou. Něco jako je vlevo Serie "K pramenům"


Jedině tématické bookmarky v profilech některých kačerů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#55 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 8:59

Supik.CZ napsal/a:
Přivítal bych na těchto stránkách (Gc.cz) nějaký seznam tématických keší, např. jeskyně, čs.opevnění, rozhledny,

Nějaký soupis několika bookmarků je na http://wiki.geocachi...z/wiki/Bookmark
  • 0

#56 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 15:15

Bylo by potřeba, aby GC zavedl nějakou technickou možnost jak si bookmarkovat samy bookmarkové seznamy. Ale zatím to budeme muset alespoň pro ty obecněji zajímavé pořešit přes geowiki. Já taky o leccos při procházení keší zakopnu, ale znamenám si to, obrazně řečeno, jen na útržky papíru. Pokud vím, kupř. od opevnění je seznamlů několik, ale ani jeden ne uspojkojivě kompletní (u mě najdeš alespoň malý výsek pro Pražskou čáru), od letectví jsou rovněž asi tři, ale taky řada tematických položek není ani v jednom z nich.. Až vybude trochu víc času (bohužel je věcí teď na přelomu roku nějak organizačně extra moc), zkusím na to mrknout, co by se ještě mohlo dopsat. Prozatím jenom poznamenám svůj wishlist: Komu by se chtělo, může vytvořit bookmark pro MHD a bookmark pro 1. světovou válku, která je zatím jaksi nepodchycena v hluchém prostoru mezi mými Unit 265 (předmoderní války) a Unit 992 (2. světová).
  • 0

#57 mesa_pita

mesa_pita

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:41

Ahoj,

Tak jak jsem slíbil, tak také plním. Slíbil jsem Vám všem, kteří jste přispěli do této diskuze souhrnné vyjádření k Vašim komentářům. Sešlo se zde několik různých názorů a já se Vám teď pokusím ke všem z nich vyjádřit, pokud budete mít další dotazy, tak neváhejte a napište. Vyjádřím se zpětně i k některým, ke kterým jsem se již vyjádřil, protože na základě této diskuze jsem k některým svým postojům změnil názor.

Portál www.geozabava.cz rozhodně 1.1.2012 spustím a doufám, že i těm, kteří nyní měli spíše negativní nebo velice negativní přístup, se projekt geozábava bude líbit a budou jej navštěvovat.

Celý projekt vznikl na základě mého nadšení pro geocaching. Velice dlouho jsem zvažoval zda s touto skvělou hrou začít nebo ne, ale protože jsem nikdy nikde nenašel ucelené informace, co, jak a proč. Tak jsem celý geocaching několik let odkládal, ale letos jsem se rozhodl s odkládáním skoncovat a zjistil jsem si veškeré potřebné informace, abych mohl začít. Trvalo to dlouho, ale začal jsem a postupem času mě napadlo založit web, kde by se veškeré informace sjednotili. Proto jsem zakoupil doménu geozabava.cz a začal psát web. Někteří diskutující kritizovali, že web byl spuštěn rozdělaný, nedokončený, bez obsahu a tak dál. Nezbývá mi než s nimi souhlasit, ale zároveň vysvětlím proč tomu tak bylo. Šlo mi především o to, abych zjistil zda má vůbec smysl vytvářet další web o GC. Nyní jsme ve zkušebním provozu, protože jsem si nebyl jistý zda bude kačerskou obcí vítán nebo odmítnut. Z Vašich názorů jsem pochopil, že pokud bude mít zajímavý obsah, bude dobře veden a bude o něj pečováno, tak většinu z Vás zajímat bude a bude mít smysl na něm pracovat. Proto na něm pracovat budu a Vy můžete taky, pokud chcete, spolupráci s kýmkoliv, kdo bude mít zájem se bránit rozhodně nebudu.

Uživatel Autacek napsal: „A a že tady těch zapálených amtérských pokusů bylo již nespočet a žádný nic převratného nepřinesl. Ba naopak, pořád dokola se omílá totéž, jen trochu jinak naparáděné informace, co lze najít bez větších potíží ve wikipedii. Navíc mnohdy jde o informace které stačí sdělit jednou, opravdu o tom není třeba psát dlouhosáhlých článků, které mohou nezasvědceného čitalele uvést tak akorát v omyl.

GC není věda, GC je především zábava, ale mne už to v poslední době začíná připadat tak, jako by se tu mnozí snažili násilně naučit jezdit na kole podle příručky a učebnice... GC byste měli dělat především srdcem, protože jen tak ta zábava bude mít pořád své kouzlo...“


Jistě zde bylo mnoho pokusů zkusit něco takového udělat, ale právě proto si myslím, že jeden pokus navíc už nikoho nepřekvapí. Spíše překvapí, když se tomu někdo bude skutečně věnovat. Já jsem ochotný do projektu geozabava dát téměř všechen svůj volný čas a zrovna tak nemalou částku peněz, aby takový projekt měl šanci uspět, musí se mnoho lidí dozvědět, že vůbec existuje, proto jsem se rozhodl investovat do reklamy v podobě bannerů na různých portálech na internetu, PPC kampaně a dokonce i do reklamy v tištěných periodikách. Ještě rozmýšlím další formy propagace, ale to zatím jen v teoretické rovině.

Uživatel sobikovi napsal: „Osobně jsem pro každý další projekt, který nějak bude napomáhat této hře a naší komunitě. Psal jsem to sem už mnohokrát, moc se mi nelíbí roztříštěnost všech těch žánrů a témat na různé servery atd. Místní server je jen diskusní forum a to je škoda.

Na této lukrativní stránce by mělo být něco víc, než je nevalná debata a sběr dat z hodnocení, které se nějak moc nevyužije :-( Bohužel ješitnost mnoha "provozovatelů" tohoto a dalších portálů nevede k sjednocení a spolupráci, což by jistě geo komunitě prospělo.

Při prvním pohledu na beta verzi Vašeho portálu moc nezaujalo. Grafika slabota, styl začátečnický, články nezajímavé. Moc se mi nelíbí motání českých a anglických výrazů pokud máme náš český... Vysvětlení jednotlivý typu cache. Proč? Když v nadpisu máte Jaké máme druhy kešek.

Moje přání je jeden centrální portál, který bude sdružovat regionální servery, budou na něm zajímavé články a rozhovory, bude tam funkční poradna a diskusní forum, bude fotogalerie a bude prostě fungovat...

Přeji vám hodně sil do rozjezdu, ale zatím bohužel mnoho na počátku zajímavých projektů skončilo po vydání čísla 2!“


Také si myslím, že sjednocení by geo komunitě mohlo jen prospět, proto také portál geozábava vzniká. Na portálu zatím není nic, co by mohlo zaujmout, šlo mi především o to, co na to kačerská obec, jestli má smysl zakládat portál, jak jsem již psal výše. Zkusím Vám splnit Vaše přání o jednom centrálním portálu, který bude sdružovat regionální servery, kde budou zajímavé články a rozhovory, funkční poradna, fórum, fotogalerie a bude fungovat, to je totiž můj cíl!

Uživatel hexteam napsal: „No ale chtelo by se to predevsim co nejdrive zamerit na publikovani prvniho clanku, ktery by vyvolal nejaky zajem o precteni. Ci dokonce i potrebu o nem diskutovat Mnohe funkce webu jsou potrebne ale v tomto stadiu webu nejsou az tak nutne, oproti prilakani ctenaru Aby to pak nebyla zbytecne vynalozena prace, pokud nejde o trenink PHPka“

Vím, že mnoho funkcí zatím chybí, ale dělám maximum, aby 1.1.2012 vše bylo spuštěno a funkční. Každopádně bych nerad, aby to dopadlo jako trénink PHPka :-).

Doufám, že Vám takové vyjádření stačí a pokud ne, není nic jednoduššího než mi napsat a já rád odpovím.

  • 0
Provozovatel serveru www.geozabava.cz.

#58 Supik.CZ

Supik.CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 16:54

bodlak napsal/a:

Supik.CZ napsal/a:
Přivítal bych na těchto stránkách (Gc.cz) nějaký seznam tématických keší, např. jeskyně, čs.opevnění, rozhledny,

Nějaký soupis několika bookmarků je na http://wiki.geocachi...z/wiki/Bookmark

Jo to je ono, něco takového jsem si představoval. Díky za info.
  • 0

#59 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 17:53

mesa_pita napsal/a:
ale protože jsem nikdy nikde nenašel ucelené informace, co, jak a proč. Tak jsem celý geocaching několik let odkládal, ale letos jsem se rozhodl s odkládáním skoncovat a zjistil jsem si veškeré potřebné informace, abych mohl začít. Trvalo to dlouho, ale začal jsem a postupem času mě napadlo založit web, kde by se veškeré informace sjednotili.

No, nevim, ale většinu potřebných informací najdeš v ucelené podobě už několik let tady na wiki nebo ve videonávodech odkazovaných z homepage. btw na geocaching.cz inzeruješ svůj projekt způsobem, jako by geocaching.cz vůbec neexistoval.
  • 0

#60 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2011 - 18:31

mesa_pita napsal/a:
...proto jsem se rozhodl investovat do reklamy v podobě bannerů na různých portálech na internetu, PPC kampaně a dokonce i do reklamy v tištěných periodikách. Ještě rozmýšlím další formy propagace, ale to zatím jen v teoretické rovině.

Kouzlo GC spočívá taky částečně v tom že je do určité míry "utajený" před "mudly"...osobně se mi taková masivní propagace moc nelíbí. Už tak je dost překešováno, kvalita skrejší a etika komunity klesá, sklouzává to k šedi a komerci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama